Şimdi Ara

Emekli maaş promosyon & dayanışma & tartışma (İlk mesajda en yüksek 5 banka olacaktır)25.09.23) (390. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Mbs79 , sukruciger , ottomanson
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 9 Misafir - 10 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
20.831
Cevap
639
Favori
1.534.492
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
174 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Babamın garanti hesabı var ama internet bankacılığı i bayadir kullanmıyoruz,aktif etmek gerekiyor sanırım şubeye gidip, benm garanti hesabım var ordan yapabilirmiyiz acaba davet ederek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lDirtyHandsl kullanıcısına yanıt
    Siz şubeye gidin veya müşteri temsilcisi ile konuşup o hesap üzerinden taşıma olur mu diye sorun, kendi hesabından davet kodu oluştur 250 lira da sen alırsın.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İsbankasida 5 bin veriyor,garantide aynısını veriyor,hangisini önerirsiniz kredide çekme durumumuz var,kredi kartıda aliriz

garantide 20 yıldan fazla oldu maaş müşterisiyim bana 2.65 den kredi veriyor, başka bir bankaya baktım 1,99 dan verdi.garanti bayaa kazıkçı o konuda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akhenatonnn kullanıcısına yanıt

Ziraat mesela 1.63 kredi oranı, garantinin çok yüksek,kararsız kaldım valla,isbankasi 2,03 sanırım,peki maaş müşterilerine kredi için kolaylık sağlıyorlarmi,mesela ziraatte orta riskliyden kredi veriyor,şuan az riskli kredi puanimiz 1200 verirler herhalde krediyle kredi kartı, maaş 6 bin civarı olacak zamla

kredi için en iyisi ziraat ama uygulamaya baktım 35 binden yukarı vermiyor promosyonuda düşük verir.garantiden hayır gelmez benim kredi notum en yüksek ve maaş müterisiyim en yüksek faizden veriyor.
    ziraat 1,63 nerede yazıyor ben baktım 1,89 çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhenatonnn -- 4 Temmuz 2022; 7:4:42 >
  • Şu resmi tablo harici herkes kafasına göre tablo oluşturuyor.
    Bana hani 3500 olmuştu diyorlar en düşük SGK emeklisi diye soranlara , hazineden üzeri tamamlanıyor demekten dilimde tüy bitti. Cahillik mutlulukmuş derler, sorana artık bilmem ki diyeceğim,

Buyrun 4 temmuz bugün açıklanacak resmi tunik tablosu öncesi son öngörüler, aman dikkat sadece fikir vermesi açısından. Özelden çok soru geliyor. Resmi tablolar hele ilk maaşlar yatsın paylaşılır diyorum. Yada bu ay yetişmez eski maaş yatar, bayram ikramiyesi bayram sonu hatta ayın sonunda yatacakmış maaşlarla birlikte, zamlar ağustıiıs maaşı yatınca ayrıca yatar vs diye dalga geçesim var.
    Evet ben bile usandım

3600 ek gösterge ile ilgili kanun teklifi TBMM Genel kurulundan geçti. Düzenleme ile çalışan ve emekli 5.3 milyonu aşan kamu personelinin ek göstergeleri 3600’e çıktı. Diğer kamu personellerinin ek göstergelerinde ise 600 puanlık bir artış yapıldı. Peki 3600 ek gösterge düzenlemesi sonrası kim ne kadar maaş alacak? İşte 3600 ek gösterge düzenlemesi sonrası kalem kalem yeni maaşlar…

Sabah gazetesinden Hazal Ateş’in haberine göre, SSK ve Bağ-Kur emeklileri için taban maaşın 4.000 TL’ye ulaşması artış oranının yüzde 40’ın üzerinde yüzde 50’ye yaklaşması, memurlar ve memur emeklileri için 2.5 puan ilave ile zammın yüzde 43 civarında olması bekleniyor.

TEMMUZ’DA KİM NE ALACAK?
    Emekliye 6 aylık enflasyon farkı: Tahmini yüzde 40,75
    Memura Temmuz artışı: Yüzde 40,25

TABAN AYLIKLAR NASIL DEĞİŞECEK?
    Memur

Mevcut: 6.429
    Yüzde 40.25 zamlı: 9.016

Memur emeklisi:

Mevcut: 4.289
    Yüzde 40.25 zamlı: 6.016

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLERİ
    SSK (2000 öncesi)
    Mevcut: 3.292
    Yüzde 40.75 zamlı: 4.634

SSK (2000 sonrası)
    Mevcut: 2.041
    Yüzde 40.75 zamlı: 2.873

Bağ-Kur esnaf
    Mevcut: 2.948
    Yüzde 40.75 zamlı: 4.150

Bağ-Kur tarım
    Mevcut: 2.343
    Yüzde 40.75 zamlı: 3.298

• Akhenatonnn kullanıcısına yanıt

İsbankasi düşünüyorum bende,peki crsamba isbankasina geçtik diyelim promosyon kacgunde yatar

Maalesef Haziran sonuna kadar taşısaydın temmuz maaşın işbankadına yatar ve sende ardından promosyonu işbankasından alırdın.

