Şimdi Ara

en az yakıt tüketen motor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
1
Favori
56.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yamaha ve honda arasında aynı şartlar ve km de. en az hangisi yakıt tüketir. başka önerisi olan varsa oda olur.

• ÖYLE BİR MOTOSİKLET OLMALI Kİ;
    HEM BENZİNLİ OLACAK HEM AKÜLÜ.YANİ BENZİNLE YOL ALINDIĞINDA TEKERİN DÖNME HIZIYLA AKÜLER ŞARJ OLACAK,BU ŞEKİLDE DEVAM ETTİKTEN SONRA İSTEĞE BAĞLI OLACAK ŞEKİLDE DİĞER TARAFTAN MOTOR ELEKTRİKLE GİDECEK TIPKI CHEVROLET VOLTTA OLDUĞU GİBİ....................
    bak bakalım nasıl yakıt tasarrufu yapıyor.................
  • hibrit desene şuna

5-6 sene kalmaz çıkar

önce otomobillerde tutunsun bu teknoloji
    sonra sırası gelir
  • Aslinda frenleme yaparken, orda kaybolan enerjiyi kullanmak lazim.
    Yoksa benzinden akuye yapilan enerji donu$umu sirasinda buyuk bir kismi yok oluyor enerjinin sanirim.
  • Hibrit motosikletler piyasada şuan.
    Bir Amerikan firması üretti, hatta satışınada başladı.
    240km/h hıza ulaşan sport tarz hibrit model bile var.

---

Sorunuza gelince..

Honda Today 50cc oldukça az yakar.
    Kymco Agility 50cc de bayağ bayağ az yakar.
  • today 50 cc si gereği az yakar 50km hıza yokuşta eğim varsa çıkarsınız. 60km de 1 litre benzin tüketir.

CBF150 11hp gücünde 55km de 1 litre benzine ihtiyaç duyar 120km hıza yol eğimli ve rüzgar karşıdan esmiyorsa çıkabilir.

125-200cc ürünler (marka) verimli motorları 100km de 2 ila 2.5lt tüketimleri vardır.

ben 250cc lik vespamla 100km de 3LT
    1000clik cbf ile uzun yolda 4.5LT şehir içi 6LT tüketiyorum.
  • arkadaşlar her nedense bazı petrol firmalarının işine gelmiyor bu yakıt tasarrufu.
  • en tasarruflu benzinli motor CUP tabir edilen motorlardir.
    konunun markayla ilgisi yoktur.

scooterlar 3litre civari yakar (150cc hacme kadar assagi yukari)
    commuter ybr-cbf-cgl-titan-seyhan vs motorlar 2.7civari yakar(125-150cc)
    cup motor dahda az yakar yari otomatik olani, ayrica motor hacmi 100cc alti olanin vergiside yoktur!
    cup neyebenzer:

encok satani mondial markadir parcasi ucuzdur 2.eli 900civarina cok temiz bulmak mumkun

bu tur efsane honda c90 la dogmustur
    dunyanin en iyi motorlarindan biri secilmistir cok saglamdir

• Öylesine birde "Motosiklet Dünyası" bölümünü dolaşıyım dedim.. Konular iyi hoş derken birde ne göreyim.. Ayıptır kardeşim biz 100km'de 13 litrelerle cebelleşirken 1-2 litrenin derdine düşmüşünüz..

Şaka bir yana bazen sinir oluyorum otomobil kullanmaya, sırf bu yakıt tüketimi yüzünden...

Herkese iyi forumlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaRToX

Öylesine birde "Motosiklet Dünyası" bölümünü dolaşıyım dedim.. Konular iyi hoş derken birde ne göreyim.. Ayıptır kardeşim biz 100km'de 13 litrelerle cebelleşirken 1-2 litrenin derdine düşmüşünüz..

Şaka bir yana bazen sinir oluyorum otomobil kullanmaya, sırf bu yakıt tüketimi yüzünden...

Herkese iyi forumlar..

vergi ve benzin masraflari arabayla kiyaslanamaz bile
    en azindan otomobili olan insanlarin 1de basit motoru olmali bu bile tasarruf saglar.
    ben 2.8-3litre ile 100km gidiyorum scooterla trafikte hic beklemiyorum kirmizi isiklarda en ondeyim hep

• Paylaşım için teşekkürler
  • Honda İnnova ile 2 litre ile 100km çok rahat gidiyor heleki enjeksiyonlu modeli olan yani 125i 1 litre benzin ile 65 - 70 km gidebiliyormuş
  • 1 Opel Rekord 1 fiat 126 bis 1 de Honda Beat scooter sahibi iken şu an sadece elimde Honda Beat var. 3 tane vergisi ve muayenesi duruyor.20 liralık benzin atıp bir ay bütün işlerimi görüyorum.havalar soğudu artık pederin 1990 lpgli Şahin'i kullanıyorum.Uzun yolda pek bir şey yakmıyor ama şehir içinde beni haşat ediyor. En son Tekirdağ Çerkezköy'den sirkeci sirkeciden vapurla kadıköy oradan sultanbeyli'ye 6 kişi bir miktar yük ve 100-150 Kmh hız ortalaması ile 17.50 TL'ye gittik.

Scooter deyince Honda Beat derim. Ama sadece şehirçinde kullanmak kaydı ile.
  • Hibrit motosikletler piyasada şuan.
    Bir Amerikan firması üretti, hatta satışınada başladı.
    240km/h hıza ulaşan sport tarz hibrit model bile var.

• şöyle bir sey sanırım oldukça az yakar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -TRioN- -- 13 Ocak 2010; 17:33:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -TRioN-

şöyle bir sey sanırım oldukça az yakar

Çelimsiz HARLEY

• quote:

Orijinalden alıntı: -TRioN-

şöyle bir sey sanırım oldukça az yakar

yıkıldm abi ya ashsadudahsadsd:D:D:D::D hiç yakmaz bu ama 40 km ye bile çıkmaz hahaha :D

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.