Şimdi Ara

Emekliye Opel Vectra 2.5 Uygun mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Babama bir iki haftadır araç bakıyorum.Kendi aracını geçen sene anlık bir sıkıntıdan dolayı satmak zorunda kaldı.Şu anda arabası yok.Bir sürpriz yapıp ona araba almayı düşünüyorum.Onun için 20000 tl civarında bir bütçe ayırdım.Aracı bu hafta içinde alacağım.
    Bir yakınımında çok temiz, 180.000 orijinal kilometrede,Motor gücü %93 olan,Gri,1999 model lpg'siz manuel Vectra 2.5 CDX var.18.000'e bana bırakacak aracı.Aldığımda lpg'sini taktırıp Peder Bey'e aracını takdim etmek istiyorum.
    Sizce bu araç alınır mı?Alınamazsa neden alınmaz.
    Yorum yapacak arkadaşlara teşekkür ederim.
    Not:Kendisi araçla uğraşmaya çok sever. Sanaiiye gidip orda sohbet etmek, aracına baktırmak zevklerinden biridir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEMOZA45 -- 20 Haziran 2016; 16:54:09 >

• Bakım yakıt vergi masrafları karşılanabilecekse on numara olur..
    yanlız ağır bakımları kaç binde bakmak lağzım 180.000de ağır bakım istiyebilir, dikkat edin.. bence güzel seçim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • APPY038 kullanıcısına yanıt
    Ağır bakımları 150000 km deyken yapılmış.Bakım giderleri rahatlıkla karşılanır.Yakıtı diğer araçlardan ne kadar fazla yakabilir ki?
  • Araç temizse on numara olur hocam 99 arabanın vergisinden bişey olmaz zaten emekli adamsa çok kmde yapmaz yakıtı dokunmaz ağır bakımlarda yapılmış güle güle kullanın

• vectra b kasa ne kadar temiz araç olsa da problemli bir arabadır. motor kulaklarını dikkatli kontrol ettirin.
  • Arabaları seven biri demişsiniz ama günümüzde 2500cc gerçekten yüksek bi hacim sanayide bir iki kişi araç hakkında ileri geri konuşursa anında soğuyacaktır. Diye düşünüyorum.

1.6 megane, focus, laguna, astra gibi modeller piskolojik olarak daha iyi olur bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Miss gibi olur.Hızlı ihtiyar olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benıim bir tanıdığım, 5-6 sene evvel aldı, onun şansımıydı araç çokmu tamir görmüştü bilmiyorum hararet-elektronik sorunlar çocuk sanayiden çıkamadı.Aracını piyasasının baya altında satmıştı, bazen makarasına aracı adını söylediğimizde çocuk sinir küpüne dönüyordu :)

Eski konulara bakdıysanız görmüşsünüzdür bir üyenin mesajı;

96-99 arası CDX ler 2.5 lt V6 170 HP dir.
    00-01 arası CDX ler 2.0 lt 136 HP dir.
    98-99 arası GT ler 2.0 lt Turbo 150 HP dir.

Vectra 2.5 CDX ler yağlama sorunlarına bağlı olarak yatak sarma sıkıntısı yaşadı. Otomobiller ilk iki yada üç yılı içinde yatak saranlar ya garantiden onarıldı yada sahipleri tarafından motorları rektifiye ettirilerek kullanıldı yada satıldı. Ancak ileriki yıllarda yatak saranlar genellikle hurdaya satıldı. İleriki yıllar dediysem arabalar henüz 4 yada 5 yaşındaydı yani 2001 ve 2003 arası, hurdaya ayrılmasının sebebide 2.5 V6 motorun o yıllarda parça fiyatlarının pahalı olması sebebiyle motorun rektifiyesinin aşırı pahalıya mal olmasıydı. Özellikle o yıllarda Ankara'nın en büyük Opel hurdacısı olan Oto Güven aldığı yatak sarmış 2.5 V6 lara elindeki 2.0 16V ecotec motorları takarak arabaları 2.0'a çevirdi ve sattı. 1996 - 1998 yıllarında CDX versiyonun motor dışında 2.0 CD'ye göre gözle görülen ilk farkı ahşap kaplamalarıydı. 2.5 CDX çok güzel bir motor sesine sahiptir. 2.5 motordan alınan 170 hp güç günümüz koşullarında pek yüksek sayılmasa da zamanı için oldukça iyiydi. Opel A kasa Vectra'larla halkın gözünde edindiği çok iyi imajla 1996 ve 1997 yıllarında özellikle İstanbul'da ciddi sayılacak miktarda 2.5 V6 sattı ancak alanlar kısa sürede yeni bir otomobil bile olsa sorunlarla uğraşmak zorunda kaldı.
    Benim yakın bir arkadaşım 1996 yılında ilk gelen Vectra B partisinden 2.5 V6 CDX almıştı otomobil ilk zamanlar CD çalar vs gibi ufak tefek sorunlar çıkardıysa da iki yıl sonunda servislerde bir türlü giderilemeyen klima sıkıntıları, motordan gelen çeşitli rahatsız edici sesler ve tıkanma sorunları vs gibi sebeplerle henüz otomobil 25.000 km civarında 1998 yılında aracını sattı.

