Şimdi Ara

Emniyet Şeridi İhlalleri // İSTANBUL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracımda HD çekim yapan kamera mevcut. Emniyet şeridi canavarlarını nereye şikayet edebilirim? Hiç görüntülü veya fotoğraflı şikayette bulunan oldu mu? Şu linke etsem ceza yemelerini sağlayabilir miyim?
    https://www.egm.gov.tr/sayfalar/ihbar.aspx

• Ihtiyaclari disinda emniyet seridine giren, insanlarin hakkini gasp eden serefssizdir diyorum oncelikle,

Sikayet edin ama bence cok faydasi olmaz hocam, malum ulke muz cumhuriyeti oldugu icin, istanbulda her 10 aractan 1 inde cakar-siren var ve bu araclar ihlalin kralini yapiyor .neyse agzimi bozmayim daha fazla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaklaşık 3 yıldır full hd ile çekim yapıyorum. Şu an için bir şikayet yeri yok. Polislerin kendi kameralarından tespit edilmesi gerekiyor. Bence her araçta olsa ve kural ihlali ceza alsa trafikte ihlal yapan yok denecek kadar azalır

• Ey iman edenler! Zannın çoğundan kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerinizi arkasından çekiştirmesin. Biriniz, ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz. O halde Allah'tan korkun. Şüphesiz Allah, tevbeyi çok kabul edendir, çok esirgeyicidir. " (Hucurat Suresi 12)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuk-34JD58 -- 19 Şubat 2017; 0:38:5 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    İyide hocam, daha geçen gün emniyet şeridine giren servis ve otobüsler yüzünden ambulans hiç değilse 10-15 dk. dur-kalk trafikten kurtulamadı. O ambulansın içinde bir yakınınız olsa aynı ayeti yazar mısınız merak ediyorum? Ayrıca tüm insanlar olması gerektiği şeritte beklerken, bu mahluklar 1-2 km ilerde tekrardan yola dahil olarak bizlerin hakkını ve zamanını gasp ediyorlar. Bu da kul hakkına girer sanırım?

Devlet her yere EDS (Elektronik Denetleme Sistemi) koyamıyorsa, görüntülü şikayetleri dikkate alıp işlem yapmalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caner91

İyide hocam, daha geçen gün emniyet şeridine giren servis ve otobüsler yüzünden ambulans hiç değilse 10-15 dk. dur-kalk trafikten kurtulamadı. O ambulansın içinde bir yakınınız olsa aynı ayeti yazar mısınız merak ediyorum? Ayrıca tüm insanlar olması gerektiği şeritte beklerken, bu mahluklar 1-2 km ilerde tekrardan yola dahil olarak bizlerin hakkını ve zamanını gasp ediyorlar. Bu da kul hakkına girer sanırım?

Devlet her yere EDS (Elektronik Denetleme Sistemi) koyamıyorsa, görüntülü şikayetleri dikkate alıp işlem yapmalıdır.

değerli kardeşim.bu ülkede sistem para kazanmak üzerine kurulu.sen çekip şikayet ettin oradaki memur para cezası verince adaletmi sağlanıyorcezayı hakim yargıç verebilir.para cezasıyla adaletin ne alakası var.

mesela adam acile hasta yetiştiriyo ışıkta geçti,şikayet edip ceza aldırınca için rahat uyuyabilecekmisin .günah değilmi.

insanlara ispiyonculuk yaptırılmasını ben doğru bulmuyorum,mantığada dinede bence uygun değil.

kumar oynatmayı yasaklayanlar ,sayısalı atyarışını piyangoyu sayısalı nasıl oynatıyor mesela.devletin her yaptırdığına doğru diyemeyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: chemsul

Yaklaşık 3 yıldır full hd ile çekim yapıyorum. Şu an için bir şikayet yeri yok. Polislerin kendi kameralarından tespit edilmesi gerekiyor. Bence her araçta olsa ve kural ihlali ceza alsa trafikte ihlal yapan yok denecek kadar azalır

Hocam whatsapp mobil ihbarlar vardi bir ara, sonra kapandi tamam ama acik oldugu sure boyunca cezais islem uygulanmadi mi?

