Şimdi Ara

Emin Otomotiv Sistemi Nasıl Güvenlimidir? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
218
Cevap
5
Favori
101.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu tür konular yasak diye biliyorum ama hayret bişey diyen olmamış ben bu tür bir konu açtım yönetim hemen müdahale etti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: extrem_015

Bu tür konular yasak diye biliyorum ama hayret bişey diyen olmamış ben bu tür bir konu açtım yönetim hemen müdahale etti.

Sıkıntılı bir durum yokki insanlar bi sistem var anlamaya çalışıyorlar. Benimde merak ettiğim bir sistem gidip görüşeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akay Sakarya

Arkadaşlar? 2'el alırsanız da aracı geç mi veriyorlar?

2 seçenek var. Kuralı sistem ve vade ortası.
    Kuralı sisteme girerseniz, 1. ayda olabilir 20. ayda olabilir. Benim önerdiğim sistem vade ortası.
    20.000 tl' lik araç alacaksınız diyelim, 10.000 tl ödeyince size aracınızı almanız için parayı yatırıyorlar.

Emin oto' dan daha önce kardeşim araba aldı ve herhangi bir sorun yaşamadı.
  • enflasyon tuttu fırladı araba fiyatı %20 arttı ve yine almak zorunda mısınız? cok riskli bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: portiwashere

quote:

Orijinalden alıntı: extrem_015

Bu tür konular yasak diye biliyorum ama hayret bişey diyen olmamış ben bu tür bir konu açtım yönetim hemen müdahale etti.

Sıkıntılı bir durum yokki insanlar bi sistem var anlamaya çalışıyorlar. Benimde merak ettiğim bir sistem gidip görüşeceğim.

Anla sana anlama diyen yok ki yaran mı varda gocunuyorsun anlamadım benim sözüm yöneticilere bende buna benzer bi konu açmıştım yöneticiler sağolsun kilitlediler bu konuya bişey dememişler ya hepsi kilitlenir yada hepsi açık kalır..... unutma ki doğru tektir.

• Banka teminat mektubunu soran varmı?
  • trapper54 T kullanıcısına yanıt
    versinler banka teminatı parayı yatıralım sende katılım payını cebine at sorun olmaz. ama iflas bayragını çektimi o temsilcileri falan ortada bulamasınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatari81

Bu başlıkta yazılan bütün yorumların benzerini daha önce duymuştum. Ben 6 yıldır çalıştığım halde parayı biriktiremeyen biriyim :) Para bankada dururken dayanamıyorum ve harcıyorum. Nekadr savruk bir insansam da ben de birçok kişi gibi banka faizine haram olduğu gerekçesiyle karşıyım. Bu durumda ev yada araba almak benim için hayal çünkü peşin param hiç olmuyor :) Ancak çok güzel borç ödeme alışkanlığım var. Gününde ve zamanında tıkır tıkır. Emin otomotivi duyunca çok sevinmiştim. Ancak beraberinde türlü çeşit soru kafamı kurcaladı. Katılayım mı katılmayayım mı derken peugeot da çalışan bir yakınımın eminotomotivin hesaplarına para aktarmasıyla (52 bin tl falandı yanlış hatırlamıyorsam) bir müşterilerinin araba aldığını söylediğinin ertesi günü gidip üye oldum. Üye oldum ama tabi kuşkular hala kafamda. Her ay ödüyorum ve internet üzerinden ödediğim mikatr ve kalan borcumu görüntüleyebiliyorum. Şu an kafam karışık. Bu mesajı şunun için yazıyorum. Bu sürece girmiş ve sonucunun ne olacaksa onu yaşayan birinin halinin diğer insanlara ibret olmasını istiyorum. Ben gözümü karattım. Sistemi deniyorum. 15 bin peşinatla 130 bin tl için sisteme her ay 1750 tl ödüyorum. Dini sitelerden birinden Emin otomotivin sisteminin faiz olmadığı teyitini de aldığımı belirteyim. Henüz çok zaman var. Ancak elime zaman zaman toplu para geçiyor. Benim dahil olduğum sistem kuralı sistem olmadığından yatırdığım fazladan para teslimat sürecini kısaltıyor. Kuralı sistemde bu yok. Kurada ne çıkarsa teslimat ozaman oluyor. Politik anlamda hükümete güveniyorum. Banka mağdurlarının bile zararlarını kapatmaya çalışan bir hükümetin böyle bir sistemin iflasında olası mağdurlara sahip çıkacağını düşünüyorum. Ama elbette sahip çıkmayabilir ve avucumu da yalayabilirim :) bilmiyorum.. güvenmek istediğim için güvendim belkide.. bu site ve diğer biçok forum sitesinde olumlu olumsuz yazıları okuduğum halde hala para ödüyorum. Belkide şu ana kadar yatırdığım paralar sebebiyle güvenmek istiyorumdur :) İşte size sürecini izleyebileceğiniz kafası karışık bir müşteri :) Zaman zaman durumun gidişatı hakkında sizleri bilgilendireceğim.. taaa ki teslimat gününe kadar. İnşallah sonuç iyi olur.