• Cevaplar için sağ olun.Araç içime sinmişti.Sizler de uygun görmüşsünüz.Aracı nasipse bu hafta alacağım.Hepinize teşekkürler.
  • caizdir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 97 model vectra 1.6 halen daha garajda yatiyor. uzerinde 300.000 km belkide biraz daha fazlasi var. Halen daha sorunsuz yuruyor. Degerlendirebilirsin diye dusunuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: L30N

Benıim bir tanıdığım, 5-6 sene evvel aldı, onun şansımıydı araç çokmu tamir görmüştü bilmiyorum hararet-elektronik sorunlar çocuk sanayiden çıkamadı.Aracını piyasasının baya altında satmıştı, bazen makarasına aracı adını söylediğimizde çocuk sinir küpüne dönüyordu :)

Eski konulara bakdıysanız görmüşsünüzdür bir üyenin mesajı;

96-99 arası CDX ler 2.5 lt V6 170 HP dir.
    00-01 arası CDX ler 2.0 lt 136 HP dir.
    98-99 arası GT ler 2.0 lt Turbo 150 HP dir.

Vectra 2.5 CDX ler yağlama sorunlarına bağlı olarak yatak sarma sıkıntısı yaşadı. Otomobiller ilk iki yada üç yılı içinde yatak saranlar ya garantiden onarıldı yada sahipleri tarafından motorları rektifiye ettirilerek kullanıldı yada satıldı. Ancak ileriki yıllarda yatak saranlar genellikle hurdaya satıldı. İleriki yıllar dediysem arabalar henüz 4 yada 5 yaşındaydı yani 2001 ve 2003 arası, hurdaya ayrılmasının sebebide 2.5 V6 motorun o yıllarda parça fiyatlarının pahalı olması sebebiyle motorun rektifiyesinin aşırı pahalıya mal olmasıydı. Özellikle o yıllarda Ankara'nın en büyük Opel hurdacısı olan Oto Güven aldığı yatak sarmış 2.5 V6 lara elindeki 2.0 16V ecotec motorları takarak arabaları 2.0'a çevirdi ve sattı. 1996 - 1998 yıllarında CDX versiyonun motor dışında 2.0 CD'ye göre gözle görülen ilk farkı ahşap kaplamalarıydı. 2.5 CDX çok güzel bir motor sesine sahiptir. 2.5 motordan alınan 170 hp güç günümüz koşullarında pek yüksek sayılmasa da zamanı için oldukça iyiydi. Opel A kasa Vectra'larla halkın gözünde edindiği çok iyi imajla 1996 ve 1997 yıllarında özellikle İstanbul'da ciddi sayılacak miktarda 2.5 V6 sattı ancak alanlar kısa sürede yeni bir otomobil bile olsa sorunlarla uğraşmak zorunda kaldı.
    Benim yakın bir arkadaşım 1996 yılında ilk gelen Vectra B partisinden 2.5 V6 CDX almıştı otomobil ilk zamanlar CD çalar vs gibi ufak tefek sorunlar çıkardıysa da iki yıl sonunda servislerde bir türlü giderilemeyen klima sıkıntıları, motordan gelen çeşitli rahatsız edici sesler ve tıkanma sorunları vs gibi sebeplerle henüz otomobil 25.000 km civarında 1998 yılında aracını sattı.

Araca iyice baktırıp öyle alacağım hocam.Bilgiler için sağolun.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarpm

97 model vectra 1.6 halen daha garajda yatiyor. uzerinde 300.000 km belkide biraz daha fazlasi var. Halen daha sorunsuz yuruyor. Degerlendirebilirsin diye dusunuyorum.

Hocam teşekkür ederim.1.6 düşünmüyorum.
  • SEMOZA45 kullanıcısına yanıt
    Ornek olmasi icin yazmistim. Sanirim yanlis anlasilmaya sebebiyet verdim. Kusura bakma.
  • Km de 1 TL yakara hesabı kolaydır

• quote:

Orijinalden alıntı: sarpm

Ornek olmasi icin yazmistim. Sanirim yanlis anlasilmaya sebebiyet verdim. Kusura bakma.

Estafurullah hocam.Siz kusura bakmayın.Ben yanlış anlamışım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadri.abi

Km de 1 TL yakara hesabı kolaydır

Hocam konu karışıklığı falan oldu sanırım. Mercedes Travego otobüs almıyorum.
  • Makyajlı olaydı iyiydi. Aracın elektronik her şeyini tek tek kontrol edin.

• bakımda ve onarımda işçilik pahalı olabilir, çünkü 2498 cc motorda pek delik bırakmaz. en ufak şey için bir sürü parça sökülür. temiz ise paşa paşa binilir iyi bakmak şartıyla. bizde 14 senedir 2.0 cd 1998 model mevcut sanırım 191binde. 80binini falan biz yaptık.
    80bin km içinde değişen 3 sensör var. oksijen sensörü, egzantirik devir sensörü, rölanti sensörü(regülatör de deniyor galiba)
    lpg yok

175km yazmış ama 170hp araba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimhendrix -- 20 Haziran 2016; 20:24:52 >

• araç temizse lpg ile binilir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.