Şimdi bu ay mecburen maaşın ziraate yatar, Ağustos maaşın muhtemelen işbankası yatınca aynı gün akşamına kadar yada birkaç gün sonrası yatar

• GoGoBaBa kullanıcısına yanıt

Maaş ayın 21sinde yatıyor,tabi bayramda erken yatmazsa maaşlar, 21 temmuzda yatarsa maaş,genede agustosumu beklicez peki promosyonu almak için

• garantide 5000 TL ye yükseltti.

• Styric kullanıcısına yanıt

• TÜİK: Enflasyon haziranda yıllık yüzde 78,6'ya yükseldi
    — 04.07.2022 10:00 T24 - Ekonomi Haberleri
    Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) haziran ayına ilişkin enflasyon oranını açıkladı. Buna göre enflasyon haziranda aylık yüzde 4,95 olurken, yıllık bazda ise yüzde 78,6 olarak gerçekleşti.

Enflasyon araştırma Grubu (ENAG) enflasyonu yıllık yüzde 175,55 olarak açıklamıştı.

TIKLAYIN: ENAG: Enflasyon haziranda yıllık yüzde 175,5'e yükseldi

Enflasyon haziranda bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 42,35, on iki aylık ortalamalara göre yüzde 44,54 artış gerçekleşti. Haziranda gıda enflasyonu 93,9 olarak gerçekleşti.

Yıllık ve aylık en yüksek artış ulaştırmada
    Yıllık en düşük artış yüzde 23,74 ile haberleşme ana grubunda gerçekleşti. Bir önceki yılın aynı ayına göre artışın düşük olduğu diğer ana gruplar sırasıyla yüzde 26,99 ile giyim ve ayakkabı, yüzde 27,76 ile eğitim ve yüzde 39,34 ile sağlık oldu.

Buna karşılık, bir önceki yılın aynı ayına göre artışın yüksek olduğu ana gruplar ise sırasıyla, yüzde 123,37 ile ulaştırma, yüzde 93,93 ile gıda ve alkolsüz içecekler, yüzde 81,14 ile ev eşyası oldu.

Ana harcama grupları itibarıyla 2022 yılı haziran ayında en az artış gösteren ana gruplar yüzde 0,18 ile giyim ve ayakkabı, yüzde 1,97 ile sağlık ve yüzde 2,02 ile eğlence ve kültür oldu.

Buna karşılık, 2022 yılı Haziran ayında artışın yüksek olduğu ana gruplar ise sırasıyla, yüzde 10,59 ile ulaştırma, yüzde 8,34 ile konut, yüzde 5,42 ile lokanta ve oteller oldu

• ENAG, haziran ayı enflasyonunu yüzde 175,55 olarak duyurdu

• Enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından milyonları ilgilendiren zam oranları da netleşti.

Memur ve memur emeklileri yılda iki kez maaşlarını zamlı alıyor. Zam oranları toplu sözleşmeye göre önceden belirleniyor ve geçmiş 6 aylık enflasyondan kaynaklı fark oluşursa maaş zammına yansıyor. Memurlar ocak ayında yüzde 7,5 zam almıştı.

Memur ve memur emeklileri yüzde 34,85 enflasyon farkı alacak. Yüzde 7'lik toplu sözleşme zammıyla temmuz ayı toplam zam oranı yüzde 41,85 olacak.

SSK ve Bağ-Kur emeklileri de yılda iki kez aylıklarına zam alıyor. Bu oran 6 aylık enflasyon rakamına göre belirleniyor. Buna göre SSK ve Bağ-Kur emeklileri yüzde 42,35 zam alacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoGoBaBa -- 4 Temmuz 2022; 10:20:17 >

enflasyon artışını maaşlara yansıtmak zam olmaz hocam.. % 50-60 lık bir artış olmalı ki zam oldu diyebilelim.

alacağımız enflasyon farkı.

• Başka bankayla tahahhut varken emekli maaşını taşıma şansımız var mı acaba?

emekliye zam felan verdikleri yok sadece enflasyon farkı oda tüik e göre

• chaplinn kullanıcısına yanıt

Devlet dolandırıcılık yapıyor ya resmen. yüzde 7 + enflasyon farkı benim anlayışımı göre 7 +43 olması lazım. Akıllı bıdığın birisi 7 oranını enflasyon farkından düşürüyor. Mahkemeye verilse kazanılır ha. Devlet kelime oyunu yapamaz.

• aylık aldığınız banka şubesinden blokeyi kaldırtmanız lazım. bu işlem bazı bankaların mobil ve internet bankacılığı şubelerinden de yapılabiliyor bilginiz olsun.

daha sonra istediğiniz bankaya taşırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sacit -- 4 Temmuz 2022; 11:2:8 >
  • 
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.