Şimdi Ara

Emf cihazlarından anlıyanlar gelsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
63
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar uzun bir dinlenme süresindeyken youtubeda gezinirken emf cihazıyla ilgili bir videoya denk geldim izledim ve merak ettiğimden dolayı bir uygulamasını indirip evde gezdirdim.İşin ilginç kısmı bundan sonra başlıyor,evin salonunda mutfağında veya diğer kısımlarında radrasyon yakalamadım fakat eski yatak odamdaki bazamın ayağımı uzattığım kısmında 80
    Aynı odanın köşesinde ütü masasının üzerinde 78-80
    Annemlerin yatak odasında (eskiden televizyon olan ama şu an boş olan) köşesinde 90a kadar çıktığını gördüm.En son banyoya girdim bizim ev duşakabin olduğu için kapısı kapalıydı ellemedim başta biraz dolaştırdım ve farkettim ki kapağa doğru yaklaştırdığımda 80e kadar çıktığını farkettim.yemekten sonra anneme durumu açıkladım annem de merak etti heryeri gösterdim en son banyoya geldik orayıda gösterdim annem kapağı da aç bı içeriye bak dedi sayaç bir anda kırmızıya dayandı....Önce anormal bir şey olmuyacağını çünkü böyle şeylerin gerçeği yansıtmadığını bilirim.Sonra bir tane daha uygulama indirip her yeri gezdim ve o uygulama da diğeriyle tamamen aynı sonuçları gösterdi.Fiziğim ve elektromanyetik dalgalarla aram pek iyi olmadığı için size sormak istedim.Şayet yalıtımsal bir sorunsa nasıl çözebilirim bu sorunu?

Emf cihazlarından anlıyanlar gelsin

Sol tarafta ilk kullandığım uygulama
    Sağ tarafta emin olmak için indirdiğim uygulama
    İkisininde Google playdeki puanları yüksekti ama dediğim gibi gerçek bir cihazla ölçmediğim için yine de güvenemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilmeyen arkadaşlar için açalım,

EMF: Electro Magnetic Field (Elektro Manyetik Alan)

Peki elinizdeki cihaz/program nedir, neyi ölçer?

Herşeyden evvel radyasyon ile manyetizmayı birbirine karıştırmayın ikisi farklı şeyler.

Elinizdeki cihaz, bir manyetik etkiye maruz kalarak mıknatıslık özelliği kazanmış nesneleri ve bu nesnelerin mıknatıslık şiddetini ölçüyor.

Daha Fazla Detay:

Bir demire mıknatıs yapıştırırsanız, demir, demir nesneleri çeker.

Mıknatısı demirden çekerseniz, demir, demir nesneleri bırakır.

Buraya kadar tamam mı?

Bir çelik alalım şimdi de elimize. Çeliğe bir mınatıs yapıştıralım.

Çelik, bu haliyle demir nesneleri çeker.

Mıknatısı çelikten ayırırsan, çelik, demir nesneleri bırakmaz.

Çeliğin özelliği gereği artık kendisine mıknatıslık bulaşmıştır ve mıknatısı çeksen bile artık kendi manyetik alanı vardır.

Evinizdeki eşyaların çoğu da, öyle ya da böyle sebeplerle mıknatıslık özelliği kazanmıştır ve bu durum program tarafından tesbit edilmektedir.

Elinizdeki cihazın asıl amacı, saç kuturucudur zartdır zurtdur çalışmakta olan cihazların yaydığı manyetik rezonansı ölçmektir. Yani hangisi ne kadar manyetik alan yayıyor bunu ölçer. Belli bir değerin üzerine yayılan manyetik enerji, insan sağlığı açısından zararlı olabilir. Cep telefonu ve modem sinyalleri de son derece zararlıdır.

Gibi bu anlatım uzar gider.

Özetle yanlış şeyleri ölçüyorsunuz -çalışan- cihazları ölçeceksiniz onunla.

• Vakit ayırıp açıkladığın için teşekkür ederim.Vaktim olursa emf ile ilgili videoda izlemek istiyorum kafama tam oturması için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.