Şimdi Ara

Emin Otomotiv Sistemi Nasıl Güvenlimidir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
218
Cevap
5
Favori
101.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba.İnternette araştırma yaparken eminotomotive rastladım.

Nedir ne değildir güvenlimidir acaba.

Firmayla uzaktan yakından bir bağlantım yoktur yanlış anlaşılmasın.

http://www.eminoto.com.tr/merak_edilenler

• Yüzde yüz güvenilir bir şirkettir tavsiye ederim.

ben 20.000 tl lik bi arabaya yazıldım vadesi geldiğinde para olarak almak istediğimi bildirdim ve tam vadesinde paramı aldım şimdi taksitleri ödemeye devam ediyorum.

Soruların varsa cevaplayabilirim.
  • yıllardan beri var olan bi firma,ama bu şekilde araba almak ne kadar mantıklı?sanırım sistem şu şekilde işliyo:mesela 50 kişilik grup oluşturuyorlar,ve o 50 kişiden topladıkları aylık taksitlerle 1 araç alıp çekilişle teslim ediyorlar,ama aracı liste fiyatı üzerinden satıyorlar ve borcunuz bitene kadar gelen zamların tamamı yansıtılıyo borcunuza.bu gün bazı bayiler liste fiyatlarından ciddi oranda indirim yapıyorlar,siz o şansınızı kaybetmiş olursunuz .
  • ben de sitesini inceledim ama haliyle çekincelerim var bu sistem ile ilgili.sağlam bir sözleşme yapılıyor mu? ara ödeme veya toplu ödeme çıkartıyorlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: superhead

Yüzde yüz güvenilir bir şirkettir tavsiye ederim.

ben 20.000 tl lik bi arabaya yazıldım vadesi geldiğinde para olarak almak istediğimi bildirdim ve tam vadesinde paramı aldım şimdi taksitleri ödemeye devam ediyorum.

hocam messenger adresimi pm ledim.

Bazı detaylı sorularım olacak.

Eklerseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hmfz-000

yıllardan beri var olan bi firma,ama bu şekilde araba almak ne kadar mantıklı?sanırım sistem şu şekilde işliyo:mesela 50 kişilik grup oluşturuyorlar,ve o 50 kişiden topladıkları aylık taksitlerle 1 araç alıp çekilişle teslim ediyorlar,ama aracı liste fiyatı üzerinden satıyorlar ve borcunuz bitene kadar gelen zamların tamamı yansıtılıyo borcunuza.bu gün bazı bayiler liste fiyatlarından ciddi oranda indirim yapıyorlar,siz o şansınızı kaybetmiş olursunuz .

ben 2. el araba almak için düşünüyorum.

Sıfır araba konusunda haklı olabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: greenman

quote:

yıllardan beri var olan bi firma,ama bu şekilde araba almak ne kadar mantıklı?sanırım sistem şu şekilde işliyo:mesela 50 kişilik grup oluşturuyorlar,ve o 50 kişiden topladıkları aylık taksitlerle 1 araç alıp çekilişle teslim ediyorlar,ama aracı liste fiyatı üzerinden satıyorlar ve borcunuz bitene kadar gelen zamların tamamı yansıtılıyo borcunuza.bu gün bazı bayiler liste fiyatlarından ciddi oranda indirim yapıyorlar,siz o şansınızı kaybetmiş olursunuz .

ben 2. el araba almak için düşünüyorum.

Sıfır araba konusunda haklı olabilirsiniz.

evet o dedikleri 0 araba için geçerli.bende seneye yazın gireceğim.peşinat verince taksit sayısının yarısına gelmeden arabayı alma özelliği çok güzel.mesela 5bin peşinat verdik 20ay taksite girdik ilk 10ayin içinde çekilis yapılıyor.arkadaşımda girecek o direk şirinevlerdeki şubesine gitti görüştü sağlam firma diyor.sağlam olmasa 20seneye yakın bu sektörde çoktan altlarından minderini çekerlerdi bence
  • Yıllar önce yakınbir arkadışım aynıyöntemle araç satan fuzul otomotivden bir araç satınalmıştı,genellikle inançları gereği banka kredisi kullanmak istemeyen kişilerin tercih ettiği bir yöntem gelen zamlar ödemediği kısıma yansıtılıyor örnek olarak 36 taksit aldık aracada 2000 lira zam geldi taksidin daha 18 ayı duruyorsa gelen zamında yarısı kalan taksitlere yansıtılıyordu,birkaç kampanya çeşidi daha vardı ama arkadşın tercih ettiği anlattığım şekildeydi.
  • quote:

Hocam güzel söylüyorsunda benim örneğimde olduğu gibi kampanyalarını beğenmezsen arkadaş ben paramı alacağım diyosun ve gayet güzelde alıyosun sonra koy paranı cebine istediğin bayiye git.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keppir

ben de sitesini inceledim ama haliyle çekincelerim var bu sistem ile ilgili.sağlam bir sözleşme yapılıyor mu? ara ödeme veya toplu ödeme çıkartıyorlar mı?