Merhaba arkadaşlar.
    Yıllar sonra bana gelen pm ile bu yazımı hatırlamış oldum. Neler yazmışım diye hatırlamak adına okudum. Çok zaman geçmiş :) Zaman zaman bilgilendirme yapacağım demişim ama teslim tarihi gelene kadar emin olamadığımdan ve böyle bir mesajı yazdığımı unuttuğumdan dolayı bilgilendirme sözümü tutmamışım.
    Merak eden arkadaşlara bahsedeyim. Sistem kesinlikle güvenilir. Ben vaad edilen tarihte teslimatı aldım. Aslında otomobil için gidip temsilciyle yaptığım görüşmede ev alma fikrinin daha cazip olacağına ikna oldum. İyi ki de ikna olmuşum şimdi bir evim var. Oldukça titiz ve insan odaklı çalışıyorlar. Zaman zaman 5 ay kadar ödeme yapmadığım bile oldu. Hiç bir banka benzer durumda merhametli davranmazdı.
    Bir aksama problem varsa uzman temsilci tamamen sizin çıkarlarınızı gözeterek size yardımcı oluyor. Umut bey var benim temsilcim. Çok defa yardımcı oldu.
    Zaman zaman sistemden çıkmayı bile düşünmüştüm. Şimdi ise evimi aldım. 2 yıl borcum var. Vee 1 kuruş dahi faiz ödemedim. Aldıkları hizmet bedeli helal olsun. Bankadan almış olsaydım en az 100 bin TL. faiz ödemem gerekecekti.
    1 yıl sonra belki de daha kısa bir zamanda sisteme yeniden girmeyi planlıyorum. Ben teslimatı sorunsuz aldıktan sonra çevremden bu sisteme dahil olmak isteyenler çok oldu. Hatta iş yerindeki arkadaşım sisteme dahil olanlardan.
    Hiç başım ağrımadı. Söylediklerimin doğruluğu konusunda şüpheniz olursa Eminevim temsilcilerinden herhangibirine Erkan Çamyar diye bir üyeniz var mı diye sorabilirsiniz.

• Acaba organizasyon ücreti dedikleri ücret ne kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: chessmania

Acaba organizasyon ücreti dedikleri ücret ne kadar

2hafta önce 40bin tl için 1880tl katılım bedeli olduğunu söylemişlerdi. 20.ayda teslim 40 ay 1000 tl taksitlerle.

• Emin otomotivden kesinlikle uzak durun arkadaşlar.Sözleşmede olmayan bir çok şey çıkarıyorlar.Adamların keyfiyle uğraşıyorsun.Ben bu sistemden dayanamadım çıktım.Benden uzak dursunlar.Organizasyon parasının tamamını vereceğiz dediler.Sonra 1 hafta sonra genel merkezden arayıp yarısını alacaksınız dediler.Tamam dedim yine de.Sonra parayı yatırırken %15 ini verdiler.Lanet olsun dedim.Bir dedikleri bir dediklerini tutmuyor.Bir daha kapısının önünden geçmem.Daha bir çok şey var.Yazsam roman olacak bu gidişle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devils_

Emin otomotivden kesinlikle uzak durun arkadaşlar.Sözleşmede olmayan bir çok şey çıkarıyorlar.Adamların keyfiyle uğraşıyorsun.Ben bu sistemden dayanamadım çıktım.Benden uzak dursunlar.Organizasyon parasının tamamını vereceğiz dediler.Sonra 1 hafta sonra genel merkezden arayıp yarısını alacaksınız dediler.Tamam dedim yine de.Sonra parayı yatırırken %15 ini verdiler.Lanet olsun dedim.Bir dedikleri bir dediklerini tutmuyor.Bir daha kapısının önünden geçmem.Daha bir çok şey var.Yazsam roman olacak bu gidişle.

