Şimdi Ara

EN DAYANIKLI OTOMOBIL MOTORU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
21.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bildiğiniz en dayanıklı en çok km yapan otomobil motoru hangisi?
    1 milyon km deviren dizel otobüs motorları biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cncrd -- 29 Kasım 2005, 16:00:06 >

• murat 124
    namı diğer hacı murat
    hiç motoru ölmüşünü görmedim :)
  • otomobil motoru olarak değilde pick uplarda verilen garantiye göre isuzu diyorum 1m km garanti veriyorlardı şimdi ise 1.5m kilometre garanti veriliyor...
  • Dayanıklılık deyince vw Tosbaa ların üstüne araba olacağını sanmıyorum. (tabii kendi sınıfında)
    30 seneyi geçti hala yollarda vızır vızır masallah
  • Audi motoru 2milyon km. yapabiliyormuş iyi kullanıldığında...

Mühendisleri öyle diyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Audi motoru 2milyon km. yapabiliyormuş iyi kullanıldığında...

o km yi yapmaya insan ömrü yetmez.şehirlerarası otobüsler gibi çift şöför kullanırsan bak o zaman olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

quote:

Audi motoru 2milyon km. yapabiliyormuş iyi kullanıldığında...

o km yi yapmaya insan ömrü yetmez.şehirlerarası otobüsler gibi çift şöför kullanırsan bak o zaman olur

hiç de değil. şu anda almanyada 4.5 milyon km'de var. tabi bir kaç kez rektifiye oluyor. işadamları o kadar yol yapar. 6 milyon kmde gayet temiz durumda W115 mercedes taksi var. sanırım 9 kere motor yapılmış. 4.5 milyonda bir saab, 3 milyonda bir bmw, yine 3 milyonda bir mercedes var. hepsi dergilerde tvde çıktı. 1 milyon bitirmiş motoru açılmamış bir golf I dizel, istanbulda 1 milyonda bir integra var.
    audi değil mercedes değil neredeyse her araba bu kmleri yapabilir uzun yolda kullanıldığında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nlty2000 -- 29 Kasım 2005, 17:26:41 >
  • sen hiç hayatında segman;rektifiye falan bu tarz terimler duydun mu?

6.5 milyon km de mercedes vardır ben yok demedim ki.o taksiyi kaç kişi kullanmış?

sen tek başına 2 milyon km yi kaç yılda yaparsın. o zamana kadar kaç kez bakıma girmen gerekir kaç kez segman değiştirmen gerekir bunları hiç düşündün mü?

ben senede 20 bin yapıyorum 100 senede 2 milyon km ye varırım

.iş adamı dediğin günde 100 km yapsa senede 35 bin km yapar 200 km yapsa 70 bin yapar.2 milyona varmak için 30-60 yıl gerekir.

ayrıca istanbul trafiğinde 2 milyon km yaptım diyen varsa alnından öperim
  • 2milyon zor ama sanki konu o değil gibi
  • e38 7.50 sahibi bir amcanın 1milyon km yi devirdiği ve motorun hala baboşlar gbi olduğunu forumlarda konuşmuştuk...
    ancak w112 idi sanırım, şu balina kasa mersolarında s600 olanları gayet başarılıdır...
  • rektifiye edince Doğan bile yapar , iş o değil rektifiyesiz, motor açmadan 2 milyon km. den bahsediyordum ben...
  • kilometresini bilmiyorum ama bbc'de top gear adlı programda toyota hilux'u duvara çarptırmış, tepesine karavan atmış, suya sokmuş ve hatta yakmışlardı da motor hala çalışıyolardı. programın internet sitesinde yanmış haldeki aracın resmini de görmüştüm.
  • bizde bi tane şirket arabası toyota coralla var 97 model..250.000 km de ve taş gibi..çok ufak tefek arızalar çıkarttı şimdiye kadar..araba gerçekten bozulmuo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzerme jr. -- 29 Kasım 2005, 18:36:56 >
  • yanlız dikkatinizi cekerim benim yazdığım rakamlar olabilirlik değil tamamen garanti kapsamında...
    ayrıca rektefiye flnda olmadan
  • dieselde türkiyede ısuzu çok dayanıklı

ama ben toyota derim genede
  • quote:

Orjinalden alıntı: Slazer

yanlız dikkatinizi cekerim benim yazdığım rakamlar olabilirlik değil tamamen garanti kapsamında...
    ayrıca rektefiye flnda olmadan

hocam garanti kapsamında öle bişey olamaz. çünki ne olacağı belli olmaz. gün gelir radyatörün suyu biter anlamassın hararetten motoru yakarsın vs...

quote:

rektifiye edince Doğan bile yapar , iş o değil rektifiyesiz, motor açmadan 2 milyon km. den bahsediyordum ben...

dediğim motor nerdeyse arızasız ve temiz bir şekilde o km ye gelmiş...
  • okan arkadasım ben sadece reklamda söyleneni biliyorumki araba motorlarını bilen kişilerde isuzunun bu garantisini bilirler cünkü isuzu motor dayanıklılığı konusunda kendini ispatlamıs bir markadır(yanlış anlasılmasın yeni teknoloji yada iyi motor demiyorum motor dayanıklılığı)...
    bu verilen garanti yani 1.5m km verilen garanti piston yuvalarının aşınması yani motoru rektefiyeye sokacak(aşınmalar yani uzun km ye bağlı olan seyler) şeyler için verilmiştir...
  • Daha önce çalıştığım kurumda 97 model Toyota Corolla Station vardı, 480 000 km.deydi o zaman ve halen çok iyi gitmekteydi. Bakımları düzenli yapılmış, her 10 000 km.de bir servise götürülmüş. Aracın hem iç mekanı hem de yol tutuşu süperdi, bir de yere yakın arabalar zaten o kasalar. Toypta'ya saygı duymuştum aracın kilometresini gördüğümde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

sen hiç hayatında segman;rektifiye falan bu tarz terimler duydun mu?

6.5 milyon km de mercedes vardır ben yok demedim ki.o taksiyi kaç kişi kullanmış?

sen tek başına 2 milyon km yi kaç yılda yaparsın. o zamana kadar kaç kez bakıma girmen gerekir kaç kez segman değiştirmen gerekir bunları hiç düşündün mü?

ben senede 20 bin yapıyorum 100 senede 2 milyon km ye varırım

.iş adamı dediğin günde 100 km yapsa senede 35 bin km yapar 200 km yapsa 70 bin yapar.2 milyona varmak için 30-60 yıl gerekir.

ayrıca istanbul trafiğinde 2 milyon km yaptım diyen varsa alnından öperim

sana bi kaç anahtar kelime sunayım yapılırmı yapılmazmı kendin bul
    almanya+işadamı+bol seyehat+hız sınırı olmayan dünyanın en iyi otobanları+ucuz akaryakıt+kaliteli otomobil

Ne dersin milyon kilometreler çok inanılmaz gibi gelmedi bana...
  • Almanyada işadamları fazla kilometre yapar doğru ama bir iş adamı aynı aracı o kadar kilometre yapacak kadar uzun süre kullanırmı?bence kullanmaz
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.