Şimdi Ara

en düşük ayarlarda bile fps ağlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar, canım sıkıldı lol kurayım dedim. ama tabiri caizse değil skill atmak, teamfightlarda önümü göremiyorum. önceden zehir gibi çalışırdı, şimdi neden böyle fps düşüşü yaşadığımı çözemiyorum. nvidia geforce 720m ekran kartım var, driverları silip yükledim, ekran kartı ayarlarından yüksek performansa yönelik ayarları yaptım, oyun içinde grafikleri en düşüğe getirdim ve hala oyun kalitesini aşırı derecede etkileyecek düşüşler yaşıyorum. sezon 2 civarında bir masaüstü bilgisayarım vardı, sabit 6 fps'de oynuyordum ki sabit olduğu için 6 fps'yle silver eloda threshle terör estirebiliyordum ama fps stabil değilken, 120'den 13-14 gibi radikal düşüşler yaşayınca tilt olmak işten bile değil..

çözüm önerisi olan var mı?

• Herkesin yakındığı bir problem yakında çözülür diyorlar ama hadi hayırlısı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6 FPS de oynayamazsın, oyunlar için minimum 20 FPS.
    Aynı ekran kartı bende de var dota 2 de 40 FPS minimum (en düşükte)
    Yüksek grafik istemeyen oyunları yerleşik ekran kartıyla açıyorum ben, gereksiz yere ekran kartımı yormamak için hatta bazen daha stabil olabiliyor yine dota 2 de 40 FPS alıyorum onla da (intel HD4000)
    ---------------
    Şimdi lol'ü indiriyorum, deneyince mesajımı editlerim hocam.
    edit: 100 fps hocam en düşükte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 17 Ocak 2018; 15:37:8 >
  • fps sabit 60 benim fakat shy ulti açıp skill spamlayınca 30-40 arası oluyor diğer herolarda öyle bir etkisi yok
  • Oyuna girdiğinde onboard intel ekran kartını kullanmaya devam ediyordur. Sağ tık özelliklerde bu oyunu ikincil ekran kartıyla çalıştır de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • glumblapinta kullanıcısına yanıt
    2006'da syndrome vardı konu dışında, bilir misin bilmem. ondan sonra en sevdiğim troll sensin bu forumda

diğer yandan, oyunu nvidiayla da çalıştırsam diğer harici ekran kartıyla da çalıştırsam (intel 4400 gibi bişey olması lazım.) aynı değerleri alıyorum aşağı yukarı.
  • Ram ya da cpu yu sömüren uygulama var mı bak.

Gerekirse razer cortex hatta nvida ex. kur

Bende esed antivirüs yüklüydü kaldırınca hafif düzelme oldu.

Laptop demişin gücü yüksek performansa çek.

Belki de laptobunu temizletmen macun yenilemen gerekebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 410M var bende ayarsız sıfır şekilde en düşük ayarlarda en düşük çözürnürlükte 5-35 arası alıyordum. şimdi çok fazla kurcaladıktan sonra, boşta 35 yerine 140 alıyorum ama 60'a sabitledim. tflerde minimum 45 oluyor. windows 10'a düzgün bi ayar çek nvidia denetim masasından en uygun seçenekleri seç.
  • Arkadaşımda da vardı böyle bir sorun. 7-8 fps alıyordu. Muhtemelen virüs olabilir. Format attık düzelmişti.
  • 7.24b yamasından beri bende de sapıtıyor oyun. 150-160 fps var bazen savaşta bir kasmaya başlıyor direk ölüyorum. Oyunun saçmalığından kaynaklı problem, hala düzeltilmedi.
  • 720M ile 6 fps alıyorsanız sıkıntınız laptop'unuzda.. driverların düzgün yüklendiğine emin olun.. laptopta onboard ekran kartı var ise oyun esnasın da o mu devrede kontrol et.. aşırı ısınma var ise fan ve macun değişimini öneririm.. 720m "orta üstü" ayarlarda tatmin edici bir fps sunacaktır.
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.