Evet ilk kampanyaya girerken sözleşme imzalanıyor.

ara ödeme veya toplu ödeme olmuyor zaten ödeyeceğin taksiti ve vadeyi sen belirliyosun taksit süresi uzadıkça doğal olarak teslimat süreside uzamış oluyor.
  • Akrabalarım İstanbul'da hem otomobile hemde eve yazıldı. Onlarda çok araştırmıştı. Bu firmayla alışveriş yapan bildiklerinden sağlam referans aldılar. Eve 1 yıldır, otomobile 6 aydır ödeme yapıyorlar. Otomobili yaza alacaklar. Ev birkaç yıl sonra (60 aylık gruptalar).
  • quote:

quote:

Hocam güzel söylüyorsunda benim örneğimde olduğu gibi kampanyalarını beğenmezsen arkadaş ben paramı alacağım diyosun ve gayet güzelde alıyosun sonra koy paranı cebine istediğin bayiye git.

o zaman sisteme girmenin bir anlamı yok sen karşındaki insanlara "al bu parayı şu kadar ay işlet sonra kazandığını sen al ana parayı bana taksit taksit geri ver hatta ben sana birde üyelik ücreti ödeyim" demiş oluyorsun.

Onlara vereceğin parayı her ay faize yatırmasan bile dolar al-altın al-euro al birşey yap kazancın olur en azından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fezalii -- 11 Ekim 2010; 21:23:54 >
  • Bana pek mantıklı gelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fezalii

quote:

quote:

o zaman sisteme girmenin bir anlamı yok sen karşındaki insanlara "al bu parayı şu kadar ay işlet sonra kazandığını sen al ana parayı bana taksit taksit geri ver hatta ben sana birde üyelik ücreti ödeyim" demiş oluyorsun.

Onlara vereceğin parayı her ay faize yatırmasan bile dolar al-altın al-euro al birşey yap kazancın olur en azından

seninkide bir seçenek.

dileyen öyle yapar dileyen böyle.

bu eminotomotivin asıl mantığı benim gibi para biriktiremeyen insanlar için yapılmış çok güzel bir sistem.

her ayın 5-6 sı gibi cebine mesaj geliyor örneğin 600 tl borcunuz var son ödeme bu ayın 20 si gibilerinden. Aynen kredi kartı mesajı gibi. sende bu benim borcum diye şartlanıyosun ve o parayı bi kenara ayırıyosun lüzümsuz işlere harcamamış oluyosun dolayısıyla paranı biriktirmiş oluyosun.

Ayrıca para kullanma meselesine gelince örneğin vade ortası sistemde vade ortasına kadar sen taksit ödüyosun ve onlar senin paranı kullanıyolar doğru. ama vade ortası gelince sen yatırdığın paranın 2 katını alıyosun vede sen onların parasını kullanmış oluyosun.
  • Onceden soyleyeyim sistemi falan incelemedim. Ama burada okuduklarim hosuma gitmedi.

En temizi cebindeki parayla arabani almak.

Bu adamlar para kazanmiyor olsalar bu isi yapmazlar.

Banka kredisinden daha mantikli olabilir bu arada, ben zaten ona da karsiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

Onceden soyleyeyim sistemi falan incelemedim. Ama burada okuduklarim hosuma gitmedi.

En temizi cebindeki parayla arabani almak.

Bu adamlar para kazanmiyor olsalar bu isi yapmazlar.

Banka kredisinden daha mantikli olabilir bu arada, ben zaten ona da karsiyim.

İllaki para kazanıyolar babasının hayrına bu işi yapacak halleri yok ya.
  • quote:

Adamlardan para aldınız ve taksitleri ödemeye devam ediyorsunuz öylemi ?

Onu geçiniz lütfen ..

Bu adamlar ile daha önce görüştüm kendilerini çok ama çok garanti bir şirket gibi görüyor ve yaptıkları kampanyalarda vs. kendilerini KESİNLİKLE riske etmeden oynuyorlar.

Bu adamlar hiç kimseye vadesi gelince parayı vermez arkadaşım. (Araçta verse evde verse ipin ucu onlarda olacak şekilde satılamaz kaydı olur.)

