Şimdi Ara

En Etkileyici Erkek Parfümü (36. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
776
Cevap
117
Favori
327.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: doc.dr

Hocam spicebomb en iyi taklidi hangisidir? Açık parfümde olur.
    spicebomb un 2 ana versiyonu var. birtanesi normal (adı sadece spicebomb) diğeri de spicebomb extreme.

extreme olan biraz daha şekerli. daha güzel olduğu söyleniyor. ben normal olanını parfümeride denemiştim.

bana baba/dede kokusu gibi gelmişti. bu kokunun taklidini çok araştırdım ama malesef bulamadım. bu tarza yakın diğer kokular bvlgari men in black ile valentino uomo, fakat valentino uomo dior homme intense ve zara 9.0'a yakın. dolayısıyla dior homme intense veya valentino uomo çakması zara 9.0 oluyor ama spicebomb'dan farklı bir koku.

bvlgari men in black (edt edp all black gibi değişik versiyonları var) parfümleri fiyat olarak spicebomb'a göre daha ucuzlar, bunlardan alınabilir belki. ama bunları denemedim, parfümeri de mutlaka spicebombla karşılaştırılmalı.
  • furkan123456 kullanıcısına yanıt
    leopolidas L kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
    Aslında ben en çok sansiroyu beğeniyorum alkol kokusu gelmiyor fakat sansiroda spicebomb yokmuş.
    David walker nasıl acaba?
  • Bendeki orjinal olanı lakin bargello bu taklitlerde cok iyi diyorlar bakmanı öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mmertkk -- 17 Aralık 2018; 12:10:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mmertkk kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam.
  • Ysl la nuit

Ve

Dolce gabbana the one edp mevcut elimde

Bu parfümler gibi üst seviye ama daha fresh ve yaz kokusu olarak alabileceğim 3.parfüm ne olmalı teşekkürler

• HoLY.oNE kullanıcısına yanıt
    Dior sauvage öneririm performansı cok iyi diyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mmertkk -- 22 Aralık 2018; 20:16:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mmertkk

Dior sauvage öneririm performansı cok iyi diyorlar
    Fiyatı uçmuş hocam onun o paralara hiçbir parfüm alınmaz

300-400 aralığında neyse de 500üstü parfüme israf

300-400 bile çok hocam. Hadi 200 e kadar normal. Zamanında parfüme yüklü paralar verdim ama denediğim tester ile aldığım parfüm hep farklı oldu. Testerın farkedilirliği yüksekken satın aldığım parfümde o farkedilirliği bulamadım. Kıyafetime sıkıp odada bırakarak dahi denedim burnum mu alışıyor diye. Yok arkadaş kesinlikle tester farklı kokuyor yani farklı dediğim farkedilirliği yüksek oluyor. Bende kararımı verdim artık market yada açık parfüm kullanıcam. Nihayetinde yayılım önemli.
    Sizden güzel tavsiyeler bekliyorum. Market parfümünde beni tatmin edecek kokular olduğunu sanmıyorum ama açık parfüm yada avon, oriflame olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: doc.dr

300-400 bile çok hocam. Hadi 200 e kadar normal. Zamanında parfüme yüklü paralar verdim ama denediğim tester ile aldığım parfüm hep farklı oldu. Testerın farkedilirliği yüksekken satın aldığım parfümde o farkedilirliği bulamadım. Kıyafetime sıkıp odada bırakarak dahi denedim burnum mu alışıyor diye. Yok arkadaş kesinlikle tester farklı kokuyor yani farklı dediğim farkedilirliği yüksek oluyor. Bende kararımı verdim artık market yada açık parfüm kullanıcam. Nihayetinde yayılım önemli.
    Sizden güzel tavsiyeler bekliyorum. Market parfümünde beni tatmin edecek kokular olduğunu sanmıyorum ama açık parfüm yada avon, oriflame olabilir.
    Ysl la nuiti 330 a aldım 200 lük yoksa 100 lüğe o kadar para vermem

Kalıcılıkta biraz sorun var gibi evet hocam

Dior fahrenheit vardı bende hiç unutmam peder almanyadan getirmişti parfümü bir sıkardım 2 fıs her taraf buram buram kokardı bu yeniler nedense öyle değil

Dg the one edp almama rağmen performansı yetersiz,kokular müthiş ama performanslar yerde

Açık parfüm kullanıyordum nöbetlere felan giderken ondan da vazgeçtim sağlık açısından.

500-600 gibi rakamlar inanılmaz gereksiz yüksek rakamlar bence parfüm sonuçta

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Aynen hocam. Bir yerde okumuştum ekolojik sağlık açısından yeni parfümlerde artık esanslar biraz seyreltiliyormuş. Sanırım çoğu parfümün az kokması bu yüzden.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

Ysl la nuit

Ve

Dolce gabbana the one edp mevcut elimde

Bu parfümler gibi üst seviye ama daha fresh ve yaz kokusu olarak alabileceğim 3.parfüm ne olmalı teşekkürler
    cevap: adg profumo, biraz karanlık bir kokusu var ama güzeldir.
  • Arkadaşlarım son zamanlarda aldığım parfümlerden hiç memnun değilim, aldıktan 1 hafta sonra ilk günki kokudan kalıcılıktan hiç eser kalmıyor.

