Şimdi Ara

EMİNOTO, BİRARABAM VEYA FUZULOTO'DAN ARABA ALAN? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
4
Favori
139.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tamamiyle haram. Allah yasakladıysa yasaktır. Allah'ı mı kandırdığını sanıyor onu yapanlar.

Muta nikahından farksız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcake±

Tamamiyle haram. Allah yasakladıysa yasaktır. Allah'ı mı kandırdığını sanıyor onu yapanlar.

Muta nikahından farksız...
    hangi arap ülkesine gidersen git muta nikahı geçerli işlem olarak kabul ediliyor; sen müslümanlığı araplardan iyi mi bileceksin onlar necip ırkın torunları, senin gibi sonradan kılıç zoruyla müslüman olmadılar
  • degobar kullanıcısına yanıt
    Kardeş bölgesel olarak başta iranda yaşanıyor. Tüm İran değil. Arapları sevmem ama arapların geneli ciddi olarak kabül etmez.

İslam basit de biz açık arıyoruz insan olarak, bulamayınca da icad etmeye çalışıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcake± -- 19 Ağustos 2019; 12:16:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcake±

Kardeş bölgesel olarak başta iranda yaşanıyor. Tüm İran değil. Arapları sevmem ama arapların geneli ciddi olarak kabül etmez.

İslam basit de biz açık arıyoruz insan olarak, bulamayınca da icad etmeye çalışıyoruz.
    kardeş sen kuveyt, bahreyn, dubai ye hiç gitmemişsin galiba, gördüğüm kadarıyla körfez ülkelerinde uygulaması var. adamlar bizleri zaten tam müslüman olarak da görmüyorlar, hıristiyanlığın etkisinde kalmışsınız bizim adetlerimizden uzaklaşmıssınız fikrindeler...
  • İsimlerinde hayır yok tam dolandırıcı işine benziyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BEYAZ PASSATLI PRENS -- 19 Ağustos 2019; 13:10:6 >
  • bulamadim ama bu konuya daha once yazmistim.
    isteyene kturkten kredi cekip eminotodan daha uygun sartlarla nakit saglarim :)
    nerdeyse iki kati fazla aliyolardi o zamanki hesaba gore.
    atiyorum vade 100 ay ise arkadas simdi bana odemeye baslayacak. ben ondan gelen paralari hesaba yatirip. isletecegim.50. ayda kredi cekip. ona arabasini alacagim. o bana 50 ay daha taksit odeyecek :D
    nasi guzel degil mi?
    edit: demek istedigim sudur. 50 ay emine odeyeceginize finans kurumuna veya altina koyun. 50. ayda zaten araba alirsiniz o parayla. teslimat sonrasi tum odemeleriniz fazladan ve kurum karidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 19 Ağustos 2019; 14:20:55 >
  • hayatta böyle yerlerden araba almam.
  • Evet gün geçmiyorki yurdum insanı bilmediği konularda fetva vermesin.
  • faiz nasil haram ya?

"Sayıştay raporuna göre Diyanet İşleri Başkanlığı, 2017’de 514.1 milyon lira gelir elde etti. Raporda, Diyanet'in faiz gelirinin 256 bin 806 lira 46 kuruş olduğu belirtildi."
  • quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

faiz nasil haram ya?

"Sayıştay raporuna göre Diyanet İşleri Başkanlığı, 2017’de 514.1 milyon lira gelir elde etti. Raporda, Diyanet'in faiz gelirinin 256 bin 806 lira 46 kuruş olduğu belirtildi."
    düşünsene sana biri iftira atıyor ve yalan diyorsun kimse inanmıyor, solak gazetelerin yaptığı da budur tüm islami değerleri karalamak ama bir gün ellerinde patlayacak. şu ana kadar bir tane doğru haberlerini görmedim ama demek ki troller inanıp paylaşıyor bu tür yalanları
    http://www.dinihaberler.com.tr/haber/diyanetteki-vurgun-sayistay-raporlarinda-haberine-yalanlama/48843