Kısaca yazarsanız en azından tecrübe olur girmek isteyenlere rehber olur. Yukarıda evini almış bir arkadaş da var sonuçta. Sizin sıkıntınız katılım ücreti ile alakalı sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devils_

Emin otomotivden kesinlikle uzak durun arkadaşlar.Sözleşmede olmayan bir çok şey çıkarıyorlar.Adamların keyfiyle uğraşıyorsun.Ben bu sistemden dayanamadım çıktım.Benden uzak dursunlar.Organizasyon parasının tamamını vereceğiz dediler.Sonra 1 hafta sonra genel merkezden arayıp yarısını alacaksınız dediler.Tamam dedim yine de.Sonra parayı yatırırken %15 ini verdiler.Lanet olsun dedim.Bir dedikleri bir dediklerini tutmuyor.Bir daha kapısının önünden geçmem.Daha bir çok şey var.Yazsam roman olacak bu gidişle.

Kısaca yazarsanız en azından tecrübe olur girmek isteyenlere rehber olur. Yukarıda evini almış bir arkadaş da var sonuçta. Sizin sıkıntınız katılım ücreti ile alakalı sanırım.

Katılım ücreti sadece biriydi aslında.Ben 7 ay ödeme yapmıştım.Ve emin otomotivden paramı almama 5 ay vardı.7. ayda durumlar değişti ve ailem ve çevremin desteğiyle araba almaya niyetlendim.Ve seat bayisi ile konuştum.Mart ayında arabayı almaya karar verdik,araba hazırdı.Sonra emin otomotive giderek aracı alacağımı ve siz paramı yatırırken bu aracı ipotek göstereceğimi belirttim.Onlar da sen bu aracı şimdi alamazsın.Alabilmek için en erken 2 ay daha beklemem gerektiğini söylediler.Biz de sözleşmede böyle bir maddenin olmadığını,böyle bir şeyin konuşulmadığını söyledik.Sonra genel merkezle konuştular.Ve onlar da sistemin böyle olduğunu ve arabayı almam halinde parayı yatırmayacakları belirttiler.Yani kısaca onların isteklerini yapmam gerekirmişim.Araç hazırdı.Ve o zamanlar da araçlara yüklü zam geleceğini biliyordum.Ve nitekim de öyle olmuştu.Aracı aldıktan hemen sonra 2 defa zam yemişti.

Neyse yine de emin otomotivle görüşmeye gittik.Hiç bir şekilde yardımcı olmadılar.Sanki bizim sistemimiz bu,işinize gelirse tarzında konuşmaya başlayınca biz de sistemden çıkmaya karar verdik.

Iste bahsettiğim bu organizasyon bedelinde de sorun çıkardılar.Uğraştırdılar baya.Bazen soru sorduğumda şube deki çalışan başka cevap veriyordu,genel merkezdeki çalışan başka.Garip bir sistemleri vardı.Faizsiz diye girdik bu sisteme.Sonunda şükürler olsun bunlara gerek kalmadan aracımı aldım.Organizasyosyon bedelinin çoğu gitti ama kafaya bile takmadım.

Yani şunu söylemek istiyorum.Böyle sistemlere karşı dikkatli olunmalı.Sonuçta babasının hayrına yapmıyorlar.Ve şunu anladım bu ülkede bir şey alacaksan ya faize bulaşıp alacaksın ya da uzun yıllar para biriktirip alacağından bir süre vazgeçeceksin.Türkiye gibi bir yerde para biriktirmek çok zor zaten.Mecbur insanlarımız bankadan kredi çekiyorlar işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: redloves

quote:

Orijinalden alıntı: chessmania

Acaba organizasyon ücreti dedikleri ücret ne kadar

2hafta önce 40bin tl için 1880tl katılım bedeli olduğunu söylemişlerdi. 20.ayda teslim 40 ay 1000 tl taksitlerle.

Bende yarısını verip pesinat ortası mi diyorlar bi sisteme girmeyi düşünüyordum o zaman parayı direk veriyorlar değil mi bekleme filan yok?
    Bide parayı bana mi veriyorlar yoksa aldığım şahsa mı ödeme yapılıyor cok merak ediyorum bunuda, okuldan zaman bulursam gidecem ama zaman yok