• Su kameralar kondu konali vallAllaha bende zor durumdayim

• Beyler emniyet şeridi acil durumlar için. Ben de bir yakınımı emniyet şeridinden hastaneye yetiştirdim , 1-2 dakika bile çok önemli, ölüm kalım meselesi. İnanın biri beni ihbar etse veya EDS den ceza yesem umurumda bile olmazdı. Önemli olan o şeridin boş olması ve hastamı yetiştirebilmem idi.

O şeridin sürekli boş kalması için şikayet edeceğim. Ettim de zaten. Dün videolardan plakalar net görülecek şekilde 10 adet foto gönderdim. Vakit buldukça göndermeye devam edeceğim. egm ihbar sayfasına yaptım şikayetleri.

İlave olarak, sabah akşam bu kural tanımazlar sebebiyle trafik artıyor. EDS ye yaklaşınca birden bire sağ şeride geçip hem trafiğe sebep oluyorlar hem de tehlike yaratıyorlar.
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Hocam, beni yanlış anladınız. Acil durumu olan insanlar tabi ki kullansınlar. Acile hasta yetiştiren insan, hastasını yetiştirdikten sonra gelen cezaya da üzülmez diye düşünüyorum. Ama günümüzde emniyet şeridini sadece kendilerini kurnaz sandıkları için işgal edenler yüzünden hastaneye değil kendi aracınızla, ambulansla bile hastayı vaktinde yetiştirmek çok zor. İstanbul'da özellikle iş çıkış saatlerinde servisler ve lüks araçlar çoğunlukla emniyet şeridini kullanıyor.

Cezalar mecburen olmalı, çünkü bizler Müslüman olduğumuzu iddia eden ama her fırsatta karşısındakinin hakkını gasp eden, suç oranlarının İslam dışındaki diğer dinlerin çoğunlukta olduğu ülkelere göre çok daha yüksek olduğu bir ülkedeyiz(sözüm meclisten dışarı, yanlış anlaşılmasın). Hollanda ceza evlerini kapatırken bizimkilerde yer kalmadığı için yenilerini yapıyoruz. Halbuki İslam dini mensuplarının çoğunlukta olduğu bir ülke olarak Hollanda'daki durum bizde de olmalı, güzel ahlakımızı tüm dünyaya gösterebilmeliydik. Ülke olarak git gide daha da yozlaşıyoruz ahlaki açıdan.

Bu durumu da cezalarla en aza indirebiliriz (trafik için konuşuyorum). Cezalar şöyle olabilir, (eğer ki adil bir ülke olsaydık) Avrupa'daki örnekleri gibi; ihlali yapan kişinin yıllık gelirine göre para cezası kesilebilir. Atıyorum, benim için 200 TL büyük bir parayken, zengin biri için, bir mekandan çıkarken valeye bıraktığı bahşiş o para. O adam emniyet şeridini gerekli gereksiz kullanacak. Cezayı da göze alacak. Çünkü denetleme zaten yetersiz, oldu ki bir şekilde ceza yedi, o para onun için çok az olduğundan hiç bir caydırıcılığı olmayacak.

Ayrıca konuyu açan arkadaşımızın son mesajında dediği gibi, bu kurnazlar EDS kameralarına yaklaşınca birden normal şeride dalıp hem trafiği tehlikeye sokuyor, hemde az da olsa akan trafiği dahada yavaşlatıyorlar. Bu sefer sizin, benim acil bir durumumuz olduğunda emniyet şeridindeki trafiğe takılıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

Ey iman edenler! Zannın çoğundan kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerinizi arkasından çekiştirmesin. Biriniz, ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz. O halde Allah'tan korkun. Şüphesiz Allah, tevbeyi çok kabul edendir, çok esirgeyicidir. " (Hucurat Suresi 12)

Bu ayetle konu sahibinin söylediği şeyin ne alakası var? Nasıl bağladınız ben anlayamadım. Adam kusur mu araştırmış? Gördüğünü söylemiş. Ayette gıybete vurgu yapılmış siz gelmiş burada paylaşmışsınız. Haksızlığa sesini çıkarmayanın haksızlık yapandan farkı yoktur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.