Şimdi Ara

EMEKLİLERE RAMAZAN VE KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ 1.000 TL İKRAMİYE VERİLECEK (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
2.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Önemli olan bu ikramiyeyi vermesi değil ki. Asgari ücreti 1600 yaptıkları gibi herşeye enflasyonun çok çok üzerinde zam yapacaklarsa hiç ikramiye falan vermesinler daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 1 Mayıs 2018; 9:48:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her ay bir şekilde kesinti yapıp faizi ile alırlar..

• seçim ekonomisi zamanında ecevit'i kurtarmamıştı bakalım biz asla seçim ekonomisi uygulamayacağız diyenleri kurtaracak mı?
  • Hocam şu kadar söyleyeyim,

ABD ve AB ye sorsan Erdoğan gitsin mi diye emin ol canı gönülden EVET diyeceklerdir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C234DE19A

Bu mesaj silindi.
    O günle bugün bir mi diye sorarlar adama ama amaç algı yapmak olduktan sonra ne önemi var ki.. Sizler yok musunuz sizler hep işinize geldiği yerden bakmak.. Verir niye veriyor vermez bak vermiyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: furandor

İkramiye olsa ne olur olmasa ne olur.bırak alsınlar emekliler paralarına bayram öncesi rahat ederler.

Ikramiye aldı diye 40 chp li akp ye mi oy atacak .bu kadarini düşünemiyormusun ?
    En basitinden bir akrabam bu haberi duyduktan sonra sandığa gidip oy verme kararını verdi.
    Kendisi emekli ve akpnin emeklileri göz ardı etmesinden rahatsızdı.
    Bu sadece benim bir akrabam. Aynı şekilde hareket edecek bir çok insan mevcuttur elbette.
  • Ala, Kılıcdaroğlu dediğinde sorun yok, bunlar dediğinde battık. Ok

Al emekli amcam, teyzem sen paranı güle güle harca, oyunu da gönlünden geçene içine sinene at gene. Oh mis, boşver sen bunları.
  • Patron çıldırdı ama hesabı halk ödeyecek yine.
    Bu arada yıllar önce Ak parti'yi çok seven bir abime Ak partiyi günahım kadar sevmem ama tek takdir ettiğim seçim ekonomisi uygulamıyorlar demiştim oda bitti :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 2 Mayıs 2018; 5:16:0 >
  • _OlguN_ kullanıcısına yanıt
    nasıl tabir bunlar.
    biraz edebini topla. Herkes seninle aynı görüşte mi olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C234DE19A

Bu mesaj silindi.
    Bu dediğin olaylar sadece seçim zamanı yapıldığı bilinen bir gerçek bunu akp yapmıyor geçmiş hükümetler de yaptı seçim geldi mi oppp kese ağzı açılırdı klasik seçim propagandasıdır bunlar ama bunun böyle olduğunu bildiğimiz halde sorun nedir ben bunu anlamıyorum not açıklaması oldu ve düştü emeklilere verilecek şeyden dolayı borsa düşmüyor iç dengelerde sorun yoktur o zaman öyle olsa kanal istanbul yapacağız dendiğinde ya borsa uçuşa geçmiş ya da çakılmış olması lazımdı o yüzden iç dengelere bakarak borsa tahmini yapılmaz ama not düşüşü ya da çıkışı yapıldığında borsayı etkiler çünkü yabancı yatırımlar bunu takip ediyorlar neyse chp dedi diye olan bir şey değil chp 'de bunu der akp de der mhp de illa chp dedi diye olsa idi chp bizi uzaya çıkaracağız dese akp yapacak mı sanıyorsunuz.. ha bunu ilk chp demiş olması sizin bugün elinize malzeme geçmesini sağlıyor mesele bu değil dese ne olacak demese ne olacak bir öncekinde de chp 1400 tl asgari ücret dedi akp 1300 tl verdi ne fark ediyor ikisi de iddiasını ortaya koydu ama halk akp dedi 1400 tl vereceğim diyen chp 'yi seçmedi bu kadar basit.. Öyle olsa idi 5000 tl vereceğim diyen parti unuttum adını millet gider onu seçerdi..

Kısacası ülkemizde olan şudur seçim zamanı musluk açılır bu akp de de oldu akp den önce de..

Ve devletin kasada kaynak yok deyip bugün nasıl veriyor demenize de bakan julide hanımın açıklaması var ister inanır ister inanmazsınız diyor ki kısa vadeli birkaç aylık büyüme yüzde 11,1 oldu ve genel 1 senelik büyüme de ise 7 küsür büyüme gerçekleştiren bir Türkiye var diyor biz de bu büyümeyi 22 milyar tl ye mal olacak emeklilerimize kaynak olarak ayırdık diye açıklaması var o yüzden nasıl inanmak istiyorsanız inanırsınız sizin sorunuza cevap olsun olmasın vermiş mi vermiş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 2 Mayıs 2018; 17:8:56 >
  • _OlguN_ kullanıcısına yanıt
    fikri olmayanın küfrü olur.
    Kötü söz her daim sahibinindir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furandor

Vatandaşa bisey vermezler laf edersiniz bu sefer verirler ona da laf edersiniz .

İstediginiz şey nedir ?
    Pardon da vatandaşa seçim öncesi vermesin adam gibi herkese versin vereceğini?

Niye emekli hem?

Gaz ve tüp kuyruğu diye diye anamızı bunlar ağlattı, üstüne bir de ikramiye verip hepten tüy diksinler diye bunlara para veriyorlar işte.

Önceki seçimde kaynak yok diyenler bizzat BUNLAR, şimdi ne üretti de kaynak oluşturup halka dağıtıyorlar ha, bir zahmet DÜŞÜNÜN!

• quote:

Orijinalden alıntı: imthewalrus

tek bir sorum var

bu ikramiyenin secim kampanyasi oldugunu anlayabiliyormusun yoksa anlamak mi istemiyorsun.
    sanırım soru sorduğunuz kişi size cevap vermiş .. bende size birşey sormak sitiyorum

madem seçim kampanyası neden sadece bu yıl için değil ? seçilirlerse en az 5 yıl görevde kalacaklar. seçim sonrasındaki yıl vermeseler rezil olurlar. hadi 1-2 yıl verip sonra vermediler diyelim sonraki seçimlere yaklaşırken vermeyi de kesemez dahada çok rezil olurlar. kaldıki sadece emeklilere değil çalışmadan o veya bu şekilde devletten maaş alan herkese veriliyor bir yerde okumuştum 12 milyon kişiymiş

ve soru : bunca yıl başta olan adamlar bunu daha yenimi akıl ettiler ve neden sadece emekliler ile sınırlı değil ve sadece bu yıl için tutmadı?

biliyorum cevabınızı oraya buraya çevireceksiniz ama en azında biri görürde sizin sorunuzun amacı üzüm yemek değilde dağcıyı dövmek olduğunu anlar diye yazdım.

iyi forumlar
  • Başbakan’ın açtığı 24 milyar liralık pakete “oy paketi” diyorsunuz.

Elbette ki oy paketi. Ama kolayı var.

İstemeyen oy vermez, pakete de el sürmez.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.