Şimdi Ara

Emekli maaş promosyon & dayanışma & tartışma (İlk mesajda en yüksek 5 banka olacaktır)25.09.23) (213. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: fatihbyfatih
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20.878
Cevap
639
Favori
1.536.915
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
174 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 211212213214215
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar e devlettwn herseyi kontrol ettim banka vs aynı maaş da yatmış ayın 1 de ama teb de hiçbir hareketlilik yok ne yapılabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartel1

pzt yatar.

Alıntıları Göster
    Ayın 1 de yatmış görünüyor bu kadar gecikmesi normal mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F95E650A3

Arkadaşlar tebe biz taşıdık emekli maaşını ziraattan bağlantıyo kesip maaş günü bugün du ama yatan para olmadı neden acaba?

E devletten hiçbir işlem yapmadık taşıma öncesi sonrası ve teb banka kartını şubeden almadık bu iki sebepten olabilir mi
    Bir mesajınızda maaş bugün yattı demişsiniz şimdi ayın 1 inde yatmış diyorsunuz. Daha kendi durumunuzu bilmiyorsunuz biz nerden bilelim niye yatmamış. Şubenizle görüşün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartel1 -- 4 Nisan 2020; 15:26:23 >
  • kartel1 K kullanıcısına yanıt
    bundan %100 emin misiniz? Yani hiç bir işlem yapmadan yeni bankaya gittiğinizde bankacı sizin adınıza eski bankadan yeni bankaya değişim bildirimini SGK'ya yapıyor ve siz e-devletten hiç bir şey yapmıyor musunuz?

eskiden öyle değildi, yeni sistem böyleyse olabilir. kötüymüş, her bankacının size bilgi vermeden bankanızı değiştirme yetkisi olmuş oluyor o zaman.
  • Denizbank annemin emekli maaşındaki blokeyi kaldırmadı. Finansbank da kampanyayı bitirdi. Bunlari şikayet edecek bir yer yok mu?

• basturkemin B kullanıcısına yanıt
    Tablonuz eskidi artık . Kaldırın veya yenileyin ki millet yanlış bilgi sahibi olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ünlemeli -- 4 Nisan 2020; 16:10:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: basturkemin

bundan %100 emin misiniz? Yani hiç bir işlem yapmadan yeni bankaya gittiğinizde bankacı sizin adınıza eski bankadan yeni bankaya değişim bildirimini SGK'ya yapıyor ve siz e-devletten hiç bir şey yapmıyor musunuz?

eskiden öyle değildi, yeni sistem böyleyse olabilir. kötüymüş, her bankacının size bilgi vermeden bankanızı değiştirme yetkisi olmuş oluyor o zaman.
    % 1000 eminim. Bankacı sizin imzanız olmadan bu işlemi yapamaz. Zaten başvurduğumuzda banka personeli bu akşam maaşınızı bankamıza çekeriz eski bankanızla irtibatınız kalmaz demişti. Aynen dediği gibi oldu ertesi gün e devlette banka değişikliği göründü ayın başında maaş ve promosyonlar yeni bankaya yattı biz e devletten hiçbirşey yapmadık. Bu süreç iki kanaldan yapılabiliyor. Bir tanesi e devletten banka değişikliği başvurusu biz bu yöntemi süreç uzamasın diye seçmedik. Bu yöntemde e devletten yapılan başvurular bankanın ilgili şubesine düşüyor ve adınıza hesap açılıp maaş taşınıncaya kadar geçen sürede 1 maaşınızın daha eski bankanıza yatma riski var. İkinci yöntemde işler daha hızlı yürüyor hesap hemen açılıp kart teslimi yapılıyor ve işiniz bitiyor. Kesin bilgi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartel1 -- 4 Nisan 2020; 16:19:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ünlemeli

Tablonuz eskidi artık . Kaldırın veya yenileyin ki millet yanlış bilgi sahibi olmasın.
    Akşam güncelleyeceğim. Zaten ekstra promosyon veren bir Garanti kaldı sanırım, tek tek tüm bankaları inceliyorum yeniden. Garanti dışında online geçişe izin veren banka varsa yazar ya da özel mesaj atarsanız sevinirim arkadaşlar. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basturkemin -- 4 Nisan 2020; 16:47:23 >
  • quote:

Bir mesajınızda maaş bugün yattı demişsiniz şimdi ayın 1 inde yatmış diyorsunuz. Daha kendi durumunuzu bilmiyorsunuz biz nerden bilelim niye yatmamış. Şubenizle görüşün.