Belirlenen grup diyeceğim ama aslında grup falanda yok gruba katılan 3-5 kişinin devamını kendileri tamamlayarak sanal bir grup oluşturuyor sonrada sadece tek taraflı kazanca dayalı ve kesinlikle kaybedenin kendileri olmayacağı çark işlemeye başlıyor.

Bu sistemde evi veya arabası ilk başlarda çıkanlar son aya kadar olan ödemelerinde kendilerinden sonraki kişilere her ay kira yardımı yaptıklarından dolayı her ne hikmetse hangi gruba yazılırsanız yazılın arabanız yada eviniz ilk 10 hafta içinde size çıkıyor ve sonunda toplamda en KALIN ödemeyi yaparak banka faizini kat kat aşacak şekilde SÖZDE FAİZSİZ olarak istediğiniz eve yada arabaya kavuşuyorsunuz.

Adamlar ile yaptığım Tel görüşmesinde yaptığım hesaplar sonucu banka faizinden uyguna gelen ve aslında onların işin gelmeyen çekiliş ortası teslim sistemi ile 120 bin TL lik bir gruba girmek istediğimi söyledim ve nasıl olduysa 1 hafta içinde benim ödeme planıma uygun şekildeki 120 kişiyi toplayıp grubu oluşturuverdiler ve beni görüşmeye çağırdılar.

Kendilerine hesaplarımı yaptığımı ve bu sisteme kayıt olmak istediğimi ve söz ettikleri TEMİNAT ın neden ibaret olduğunu sorduğumda bana ''Size şirket senedi verelim.'' dediler.

Bende şirket senedi yerine yaptığım her 5 ödemenin sonunda Bankadan teminat mektubu vermelerini istedim.

Benim bu isteğimden sonra işin rengi birden değişti ve biz size güvenip koskoca evi üzerinize yapıyoruzda (Sanki satılamaz kaydı koymuyorlarmış gibi) siz yılların firması EMİN ŞİRKETLER GRUBUNA güvenmiyormusunuzda bilmemnede bilmemne demeye başladılar.

Bende valla bu millet zamanında Saadet zinciride İhlas holdingide bilmemnesinide gördü ve siz yarın iflas bildirseniz neyinizi alıcam diyerek oradan ayrıldım.

Bu ve bunun gibi sadece kendilerinin düşünen tek taraflı zihniyetler ile uğraşmayın arkadaşlar, paranızı kendini biriktirin evinizi arabanızı alın güle gülede kullanın ..
  • quote:

quote:

sen de kendine göre haklı olabilirsin,ama şimdi inceledim para iadesini 3 ila 6 ay arasında yapıyorlarmış,katılım bedeli de zararın olur.ben olsam onlara taksit ödeyeceyime imkanlarım dahilinde gider her ay altın alırım.ayrıca konuyu açan arkadaş ikinci el düşünüyorum demiş,ama o nasıl oluyor acaba,şimdi ben gittim aracı beğendim,dedim ki 24 ay vadeli ödemek istiyorum,aracı bana vade ortasında teslim edecekler,ne yani o aracı 12 ay elde mi tutacaklar,öyle değilse vade ortasında nası bi araç teslim edecekler bana.yanlış anlaşılmasın firma güvenirliliği hakkında lafım yok ,yıllardır ismini duyuduğm bi firma,dolandırıcı olsalar bu kadar zamandır var olamazlardı.bana bu şekilde araba almak mantıklı gelmiyo,ama başkalarına mantıklı gelebilir,ona lafım yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fantastic Light

quote:

Adamlardan para aldınız ve taksitleri ödemeye devam ediyorsunuz öylemi ?
    (1)
    Onu geçiniz lütfen ..

Bu adamlar ile daha önce görüştüm kendilerini çok ama çok garanti bir şirket gibi görüyor ve yaptıkları kampanyalarda vs. kendilerini KESİNLİKLE riske etmeden oynuyorlar.
    (2)
    Bu adamlar hiç kimseye vadesi gelince parayı vermez arkadaşım. (Araçta verse evde verse ipin ucu onlarda olacak şekilde satılamaz kaydı olur.) (3)

Belirlenen grup diyeceğim ama aslında grup falanda yok gruba katılan 3-5 kişinin devamını kendileri tamamlayarak sanal bir grup oluşturuyor sonrada sadece tek taraflı kazanca dayalı ve kesinlikle kaybedenin kendileri olmayacağı(4) çark işlemeye başlıyor.

