Şimdi Ara

En Etkileyici Erkek Parfümü (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
776
Cevap
117
Favori
327.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: starmaster

Sauvage niye alma dediniz

Alıntıları Göster
    dior sauvage EDT aldım. beğenmedim. sentetik ve metalik bir kokusu var. reklamı yapıldığı kadar beğenilen bir koku da değil. dış mekan kokusu iç mekanda bayıyor. isteyene satarım. tamamen orjinal totalde 10 fıs fln sıkmışımdır en fazla, şişe ağzına kadar dolu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :ArHaus:

AHS ile Versace PH insanlar nasıl benzetiyor hayret ediyorum. Bence alakaları bile yok. Versace PH bildiğin çamaşır deterjanı gibi kokuyor.

Alıntıları Göster
    ahs, versace PH'un edp versiyonu gibi daha yoğun. ahs de vanilya krema kokusu var, versace PH'da yok.
  • Edp iyi ama pahalı. Babalar gününde baba bir kampanya bulmalı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Farmasi'den önerebileceğiniz parfüm var mı?
  • berkan 197 kullanıcısına yanıt
    Peki 150-200 tl ye farklı ne alabiliriz ? Dediğinize katılıyorum güzel bir şeyde olsa herkeste olunca sıradanlaşıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Size tavsiyem dekant almanız istediğiniz merak ettiğiniz parfümlerin dekantını alın deneyin beğenirseniz şişeli alırsınız

• Dior Homme Intense
    Versace Dylan Blue
  • Ben fiyat olarak ve koku kalıcılık olarak beni tatmin edecek olan pure havane almak istiyorum.

Kullanan var mı? Hangi batch code almalıyım?

Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • doc.dr D kullanıcısına yanıt
    Bende 2016 vardı geçen ay sattım şişeli olarak suan pişmanım ama kalıcılık olarakta tende 18-19 saat kalıcılığı vardı bende yayılımıda güzel üzmez soğuk havalarda

• Mmertkk kullanıcısına yanıt
    Yeni şişelerinde reformülasyon var diyorlar ama onları üstünde sadece MUGLER yazıyormuş, Therry Mugler yazanlar iyi diyorlar, fiyatı da diğer kokulara göre uygun belki biraz ağır ama, parfüm gibi parfüm.
  • doc.dr D kullanıcısına yanıt
    Benimkide mugler yazıyordu sadece ama performansı cok iyiydi hala bence hala cok güçlü

• Mmertkk kullanıcısına yanıt
    Batch code hatırlıyormusunuz?

0531475 batch code lu buldum bi tane onu almayı düşünüyorum.
  • giorgio armani acqua di gio yıllardır vazgeçemediğim koku

• GangstaBop G kullanıcısına yanıt
    2016da aldim yarısına kadar duruyor hic sevemedim kokuyu, kör atis yapmistim anlamam parfumlerden. Yogun bi kokusu var ilk baslarda, sonradan açıyor ama kokuyu sevemedim.

• Younes Belhanda kullanıcısına yanıt
    Kullanmıyorsan 50 tl verim hocam eğer yarısı doluysa

• GangstaBop G kullanıcısına yanıt
    Su an yanimda degil hocam, gidince bakarim bilgilendiririm seni

• Younes Belhanda kullanıcısına yanıt
    Tamamdır

• quote:

Orijinalden alıntı: leopolidas

bence az önce verdiğim linkteki adamı dinle bir (dior sauvage alma sadece),
    internetten de fragrantica diye bir site var. parfüm adını yaz sonuna fragrantica ekle google'da arat, sonra puanlarına vs bak. altta bir sürü yorum oluyor. parfümün hangi tür kokuları içerdiği vs resimlerle gösteriliyor. baya bilgi edinirsin.

kendince bir liste yap. şimdi kış dediğin için yaz parfümlerinden biraz farklı oluyor. genel anlamda parfümleri ilkbahar-yaz veya sonbahar-kış olarak ikiye ayırabilirsin. yaz kokuları genelde freş-ferah veya akuatik (deniz plaj kokusu gibi) kokulardır, kış kokuları genel anlamda baharatlı şekerli alkollü vs bir sürü çeşidi olur.

sevil boyner sephora gibi yerlerde oluşturduğun listedeki parfümleri dene. sonra internetten söyle.

genel olarak bilgi vermem gerekirse kızlar erkek üstünde ferah/sportif, şekerli, ve hafif baharatlı parfümleri seviyor. demek istediğim gidip de vanilyalı biberli veya yosun kokulu (bvlgari pour homme serisi) parfümlerden alma. ama çok parfüm alacam dersen anca daha sonra bunları tekrar gözden geçirebilirsin.

