Şimdi Ara

Emülatör Tabanlı El Konsolları Rehberi 2019 (11 Eylül 2020) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
7
Favori
6.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar böyle bir şey buldum alınır mı Emülatör Tabanlı El Konsolları Rehberi 2019 (11 Eylül 2020)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senseinope -- 27 Mart 2020; 12:12:45 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güzel liste olmuş, cihazlar da çok güzel.
    Lakin bu cihazlar alındığında güncel FW yüklemek ve hatta güncel emulatörleri cihaza ekleyip ayar yapmak lazım.
    Yoksa öyle al oyna hazır değil çoğu. Daha doğrusu eski versiyonlu olarak geliyorlar.
    Oyun da atmak lazım bunlara. Çoğunda bu işlem için linux bilgisayar gerekiyor ne yazık ki.

Bu cihazları Türkiye den ve hazır oynanacak şekilde almak isteyenlere önerim: EmuTurkey facebook.
  • Bu modeller ROM'da ön yüklü oyunlarla geliyor ve ROM'da değişiklik yapamıyorsunuz (oyun yükleme, güncelleme vs). Oyunlar da popüler oyunların orijinal olmayan çok benzerleri (remake) oluyor. Şu zamanında satılan 90in1 ve türevleri gibi cihazlardan...

Son söz tavsiye etmiyorum, eski oyunları seviyorsanız ve kendi oyunlarınızı da yükleyecekseniz bu mesajımdaki 30USD'lik PocketGo'dan başlayabilirsiniz.

Daha da meraklıysanız The New Pocket Go (diğer ismiyle PlayGo) 'yu tercih edilebilirsiniz.

Benzer ürünlerin incelemeleri:
    https://www.youtube.com/watch?v=0Npvi7_c8GY&feature=youtu.be
    https://www.youtube.com/watch?v=DKyt2e6DD8U&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PROJECT2501 -- 29 Mart 2020; 17:21:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: prof955

Güzel liste olmuş, cihazlar da çok güzel.
    Lakin bu cihazlar alındığında güncel FW yüklemek ve hatta güncel emulatörleri cihaza ekleyip ayar yapmak lazım.
    Yoksa öyle al oyna hazır değil çoğu. Daha doğrusu eski versiyonlu olarak geliyorlar.
    Oyun da atmak lazım bunlara. Çoğunda bu işlem için linux bilgisayar gerekiyor ne yazık ki.

Bu cihazları Türkiye den ve hazır oynanacak şekilde almak isteyenlere önerim: EmuTurkey facebook.
    DingooLinux kullanan bu cihazların çoğu için işlemler çok benzer, neredeyse aynı. Bu cihazları ayarlaması zor; güncellemesi, oyun yüklemesi karmaşık olarak düşünmeyin. Ayrıca burda kullanıcı kılavuzları, rehberler bulmanız mümkün.

Biraz beklemek, cihazla uğraşmak, bozmak, forumlarda çözüm aramak, yeni bir şeyler öğrenmek ve sonra düzelterek sevdiğiniz bir oyunun keyfi çıkarmak gibisi yok bana göre. Tabi herkes özgür. Seçenekler bol.

Ayrıca yardım için her zaman buradayım (PM ile ulaşan çok oluyor) ve Discord'da - Discord - Retro Gaming Davetiyesi (Türkçe bölümü de var)

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PROJECT2501 -- 30 Mart 2020; 19:21:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: senseinope

Arkadaşlar böyle bir şey buldum alınır mı
    üstad çok kaliteli bi malzeme bekleme ama işi görüyor tuş hissiyatı 7/10 ama tepkimesi çok iyi alışıyor insan..4 yaşında kızım var ona aldım elinden düşürmüyor ben bile arada oynuyorum bildiğimiz bütün atari oyunları mevcut

• Merhaba, oyunları nasıl yüklüyoruz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PROJECT2501

DingooLinux kullanan bu cihazların çoğu için işlemler çok benzer, neredeyse aynı. Bu cihazları ayarlaması zor; güncellemesi, oyun yüklemesi karmaşık olarak düşünmeyin. Ayrıca burda kullanıcı kılavuzları, rehberler bulmanız mümkün.