Burnum alışıyor diyeceğim ama kıyafete sıktığımdan aradan zaman geçipte kıyafetimin yanından geçerkende kokuyu ilk günki gibi alamıyorum.

Sizce kapağı açıldıktan sonra esansı kaçıyor olabilir mi ?

• doc.dr D kullanıcısına yanıt
    designerlarda performans sorunu olmayan topu topu 5-10 parfüm kaldı zaten hocam çok bozuldu artık piyasa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schizzo -- 24 Şubat 2019; 12:18:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: schizzo

designerlarda performans sorunu olmayan topu topu 5-10 parfüm kaldı zaten hocam çok bozuldu artık piyasa
    Aynen hocam daha para vermem ben parfüme.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leopolidas

bence az önce verdiğim linkteki adamı dinle bir (dior sauvage alma sadece),
    internetten de fragrantica diye bir site var. parfüm adını yaz sonuna fragrantica ekle google'da arat, sonra puanlarına vs bak. altta bir sürü yorum oluyor. parfümün hangi tür kokuları içerdiği vs resimlerle gösteriliyor. baya bilgi edinirsin.

kendince bir liste yap. şimdi kış dediğin için yaz parfümlerinden biraz farklı oluyor. genel anlamda parfümleri ilkbahar-yaz veya sonbahar-kış olarak ikiye ayırabilirsin. yaz kokuları genelde freş-ferah veya akuatik (deniz plaj kokusu gibi) kokulardır, kış kokuları genel anlamda baharatlı şekerli alkollü vs bir sürü çeşidi olur.

sevil boyner sephora gibi yerlerde oluşturduğun listedeki parfümleri dene. sonra internetten söyle.

genel olarak bilgi vermem gerekirse kızlar erkek üstünde ferah/sportif, şekerli, ve hafif baharatlı parfümleri seviyor. demek istediğim gidip de vanilyalı biberli veya yosun kokulu (bvlgari pour homme serisi) parfümlerden alma. ama çok parfüm alacam dersen anca daha sonra bunları tekrar gözden geçirebilirsin.

ben sana isim yapmış bazı iyi kokuları söyleyeyim sen bunları bence bir dene, sonra istersen zara veya mavideki parfümleri de bir dene yakın olanların çakmasını ucuza alabiliyorsun böylece. o dediğim fragrantica sitesinde de çakma zara koku isimleri de oluyor. ben mesela jpg ultra male yerine gittim zara parfümü aldım %90 aynı, 6 kat daha az para ödedim vs.

yöneleceğin top 3 koku ferah, baharatlı ve şekerli kokular olsun.

giyeceğin ortama göre değişmekle birlike kızlar aşağıdaki kokulara bayılır:

paco rabanne 1 million: asi çocuk kokusu, kalıcı ve çok yayılan bir koku, üniye derse fln giderken 2 fıs tan fazla sıkma. bir de paco rabanne invictus olanı var. ama 1 million kızlar tarafından daha tercih edilesi bulunuyor. piç genç kokusudur. esmere iyi gittiği söyleniyor bu kokuların. koku türü şekerlidir, dışardan fark edilir.

acqua di gio profumo: acqua di gio çok satan parfümdür, profumo modeli ise daha kalıcı ve biraz daha hafif tütsü şekerli kokuludur. olgun kimseler için tavsiye edilir. ama genç kızlar (18-20 arası) da çok seviyor bu kokuyu. çok sıksan bile çevredekilere güzel kokar. 21 yaş için erken olabilir 25 üstü için iyidir. klasik giyim tarzına veya siyah koyu spor tarz giyime uygundur. 27-28 yaşında olsaydın direk bunu al derdim.

bleu de chanel: bunun edp olanı daha kaliteli olmakla birlikte bence hepsini dene ona göre karar ver, pahalı parfümler bunlar. ben olsam edp alırdım tabi kişisel tercihdir. bleu de chanel genel olarak her ortama güzel gider. okula derse dansa partiye her yerde olur, sırıtmaz.

channel allure homme sport (veya bunun extreme olanı var): sporcu kokusudur freş kokar, duştan yeni çıkmışsın gibi güzeldir kızlar bayılır. sportif giyim tarzına uygundur. daha çok yaz aylarında iyi gider.