• selamlar arkadaşlar uzun yıllar takip ettiğim bir sistem.Diğer tüm sistemlere göre (bankacılık vs) avantajlı bir sistem.Üstelik faiz almak yada vermek gibi bir sıkıntınız yok.
    Lakin her sistem gibi bununda sıkıntıları var . İlk ve en önemli sıkıntısı devlet garantisi yok bunu bilerek girin.Biz yılların şirketiyiz batarmıyız gibi laflara aldanmayın eşeğinizi sağlam kazığa bağlayın.
    İkincisi organizasyon ücreti ( ki arkadaş alamadığından yakınmış ,bir kısmını almış) ilk girişte ödüyorsunuz.Girdiğiniz bedele göre değişiyor %5 ila %10 arasında değişiyor.Ve bu parayı geri alma gibi bir durum yok.Bunu bilerek sisteme dahil olun.Vereceğiz diyenlere de inanmayın.Çünkü merkezle bayiler arasında çıkan söylem farkı kayıt alınan her müşteri için bayiye de pay aktarılıyor. Bayi de yada müşteri temsilcisi payımı alayımda sonrası beni düşündürmez mantığında olabiliyor.Herkes aynı değil ama siz organizasyon ücreti firmada kalacak diye hesap edin.Şimdi burada bazı arkadaşlar ön yargıyla yaklaşıyorlar.Organizasyon ücretine anlam veremeyen bir çok kişiyle karşılaşıyoruz.Hatta bankadan faiz almış olan arkadaşlar vicdanen rahatlamak için e buda faiz adı değişik sadece diyebilirler.Bende açıkçası organizasyon ücretini içime sindiremiyordum. sonuçta para veriyorsun fazladan.Ama evrak teslimi için genel merkeze gittiğimde bu organizasyon ücreti alınmazsa sistem asla dönmez bunu anladım.Yani herkes sizin gibi iyi niyetli olmayabiliyor.Parasını zamanında yatırmayanlar yada ev arabası alıp ortadan kaybolanlar.Bunlarla uğraşmak için bile ne kadar zaman ve para gerekir sizlerde bilirsiniz.Yok ben organizasyon üceri ödemem derseniz zaten.Evinize bir kasa koyun her ay paranızı oraya atın.Ben kendi başıma para biriktiremediğim içinde sisteme girdim.
    Ben de devlet garantisi olmaması yüzünden önce ev değilde araba sistemine girdim. Daha az para daha kısa süre. Hatta belli bir peşinat verildiğinden vade ortasında parayı alma imkanınız var.

20 bin tl ye girdim 5 bin tl peşinat yatırdım en geç 4 ay sonunda kesin para alınması koşuluyla anlaşma yapıldı.Yani 15 bin tl için 900 tl gibi bir organizasyon ücreti ödedim 10 ay gibi bir süre için.(bankalarla karşılaştırabilirsiniz.)

Noter çekilişi yapıldı ve benim gibi bahtsıza 4. ay çıktı yani son ay

Neyse paramı da aldım arabamı da Allah'a şükürler olsun.

Bir dipnot daha ben 60 bin tl lik bir araba aldım 20 bin için koca arabayı ipotek ettirmedim. 1 kefille kalan borcum için senet yaptım teslim ettim.

Şimdilik bir sıkıntım yok. Rabbim doğru yol üzerine arayışlara girip günah işlemekten sakınan kullarından eylesin bizi.

• Red_Devils_ kullanıcısına yanıt
    sizin buradaki şikayetinizi anlamadım. bende girmeyi düşünüyorum ancak çok tuhaf bir yazı yazmışsınız hem sistemden erken çıkmak istiyorsunuz hemde organizasyon ücretini alamadım diyorsunuz. bence çok saçma bir açıklama olmuş. çünkü organizasyon ücreti adı üstünde dahil olmak için bu bedeli ödersin admlar dua etki bir miktarını yine vermişler. sen normalde bir emlakçıdan gidip evi almak için komisyon ödemiyormusun. atıyorum 3 ay sonrada evi geri sattın gidip emlakçıdan paranı geri alabilir misin. adamlar sana iyilik yapmışlar sende çok fena çamur atmışsın. bence biraz aynaya bakarak eleştirmelisin
  • Lüzumsuz lüzumsuz işler...

• quote:

Orijinalden alıntı: computerboy_1987

sizin buradaki şikayetinizi anlamadım. bende girmeyi düşünüyorum ancak çok tuhaf bir yazı yazmışsınız hem sistemden erken çıkmak istiyorsunuz hemde organizasyon ücretini alamadım diyorsunuz. bence çok saçma bir açıklama olmuş. çünkü organizasyon ücreti adı üstünde dahil olmak için bu bedeli ödersin admlar dua etki bir miktarını yine vermişler. sen normalde bir emlakçıdan gidip evi almak için komisyon ödemiyormusun. atıyorum 3 ay sonrada evi geri sattın gidip emlakçıdan paranı geri alabilir misin. adamlar sana iyilik yapmışlar sende çok fena çamur atmışsın. bence biraz aynaya bakarak eleştirmelisin

