Şimdi Ara

En doğru ölçen tansiyon aleti Omron mu Panasonic mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
2
Favori
179.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • biz kliniğimizde omran m6 modelini kullanırdık.... manuel ölçümlerimle gayet uyumluydu
  • en iyisi civalı tansiyon aletleri. dijitaller iyi olabilir ama kalibrasyonu varmıdır nasıl yapılır?
    analog olanlarda sorun yok kalibrasyonları yapılabiliyor. eskiden hastanedekilerin kalibrasyonları yapılmıyordu tansiyonunuz 130mmhg ve 80 mmhg çıktı ama cihaz bunu 160mmhg ve 110 mmhg veya 100mmhg ve 50mmhg olarakta gösterebilir. ufak tefek sapmalar tüm cihazlarda var ama analog bir cihazı yere düşürdüğünüz an yapılnan tüm ölçümler şüphelidir benim gözümde çünkü skalası kaymış olabilir.
    şu dijitallerle biraz uğraşmak lazım menüsü vardır herhalde hava pompalamadan sadece basınç okusa kalibrasyonu yapılabilir veya başka bir yol ve ekipmanı vardır.
  • Ben m6 comfort kullaniyorum. Anneme MİT elite plus alacagim n11de 239a düşmüş şu 33lük çekler yuklensin diye bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mit elite buldum ereyonda haftanın ürününe koymuşlar aynı hesaba gelecekti geçtim siparişi enazından bayramdan önce elime geçer, n11de çekler yüklenince fiyatlar artıyor onu da hesaba kattım
    http://www.ereyon.com.tr/
  • Omron'dan şaşmayın. Aile hekimlerinin tercihi diyeyim..

Şaka bir yana bir aile hekimi olarak hakkatten Omron'dan şaşmam.. doğru, sağlam ve uzun pil ömürlü..
  • Bu topiğe de Aile Hekimleri sayfamızdaki bir dr un anneme tansiyon aleti olarak ne alayım sorusu altındaki yorumlardan esinlenerek baktım... acaba donanımhaberde yazı var mı diye...

Aile hekimleri sayfasındada şu ana kadar 20 ayrı aile hekimi tavsiyede bulundu...

17si Omron 2si Bp 1 tanesi de Freely denilen tansiyon aletini tavsiye etti..

Şöyle söyleyeyim.. Omron'un m2 sini aile sağlığı merkezimizde , m3 ünü ise poliklinilikte kullanıyorum... yakınlarıma da aldım ... ölçümleri doğru, ayrıca sağlam zira sayamadığım kadar defalarca düştüler .. pil ömrü uzun.. şarjlı pil ile ortalama günde 10 defadan haftada 50 ayda 200 ölçüm de 2 ay sürüyor yani 400 ölçümde ancak pil bitiyor gibi.. ayrıca adaptör girişleri var.. pilsiz adaptörle de kullanmak mümkün..

Koldan ölçen alın.. bilekten ölçümleri şahsen ben sallamıyorum.. hastalarıma da daha ucuz olan M2 modelini öneriyorum.. maddiyatı daha iyi olanlara m3 veya m6yıda önerdiğim oluyor.. kısacası sadece ve sadece Omron diyorum.. Tansiyon aletlerinin mercedesi Omrondur...

• Omron ve medisana iyidir. Braun Panasonic gibi yan üretim markalaryerine medikal markalarini tercih edin. manuellerde de erka tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: sawash

Arkadaşlar ,

3 günlük deneyim aktarayım, Omron M3 var ve 1 senedir kullanıyoruz, annemin hipertansiyonu nedeniyle, fakat 15 gün hastanede kalırken ölçme şansımız oldu , analog olarak ölçtüğümüz tansiyon ( 4 ayrı analog makine 2 ayrı marka) ile Omron arasında fark oldu . Omron iyi bir markadır ve sadece medikal ürünler üretir, fakat pillerini değiştirmemize rağmen 4 gün boyunca analog ölçümlerin 2 puan üstünde ölçüm verdi.

Panasonic ürünlerinden birini alacağım umarım aynı sonuçlar çıkmaz....

Yani bu durumda omron da mı sorunlu ürün? Var mı başka test eden?
  • Omron m3 ile m6 arasında kararsızım.
    Mantığım almışken iyisini yani m6 yı al diyor.

• Çok yararlı bir konu, teşekkürler herkese

• omron ama hangisi?
  • Omron m6 nın hangisi alınmalıdır? Nette farklı çeşit ve fiyat söz konusu olduğu için kafa karıştırıyor.
  • Bu hafta hiper tansiyon hastası olduğumu öğrendim. Seneler önce almış olduğum Omron mx2 basic marka koldan ölçmeli tansiyon aletime bu aralar çok iş düştü..
    Kullandığım omron ne derece sağlıklı ölçüm yapıyor orasını tam bilmiyorum, ama hastanenin koluma taktığı 24 saatlık holter tansiyon aleti ile değerler hemen hemen aynı gibiydi.
    Tek bir eksiği var geçmişi kaydetmiyor. Kendime yeni bir tansiyon aleti almak istiyorum, buradaki yorumlar yol gösterici olabilir belki.
  • Bende arkadaşım ne yazıkki tansiyon hastası olmuşum. Yıllardır kullandığımız microlife yarı otomatik tansiyon aleti vardı. Artık hassas ölçüm yapamıyor. GG. den Hayat medikale sordum kesinlikle omron m6 al dediler. Bende omron M6 aldım. Bu gün kargoya verildi. Herhalde iki gün içinde gelir. Geldiğinde tekrar bir değerlendirme yaparım.
  • Ben Omron M6 Comfort Koldan Tansiyon Aleti Hem-7321 aldım, memnun kaldım .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Omron M6 aletini kaça aldınız acaba? hafta sonu medikalcilere inersem fiyatları karşılaştırmak istiyorum.
  • Omron m6 7321 fiyatı 137.40 TL. aldım.
  • albano kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, sağlıklı günler dilerim.
  • Bende de omron m6 7321 modeli var, pompalı tansiyon ölçer ile karşılaştırınca aynı değerleri veriyor, memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albano

Omron m6 7321 fiyatı 137.40 TL. aldım.

nerden aldınız ?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.