Şimdi Ara

En güçlü Anime/Manga Karakteri (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
957
Cevap
4
Favori
52.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evrenden büyük olduğunu nerden çıkardın?
    Direk olarak geçiyor muydu anime de bu bilgi?

Edit: Tekrar baktım, hala evrenden büyük olduğunu düşünmüyorum.

Burada bir Galaksi üstünde savaşıyorlar;

STTGL nin ayağı ise o galaksi ile eşit büyüklükte denebilir;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 10 Mart 2017; 19:26:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: SonictheHedgehog-MZ

Evrenden büyük olduğunu nerden çıkardın?
    Direk olarak geçiyor muydu anime de bu bilgi?

Edit: Tekrar baktım, hala evrenden büyük olduğunu düşünmüyorum.

Burada bir Galaksi üstünde savaşıyorlar;

STTGL nin ayağı ise o galaksi ile eşit büyüklükte denebilir;

Galaksi Degil o evren, arkadakiler başka evrenler, multiverse in içinde savaşıyorlar. Galaksileri Shuriken niyetine birbirlerine atıyorlardı bundan bir form önce

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• İlk resimdeki sahnede oluyor zaten dediğin savaş, birbirlerine galaksi atıyorlar falan.
    https://www.youtube.com/watch?v=eab5d38UOxE

Sonra aynı alanda STTGL açılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 10 Mart 2017; 19:47:34 >
  • quote:

İlk resimdeki sahnede oluyor zaten dediğin savaş, birbirlerine galaksi atıyorlar falan.
    https://www.youtube.com/watch?v=eab5d38UOxE

Sonra aynı alanda STTGL açılıyor.

STTGL ile TTGL arasındaki boyut farkını bilmiyor musun, yoksa animeyi izlemedin mi ???
  • Sana attığım videoda boyut farkı gözüküyor zaten, değil mi?

İtiraz ettiğin kısmı da anlamadım.
    Evren üzerinde savaşıyorlar diyorsun, sahneyi attım işte, galaksi üzerindeler.

"Super Tengen Toppa Gurren Lagann is 52.8 billion light years tall, according to the official guide book from GAINAX (仕事魂). This makes it about 58% the size of the universe, which spans 91 billion light years."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 10 Mart 2017; 20:37:50 >
  • quote:

Gurren Lagan ın evreni yok edecek gücü var mıydı ben ondan tam emin değilim hala

Yoksa, SSJG Goku bile ondan güçlü oluyor direk

Hocam anti spiral buna saldırdığı zaman kendisi söylüyor. Bu saldırım evrenleri yaratıp yok edebilecek güçtedir diyor.
  • Yondaime Hokage kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğin sahne bu değil mi hocam?

https://youtu.be/FutIOQ7TfUo

Evrenleri oluşturan şeye (yani big bang in gücüne) benzetiyorlar bu saldırıyı, ama sağa sola galaksi fırlıyor, yani saldırısının birden çok galaksiyi oluşturması ile alakalı olarak bir benzetme olabilir ancak.
    Ne de olsa buna evren oluşturmak denemez.

Edit; İngilizceniz var ise şuradan da tartışmaları bir inceleyebilirsiniz;

http://comicvine.gamespot.com/forums/battles-7/sttgl-and-anti-spiral-vs-dbs-gods-1842712/?page=3

Benim de düşüncem bu mesela;

(anti spiralin saldırısına hitaben)

"Do you not understand what the big bang is? It is only a creation event. It wasn't even a explosion the power didn't even have to be that strong, certainly not Universal destroying power which would be more powerful then said creation event. The attack was only multi galaxy level itself even if you want to believe what you are saying."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 11 Mart 2017; 23:28:24 >

• Saitama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WeiLucas -- 12 Mart 2017; 21:18:5 >
  • WeiLucas kullanıcısına yanıt

Yok yugi

• ben1905 kullanıcısına yanıt
    Yoksa Yusei mi

• quote:

Bahsettiğin sahne bu değil mi hocam?

https://youtu.be/FutIOQ7TfUo

Evrenleri oluşturan şeye (yani big bang in gücüne) benzetiyorlar bu saldırıyı, ama sağa sola galaksi fırlıyor, yani saldırısının birden çok galaksiyi oluşturması ile alakalı olarak bir benzetme olabilir ancak.
    Ne de olsa buna evren oluşturmak denemez.

Edit; İngilizceniz var ise şuradan da tartışmaları bir inceleyebilirsiniz;

http://comicvine.gamespot.com/forums/battles-7/sttgl-and-anti-spiral-vs-dbs-gods-1842712/?page=3

Benim de düşüncem bu mesela;

(anti spiralin saldırısına hitaben)

"Do you not understand what the big bang is? It is only a creation event. It wasn't even a explosion the power didn't even have to be that strong, certainly not Universal destroying power which would be more powerful then said creation event. The attack was only multi galaxy level itself even if you want to believe what you are saying."

