Şimdi Ara

Emekli maaş promosyon & dayanışma & tartışma (İlk mesajda en yüksek 5 banka olacaktır)25.09.23) (1000. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.760
Cevap
633
Favori
1.596.388
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
173 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 998999100010011002
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne kadar saçma,ne demek pozitif ayrımcılık yapılmak zorunda..pozitif ayrımcılık olan bir ülkede eşitliği nasıl sağlayacaksınız? Bu ülkede kadın duyarı bir bitmedi,bitmiyor,en çok ezilen erkekken kadının sesi daha çok çıktığı için, hep kadın mağdur görülüyor erkeğin adı bile yok, hatta esamesi bile yok, kadınlar bugün en üst düzeyde yönetici bile olabiliyor,her hakları var..en kral şirketlerde yöneticiler kadın..fabrikalarda milyonlarca kadın çalışan var,hatta pozitif ayrımcılık saçmalığı yüzünden aynı şartlarda, kadın tercih edilirken, erkekler işe bile alınmıyor artık.Gel gelelim diğer 150 yıllık saçmalığa, babası ölen bekar kadın, babasının maaşını alırken erkek niye alamıyor bu nasıl adalet?

Medeniyetin beşiği denilen İsviçre'de bile ,bugün kadınlar iş hayatında hâlâ erkekler kadar maaş alamazlar ama bizde kadın duyarı hiç bitmez ,erkek açından geberse yine kadın derler.kimsede kusura bakmasın,bu konuda gericilikse gericiyim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 31 Mart 2024; 17:45:1 >

• Sizin anlamadığınız nokta ayrımcılığın pozitifi ya da negatifi olmaz. Pozitif ayrımcılık 2 eşitten birini öne çıkarmak- onun önünü açmak bir nevi kayırmak, negatif ayrımcılık ise engellemek-geri planda bırakmak, kısıtlamak. İkisi de yanlış. Ayrımcılık yerine teşvik edilmeyi savunmanız daha doğru olur gibi. Kadınların meslek sahibi olması, çalışmaya teşvik edilmesi gibi. Bu yöndede maddi ve manevi yardımların yapılması gibi. Ama yetim maaşı alan kadınların da bu yönde isteği yok gibi. Çalışmalarını başkaları değil; kendileri kısıtlıyor gibi.

Çocuk ifadesi 18 yaşın altında ki bireyi kapsar.

Yetim ise babası ölmüş çocuğu ifade eder. Kız veya erkek ayrımı yoktur. 18 yaşını dolduran kız evladı; çocuk ve yetim tanımından çıkar.

18 yaşını doldurmuş erkek evlada yetim maaşı öğrenim süreci devam ettiği sürece belirlenen yaşa kadar verilirken kız evladı için aynı şartların olmaması nasıl açıklanacak? Nirde eşitlik; nirde? 

Hırsızlık bir suçtur; kadın hırsızlık yapınca mazur görüp erkek yapınca cezalandırmak gibi birşey. Oldu mu olmadı.

Ayrıca erkekler arasında da bedensel, zihinsel, sosyal, ekonomik ve kültürel fark yok mu? Var; var mı var.

Kadınlar arasında da bedensel, zihinsel, sosyal, ekonomik ve kültürel fark yok mu? Var ; var mı var.

Çalışan kadın bir birey 20 yıl prim ödeyip; yaş şartını yerine getirdikten sonra emekli olup, diğer kadın bireyin 18 yaşından misal 70 yaşına kadar çalışmadan maaş alması ve diğer bütün maddi-manevi haklardan yararlanması eşitsizlik değil mi?

Mesela engelli maaşında erkek ve kız ayrımı yok; dikkatinize sunarım.

Bence çalışmadan elde edilen yetim maaşı ve sosyal haklar; baldan tatlı. Kaşıkla kaşıkla ye; ama faturayı başkasına ödet. 

Ne yapsın erkekler; maaşı almak için cinsiyet mi değiştirsin? Ağaçta ki mevveyi yemek için ağacı mı kessin vatandaş?

Eşitlik deyip; ayrımcılığı savunmak olmadı gibi. Nirde erkek hakları; nirde eşitlik. Nirde. 

• akbankta cepten promosyon iptali oluyormuydu dostlar, 3 binlik ödeme yapmam yetiyormuş iptal edip yeniden başvurup 10 bin alayım🤔
  • Akhenatonnn kullanıcısına yanıt

Malesef ben şubeye gittim ordan da olmuyor bayramdan sonra gel dedi. Bu arada tel. müşteri hizmetleri ile görüştüm yok öyle bir şey 3 senelik tahahhütünüz bittiyse bakalım diyor .

• vorb V kullanıcısına yanıt
    müşteri hizmetlerini arayıp güncellemeştik iki sene önce.şimdi zorluk çıkartıyorlar demekki.
  • Bella Ciao kullanıcısına yanıt

anlamayacağınızı bilerek yazdım zaten. pozitif ayrımcılık, kadınlara negatif ayrımcılık yapılmayıncaya kadar devam etmeli. ne zaman ki denge tutturulur o zaman eşitlikten bahsetmeye başlarız.

sistematik şekilde ve her gün kadınların öldürüldüğü yerde de ağzınızı açıp en çok ezilen erkeklerdir diyemezsiniz.

"kadınlar bugün yönetici bile olabiliyor" imiş, kusurabakmayın en az erkekler kadar becerikli oldukları için. fakat bakın bakalım tüm yöneticilerdeki cinsiyet dağılımı nasıl. burada da kadınlar erkeklerle eşit maaşlar almıyorlar aynı pozisyonda merak etmeyin. ezbere konuşuyorsunuz ve okumaya da cevaplamaya da değer görmüyorum dediklerinizi. bu son yanıtımdı.

• Bugün emeklilere çemkirmeye gelen olmayacak gibi
  • Ziraat mudisi olanlar online işlemlerde promosyon geri iade var; başka bankaya taşırken işinize yarayabilir.

• Yok aktroller gelir bu seferde.
  • 2024 yılı emekliler yılı :)
  • Sinirli ve Süratli kullanıcısına yanıt
    içlerinden geçti emekliler
  • Sayın İş Bankası; promosyonu Yapı Kredi gibi 8750 TL yapabilirseniz çok makbule geçer. Dikkatinize sunarım.

• yakarsa dünyayı emekliler yakar

• adam tek başına 17 bakanı büyük abilerini trollerini yandaşlarını paketledi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhenatonnn -- 31 Mart 2024; 20:53:15 >
  • Akape, akape olalı böyle tokat yemedi... emekli ile dalga geçen rte düşünsün şimdi...
  • Fahrettini ümüklemiş birisi hani lan emekliler cepteydi diye.

Reis tek başına yemeye kalkarsan böyle olur.
  • emeklilerde biliyor ki geceyarısından sonra herşeye zam gelecek, 10 bin maaşla seçimi değil geçimi düşündüler
  • geçen seçimde atsaydınız bu tokatı ah ulan ah 

• KK intihar etmesin. Nasılda sevilmediğinin resmi oldu adeta. Kaybedecek tek aday olduğunun ispatı oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 31 Mart 2024; 21:22:53 >
  • haber kanalında spiker aynen şöyle diyor,Emekliler Temmuzda Seyyanen zamı kaptı
  • 
Sayfa: önceki 998999100010011002
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.