Alıntıları Göster
    Kendi durumumu yazdım

(e devlettwn herseyi kontrol ettim banka vs aynı maaş da yatmış ayın 1 de ama teb de hiçbir hareketlilik yok ne yapılabilir?)

anlamadıysan eğer tekrar yazayım e devletten kontrol edildiğinde teb bankasına maaş 1 nisanda yatırılmış görünüyor.

Tekrar yazayım.. Teb hesabımda hiçbir hareketlilik yok.

• quote:

Alıntıları Göster
    Ayrıca kendi durumumu bilmesem buraya yazmam kontrol edip.
    Sen bilmiyor olabilirsin belki bilen 'biz' çıkar

• Bu lanet bankalar yüzünden emekliler promosyon alamadan Corona olup öbür dünyaya göçecekler...
  • basturkemin B kullanıcısına yanıt
    Üstad şimdi e devlet üzerinden benim mi yapmam lazım? Değişiklik yaparsan ocak ayındaki promosyon ve referans ücreti verilir mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaslar sorumun cevabi vardi fakat ben goremedim sanirim.maas tasima islemini e devlet uzerinden yaptik.garantide gorunuyor su an maas fakat annemin bankada hesabi vs yok.bank karti mi gonderiyor otomatik olarak?

• ramazan_yıldız kullanıcısına yanıt
    Siz de yapabilirsiniz ama bankaya gittiğinizde banka elemanı yapıyor sizin yerinize,onun için e-devlete falan girmeye gerek yok...
    Promosyonu alırsınız her hâlükârda ama referans işi bitti...
  • netroshine N kullanıcısına yanıt
    Banka hesap açar oraya para yatar,kart da gönderirler...Ama bir ara siz yine de şubeyi arayıp teyit alın...
  • grkm_evo kullanıcısına yanıt
    Merhabalar mesajınıza geç döndündüğüm için k.b.

Maalesef bloke olduğu zaman kişinin kendi gidip geri kalan TUTARI Kıstelveym üsülü ödeyerek banka blokesini kaldırması gerekmektedir.

Blokenin genelde iki anlamı olur birincisi taahhüt süresinin bitmemesi (36 ay) bir diğeri ise çekilen kredi nedendir.

Kredi çekmediğinizi varsayarsak gününüz daha dolmamıştır.

Size tavsiyem boşuna yorulmamanız ve her ay maaş yattıktan 2-3 gün sonrası e devlet den promosyon bloke kontrolü yapmanız.

Blokeniz kalktığında ise Garanti nin İnternet sayfasından Promosyon başvurusunda bulunmanız.

• E devletten geçiş yapamıyorum sorun veriyor aylık hesaplama dönemlerinde banka adres değişikliğine açık değildir diyor bu sorunla karşılaşan var mı çözümü nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: optikzom

E devletten geçiş yapamıyorum sorun veriyor aylık hesaplama dönemlerinde banka adres değişikliğine açık değildir diyor bu sorunla karşılaşan var mı çözümü nedir
    Birkaç gün içinde düzelir sgk 4a kapsaminda maaş yatacak hesaplarda degisiklik olup olmadığını her ayın ilk haftası kontrol eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinvurgun -- 6 Nisan 2020; 10:57:57 >
  • Teşekkürler hocam ptt promosyonları yatmadan düzelir inşlllah

• Arkadaşlar tebden referans promosyonu alanlar gişeden mi çekti yoksa atmden çekebildilermi 150 TL yi? Daha önce bahsetmiştim tebe şikayet talebinde bulundum. Yanlışlıkla başka birine referans promosyonu yatmış. Annemin imzasını aldılar, hesap açtılar. 3-4 gün içinde yatar dediler.

• 
Sayfa: önceki 211212213214215
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.