Şimdi Ara

Emekli maaş fırsatları - [Finansbank 1250₺ + önerme] 2020 Güncel | Tüm bankalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: abrooke139 , yutubcu , Axener Daha Az
3 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
3.101
Cevap
258
Favori
284.694
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Diğer Fırsatlar >> Emekli maaş fırsatları - [Finansbank 1250₺ + önerme] 2020 Güncel | Tüm bankalar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1011 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: labidu

ocak zammı emekliler için yüzde 3,86 + 100 tl gerçekleşecek hayırlı olsun

seçimden önce ağzızlarını doldura doldura emekliye 1.200 lira dediklerinde , bir çok kişi aylık 100 lira zam olduğunu anlamamıştı. şimdi anlamışlardır.
    quote:

Orijinalden alıntı: rambo34_orijinali

quote:

seçimden önce ağzızlarını doldura doldura emekliye 1.200 lira dediklerinde , bir çok kişi aylık 100 lira zam olduğunu anlamamıştı. şimdi anlamışlardır.

1200 ü tek seferde vermekten kaçınmak bile büyük bir gelir yaratıyor hesaplı kitaplı herşey.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Evin tadilat işlerini yapan adam Kasım ayında her ay 100 tl zam alacağını ve seneye maaşının 2500 olacağını düşünüyordu. Hayallerini yikmamak için söylemedim birşey. Şubat gibi anlar yerinde saydığını :) maalesef ki siyasiler kelime oyunlarını çok fazla yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: OnderT

Evin tadilat işlerini yapan adam Kasım ayında her ay 100 tl zam alacağını ve seneye maaşının 2500 olacağını düşünüyordu. Hayallerini yikmamak için söylemedim birşey. Şubat gibi anlar yerinde saydığını :) maalesef ki siyasiler kelime oyunlarını çok fazla yapıyor.

3-5 seneye başbakan kadar maaş alır

|
    |

quote:

Hamd olsun bu günlerimize ...

|
    |

quote:

Seçim vaadi olarak emekliye yapılan zam aylıklara 100.-TL olarak ekleniyor ama hükümet EMEKLİYE 1.200.-TL zam yaptık diyor. ( 12 ay x 100.-TL )

Şöyle deselerdi daha etkili olurdu; EMEKLİYE 12.000.-TL ZAM YAPTIK ( 120 ay x 100.-TL )

Not: Muhalif bir partinin "emekliye yılda 2 maaş ikramiye vereceğiz" vaadi olmasa bunu da zor görürdük ya hadi neyse.

• Binbaşı
    1011 Mesaj
    asıl gücüme giden, 30 yıl maaştan kesilen primi işleten devlet, geri ödeme yaparken sanki dilenciye sadaka veriyor! sonra yaradılanı severim muhabbeti. insanda ego, en tehlikeli şey! ne demiş dostoyevski:" cenneti yaratmak zor değil, başka insanları da kendin gibi sevsen yeter!" gülünç bir adamın rüyası'ndan...
    |
    |

Hemde ne hesaplı örnek verecek olursam;

maaş 1000 tl diyelim önce ocak zammı %4 eder maas 1040+100 1140 tl

oysaki 1000 tl önce 100 tl 1100 %4 ocak zammı ilave edilirse 1144 tl

Görüldüğü gibi hesap çok ince:))
    |
    |
    labidu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Nedense her zam döneminde enflasyon hep düşük çıkıyor.Temmuz zammında haziran ayı enflasyonu eksi çıkmıştı,bu zamda da aralık enflasyonu %0.2(binde iki)çıktı.Her defasında 6 aylık enflasyon farkı yerine beş aylık enflasyon farkı alıyoruz.
    |
    |
    labidu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