Biraz beklemek, cihazla uğraşmak, bozmak, forumlarda çözüm aramak, yeni bir şeyler öğrenmek ve sonra düzelterek sevdiğiniz bir oyunun keyfi çıkarmak gibisi yok bana göre. Tabi herkes özgür. Seçenekler bol.

Ayrıca yardım için her zaman buradayım (PM ile ulaşan çok oluyor) ve Discord'da - Discord - Retro Gaming Davetiyesi (Türkçe bölümü de var)

saygılar

Alıntıları Göster
    Tabii ki sizin dediğiniz şekilde uğraşarak yapmak isteyenler de var lakin istemeyenler yada riske girmeyi sevmeyenler için bir alternatif önerdim ben.
    Ayrıca bazı cihazlar içi geçekten de çok uğramak gerekiyor. Cihazların içini açarak işlem yapmak gerekiyor. Elektronik bilgisi de lazım biraz...
    Yardım/destek teklifiniz çok ince. Teşekkür ederim. Ayrıca hazırladığınız bu yazı insanların seçimlerinde müthiş yardımı olacaktır, elinize sağlık.

EmuTurkey EmuTurkey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prof955 -- 7 Mayıs 2020; 18:43:46 >

• The New Pocket Go'nun güncellenmiş ve metal kasa versiyonu ön siparişle satışa sunuldu. 300 adet satılacak model mayıs sonu sahiplerine gönderilmeye başlanacak.

https://retromimi.com/collections/handhelds/products/new-pocketgo-aluminum

Emülatör Tabanlı El Konsolları Rehberi 2019 (11 Eylül 2020) Emülatör Tabanlı El Konsolları Rehberi 2019 (11 Eylül 2020)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PROJECT2501 -- 29 Nisan 2020; 19:1:49 >

• Arkadaşlar çok güzel inceleme olmuş teşekkürler emeğiniz için,
    ben özellikle classic gameboy oyunlarını oynamak için el konsolu arıyorum,bittboy incelemelerini izlemiştim çok güzel o yeşil lcd ekran hali ile bile oynatıyor tam bunu arıyorum ancak ülkemizdeki ticaret sitelerinde bittboy satışı yok, çinden de getirmek istemiyorum bu aralar
    sizlere danışmak istedim bittboy benzeri ülkemizde satışı olan cihaz var mı?
  • Umudumuzu kestiğimiz HDMI güncellemesi sonunda RG350 ve RG350M'e geldi!

120MB'lik bir güncelleme ile aktif olan HDMI görüntü çıkışı cihazla gelen işletim sistemi (stock firmware) üzerinde çalışıyor şimdilik. RougeCFW sürümleri ile henüz çalışmıyor. RougeCFW kullananlar ayrı bir hafıza kartına uyumlu işletim sistemini yazarak onu güncelleyip HDMI görüntü çıkışını aktive edebilirler.

Ayrıntılar ve dosyalara bağlantılar Emülatör Tabanlı El Konsolları Rehberi mesajında. Bu arada Beta1.1 güncellemesi çıktı.

RG350/RG350M HDMI güncellemesi: Youtube - Taki Udon - RG350 / RG350M - HDMI Update Guide!

RG350/RG350M HDMI güncellemesi: Youtube - ETA Prime - RG350 HDMI UPDATE! How To Get HDMI Working On the RG350 Or RG350M

RG350/RG350M HDMI güncellemesi: DIYGameModz - RG350M HDMI Beta1.0 releases(20200504)

Emülatör Tabanlı El Konsolları Rehberi 2019 (11 Eylül 2020)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PROJECT2501 -- 3 Haziran 2020; 14:6:0 >

• Güncellenen el konsollarına Odroid Go Advance da eklendi:

Odroid Go Advance Black Edition

Ayrıntılar ilk mesajda.

