Şimdi Ara

En Çok Vakit Geçirdiğin 5 Kişi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • “İnsan, en çok vakit geçirdiği 5 kişinin ortalamasıdır.” deniyor.

bu durumda benim durum çok vahim. etrafımdaki insanları düşününce acilen radikal kararlar alıp iş yerimi hatta yaşadığım şehri değiştirmem gerek.

• düşündüm de vakit geçirdiğim kimse yok lan şaka maka

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Olumsuz çevre insanı aşağı çekiyor maalesef. Fakat kızdığımız ve sinirlendiğimiz olumsuz insanlar aynı zamanda bir gelişim fırsatı. Yine de çeverede biraz denge olması daha tercih edilir bir durum.

• Mobidik kullanıcısına yanıt

kırdığım ve sinirlendiğim yok. ama hep aynı muhabbet. seviye yerlerde.

• Bu yüzden çoğunlukla tek tabanca takılmaya bayılıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mobidik

Olumsuz çevre insanı aşağı çekiyor maalesef. Fakat kızdığımız ve sinirlendiğimiz olumsuz insanlar aynı zamanda bir gelişim fırsatı. Yine de çeverede biraz denge olması daha tercih edilir bir durum.

Hocam sen depresyona girmiyor musun hiç ?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 1-kendim
    2-kendim
    3-kendim
    4-kendim
    5-kendim

• Bildiğim kadarıyla depresyon uzunca süren bir sorun. Bende kısa süreli keyifsizlikler olabiliyor. Mesela günlük ya da bir iki günlük gibi şeyler olabiliyordu ama epeydir abartılı bir sorun olmadı. İnşallah da olmaz. Dün çok fazladan hak talep eden biriyle sorun yaşamıştım mesela ve birkaç saat kafamı meşgul etmişti.

Mesela dünyanın ve ülkenin genel ekonomisini dikkate alarak düşündüğümde, ileriyi göremediğim için, kaygılı bir his oluşabiliyor. Fakat bilgilerime başvurarak konuyu değerlendirince, geçmişte ya da geleceğe yönelik olan düşüncelerle yaşamanın, an'a odaklanmaya engel olduğunu düşünüp, kısa sürede kendime gelmeyi başarabiliyorum şimdilik. Büyük konuşmamak gerektiğini de bildiğim için, temkinli konuşuyorum dikkat edilirse. Çünkü zorlu bir durum her insan için olası.

Geçmişte de oldukça zorlu dönemler geçirdim mutlaka ama önemli olan hangi sorunda bize ne ders olduğunu keşfedebilmeyi başarabilmektir diye düşünüyorum. Bu günlerde bunu daha çok düşünüyorum. Bunu düşünmek için ille de büyük bir sorun yaşamak gerekmez. Mesela markette sıramızı elimizden almak isteyen birinin yarattığı sorunda bile bize ne ders olduğunu düşünebiliriz. En ufak sorunlardaki dersleri anlamaya çalışırsak, büyük dertler bize daha uzak olur diye inandırıyorum kendimi.

Sonuç: Depresyona girme sorunu bende hiç oluşmadı şimdiye kadar. Umarım hiç oluşmaz da.

• Eşim, oğlum, müdürüm, müdür yardımcım ve çalışma arkadaşım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dağdamı yaşıyorsunuz ?

• Blue Sky 77 kullanıcısına yanıt
    İzmir de. Öyle bir şehirde yani.

• Çevrendeki hiç bir insanla muhatap olmuyor musunuz ?

Evet, tek takılıyorum. Tek başıma dışarı çıkıyorum gezmeye vs. alıştım artık. Hoşuma bile gidiyor tek başıma olmak. Malda yalan mülkde yalan, gelde biraz sen oyalan misali bana herşey yalan. Evlilik vs. de düşünmem, sadece tek başıma olayım yeter.

• Yaşlanınca ne yapacaksın ? Sana kim bakacak ?

Allah büyüktür. Belki yaşlılığı göremeyeceğim. 🙂

• Amenna ve saddakna

• O halde benim ortalamam negatife yakınsıyor.  

• Aynen altına imza atıyorum...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vs inonu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9A0BECBC3

1-kendim
    2-kendim
    3-kendim
    4-kendim
    5-kendim
    +1

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.