Şimdi Ara

EN DAYANIKLI OTOMOBIL MOTORU (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
21.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Toyota ve Suzuki 1 milyon km çevirip hala giden araçlarını biliyorum...sonuçta japon dicem
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akincl
    quote:

Orjinalden alıntı: nlty2000

kardeşim o ötv indirimi. ne alakası var? her yaşta araba kullanılabilir. hiç bir ülkede aksi yasa yok.

hurda belgesi alıp ötv indirimine hak kazanıyorsun.

bu belgeyi alabilmen için de aracınn 20 yaşında olması yeterli.

bu belgeyi almak zorunlu değil.ama seneye ülkemizde muayene sistemi değişecek ve 15-20 yaş arası bir çok otomobil trafikten egzost emisyonlarını karşılayamadıkları için men edilecek.

sizde anlaşılan eski araba var.yol yakınken satın seneye işler değişecek

6. hissin ne kadar güçlü öyle neye bindiğimi bilmeden tahminde bulunuyorsun.
    öff nerden çıkarıyorsunuz bunları. avrupada bile her yaştaki araba kullanılabiliyor. egzoz normları her arabanın yaşına göre ayrı. sağlıklı hiç bir araba men edilmeyecek. bakımsız olanlar men edilsin ben dört gözle bekliyorum.

• ntly2000 dediği doğru olabilir ama ben kamyonlarda bu böyle olucak diye biliyorum haberde izlediğim kadarı ile 20 yıl yada daha eski kamyonların hurda olarak yola cıkış izninin alınması ve kamyon sahiplerinin zor duruma düşmemeleri için (ötv diye bir sey duymadım) teşvik verilmesi kesin karar olarak açıklanmıstı (tabiki 2006 için di bu haber)...
    aynısı husisi otolarda varmı kesin bir bilgim yok ancak buna gidildi ise husisi otolardada olabilir yada olmayabilir çünkü kamyon konusu farklı husisi oto konusu farklı gercekten 20 yıllık kamyonlar trafikte potonsiyel hatta bazen direk aktif ölum makineleri oluyorlar...
  • benim mazda 1998 model 626 298.000 kmde ve hala motoru çok iyi halde yağ bile eksiltmiyor diyebilirim servis düzgün kullanıesan 450 - 500 bin gider diyor
  • Hocam iyi gezmiş yaw bu alet ohhaa
    . Sen ilk sahibi değilsindir herhalde.

quote:

Orjinalden alıntı: mirasoglu

benim mazda 1998 model 626 298.000 kmde ve hala motoru çok iyi halde yağ bile eksiltmiyor diyebilirim servis düzgün kullanıesan 450 - 500 bin gider diyor
  • Akıncl saçmamlamışsın...

Klasik araba diye bir kavram kalmaz senin mantığına göre...

Dünyanın hangi yerinde öyle bir kural varmış..

O mantığa Vosvosları yollarda göremezdin...

Öyle bir sınırlama yok, bakımlı aracı isterse 100 yıl kullanırsın...
  • toyota corollalar en az 1 milyon km yapar.. bu da 1yenikm yapar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanak -- 1 Aralık 2005, 21:50:40 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Akıncl saçmamlamışsın...

Klasik araba diye bir kavram kalmaz senin mantığına göre...

Dünyanın hangi yerinde öyle bir kural varmış..

O mantığa Vosvosları yollarda göremezdin...

Öyle bir sınırlama yok, bakımlı aracı isterse 100 yıl kullanırsın...

laflarını iyi seç diye seni kaç kez uyarıcam

klasik oto ile ilgili şartlar ayrıdır.

avrupa da belli emisyon değerlerini karşılayamayan araçlar çöpe atılıyor.biraz araştır öyle konuş.
  • en kaliteli motor saab motorlarıdır arkadaşlar. çoğu dayanıklı üründe kullanılan isveç çeliği, bu motorda da kullanılmıştır. ayrıeten saabın mühendisliği de var işin içinde. yani, saab dan şaşmayın...
  • Highest Car Mileage
    A 1966 Volvo P-1800S owned by Irvin Gordon of East Patchogue, New York, USA, had covered in excess of 3,572,342 km (2,219,751 miles) by March 2004. The car is still driven on a daily basis and covers over 160,000 km (100,000 miles) per year, thanks in part to being driven to numerous car shows and events in Europe and the USA

bu haber guines rekorlar kitabından volvo ile 3,5 milyondan fazla km yapmış
  • quote:

Hocam iyi gezmiş yaw bu alet ohhaa
    . Sen ilk sahibi değilsindir herhalde.

quote:

Orjinalden alıntı: mirasoglu

benim mazda 1998 model 626 298.000 kmde ve hala motoru çok iyi halde yağ bile eksiltmiyor diyebilirim servis düzgün kullanıesan 450 - 500 bin gider diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mirae -- 2 Aralık 2005, 9:34:25 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: t_i_t

Highest Car Mileage
    A 1966 Volvo P-1800S owned by Irvin Gordon of East Patchogue, New York, USA, had covered in excess of 3,572,342 km (2,219,751 miles) by March 2004. The car is still driven on a daily basis and covers over 160,000 km (100,000 miles) per year, thanks in part to being driven to numerous car shows and events in Europe and the USA

bu haber guines rekorlar kitabından volvo ile 3,5 milyondan fazla km yapmış

bunu rectefiye olmadan yapmamıştır
  • Arkadaşlar resmi sitesinden dünya rekorunu okuyun. bu testi hiçbir üreticinin yarısının bile başarılı bitiremediğini discovery de anlattı. hem benzinli hem dizel konusunda tartışmayın en iyi herzaman 1 tanedir.

