Şimdi Ara

En az yakan motorsiklet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
10.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ankara'da şehir içi ulaşım için motorsiklet kullanmak istiyorum. Daha önce hiçbir deneyimim yok, uzun süre bisiklet kullandım, fazla yokuş yok çevremde, kolay kavrayabileceğimi sanıyorum. Tek derdim az yakması, toplu taşıma yerine kullanacağım. Bütçem 2000 lira, belki biraz üzerine çıkarım ama o zaman da ertelemek zorunda kalacağım.
    İkinci el ve sıfır düşünebilirim. Dediğim gibi tek derdim en az yakan motor olması.

• CUB motorlara bakacaksın.
  • Honda innova yada Yamaha Crypton'dan daha az yakani yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 125lik bir scooter işinizi fazlasıyla görecektir kanısındayım.Tabii,en sorunsuz ve en temiz modeli bulmak lazım.
    Örneğin ben 125 zn kullanıyorum kmde 12-14 krş arası yakıyor benim küheylan.
    Daha makul bir motor ararsanızda km başı 1-2 krş tan fazla bir fark olacağını sanmıyorum.İyice araştırmak lazım.
  • Honda Today
  • honda wave en az yakan olmasada ilk üçte en az yakanlarda
  • Honda C90'dan daha az yakanı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UsbÇaydanlık

125lik bir scooter işinizi fazlasıyla görecektir kanısındayım.Tabii,en sorunsuz ve en temiz modeli bulmak lazım.
    Daha makul bir motor ararsanızda km başı 1-2 krş tan fazla bir fark olacağını sanmıyorum.İyice araştırmak lazım.

Cup tarzı motorlar km'de 2 litrenın altında tuketiyorlar. Yani sizin scooter onlardan %50 fazla yakıt tuketiyor bilginize...
  • Cup tarzı motorlar en az yakan motorlardır. 100 km'de 2 litreyi gecmez. Hem yol tutuslarıda iyidir. Yine seklı biraz buyuk olsun ve manuel olsun isterseniz Commuter-Touring tarzı motorlara da bakabilirsiniz. Kuba motor, Çelik Motor ve Mondial'in 100 Mg Prince vitesli Touring modelleri tavsiye edebilirim. Cup'lardan 0.1-0.2 lt daha fazla yakarlar ancak cok daha guclu ve saglamlar. Bu konuları motosiklet.net forumlarında daha detaylı bulabilirsiniz. Orda kullananlar detayları anlatmışlar. Ayrıca temiz bulabilirseniz bu motorların 2. ellerini alın derim. 2000'lik bir motoru plaka vb. masraflarla 2300Tl'ye alabiliyorsunuz. Aynı motorun 2. elini 1250+50TL ruhsat masrafıyla 1300e alabilirsiniz. En fazla 100 TL masrafla yeni gibi olacaktır. Cub'larda Kymco Activ modelini tavsiye ederim. En az 10 yıl sorunsuz gider Activ 100. Daha ucuza Lifan Tay 100'e de bakabilirsiniz.
  • Honda İnnova
  • Yamaha'nın alt modellerine bakın isterseniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: plectrum

quote:

Orijinalden alıntı: UsbÇaydanlık

125lik bir scooter işinizi fazlasıyla görecektir kanısındayım.Tabii,en sorunsuz ve en temiz modeli bulmak lazım.

Cup tarzı motorlar km'de 2 litrenın altında tuketiyorlar. Yani sizin scooter onlardan %50 fazla yakıt tuketiyor bilginize...

Cupların 100 kmde 2,5-3,5 litre arası tükettiğini sanıyordum.Cahilmişiz meğer bu konuda..100 kmde 2 litre ve daha az gerçekten muhteşem değerler.Bilgilendirme için teşekkürler

• Arabalardaki hybrid teknolojisi motorlara da gelse de rahat rahat binsek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ducati 1199 Panigale

Arabalardaki hybrid teknolojisi motorlara da gelse de rahat rahat binsek

Hibrite gerek yok LPG donusumu yapılsa yeterli :)
  • Siz ilk kez kullanacagınızı soylemişsiniz bu durumda eklemem gerekiyor: 2. el Cup motor almanızı tavsiye ederim cunku onunuze yaya cıkacak, biri kırmızıda gececek, ondekı arac anı fren yapacak vb. durumlarda siz mutlak suretle frene istemsız olarak sert basacak ve yere duseceksınız. Yenı motor alıp sagı solu cızıldı dıye uzulmektense 2. el almakta fayda var. 1-2 yıl 10-20bin km tecrube edindikten sonra sıfır motor almanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plectrum -- 28 Ağustos 2012; 13:29:37 >
  • quote:

quote:

Tüpü nereye koyacaksın Arkadaki çanta yerine takarsın artık

• quote:

quote:

quote:

Türkiye'de motosiklete lpg donusumu yapan varmıs bende sasırdım gorunce. Gerçekten tebrik etmek lazım:

http://forum.donanimhaber.com/m_51786795/tm.htm

• quote:

quote:

quote:

quote:

Türkiye'de motosiklete lpg donusumu yapan varmıs bende sasırdım gorunce. Gerçekten tebrik etmek lazım:

http://forum.donanimhaber.com/m_51786795/tm.htm

Tüp olayını salladım tuttu iyi mi Fikrimi çaldılar

Motoruma kıyamıyorum yoksa ben de taktırırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ducati 1199 Panigale -- 28 Ağustos 2012; 14:14:02 >

• quote:

quote:

Bu konu gözümden kaçmış.Şok oldum resmen,helal olsun vallahi
    Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fanfinifon -- 30 Ağustos 2012; 1:45:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Albay Hardal

Ankara'da şehir içi ulaşım için motorsiklet kullanmak istiyorum. Daha önce hiçbir deneyimim yok, uzun süre bisiklet kullandım, fazla yokuş yok çevremde, kolay kavrayabileceğimi sanıyorum. Tek derdim az yakması, toplu taşıma yerine kullanacağım. Bütçem 2000 lira, belki biraz üzerine çıkarım ama o zaman da ertelemek zorunda kalacağım.
    İkinci el ve sıfır düşünebilirim. Dediğim gibi tek derdim en az yakan motor olması.

kuba xy100-e vardı . Motor daha açılmamasına rağmen ( benzin yine şimdiki fiyatlarında seyrediyordu ) 7-8 kuruş civarında yakıyordu Sıfır fiyatıda 1.800 Tl ye almıştık . Plakası , kaskı , arka kutusu derken 2.300 TL ye halletmiştik geçen sene .

FOREVER CUP

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.