Şimdi Ara

En az 50000:1 ve 100 hz özelliğe sahip en hesaplı tv

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
4.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amaçlar uydudan tv izleme (sd yayın), dizüstünün tv ye bağlanmasıyla NFS carbon gibi oyunlar oynamak, usb'den divx izlemek vs. (başka ne amaç olabilir ki zaten)

Bu çerçevede

42'' bir TV'nin;

50000:1 olması ile 30000:1 olması arasında çok fark var mı,
    100 hz yerine 50 hz olması insan gözünün seçebilirliği açısından çok şey ifade eder mi?

Eğer ederse,
    Asgari bu özellikte (50000:1 ve 100 hz) ve usb'den divx (özellikle Türkçe karakterli altyazı destekli) oynatabilme yeteneğine sahip en makul cihaz hangisidir?

Eğer etmezse;
    2000 tl ye alınabilecek en güzel cihaz hangisidir?

O kadar çok yorum var ki, okuya okuya kafam karıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi han83 -- 7 Ekim 2009; 20:38:24 >

• güzel sorular olmuş. birde tepkime süresi olayı önemli. düşük tepkime süreli cihazları tercih etmek lazım sanırım

verilecek cevaplar benim için de önemli olacak.
  • 42lh4000 serisini incele derim kardeşim istedğin bütün özellikler mevcut 50.000.1 kont.100 hz. full usb den video
  • Evet, tepkime süresi meselesini unutmuşum. mesela 8 olan var 6 olan var 5 olan hatta 2 olan modeller var.
    bu neyi değiştirir?
    Bu arada Hz olayını hiç ciddiye almayan markalar da var, örneğin samsung modelerinde hz belirtilmiyor. Bunun esprisi nedir? Kontrast da belirtmiyorlar. Makinelerini çok mu özel zannediyorlar?
    42lh4000 modelini takibe alıyorum. İB'deki fiyatı ciddiye almamak lazım galiba, ellerinde hiçbir model bulunmuyormuş ve hizmet geribildirimleri çok kötüymüş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi han83 -- 7 Ekim 2009; 22:13:42 >
  • Samsung 100Hz olan modellerini belirtir; üzerinde TrueMotion yazılımı olan cihazlar bu kategoriye girer. Örnek olarak, 40B650 ve 40B620'yi verebilirim.. ikisi de usb'den video izlemeye izin verir. ufak tefek farkları vardır, bir araştır istersen 650 pahalı gelebilir ama 620'yi daha uygun fiyata bulabilirsin sanırım; mükemmel LCDlerdir, SD görüntüleri de gayet iyi gösterirler.

100 Hz TVleri 2000 TLnin altında ya İ.B. garantili olarak bulursunuz; yada denk gelirse eğer epey eski serilerin içinden çıkabilir. örn: Tosh.42Z3030
    o yüzden bütçeyi,bir miktar artırmanızı öneririm.
    Oyun oynamayı düşünmeseydiniz, plazma da önerebilirdim
  • ben LG nin 42lh7000 serisini öneririm LG istemezsende Samsung 40b650 serisi güzel cihazlar. istediğin üzelliklerin hepsi bu cihazlarda mevcuttur. yukarıda MURATEFENDİ 60b620 USB den video oynatıyor demiş ama ben oynatmadıgını biliyorum yanılgıya düşmeyelim onu iyi incelemek lazım. ama 40b650 serisi kesinlikle oynatıyor .mkv filimlerinide oynatıyor aly yazıları türkce karekter olarak destekliyor..
  • Dostum ben de senin kriterlerinde bi tv arıyordum....Cok ince eledim sık dokudum ve Philips 42PLF8404 aldım.... Sanada tavsiye ederim çünkü;

4HDMI grişi
    3 ms tepkime süresi
    100 Hz
    80000:1 Kontrast
    FULL HD
    Ablight 2 ile işıklandırılımıs arkaplan cok hoş seyir zevki
    Parlama yapmayan ekran
    Ethernet girişi sayesinde kumanda ile nette sörf ayrıcalıgı
    Ve şık ince çerçeve .....
  • quote:

Orijinalden alıntı: obgz

ben LG nin 42lh7000 serisini öneririm LG istemezsende Samsung 40b650 serisi güzel cihazlar. istediğin üzelliklerin hepsi bu cihazlarda mevcuttur. yukarıda MURATEFENDİ 60b620 USB den video oynatıyor demiş ama ben oynatmadıgını biliyorum yanılgıya düşmeyelim onu iyi incelemek lazım. ama 40b650 serisi kesinlikle oynatıyor .mkv filimlerinide oynatıyor aly yazıları türkce karekter olarak destekliyor..

40b620 tv'ler ufak bi ayarla usb'den divx oynatabiliyormuş. forumda var, yapanlar anlatmışar. lh7000 pahalı gelir bana, 3000'in üzerinde fiyatıyla... önerin için teşekkürler.

quote:

Orijinalden alıntı: aytacgoksu

Dostum ben de senin kriterlerinde bi tv arıyordum....Cok ince eledim sık dokudum ve Philips 42PLF8404 aldım.... Sanada tavsiye ederim çünkü;

4HDMI grişi
    3 ms tepkime süresi
    100 Hz
    FULL HD
    Parlama yapmayan ekran

Bu da çok yakıyormuş ve usb video oynatmda altyazı desteği yok ama lh7000 den daha mantıklı bi seçim gibi görünüyor.
    şimdi 3 tv arasında kaldım:
    40b620 mi, 42pfl8404 mü? sony 40w5500
    ne dersiniz?