• 2020 modellerinin bir bir çıkmaya başladığı şu günlerde OdroidGo Advance'a da bir rakip geldi. OdroidGo Advance gibi "kendin yap" (DIY - Do It Yourself) olmayan RK2020, mayıs sonu $66 fiyatıyla satışa sunuldu (rkconsole.com'da bu fiyata satılsa da $20 kargo fiyatıyla $86'ye çıkıyor ve yine bu fiyattan aliexpress'te bulmak mümkün). Ayrıntılar ilk mesajda.

https://rkconsole.com/

aliexpress - Retro Handheld Store - RK2020

aliexpress - POWKIDDY Official Store - RK2020

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PROJECT2501 -- 3 Haziran 2020; 14:10:0 >

• Merhaba.
    Bu konsolların gümrüğü tahminen kaç lira gelir acaba?Bir de aliexpress haricinde bir siteden alsak güvencemiz nasıl olur?Sonuçta aliexpresste zor da olsa paramızı geri alabiliyoruz fakat farklı bir yerden alışveriş yaptığımızda nasıl oluyor?

Son yolladığınız mesajdaki ürünü almak istersek paramızı nasıl güvence altına alabiliriz?
  • Ürünler üzerinde $20 gibi bir fiyatla gönderiliyor. Buna göre de 0.5kg'lik bir pakete 50tl kadar gümrük ödeniyor (ama yine de garantisi yok, ürün ayrıntılı incelenirse faturası istenebiliyor ama bana olmadı hiç). Bu şirketlerin çoğunun aliexpress'te de sayfaları var ve üreticiler ve satıcılar dönüp dolaşıp aynı oluyor genelde. Örneğin retromimi.com, bittboy.com ve aliexpress'te Retro Handheld Store aynı şirketin satış kanalları. Birisinde bakıyorsunuz biraz daha pahalı, diğerinde ucuz buldum diye sevinip ordan alayım o zaman diyorsunuz ama hepsi aynı şirketten. Basit bir pazarlama taktiği...

aliexpress.com haricinde retromimi.com ve bittboy.com dan alışveriş yaptım. aldığım ürünlerin bazıları küçük sorunlarla geldi ama büyük bir sorun çıkmadı hiçbirinde. çoğunlukla düzelttim kusurlarını... değişik anlaşma yollarına gidiliyor üründe sorun/kusur varsa, ürün geri gönderme haricinde (pek de güzel bir çözüm değil kargo ücreti fazla oluyor) yedek parça gönderiyorlar örneğin yada ürün sizde kalıyor yarı ücretini geri alıyorsunuz vs.

hiçbir şeyin garantisi yok ama risk almaya değer bir durum diye düşünüyorum. kendi aldıklarımda ve forumdan haberleştiğim arkadaşların aldıklarında da küçük kusurlar (küçük kusurlar da tabi göreceli bir kavram, aldıklarımdan bir cihazda ışık sızması var, benim için pek sorun değil gece gözüküyor, başka birisi için büyük bir sıkıntı olabilir) haricinde (bazılarında) ciddi sorunlar çıkmadı.

cihazları alanlar reto oyun dünyasının keyfini sürüyor bence tereddüt edip bu keyfi kaçımayın, ertelemeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PROJECT2501 -- 23 Mayıs 2020; 20:19:30 >

• @PROJECT2501

Güzel ve ayrıntılı konu için çok teşekkürler..Aklımda yokken RG350 sipariş vermeyi planlıyorum.
    Umarım pandemi sürecinde kargoda çok sıkıntı olmaz.
  • RG280M satışa sunuldu!

Ayrıntılar ana konuda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PROJECT2501 -- 24 Haziran 2020; 23:41:33 >
  • selam ben de discorda yazdim.
    sanirim odroid alacagim. ya da tavsiyelere gore 2020/G350 vb. 3 boyutlu oyun sevmem ve ps1 emulasyonu ile isim yok.
    nereden almak mantikli? discorda da yazdim
  • PS1 dahil bu seviyeye kadar oyunları oynatabilecek en iyi el konsolu -Discord'da da konuştuğumuz gibi- RG350. Benzer performans sunan The New Pocket Go (PlayGo) ya da GKD350H da tercih seçeneklerinden olabilir.
  • PowKiddy V90 satışa sunuldu. Ama ilk yorumlar üzeri kara bulutlu... Ayrıntılar ana konuda...

aliexpress - PowKiddy Official Store - V90

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.