la nuit de l'homme: aşırı tavsiye edilen kız ayartma kokusudur. 3 müthiş kokudan biridir. maskülen bir kokudur feminen değildir. genelde akşam yemeğine veya dansına gitmek için kullanılması tavsiye edilse de sen her zaman kullan kızlar bu kokuya bayılıyor. adg profumo şekerli tütsülüdür, bu koku daha çok baharatlıdır ama biber kokmaz, çok hoştur. son bahar kokusu olsa da ne çok ağır ne çok hafiftir her mevsime gider. bunun çakması salvatore ferragamo f by black isimli kokudur.

l'homme: aslında la nuit in gündelik versiyonu. bu da güzeldir. ama kızlar üsttekini biraz daha fazla sever.

dolce gabanna the one: kadınların tarifi sex in şişedeki halidir. müthiş bir kokudur, her yere her zamana her mevsime uyar. yalnız la nuit den 1 gram daha alttadır.

bana 1 parfüm almak istiyorum hangisini alayım dersen koku kalitesi olarak la nuit derim. ama bunun kalıcılığı yayılması vs azdır diğerlerine göre. dolayısıyla giysiye sıkmalısın. 4 saat fln gidiyor giyside de.

2. olarak ben şahsen koku kalitesi olarak dolce gabanna the one öneririm. ama bunun da kalıcılığı azdır. kıyafete sık 3-4 saatte bir tuvalete git yine sık vs gibi. gratis te küçük atomizer denilen 5-10 ml hacminde parmak boyunda şişeler var. dışarı çıkarken bunlardan birini doldurup taşıyabilirsin rahatça.

kalıcı birşey istiyorsan paco rabanne ve adg profumo kalıcıdır. yani bunlar ekonomik oluyor.

benim önereceklerim bu kadar. elbette başka arkadaşlar başka kokuları denemiş sevmiş olabilirler. zaten bende de kokuların hepsi yok, chanel kokuları yok mesela bende. bleu de channel'in the one parfümünden iyi olduğu söyleniyor. ama the one hakkaten güzeldir. spicebomb, hermes gibi kokular önerenler olabilir, istersen bunları da bir dene ama bunlar genelde 35 yaş üstü insanlar için güzel kokular.

bazı kokular sentetiktir üstüne sıkınca miden bulanır, bazıları çok yayılır diğer insanları ortamda rahatsız eder vs bir sürü kriter var. genelde koku kalitesini/güzelliğini herşeyden üstün tutarım dolayısıyla mesela kokusu güzel ama daha az kalıcı olan parfümü alırım. çünkü parfümlerin kalıcı olmasını sağlamak için içine alkol benzeri maddeler katıyorlar onlar da sentetik yapıyor kokuyu, koku kalitesi düşüyor vs gibi.

Alıntıları Göster
    Güzel açıklamışsın hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: starmaster

Güzel açıklamışsın hocam

Alıntıları Göster
    ne zaman yazdığımı unutmuşum ve bazı değişiklikler oldu.

kadınların freş odunsu kokulara eğilim gösterdiğini farkettim. chanel allure homme sport parfümünü öneririm. eğer pahalı gelirse buna yakın kokan bir versace parfümü var, ama chanel'deki kremamsı özellik versace'de yok.

bahar ve kış ayları için ise gurme tarzı kokular da listeye girdi. gurme tarzı denilen parfümler bildiğin yemek gibi kokmanı sağlıyor, kadınlarda açlık hissi uyandırıyor. gurme olarak rochas man kokusunu önerebilirim, sentetik değil, kalıcılık az-orta arası. fiyat performans olarak güzel bir koku. diğer güzel bir gurme parfümü "L’Homme Ideal Guerlain"dir. gurme + warm spicy tarzda 2. bir parfümü üst üste sıkarsan muhteşem birşey oluyor.
  • quote:

kadınların freş odunsu kokulara eğilim gösterdiğini farkettim. chanel allure homme sport parfümünü öneririm. eğer pahalı gelirse buna yakın kokan bir versace parfümü var, ama chanel'deki kremamsı özellik versace'de yok.

bahar ve kış ayları için ise gurme tarzı kokular da listeye girdi. gurme tarzı denilen parfümler bildiğin yemek gibi kokmanı sağlıyor, kadınlarda açlık hissi uyandırıyor. gurme olarak rochas man kokusunu önerebilirim, sentetik değil, kalıcılık az-orta arası. fiyat performans olarak güzel bir koku. diğer güzel bir gurme parfümü "L’Homme Ideal Guerlain"dir. gurme + warm spicy tarzda 2. bir parfümü üst üste sıkarsan muhteşem birşey oluyor.

Alıntıları Göster
    AHS ile Versace PH insanlar nasıl benzetiyor hayret ediyorum. Bence alakaları bile yok. Versace PH bildiğin çamaşır deterjanı gibi kokuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :ArHaus: -- 5 Haziran 2019; 1:47:55 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    Sauvage niye alma dediniz

• Gio Armani

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Parfümle pek aram yok ama bir ara avon signature kullanmıştım beğenmiştim bayanlar tarafından da çok beğeniliyordu şuan satışı yok sanırım, buna yakın veya muadil ne bulabilirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.