Şimdi Ara

Emniyetin talimatıyla Türkiye’de Uber kullananlara ceza kesilecek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
4.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Amaç uber e para kaptırmamak.

Ülkenin yeni kalkınma planı ve ekonomi politikası vatandaşa harcama yaptırmamak cebinde 3 kuruş varsa onu da yerli markalara akıtmak. Lan şirketler batıyorsa bana mı batıyor. Adamın oğlu Ferrari ye biniyor şirket borç batağına bunun bile derdi beni geriyor. Milleti 1300 liraya 10 saat çalıştırıp türlü taklalarla tazminatsız işten çıkaracaksın kendi keyfinden taviz vermeyip konaklarda yaşayacaksın bende o şirket ayakta dursun diye faiş fiyata yerli malı alıcam. Şirketler batıyoruz diye bastırıyor devlet de vergileri arttırıp bizden aldığı parayı sıfır faiz geri ödemesiz adı altında şirketlere akıtıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • birileri de taksileri denetler, onlara ceza kesmeye başlasa iyi olacak.

• Korsan taksiyi başlatan taksicileri ne yapmak lazım acaba, durağa gelene " abi taksi kalmadı benim arabayla bırakalım seni" diye başlayan ve korsan taksiye dönen durumun sorumluları da onlar,

• quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Halk nasıl olur da düşük fiyata hizmet alır, hemen yasaklayın.

türkiyede über taksiden pahalıya geliyor
  • Bizimkiler bir gücün karşısında delikanlı gibi savaşmayı ne zaman öğrenecek? İşine gelmeyeni yasakla, engelle, onu yapma bunu yapma... Adam olun biraz.

• quote:

Bilader. eyvallah ucuzsa iyi güzelde vergisini veren taksici ne olcak hadi onu geçtim sapığı cartı curtu ? sonra vay efendim beni öldürdü?
  • Taksiden rant sağlayan mafyacıklar milletvekili eniştelerini aramış sanırım...

• vergi kesemeyince çıldırdılar...kullanırız kardeşim nasıl engel olcaksın
  • Birçok millet vekilinin ya da söz sahibi kodamanın taksi plakası sahibi olduğu düşünüldüğünde gayet normal bu yasaklamalar.

Edit sebebi, imla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmednaim -- 27 Aralık 2016; 20:53:43 >
  • Uber iyi bir hizmet. Türkiye'de ne işi var.
  • çomaristanda iyi bir şey olamaz
    uber bizim neyimize çomarlar sürsün otobüsleri minibüsleri apaçi taksicilere yolları bırakalım sahibi onlar çünkü
    (sanki tecavüzcü minibüsçüleri unuttuk)
    (forever bicycle) benim iş yerim yakın sırf bu yüzden soğuk havalarda bile otobüse taksi hele minibüse binmiyorum elinde biraz fırsatı olan arkadaşlara tavsiye kullanmayın kazanmasın bu apaçiler az kazanırlarsa belki herde hata yapıyoruz diye düşünürler

• Şu Türkiye çapında özellikle İstanbul'da yüzlerce taksi plakası biriktirmiş bunun üzerinden ciddi anlamda gelir sağlayan bir takım insanlar var. Bence bunların mızmızlanması bu Uber karşıtlığını tetikledi. Öbür taraftan bireysel olarak taksicilik yapma hakkının Uber tarafından sağlanıyor olması da korsan taksicilere haksızlık olacaktır.
    Bu işin ucundan ciddi paralar var. Sırf İstanbul'daki taksi plakalarının toplam değerini düşünürsek, Uber doğru adamı güzelce beslemediği sürece bu olay döngü halinde devam eder, belki giden Uber olur ama değişim ne olursa olsun bizim tetiklediğimiz bir şey olmayacak.

• F klaveyeyi zorunlu tutmalar, +3 saat dilimine geçmeler, interneti kısıtlayıp internetin getirdiği yenilikleri yasaklamalar. Modern dünyadan kopmak ve İran, Kuzey Kore, Arabistan gibi olmanın hayalleri bunlar. Yazık şu ülkenin geldiği hale..

• Tercih edilen bir ürünü piyasaya sınırlı sayıda sunarsan ürünün 2. el değeri artar , karaborsası ,sahtesi ,korsanı artar.Çünkü sınırlı sayıda arz ama çok talep var.

İstanbul’da taksi sayısı 18 bin ve bu sayı 40 yıldır aynı. 9 milyonluk Tokyoda taksi sayısı 50bin İstanbulda nüfus arttı taksi sayısı aynı neden çünkü yeni plaka verilmiyor.. Talep gören bir ürünün piyasadaki adedi neden sınırlanıp değerinin artması sağlanır bilemiyorum???

Bu taksi adedini sınırını önce bir kaldır sonra deki korsan taksi yakalanırsa araç trafikten men edilecek sürücüsünde 12 ay ehliyeti alınacak bak bakalım korsan taksi kalıyor mu?

Şuan ceza ne ; Bir yıl içerisinde 1. defasında 2.532,00 TL (Peşin 1.899,00 TL), Bir yıl içerisinde tekekrür halinde 4.220,00 TL (Peşin 3.165,00 TL)

• aman bu millet ucuza işini halledemesin, kdv ötv mtv vs vs verginin üstünden vergi alınmazsa yassak yapamazsın..

bir insan devletinden nefret eder mi ya ?

• YASSAH !!

YASSAH ARGADASIM YASSAH !
  • Ben kullanmayı düşünüyorum, bir de bu uygulamaya nasıl engel olunacak onu

düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: emir kustirika

quote:

türkiyede über taksiden pahalıya geliyor

Kalabalik binersen daha ucuza geliyor. Vitolarin kapasitesi taksilerden daha fazla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye de taksi sahipliği bildiğiniz ağalık sistemidir. Toprak ağası olup köylüyü ezmekten en ufak bir farkı yoktur.

Piyango çıkarsa 15 tane taksi plakası alıp, bir ömür yan gelip yatacam. Bu devlet bunu istiyor. Üretmeyen halk.
  • küçük bi program kısa zamanda global devasa yapıya nasıl dönüşür
    amacı ne sahipleri pisrailoğullarındanmı ? işte size kaite.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.