DÜNYA REKORU LINK>>http://www.daimlerchrysler.com/dccom/0,,0-5-7145-1-488422-1-0-0-0-0-0-9-0-0-0-0-0-0-0-0,00.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 3 Aralık 2005, 12:24:04 >

• Şuan piyasada bilinen en uzun ömürlü motor 0403 mercedes-benz motorudur. 3.000.000km bakımı yapıldıgı takdirde kontak kapanmadan gidebilmektedir.3.000.000 dan sonra tedbir olarak motor bakıma alınır ve çogu zaman motor acıldıgında motorda ciddi bir hasar gözükmez.Bunun en büyük nedeni dizel olması ve motor hacminin çok büyük olmasıdır.Otomobil olaraksa Mercedes(komprassor serisi haric) ve Toyota en dayanıklı ve seri olarak motor üreten firmalardır.Aslına bakılırsa motor ömrü kulanıcıyla direk orantılıdır.Aracınıza her zaman temiz benzin ve kaliteli yağ koyarsanız, ani hareketlerden kacınıp motoru normal devirlerde sürerseniz,enjeksiyon,buji,pompa gibi direk pistonlarla alakalı motor parcalarını yeni tutarsanız aracınızın motoru sınırsıza yakın KM yol yapar.Zaten aracın motorunun temel elemanları Krank mili,Piston ve kolları,yataklaradan ibarettir.Bu parcaların yukardaki dediklerim yapıldıgında zamanla aşınıp eskimesi cok zordur.Diger parcaların ömrü ise bunlara göre azdır.Bir örnek:Bizim 123 kasa 78 model (lpg'li) Mercedes 230 şuanda 1.400.000km de ve motoru açılmadı daha.Sadece contalar ve 1 kerede benzin pompası degişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkkt -- 3 Aralık 2005, 12:41:50 >

• gkkt arkadaşıma katılıyorum çünkü 98 senesinde bizimde 78 model bir 280E W123 kasa Mercedes-Benz otomobilimiz vardı ve beni sürüş konforuna , zevkine hayran bırakan yıldızlardan biridir. 54 senesinde tasarlanan 280E motoru tam 185 BG (DIN) ve 260NM tork üretiyordu bu mükemmel makinayı aldığımızda 784 bin KM deydi ve satarken 866bin Km de motoru açılmadan sattık. alan adam bizi tanıdığı (tır şoförü) ve Mercedes in dayanıklılığını bildiği için hiç düşünmeden ve pazarlık yapmadan aldı. şuan öğrendiğime göre hala onda ve 1.174.500km de aynı motorla kullanıyor. (Oğlu ile bizzat görüştüm)

http://www.daimlerchrysler.com/dccom/0,,0-5-7145-1-488422-1-0-0-0-0-0-9-0-0-0-0-0-0-0-0,00.html

Resimler temsilidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 3 Aralık 2005, 12:59:17 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Slazer

ntly2000 dediği doğru olabilir ama ben kamyonlarda bu böyle olucak diye biliyorum haberde izlediğim kadarı ile 20 yıl yada daha eski kamyonların hurda olarak yola cıkış izninin alınması ve kamyon sahiplerinin zor duruma düşmemeleri için (ötv diye bir sey duymadım) teşvik verilmesi kesin karar olarak açıklanmıstı (tabiki 2006 için di bu haber)...
    aynısı husisi otolarda varmı kesin bir bilgim yok ancak buna gidildi ise husisi otolardada olabilir yada olmayabilir çünkü kamyon konusu farklı husisi oto konusu farklı gercekten 20 yıllık kamyonlar trafikte potonsiyel hatta bazen direk aktif ölum makineleri oluyorlar...

ahhh ah yarabbi bize o kamyonlardan kurtulacağımız günleri gösterir mi acaba. dört gözle bekliyorum.

arabada öyle bi şey olamaz. hiç bir ülkede yok, anayasaya da aykırı. muayeneden geçen istediğim arabaya binerim.

• quote:

Orjinalden alıntı: gkkt
    Bizim 123 kasa 78 model (lpg'li) Mercedes 230 şuanda 1.400.000km de ve motoru açılmadı daha.Sadece contalar ve 1 kerede benzin pompası degişti.

a.y.s.i.
  • normal araçların km si 200000 geçtimi yavaş yavş dökülür
  • FERRARİ
  • walla bende anadol u duydum 2milyon km yapmış hala daha herif kullanıyomuş. bide istanbulda taksiciymiş. durdurup arabayı beyenmiyolarmış, ben vazgeçtim yüricem diyolarmış..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.