ben sana isim yapmış bazı iyi kokuları söyleyeyim sen bunları bence bir dene, sonra istersen zara veya mavideki parfümleri de bir dene yakın olanların çakmasını ucuza alabiliyorsun böylece. o dediğim fragrantica sitesinde de çakma zara koku isimleri de oluyor. ben mesela jpg ultra male yerine gittim zara parfümü aldım %90 aynı, 6 kat daha az para ödedim vs.

yöneleceğin top 3 koku ferah, baharatlı ve şekerli kokular olsun.

giyeceğin ortama göre değişmekle birlike kızlar aşağıdaki kokulara bayılır:

paco rabanne 1 million: asi çocuk kokusu, kalıcı ve çok yayılan bir koku, üniye derse fln giderken 2 fıs tan fazla sıkma. bir de paco rabanne invictus olanı var. ama 1 million kızlar tarafından daha tercih edilesi bulunuyor. piç genç kokusudur. esmere iyi gittiği söyleniyor bu kokuların. koku türü şekerlidir, dışardan fark edilir.

acqua di gio profumo: acqua di gio çok satan parfümdür, profumo modeli ise daha kalıcı ve biraz daha hafif tütsü şekerli kokuludur. olgun kimseler için tavsiye edilir. ama genç kızlar (18-20 arası) da çok seviyor bu kokuyu. çok sıksan bile çevredekilere güzel kokar. 21 yaş için erken olabilir 25 üstü için iyidir. klasik giyim tarzına veya siyah koyu spor tarz giyime uygundur. 27-28 yaşında olsaydın direk bunu al derdim.

bleu de chanel: bunun edp olanı daha kaliteli olmakla birlikte bence hepsini dene ona göre karar ver, pahalı parfümler bunlar. ben olsam edp alırdım tabi kişisel tercihdir. bleu de chanel genel olarak her ortama güzel gider. okula derse dansa partiye her yerde olur, sırıtmaz.

channel allure homme sport (veya bunun extreme olanı var): sporcu kokusudur freş kokar, duştan yeni çıkmışsın gibi güzeldir kızlar bayılır. sportif giyim tarzına uygundur. daha çok yaz aylarında iyi gider.

la nuit de l'homme: aşırı tavsiye edilen kız ayartma kokusudur. 3 müthiş kokudan biridir. maskülen bir kokudur feminen değildir. genelde akşam yemeğine veya dansına gitmek için kullanılması tavsiye edilse de sen her zaman kullan kızlar bu kokuya bayılıyor. adg profumo şekerli tütsülüdür, bu koku daha çok baharatlıdır ama biber kokmaz, çok hoştur. son bahar kokusu olsa da ne çok ağır ne çok hafiftir her mevsime gider. bunun çakması salvatore ferragamo f by black isimli kokudur.

l'homme: aslında la nuit in gündelik versiyonu. bu da güzeldir. ama kızlar üsttekini biraz daha fazla sever.

dolce gabanna the one: kadınların tarifi sex in şişedeki halidir. müthiş bir kokudur, her yere her zamana her mevsime uyar. yalnız la nuit den 1 gram daha alttadır.

bana 1 parfüm almak istiyorum hangisini alayım dersen koku kalitesi olarak la nuit derim. ama bunun kalıcılığı yayılması vs azdır diğerlerine göre. dolayısıyla giysiye sıkmalısın. 4 saat fln gidiyor giyside de.

2. olarak ben şahsen koku kalitesi olarak dolce gabanna the one öneririm. ama bunun da kalıcılığı azdır. kıyafete sık 3-4 saatte bir tuvalete git yine sık vs gibi. gratis te küçük atomizer denilen 5-10 ml hacminde parmak boyunda şişeler var. dışarı çıkarken bunlardan birini doldurup taşıyabilirsin rahatça.

kalıcı birşey istiyorsan paco rabanne ve adg profumo kalıcıdır. yani bunlar ekonomik oluyor.

benim önereceklerim bu kadar. elbette başka arkadaşlar başka kokuları denemiş sevmiş olabilirler. zaten bende de kokuların hepsi yok, chanel kokuları yok mesela bende. bleu de channel'in the one parfümünden iyi olduğu söyleniyor. ama the one hakkaten güzeldir. spicebomb, hermes gibi kokular önerenler olabilir, istersen bunları da bir dene ama bunlar genelde 35 yaş üstü insanlar için güzel kokular.

bazı kokular sentetiktir üstüne sıkınca miden bulanır, bazıları çok yayılır diğer insanları ortamda rahatsız eder vs bir sürü kriter var. genelde koku kalitesini/güzelliğini herşeyden üstün tutarım dolayısıyla mesela kokusu güzel ama daha az kalıcı olan parfümü alırım. çünkü parfümlerin kalıcı olmasını sağlamak için içine alkol benzeri maddeler katıyorlar onlar da sentetik yapıyor kokuyu, koku kalitesi düşüyor vs gibi.