Arkadaşım yazdıklarımı iyi okusaydın ne demek istediğimi anlardın.Adamlar organizasyon parasının tamamını vereceğiz diyor.Sen de diyorsun ki benim organizasyon ücretimi alamadığımdan yakındığını söylüyorsun.Ben parasında değilim.Yukarıda açıkladım zaten.Dikkatli okusaydın anlardın.Sorun para değil sorun adamların söylediği sözlerin hiç birinde durmamaları ve kendi kafalarına göre kural çıkarmaları.Ben organizasyon ucreti ile talebim olmamasına rağmen kendileri söylediler.Önce tamamı sonra yarısı sonra çok az miktarını önerdiler.Beni bunun için kaç ay oyaladılar.Sanki organizasyon parasının tamamını ben vereceğim dedim.Adamlar sözleşmede olmayan şeyleri önünüze koyuyorlar resmen.Sen gir bu sisteme,inşallah sen yaşamazsın bu durumu.

Adamlara çamur atmışım göya.Çamur atsaydım adamlara kaç tane müşteri kazandırmazdım.Bilip bilmeden konuşmayın gözünü seveyim.Ben kendim tek başıma çıktım bu sistemden.Benim kendimi eleştirmeme de gerek yok.Insallah bu sefer anlatabilmişimdir.Sen girmek istiyorsan bu sisteme hemen başvurabilirsin.Sonuçta hayat senin hayatın.Ama ben burda kişileri bilgilendirmek zorundayım.

• Peşin parası olmayan, faize girmek istemeyen için iyi bir sistem. Güvenilirliği konusu. Bugüne kadar kimsenin evi, arabası kalmamış. Katılım için müsaade edinde para alsınlar. Sonuçta ticari işletme, parada kazanacak. Bu söyleyeceğim tahmin ama, sizin alacağınız fiyatın daha altında bayiden alabilirler aracı , size normal fiyattan verecekleri için buda onlara kâr olarak kalır. Size uyan bir metotla ev araba alabilirsiniz. Seçim tabiiki herkesin kendi iradesindedir. Not: yıllar önce bu sistemle araba alan birisi.

• Merhaba. Araç almak istiyorum. Sistemi kullanıp ev ve araç alan iki arkadaşım var. Güven sıkıntım yok. Olaya helal haram açısından da yaklaşmadım. Bankadan karlı olup olmadığı konusunda bir araştırma yaptım. Fikir edinmeniz adına faydalı olacağını düşündüm.

Elimdeki nakit : 32.000 tl.
    Almak istediğim araç : 67.000 tl.
    İhtiyacım olan para : 35.000 tl.

Aylık ödeyebileceğim : 1.250 tl.
    vade : 28 ay

eminotomotiv ile görüştüm. Bilgileri paylaştığımda bana 3.162 tl organizasyon ücreti ödemem gerektiğini, bu rakamda da pazarlık yapabileceğimi, aracımı da 7 ay ödeme yaptıktan sonra alabileceğimi (peşinatlı sistem) söylediler. Bankadan 35.000 tl kredi çeksem 28 vadeli olarak ödeyeceğim faiz yaklaşık 6.700 tl. olarak çıkmaktadır. İlk etapta düşündüğümde 3.162 tl. neredeee 6.700 tl nerede diye söyledim. Oysa ki es geçtiğim nokta, ben onlara nakit 32.000 tl. + 3.000 tl (organizasyonun pazarlıklı peşin hali diyelim) + 8.750 tl (7 ay x 1.250 tl.) = toplam 43.750 tl yatırıyorum. Aslında şirket bana 7 nci ayda sadece 67.000 - 43.750 = 23.250 tl veriyor. Kısacası 23.250 tl ye 3.000 tl (geri kalan 21 ay için) organizasyon ücreti alıyor. Bankadan 23.250 tl çekmiş olsam 4.100 tl faiz ödüyorum. Diğer taraftan bankaya vadeli faize 32.000+3000+1250 =36.250 tl yi peşin + 6 ay boyuncada 1.250 tl yatırsam yaklaşık 4.000 tl faiz verecekler bana.

işin özü
    - Hiçbir şekilde maddi avantajı da, dezavantajı da yok. (Benim ödeme koşullarım için)
    - Arabayı almak için 7 ay beklemek zorunda kalacağım. Belki aracımın fiyatı 7 ay sonra 70.000 tl olacak ve oranda da zarar edeceğim. Tabi tersi de olabilir.

Not: Tekrar etmek isterim. Olaya sadece maddi açıdan yaklaştım. Diğer boyutları size kalmış. Saygılar.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.