Şimdi Ara

en az yakan lpg li araba

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
0
Favori
101.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar en az yakan lpg li araç hangisi. 100 lira yakan arabalar duydum. sizce en az hangi araba yakıyor.

• bizim arkadaşta 98 corolla 1.6 var
    daha 3 ay önce filan bağlattılar tüpü
    bu yeni sıralı sistem lpglerden
    araba km'de 125.000 yakıyor
    tam yarı yarıya düştü
  • yaris 1.0 alacaksın bi de sıralı sistem al sana ekonomi
  • quote:

Orjinalden alıntı: shamsheytani

yaris 1.0 alacaksın bi de sıralı sistem al sana ekonomi

O araç yerinden kalkarsa bana haber verirsin, yada daha doğrusu rampaya çıkıpta 1. vitesle dahi çıkamadığını trafiği alt üst edip geri vitesle çıktığını anlatırsın puhahah
  • quote:

Orjinalden alıntı: ankarametinerr

arkadaslar en az yakan lpg li araç hangisi. 100 lira yakan arabalar duydum. sizce en az hangi araba yakıyor.

küçük araba bozmaz diosan c2,206,106,saxo,yaris,corsa hepsi aşşa yukarı 100 bin yakar
  • quote:

Orjinalden alıntı: lord of chaos

quote:

arkadaslar en az yakan lpg li araç hangisi. 100 lira yakan arabalar duydum. sizce en az hangi araba yakıyor.

küçük araba bozmaz diosan c2,206,106,saxo,yaris,corsa hepsi aşşa yukarı 100 bin yakar

İçlerinde hangisi fiyat-performans değerlendirmesinde en önde.
  • 106,206,corsa,saxo iç piyasada çok tutuldu...
  • bucakli saxo iç piyasada çok tutuldu derken, ikinci eli de mi kastettin.
    en az yakan lpgli araç diye bir şey yoktur. bu tamamen size bağlıdır. aynı araç farklı iki şoför aracın yakıtını yarıya farkettirebilir de ondan diyorum. bizim kayınco benim arabaya benim iki katımı yaktırıyor. arabayı bağırttırma, üzme , bakımlarını falan muntazam yaptır falan filan. yakıtı etkileyen faktörleri az çok biliyorsunuzdur. işte ondan. aldığınız lpg bile değişir. ben ankarada kurtuluş shell'i severim mesela güzel gazı var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TSMC

quote:

O araç yerinden kalkarsa bana haber verirsin, yada daha doğrusu rampaya çıkıpta 1. vitesle dahi çıkamadığını trafiği alt üst edip geri vitesle çıktığını anlatırsın puhahah

Arabayı bisiklet yaptın 2dk da ha .. sonucta o da bi motor 1,0 olsada .. lpg de yaşanan %4 luk bı performans kaybı ne etkılerki ? 3. viteste bile çıkar çok dik depilse rampayı .. benzınlıyken neyse lpg dede hemen hemen o ..

• quote:

İçlerinde hangisi fiyat-performans değerlendirmesinde en önde.

biras bekle yenı cıvıc vtech e uygun lpg kıtı cıkınca fiyat / performansın kralı olacak ustune tanımıcaksın
  • bende palio var arkadaşım .1.4 motor var aracta sehır ıcı 155 -160 yakıyorum .babam kullanınca bu fıyat 140 lara kadar dusuyor.yanı fidelio76 arkadasın dedıgıne katılıyorum.ama bence gunumuzde 155 ytl yakıt hıc fene dııl.
  • EN AZ YAKAN ARAÇ RENAULT 9 1.4 RNİ
  • Forumda "En ekonomik dizellere hodri meydan!!! " diye bir konu var aynen aktarıyorum ...

onur@ | 30 Nisan 2006; 12:26:30

ist-edirne-ist arası arkadaşımın honda jazz ı ile 100 km de 2.65 lt benzine eşdeğer yakıt tükettik dün. nasıl mı?

araç lpg li ve 2500 deviri geçmemek şartıyla 100 kmde 5.5 lt lpg yaktı. 5.5*1.35=7,4 ytl
    yani araç kmde 74 bin lira yaktı. bu da 100 km de 2.65 lt benzin ediyor. bence gayet iyi...

hatta en ekonomik dizellere hodri meydan!!! en iyimseri 4lt eurodizel yakıyor. o da eder 95 bin lira...

Şu an için Lpg 1.5 ytl den hesaplarsak 5.5 x 1.5 = 8.25 Ytl ediyor. Yani km de 82.5 kuruş yapar. Ama Jazz gibi bir araca Lpg takmak da cesaret işi doğrusu ...
  • olurmu broadway tüplü olanlar şehir dışı 110kr yakıyor.
  • valla bilmiyorumda temmuzda benim 2000mod 1,4 karbüratörlü uno m normal yolda 90 ı sivrihisardan sonra 110 u gecmiyecek sekilde izmirden ankaraya 29 lt lpg ile fulleyince 543 km gitti :) honda jazz la hemen hemen aynı hesaba gelir
  • quote:

fiat bis alcaksın bide lpg asıl al sana ekonomi
  • benim 1.25 16v fiestaya
    bi sıralı taktırsam baya ekonomik olur heralde
    sıralı sistemde performans ta düşmez
  • 2 ay önce taktırdım imzamdaki araca.22 ykrş dan 11 ykrş a düştü sarfiyat.Tabiki sıralı sistem.
  • decrypter35 hocam
    performans düşmedi dimi ??
  • honda jazz zaten cok ekonomik birde tup takarsan en ekonomik arac olur bence.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.