Şimdi Ara

EMİNOTO, BİRARABAM VEYA FUZULOTO'DAN ARABA ALAN?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
145
Cevap
4
Favori
100.322
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Araç tercih-kıyaslama >> EMİNOTO, BİRARABAM VEYA FUZULOTO'DAN ARABA ALAN?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2538 Mesaj
    kemal sunal'ın 700 liraya ihtiyacı vardır, tefecilikte yapan beyaz eşya satıcısından gidip borç para ister, adam borç para vermediğini söyler ama sana tv satabilirim der.
    senet karşılığı 1000 liraya tv satar ve tv nu 700 liraya geri alır, istediğin zaman gel senedin parasını öde senedi geri al der,
    tamamen yasal ve dinen de caiz bir işlem,
    tarihi geçmişe bakarsanız ilk bankacılarda tapınaklardaki din adamları
    böyle başa böyle traş
    2033 Mesaj

Tamamiyle haram. Allah yasakladıysa yasaktır. Allah'ı mı kandırdığını sanıyor onu yapanlar.

Muta nikahından farksız...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    degobar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: mcake±

Tamamiyle haram. Allah yasakladıysa yasaktır. Allah'ı mı kandırdığını sanıyor onu yapanlar.

Muta nikahından farksız...
    hangi arap ülkesine gidersen git muta nikahı geçerli işlem olarak kabul ediliyor; sen müslümanlığı araplardan iyi mi bileceksin onlar necip ırkın torunları, senin gibi sonradan kılıç zoruyla müslüman olmadılar
    2033 Mesaj

Kardeş bölgesel olarak başta iranda yaşanıyor. Tüm İran değil. Arapları sevmem ama arapların geneli ciddi olarak kabül etmez.

İslam basit de biz açık arıyoruz insan olarak, bulamayınca da icad etmeye çalışıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcake± -- 19 Ağustos 2019; 12:16:21 >
    |
    |
    degobar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2538 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mcake±

Kardeş bölgesel olarak başta iranda yaşanıyor. Tüm İran değil. Arapları sevmem ama arapların geneli ciddi olarak kabül etmez.

İslam basit de biz açık arıyoruz insan olarak, bulamayınca da icad etmeye çalışıyoruz.
    kardeş sen kuveyt, bahreyn, dubai ye hiç gitmemişsin galiba, gördüğüm kadarıyla körfez ülkelerinde uygulaması var. adamlar bizleri zaten tam müslüman olarak da görmüyorlar, hıristiyanlığın etkisinde kalmışsınız bizim adetlerimizden uzaklaşmıssınız fikrindeler...
    |
    |
    6146 Mesaj
    İsimlerinde hayır yok tam dolandırıcı işine benziyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BERK BEY -- 19 Ağustos 2019; 13:10:6 >
    |
    |
  • Yarbay
    3052 Mesaj
    bulamadim ama bu konuya daha once yazmistim.
    isteyene kturkten kredi cekip eminotodan daha uygun sartlarla nakit saglarim :)
    nerdeyse iki kati fazla aliyolardi o zamanki hesaba gore.
    atiyorum vade 100 ay ise arkadas simdi bana odemeye baslayacak. ben ondan gelen paralari hesaba yatirip. isletecegim.50. ayda kredi cekip. ona arabasini alacagim. o bana 50 ay daha taksit odeyecek :D
    nasi guzel degil mi?
    edit: demek istedigim sudur. 50 ay emine odeyeceginize finans kurumuna veya altina koyun. 50. ayda zaten araba alirsiniz o parayla. teslimat sonrasi tum odemeleriniz fazladan ve kurum karidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 19 Ağustos 2019; 14:20:55 >
    |
    |
  • Yarbay
    8381 Mesaj
    hayatta böyle yerlerden araba almam.
    |
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3656 Mesaj
    [03 Mayıs 2020 18:36:14 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
    faiz nasil haram ya?

"Sayıştay raporuna göre Diyanet İşleri Başkanlığı, 2017’de 514.1 milyon lira gelir elde etti. Raporda, Diyanet'in faiz gelirinin 256 bin 806 lira 46 kuruş olduğu belirtildi."
    quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

faiz nasil haram ya?