Link için sağ olun hocam. Okudum iyi düşünceler var da big bang in evreni yok edebilecek güce sahi olmaması görüşü çok da makul gelmedi zira evren 14 Milyar ışık yılı önceki halinden daha güçsüz bir halde Sürekli olarak oluşan Entropi den dolayı enerjiyi yayıyor ve gelişiyor. Big bang in evreni sadece yarattığı ancak yok edebilecek güç de olmadığına dair şu ana kadar tek bir yayın bile okumadım (4. sınıf fizik öğrencisiyim concentration astrofizik üzerine) aksine yaratmak için gerekli olan güç yok etmek için gerekenden daha yüksektir bkz: fizyon ile füzyon tepkimeleri. STTGL ile Anti spiral in en azında universe bazında güçlere sahip olduğunu düşünüyorum bu sebepten dolayı (Haa yine de multi universe karakterler ile karşılaştırılacak kadar güçlü değiller )

• WeiLucas kullanıcısına yanıt
    yokyok oda değil

birici bu:

Rica ederim

Olayı gerçek hayat ile karşılaştırırsak işin içinden çıkamayabiliriz ama

Nitekim comics karakteri olan Imperiex Prime isimli karakter Big Bang in gücüne sahiptir.
    Dünyanın merkezinde yeni bir big bang başlatıp önceki evreni falan tamamen silecekti.
    Yani olay yazarın isteğine bağlı birazda ama biz okuyucular/izleyiciler olarak biraz farklı değerlendirmeliyiz.

Evren dediğimiz şey sadece galaksilerden oluşan bir yapı değil, galaksiler şişkin bir balonun üstündeki siyah noktalar gibi.
    Yani evren aynı zamanda belli bir boşluğa sahip.

Anti Spiralin saldırısında etrafa galaksiler fırlıyor sadece, bunun yorumu genel olarak ''çoklu galaksi yapacak/yok edecek güçtedir'' söylemidir.

Evren oluşumunda zaten galaksilerle dolu bir gerçekliğin bir anda oluşumu olarak söyleyebiliriz. En azından genel olarak versus larda kabul edilen şekli budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 13 Mart 2017; 1:12:9 >

• Ne kadar sevmesemde light denen hıyarto isim yazarak 40 saniye içinde herkesi öldürür bende önlem olarak profildeki ismimi değişi

• quote:

Orijinalden alıntı: Turin Turambar.

Ne kadar sevmesemde light denen hıyarto isim yazarak 40 saniye içinde herkesi öldürür bende önlem olarak profildeki ismimi değişi

Hocam daha önceleri de mesajlarda anlattım pek ciddiye alınmadım bakın Light dan daha gülü bir karakter söyleyeceğim siz de hak vereceksiniz. Ryuk karakterin ismi aynı seride light a kitabı veren shinigami nin ismi. Bunu bile öldüremiyor ki diğer kişilerle kıyaslayalım kendi animesinde bile en güçlü değil eleman
    Aslında Death Note un sadece "normal" insanları öldürebildiği açık. En azından seriye baktığımızda 'üstün' insan olan biri olmadığı için bu yorumu yapabiliriz.
    Ama normal bir insandan daha üstün olan kişileri de öldürebilir şeklinde bir yorumu direk olarak yapamayız.
    İşte Ryuk bunlardan biri mesela.

Onun haricinde; one piece teki sugar 22 mi 24 mü ne yaşındaymış Niye çocuk görünümünde acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 23 Mart 2017; 0:12:38 >
  • quote:

Aslında Death Note un sadece "normal" insanları öldürebildiği açık. En azından seriye baktığımızda 'üstün' insan olan biri olmadığı için bu yorumu yapabiliriz.
    Ama normal bir insandan daha üstün olan kişileri de öldürebilir şeklinde bir yorumu direk olarak yapamayız.

Onun haricinde; one piece teki sugar 22 mi 24 mü ne yaşındaymış Niye çocuk görünümünde acaba

Meyveden kaynaklı o animede ya da manga da bahsi geçiyordu meyveyi yediği için yaşlanmıyor meyvesinin yan etkisi gibi bir şey

Artık konunun kuvvetli cevabını verelim;
    1- Azazoth/The Creator / Kami Tenchi / Eru İllivutar
    2- Unnamed Darkness / Unlamess Mist
    3- Yought Shouth
    4- Featherine / Homura Mahou Shojo
    5- Ange / Great Old Ones
    6- Ultimate Gods
    7- Nyarlatthotep
    8- Shub-Bigguratg / Ubbo-Sathla
    9- Omni-King
    10- The Supreme King Zarc / Bill Cipher

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ben1905 -- 23 Mart 2017; 13:9:45 >

• saitama hoca (bilerek sensei yada usta yazmadım hahaaa),

bir tanedir

bir numaradır

selam olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TD-W9970_V3 -- 24 Mart 2017; 19:50:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yondaime Hokage

quote:

Meyveden kaynaklı o animede ya da manga da bahsi geçiyordu meyveyi yediği için yaşlanmıyor meyvesinin yan etkisi gibi bir şey

Olabilir, tam hatırlamıyorum o kısımları

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.