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam, parfümler hk deneyimlisiniz sanırım. Arkadaşım bana duty free'den la nuit de l'homme le parfume almış. la nuit de l'homme'u biliyorum ama sonunda yazan le parfume yazısı kafamı karıştırdı bunun la nuit de l'homme'den bir farkı var mı? EDP olanını almış, henüz elime geçmedi, deneyemedim ama sizce nasıldır? la nuit de l'homme'u bayağı övmüşsünüz de size sorayım dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bagavir -- 1 Ocak 2020; 23:50:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bagavir

Merhaba hocam, parfümler hk deneyimlisiniz sanırım. Arkadaşım bana duty free'den la nuit de l'homme le parfume almış. la nuit de l'homme'u biliyorum ama sonunda yazan le parfume yazısı kafamı karıştırdı bunun la nuit de l'homme'den bir farkı var mı? EDP olanını almış, henüz elime geçmedi, deneyemedim ama sizce nasıldır? la nuit de l'homme'u bayağı övmüşsünüz de size sorayım dedim.

Alıntıları Göster
    hocam şimdi sorunuzu kısaca yanıtlamam gerekirse aşağıda linkini eklediğim bir site var:
    https://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Saint-Laurent/La-Nuit-de-l-Homme-5521.html

google'a parfüm markası ve fragrantica yazıp aratınca kolayca bulabilirsiniz. burdan istediğiniz parfümü aratıp puanlarına ve yorumlarına bakabilirsiniz. ayrıca kalıcılık ve yayılımla ilgili bilgi de veriyor.

genel olarak bu sitede puan olarak 4.4 üstü parfümler koku olarak mükemmel, 4.3 üstü de çok iyi kabul edebilirsiniz. 4 üstü de iyi denebilir. ama bence 3.7 puan altı parfümlere bakmayın.

sizdeki koku 4.23 puan almış. fena sayılmaz bence. ama la nuit daha iyi olmalı. la nuit denedim edp olanı denemedim.

la nuit ile d&g the one kıyaslarsam the one daha güzel bir koku ama kalıcılık daha az. bu ikisi aynı kulvarda yarışan kokular.

genel olarak kadınlar 3 tarz koku seviyor:

1- la nuit, d&g the one tarzı (fresh spicy, warm spicy tarz: l'homme, salvatore ferragamo f black)

2- şekerli kokular (allure homme sport eau extreme, jpg le male, adg profumo)
    burayı açarsak allure homme sport eau extreme limonlu şekerli (20-28 yaş arası kızlarda etkili),
    jpg le male vanilyalı şekerli (genç kızlarda etkili 15-23 arası),
    adg profumo da freş ve şekerli kokudur (25 üstü kızlarda etkili, kokuya alışması için yanınızda yarım saat kalması gerekir, bu biraz daha dark bir koku çünkü).

3- iştah açıcı kokular (rochas man, L’Homme Ideal Eau de Parfum Guerlain gibi)

1 ile 2 arasındaki fark 1'dekilerde belirgin bir baharat kokusu olmasıdır. baharat tabanlı kokular diyebiliriz.

1 ile 3 arasındaki fark 1'dekiler biraz daha freş iken 3'tekilerde bir çeşit yiyecek/içecek kokusu da var, kahve/badem/kiraz gibi.

2 ile 3 arasındaki fark ise 2'dekilerde pek iştah açıcı şey yok, ama temiz freah bir koku olur.

bu benim kendi kişisel gruplamam. belki başka arkadaşlar başka tür kokuların etkili olduğunu düşünüyorlardır, paco rabanne invictus veya 1 million gibi kokuları beğeniyor olabilirler (bunlar da aslında bendeki 2. gruba giriyor).

bukoku parfüm mevzusu biraz kişisel birşey ama o dediğim site baya güzel. orda 4.3 üstü alan koku iyidir yani kesin net bilgidir, yayalım. kişisellik tarafı da koku gerçekte güzeldir belki ama hedefteki insanın önceliği değildir. mesela bir kız arkadaşım çiçek kokusu sevdiğini söylemişti. onla buluşurken dior homme intense sıkıyordum bayılıyordu gibi.

kokuları karıştırmak da etkili. 1. gruptan bir koku üzerine 3. gruptan bir koku mükemmel uyumlu olabiliyor. örneğin la nuit de l'homme üstüne rochas man sıkın. kız sizi yemek ister

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leopolidas -- 3 Ocak 2020; 0:52:10 >
  • yıllarca hugo boss dark blue kullandım, ona yakın portakal limon greyfurt esansları içeren bi parfüm önerebilir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.