"Sayıştay raporuna göre Diyanet İşleri Başkanlığı, 2017’de 514.1 milyon lira gelir elde etti. Raporda, Diyanet'in faiz gelirinin 256 bin 806 lira 46 kuruş olduğu belirtildi."
    düşünsene sana biri iftira atıyor ve yalan diyorsun kimse inanmıyor, solak gazetelerin yaptığı da budur tüm islami değerleri karalamak ama bir gün ellerinde patlayacak. şu ana kadar bir tane doğru haberlerini görmedim ama demek ki troller inanıp paylaşıyor bu tür yalanları
    http://www.dinihaberler.com.tr/haber/diyanetteki-vurgun-sayistay-raporlarinda-haberine-yalanlama/48843

• Yarbay
    3656 Mesaj

bunun solak gazete salak gazetesi mi var?

gir sayistay raporlarina orada yaziyor. sayistay solak mi ki diyanete iftira atsin :)

diyanet de "yersen" diye cevap vermis. hadi onu da gec, hazine diyanetten niye faiz aliyor :)

dusunsene :)
    |
    |
    uyaran kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Inandirici olmak icin yalanlari degil kaynagi paylasacaksin ve sonra bir kamu kurumu digerini neden yalanlasin mantiken dusunsene varsa tabi. Birgun yapmis haberi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    cseyfe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

sayistay raporlarinda mevcut
    acip okuyabilirsin

diyanet faiz kazaniyor cok net yani. ister inan ister inkar et
    |
    |
    uyaran kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Faizin haram olduğu Ayet-i Kerim'e ile sabittir.
    Yani Kur'an-ı Kerim'de de geçer.
    İnkar eden kafirdir.
    |
    |
    webbie kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Burada dursun F - 1 Bendi Diyanet İşleri Başkanlığının Faiz Gelirleri

Necip Fazıl Kısakürek
  • Yarbay
    2004 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    erdal93

Saadet zincirinden ibarettir

|
    |
    Konu sahibi olarak KuveytTürkten aldım arabayı. Eminevimden arkadasim araba aldi. Hicbir sıkıntı yasamadi. Guvenilir oldugunu goruncr almadan once ben de Eminevimle gorustum fakat arabayı hemen vermedikleri için ve bana da hemen lazım olduğu için Eminevimden alamadım. Ama maddi acidan eminevim daha karlı Ayrıca dini acidan da bence en şüphesizi eminevim.

|
    |
    Bu tür araç alımında en sağlam yol katılım bankalarından almaktır. Zira işlem şu şekilde ilerler;
    Önce siz aracı bulursunuz ve araç sahibi ile fiyatta anlaşırsınız. Tüm işlemler bittikten sonra bankaya gidersiniz ve araç finansmanı istersiniz. Banka ise sizin istediğiniz o aracı gidip sahibinden belirlediğiniz meblağ ile alır. Sonrasında üzerine 10 da koysa 100 de koysa bu faiz olmaz zira serbest piyasadır ve o aracı size istediği fiyata verebilir, siz de kabul ederseniz alabilirsiniz. Anlaşılan kâr payı oranıyla birlikte çıkan ek ücrete bu yüzden faiz diyemeyiz.

Gelelim eminevim meselesine;
    Burada sistem gün sistemi gibi çalışmakta. Belirli gruplar var ve zamanı geldiğinde bu gruplarda çekilen kura ile para dağıtılıyor. Sıkıntı şu ki; karşılığında bir menfaat olan her borç, faizdir. Sen her ay belli bir miktar parayı bir kişiye tabiri caizse borç vermiş oluyorsun ama karşılığında onun da sana borç vermesini beklediğin için veriyorsun bu borcu. Bu yüzden bu sistemde sıkıntı vardır. Bazı hocalar bunun fetvasını veriyorlar farklı yollarla ama bu iki yöntem içinde en mantıklı ve en risksiz olanı bana göre katılım bankaları. Herşey siz istediğiniz zaman oluyor ve kafanızda soru işareti kalmadan her ay taksitinizi ödeyerek aracınızı alıyorsunuz.

• Teğmen
    199 Mesaj

İlk paragrafı okudum ve devamını okuma gereği bile duymadım. Cehalet ne de büyük rezalet!

|
    |
    webbie kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
üniversite
Mobilya Takımları
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.