banka kampanyası da yok....
    |
    |
    Şekerbank gene yaptı yapacağını!!!Geçen yıl ocak ayında maaşımı Şekerbank'a taşıdım ilk maaşımı da şubat ayında aldım.O zaman yaptığım sözleşmede hesap ekstrelerinin mail adresime gelmesini söyleyip şubeden de teyit ettirmiştim.Bugün hesaplarımı kontrol ederken 6.20 tl ''2015/12 dönem hesap ekstre ücreti''adı altında kesinti yapılmış.MH.aradığımda ''beyefendi KMH (kredili mevduat hesabı) ve altın hesabınıza mail tanımı yapılmış,emekli maaş hesabına yapılmamış'' dedi.Düşünün hiç işime yaramayan iki hesaba onay veriyorum,en önemli maaş hesabıma onay vermiyorum.Halbuki maaşı taşıdığımda her hesap için ayrı ayrı tanımlama gerektiği söylenmeyip,''ekstrenizin mail adresinize gelmesini istermisiniz''diye sorulmuştu.Ben de onaylamıştım,dolayısıyla posta yoluyla basılı ekstre hiç gelmedi ve ilk 6 aylık dönem için herhangi bir ücret de kesmediler.Şimdi maaşı taşıma zamanı geldi ne koparırsak kar diyorlar.Şikayet kaydı oluşturdum bekliyorum.

• Yarbay
    3448 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: clls

Nedense her zam döneminde enflasyon hep düşük çıkıyor.Temmuz zammında haziran ayı enflasyonu eksi çıkmıştı,bu zamda da aralık enflasyonu %0.2(binde iki)çıktı.Her defasında 6 aylık enflasyon farkı yerine beş aylık enflasyon farkı alıyoruz.

Anlıyorum sizi haklısınızda ama muhattabı ben değilim.legal şekilde hak aramanızı tavsiye ederim.dilekçe olur,demokratik seçimde olur v.b

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Herhalde alıntı yapmam gerekirdi cevap yazmışım, kusura bakmayın.Sizinle hem fikir olduğumu belirtmek istemiştim...

Estağfurullah üstadım yanlış anlamayın beni.emeklinin hakkınınn tam ödenmediğindd hem fikirim.babam 2350 tl alacak emekli aylığı bu ay itibariyle ama vallahi beş kuruş etmiyor o para.

|
    |

ondan sonra niye gençler işsiz kalıyor? İşverenler de bulmuş yolunu emekli şöför,emekli gece bekçisi,emekli depo sorumlusu,emekli xxx...
    Valla kusura bakmayın da emekli olup da sırf sıkıldım evde bir yerde takılayım diyenlere pek hoş bakmıyorum.Nasıl geçineceğiz diyenlere de zaten maaşınız bağlanmıyor mu bir de tazminat almıyor musunuz.ee yetmiyor mu ben anlamıyorum.
    daha genç bir bireyin o 1500 tl civarı paraya belki o emekliden çok çok daha ihtiyacı yok mudur?

yazınızı gördüm içimdekileri yazdım kusura bakmayın.
    |
    |
    celebic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: hafiz83

ondan sonra niye gençler işsiz kalıyor? İşverenler de bulmuş yolunu emekli şöför,emekli gece bekçisi,emekli depo sorumlusu,emekli xxx...
    Valla kusura bakmayın da emekli olup da sırf sıkıldım evde bir yerde takılayım diyenlere pek hoş bakmıyorum.Nasıl geçineceğiz diyenlere de zaten maaşınız bağlanmıyor mu bir de tazminat almıyor musunuz.ee yetmiyor mu ben anlamıyorum.
    daha genç bir bireyin o 1500 tl civarı paraya belki o emekliden çok çok daha ihtiyacı yok mudur?

Biz gençlerin canına okunuyor şuan üni. Mezunu adama utanmadan 1000-1500 tl teklif ediliyor ayıptır günahtır.nitelikti iş gücüyüz ülkeyi ileri noktalara taşıyacak asıl güç biziz ama görülmüyor sahip çıkılmıyoruz.birde şuda var 2000 tl alan emekli evi yoksa bu dönemde vallahi çok zor mecbur adam keşke iyi tutarlarda aylık alsalarda dünyayı gezebilme fırsatları olsa.

|
    |

• Yarbay
    14934 Mesaj
    quote:

Şekerbank gene yaptı yapacağını!!!Geçen yıl ocak ayında maaşımı Şekerbank'a taşıdım ilk maaşımı da şubat ayında aldım.O zaman yaptığım sözleşmede hesap ekstrelerinin mail adresime gelmesini söyleyip şubeden de teyit ettirmiştim.Bugün hesaplarımı kontrol ederken 6.20 tl ''2015/12 dönem hesap ekstre ücreti''adı altında kesinti yapılmış.MH.aradığımda ''beyefendi KMH (kredili mevduat hesabı) ve altın hesabınıza mail tanımı yapılmış,emekli maaş hesabına yapılmamış'' dedi.Düşünün hiç işime yaramayan iki hesaba onay veriyorum,en önemli maaş hesabıma onay vermiyorum.Halbuki maaşı taşıdığımda her hesap için ayrı ayrı tanımlama gerektiği söylenmeyip,''ekstrenizin mail adresinize gelmesini istermisiniz''diye sorulmuştu.Ben de onaylamıştım,dolayısıyla posta yoluyla basılı ekstre hiç gelmedi ve ilk 6 aylık dönem için herhangi bir ücret de kesmediler.Şimdi maaşı taşıma zamanı geldi ne koparırsak kar diyorlar.Şikayet kaydı oluşturdum bekliyorum.