Bu sistemde evi veya arabası ilk başlarda çıkanlar son aya kadar olan ödemelerinde kendilerinden sonraki kişilere her ay kira yardımı yaptıklarından dolayı her ne hikmetse hangi gruba yazılırsanız yazılın arabanız yada eviniz ilk 10 hafta içinde size çıkıyor ve sonunda toplamda en KALIN ödemeyi yaparak banka faizini kat kat aşacak şekilde SÖZDE FAİZSİZ olarak istediğiniz eve yada arabaya kavuşuyorsunuz.(5)

Adamlar ile yaptığım Tel görüşmesinde yaptığım hesaplar sonucu banka faizinden uyguna gelen ve aslında onların işin gelmeyen çekiliş ortası teslim sistemi ile 120 bin TL lik bir gruba girmek istediğimi söyledim ve nasıl olduysa 1 hafta içinde benim ödeme planıma uygun şekildeki 120 kişiyi toplayıp grubu oluşturuverdiler ve beni görüşmeye çağırdılar.

Kendilerine hesaplarımı yaptığımı ve bu sisteme kayıt olmak istediğimi ve söz ettikleri TEMİNAT ın neden ibaret olduğunu sorduğumda bana ''Size şirket senedi verelim.'' dediler.

Bende şirket senedi yerine yaptığım her 5 ödemenin sonunda Bankadan teminat mektubu vermelerini istedim.

Benim bu isteğimden sonra işin rengi birden değişti ve biz size güvenip koskoca evi üzerinize yapıyoruzda (Sanki satılamaz kaydı koymuyorlarmış gibi) siz yılların firması EMİN ŞİRKETLER GRUBUNA güvenmiyormusunuzda bilmemnede bilmemne demeye başladılar.

Bende valla bu millet zamanında Saadet zinciride İhlas holdingide bilmemnesinide gördü ve siz yarın iflas bildirseniz neyinizi alıcam diyerek oradan ayrıldım.

Bu ve bunun gibi sadece kendilerinin düşünen tek taraflı zihniyetler ile uğraşmayın arkadaşlar, paranızı kendini biriktirin evinizi arabanızı alın güle gülede kullanın ..

(6)

1- Evet paramı aldım ve taksitlerimi ödemeye devam ediyorum
    2- Sen yaptığın işlerde kendini riske ediyomusun
    3-O adamlar herkese vadesi gelince parayı veriyor arkadaşım. bi arkadaşım var oda aldı parasını ve şimdi arabasınıda aldı mis gibi biniyor. ve elbette borcu bitene kadar senin arabana satılamaz koyuyor bundan neden rahatsız oluyosunki adam elbette kendini garantiye alacak.
    4- Sen bir şirket kur ve kaybedenin kendin olacağı şekilde ayarlama yap (bunu akıl kabul ediyomu?)
    5- Bu dediğiniz sadece ev kampanyasında geçerli araba kampanyasında öyle bişey yok taksit kaç lira ile başladıysa o lira ile bitiyor sadece katılım payını ödüyorsunuz e onuda adam illaki alması lazım okadar eleman çalıştırıyor vergi veriyor masraf yapıyor dimi
    6- bu dediğini yapabiliyosan zaten bu sistemde ne işin var.
  • quote:

quote:

quote:

sen de kendine göre haklı olabilirsin,ama şimdi inceledim para iadesini 3 ila 6 ay arasında yapıyorlarmış,katılım bedeli de zararın olur.ben olsam onlara taksit ödeyeceyime imkanlarım dahilinde gider her ay altın alırım.ayrıca konuyu açan arkadaş ikinci el düşünüyorum demiş,ama o nasıl oluyor acaba,şimdi ben gittim aracı beğendim,dedim ki 24 ay vadeli ödemek istiyorum,aracı bana vade ortasında teslim edecekler,ne yani o aracı 12 ay elde mi tutacaklar,öyle değilse vade ortasında nası bi araç teslim edecekler bana.yanlış anlaşılmasın firma güvenirliliği hakkında lafım yok ,yıllardır ismini duyuduğm bi firma,dolandırıcı olsalar bu kadar zamandır var olamazlardı.bana bu şekilde araba almak mantıklı gelmiyo,ama başkalarına mantıklı gelebilir,ona lafım yok.

hocam sen ikinci el olayını kafana takma. zaten ikinci el oto olarak elinde her markadan bikaç araç oluyor ama onunda ya motor seçeneği sana uymaz ya da donanım seviyesi sana uymaz onun için baştan ben vadesi gelince teslimatı para olarak almak istiyorum diyosun ve vadesi gelince paranı cebine koyup istediğin arabayı alıyosun bu kadar basit.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.