• Paneller sırf usb'den DivX oynatabiliyor diye tercih sebebi olmamalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigmucit34

Paneller sırf usb'den DivX oynatabiliyor diye tercih sebebi olmamalı.

bilgisayarımın hdmi çıkışı yok belki de? divxlerimi flash diskten izlesem daha kaliteli görüntü almaz mıyım
  • Sony 40w5500 kullanıyorum ve laptop'umu standart analog VGA kablosundan TV'ye ilk bağladığımdaki görüntünün netliği ve direk 1920x1080 çalışması karşısındaki hayretimi hatırlıyorum. Resmen 2 metreden her türlü yazıyı en ufak kayma/bozulma olmadan standart VGA bağlantısı üzerinden rahatça okuyabiliyordum.

Diğer markalarda deneme fırsatım olmadığı için bir karşılaştırma yapamıyorum ama TV'nize analog VGA üzerinden bağlantı yapmayı düşünüyorsanız Sony 5500 serileri kesinlikle bu konuda çok başarılı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: han83

quote:

Orijinalden alıntı: bigmucit34

Paneller sırf usb'den DivX oynatabiliyor diye tercih sebebi olmamalı.

bilgisayarımın hdmi çıkışı yok belki de? divxlerimi flash diskten izlesem daha kaliteli görüntü almaz mıyım

HDMI çıkışına gerek yokki DVI to HDMI kablo yada DVI'dan HDMI'a çeviren aparatlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAICO -- 12 Ekim 2009; 12:56:38 >
  • Orijinalden alıntı: aytacgoksu

Dostum ben de senin kriterlerinde bi tv arıyordum....Cok ince eledim sık dokudum ve Philips 42PLF8404 aldım.... Sanada tavsiye ederim çünkü;

4HDMI grişi
    3 ms tepkime süresi
    100 Hz
    FULL HD
    Parlama yapmayan ekran

Bu da çok yakıyormuş ve usb video oynatmda altyazı desteği yok ama lh7000 den daha mantıklı bi seçim gibi görünüyor.
    şimdi 3 tv arasında kaldım:
    40b620 mi, 42pfl8404 mü? sony 40w5500
    ne dersiniz?

Yoo çok yakmıyor... yanlız usbden film oynatırken altyazı gösterme başarısı digerleri kadar olmayabilir altyazının çözümü ise cok basit bir şekilde gömme işlemi ile çözülüyor onu kafana takma derim ben ayrıca Philipsin çıkaracagı bi güncelleme ile altyazı özelligide yakında cıkabilir diye duydum.Hee birde Amblight olayı mükkemmel bi gör derim sırf o özellik bile baslı başına bişey fiyatıda uygun bi lcd oldugu için ben bunu sectim. Samsung ve Sony nin de kalitesi tartışılmaz tabi. Ancak fiyat performasn olarak 42pfl8404 önde gözüküyor benim açımdan.

• Gayet açıklayıcı bilgiler sunmuşsunuz arkadaşlar bunları okudukça benimde gözüme bir kaç seri çarpmaya başladı
  • Bence şöyle özetlenebilir, 3000TL sınırını aşmayan çözümler için konuşuyorum tabi:

Uzun garanti süresi olsun, en iyisi olsun para mühim değil: Sony W5500
    Ben media playerı içinde olsun istiyorum, parlak ekranlar hoşuma gidiyor: Samsung B650
    Janjanlı özellikleri olsun, etrafı ışıl ışıl parlasın istiyorum, görüntü en süperi olmasa da olur: Philips 8404
    Fiyat performans olsun fazla özelliğe de gerek yok: Philips 7404
  • güzel özetlemişsin arkadaş, tşk. Lakin karar vermek ne zormuş? almışken biraz iyisini alalım bari dedik, bütçeyi biraz artırıp 2500 tl'ye çektim. bir kere alalım tam olsun... Öte yandan 3 seçenek yetmezmiş gibi şimdi bir de LG 42lh4900 çıktı. 200 hz ve 2 ms tepki... fiyat da süper. OFFF
  • Bende çok kararsızdım artık düşünmekten başıma agrılar girdi, herkez birşey söyledi iyicene iş çıgrından çıkmıştı, Sürekli git gel yaşadım philips,,, sony,,,samsung arasında. İlk başta düşündüm bu kadar para verilirmi diye. Bütçe 1800-2000 derken 2500 çıkardık ne kadar özellik sonuçta okadar paraydı. Gittim magazaya bu sefer almadan gitmek yok dedim, içimden bi ses philips al dedi bende hiç düşünmeden philips 42pfl8654 aldım, Tv, yi depodan teslim alıp arabaya koyarken, Acaba dogrumu yaptım dedim, hala bi iklem yaşıyordum taki lcd eve getirip servisi çagırıp kurulum yapılana kadar. Ve görüntü ve ambiligyt açılınca inanın ne kadar dogru bi karar verdigimi anladım. Herkese tavsiye edrim...
  • yandın sen. :) 42 den 46-47 ye geçeceksin kesin sana söylim.
    200-300 daHA KOYUP 47LH7000 aşıp işi bitireceksin
    :)
  • ben kararımı verdim arkadaş
    bütçe yükseltmenin sonu yok
    samsung 40 b 620 modelini tercih ettim
    yarın alırım ve burada deneyimlerimi paylaşırım.
  • Arkadaşım bende senin gibi kararsızdım. En son Lh7000 ile 40B650 arasında kaldım. İstblsm de kampanya vardı gittim samsun40b650 aldım tek dez avantajı kristal parlak ekran olması onuda renk ayarlarından hallettim, avantaj olarakta DLNA ve Ethernet LAN bağlantısıyla internete girmesi özelliği süper ve dijitürküm var SD yayının bukadar kaliteli olabileceğini hiç düşünmemiştim oldukça iyi Son olarakta mağzaya gittiğimde sanki herkez samsung almaya gelmiş gibiydi bir saat içinde abartısız on tane 40b650 sattılar...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.