Buna benzer bir konuyu ben de yaşadım. İlgili bankanın müşteri hizmetlerine telefon açıp aşağıdaki gibi görüşme yaptım.

Ben: Hanımefendi eski görüşmelerimizde bunu söylemiştim.
    MH: HANGİ TARİH ve SAAT olduğunu hatırlıyor musunuz?
    Ben: Hanımefendi aylar önce olan görüşmenin günü ve saatini mi bana soruyorsunuz? Ben nereden bilecem hangi gün hangi saat konuştuk,? Bundan aylar önce konuşmuşuz.
    MH: Bu durumda bir şey yapamayız.
    Ben: qxwkddhfqdhfmqwbgef dcılsdhfahdfaklıdf

Bir de telefon açtıklarında "SİZİN GÜVENLİĞİNİZ İÇİN KONUŞMALAR KAYIT ALTINA ALINIYOR" demiyorlar mı hasta oluyorum. Kayıt altına alıyorsun ama sonra gününü ve saatini soruyorsunuz.

Arkadaşlar o günden beri telefonuma bir uygulama yükledim, tüm görüşmeleri gün ve saat olarak kaydediyor. Eğer akıllı telefon kullanıyorsanız bunu telefonunuza indirin. Bu çakallarla başka türlü uğraşılmıyor. Devlet zaten vatandaşını bu kurtların önüne atmış kolunu bile kıpırtadmıyor. Yıllardır kredi kartı aidatı ve hesap işletim ücretlerini halledecekler ama ortada bir şey yok. Vatandaş yalnız kalmış maalesef.

• Yarbay
    2507 Mesaj

hocam uygulamanın adı nedir..play store'dan indireyim
    |
    |
    celebic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: hafiz83

"Sıkıntı yok hocam sileriz"

Dostum gerçekten ne kusura bakacam? Şurada dertleşiyoruz, geçim dünyası işte. Gençlerin de emeklinin de paraya ihtiacı var.

Keşke emeklinin çalışmaya ihtiyacı olmasaydı ama nerede o bolluk? Avrupalı emeklileri buraya tatile geldiklerinde görüyoruz. Onlar daha geç emekli oluyorlar. Mesela ben erken sigortalı olduğum için 49 yaşında emekli oldum. Yeni yasaya göre emeklilik yaşı erkeklerde 65 olması ama yanılabilirim. Avrupalı emekliler geç emekli oluyorlar ama emekli olduktan sonra gelecek korkusu olmadan yaşayabiliyorlar.

Sorun emeklinin çalışıpta gençlerin işsiz kalmasını sebep olmakta değil ki.
    Bir ülke teknolojik yönde gelişmişse, iyi bir eğitim sistemi olursa, herkes bir şekilde üretime katılıyorsa, her müdürün, her daire başkanının altına araba çekilmiyorsa, lojman verilmiyorsa, kimi çalışanlar hiç çalışmadan her ay maaşını atm lerden almıyorsa, ülkede savurganlık, yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet, adam kayırmaca yoksa, ülke değerleri ona buna 3 kuruşa peşkeş çekilmiyorsa refah düzeyi yüksek olur. Çalışan insanın emeğinin bir değeri olur. Özel bir şirkette çalışıyorum, çocuk okumuş mühendis olmuş ayda 2.200.-TL'ye çalışıyor. Bu genç adam ne yiyecek, ne içecek veya nasıl ev geçindirecek? Neyse bunları günlerce konuşsak boş. Selamlar
    |
    |

• Yarbay
    14934 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: senseman62

hocam uygulamanın adı nedir..play store'dan indireyim

Dostum dükkanda 10 larca uygulama mevcut.

Benim kullandığım budur https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nll.acr
Reklamlar
haberler
son dakika
SEO
Mobilya Takımları
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.