• uyaran kullanıcısına yanıt
    bunun solak gazete salak gazetesi mi var?

gir sayistay raporlarina orada yaziyor. sayistay solak mi ki diyanete iftira atsin :)

diyanet de "yersen" diye cevap vermis. hadi onu da gec, hazine diyanetten niye faiz aliyor :)

dusunsene :)
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    Inandirici olmak icin yalanlari degil kaynagi paylasacaksin ve sonra bir kamu kurumu digerini neden yalanlasin mantiken dusunsene varsa tabi. Birgun yapmis haberi
  • uyaran kullanıcısına yanıt
    sayistay raporlarinda mevcut
    acip okuyabilirsin

diyanet faiz kazaniyor cok net yani. ister inan ister inkar et
  • webbie kullanıcısına yanıt
    Faizin haram olduğu Ayet-i Kerim'e ile sabittir.
    Yani Kur'an-ı Kerim'de de geçer.
    İnkar eden kafirdir.
  • EMİNOTO, BİRARABAM VEYA FUZULOTO'DAN ARABA ALAN?

Burada dursun F - 1 Bendi Diyanet İşleri Başkanlığının Faiz Gelirleri
  • Saadet zincirinden ibarettir
  • Konu sahibi olarak KuveytTürkten aldım arabayı. Eminevimden arkadasim araba aldi. Hicbir sıkıntı yasamadi. Guvenilir oldugunu goruncr almadan once ben de Eminevimle gorustum fakat arabayı hemen vermedikleri için ve bana da hemen lazım olduğu için Eminevimden alamadım. Ama maddi acidan eminevim daha karlı Ayrıca dini acidan da bence en şüphesizi eminevim.
  • Konuyu şimdi gördüm, yorum yapma gereği duydum.
    Bu tür araç alımında en sağlam yol katılım bankalarından almaktır. Zira işlem şu şekilde ilerler;
    Önce siz aracı bulursunuz ve araç sahibi ile fiyatta anlaşırsınız. Tüm işlemler bittikten sonra bankaya gidersiniz ve araç finansmanı istersiniz. Banka ise sizin istediğiniz o aracı gidip sahibinden belirlediğiniz meblağ ile alır. Sonrasında üzerine 10 da koysa 100 de koysa bu faiz olmaz zira serbest piyasadır ve o aracı size istediği fiyata verebilir, siz de kabul ederseniz alabilirsiniz. Anlaşılan kâr payı oranıyla birlikte çıkan ek ücrete bu yüzden faiz diyemeyiz.

Gelelim eminevim meselesine;
    Burada sistem gün sistemi gibi çalışmakta. Belirli gruplar var ve zamanı geldiğinde bu gruplarda çekilen kura ile para dağıtılıyor. Sıkıntı şu ki; karşılığında bir menfaat olan her borç, faizdir. Sen her ay belli bir miktar parayı bir kişiye tabiri caizse borç vermiş oluyorsun ama karşılığında onun da sana borç vermesini beklediğin için veriyorsun bu borcu. Bu yüzden bu sistemde sıkıntı vardır. Bazı hocalar bunun fetvasını veriyorlar farklı yollarla ama bu iki yöntem içinde en mantıklı ve en risksiz olanı bana göre katılım bankaları. Herşey siz istediğiniz zaman oluyor ve kafanızda soru işareti kalmadan her ay taksitinizi ödeyerek aracınızı alıyorsunuz.

• webbie kullanıcısına yanıt
    İlk paragrafı okudum ve devamını okuma gereği bile duymadım. Cehalet ne de büyük rezalet!
  • Bu başlık altında katılım payı ile ilgili yorumlar da gördüm. Kısaca buna da bir açıklık getireyim;
    Şayet kurum kâr ettikçe, siz de kâr ederseniz; zarar ettikçe siz de zarar ederseniz problem olmaz. Aksi halde, sadece kâra ortak olup zarara ortak olunmazsa bu caiz olmaz.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.