Şimdi Ara

Emekli maaş promosyon & dayanışma & tartışma (İlk mesajda en yüksek 5 banka olacaktır)25.09.23) (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
20.889
Cevap
639
Favori
1.538.094
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
174 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamın aleyküm iyi geceler babam kasımın 10unda belgeleri teslim etti 2 ay oldu nerdeyse ve hala emekli maaşından bi haber yok bunun sebebi nedir sizce? ve bu avantajlı banka olayından biraz bilgilendirirseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: lmfaopalio

selamın aleyküm iyi geceler babam kasımın 10unda belgeleri teslim etti 2 ay oldu nerdeyse ve hala emekli maaşından bi haber yok bunun sebebi nedir sizce? ve bu avantajlı banka olayından biraz bilgilendirirseniz sevinirim

Hocam sorunuzu tam anlayamadım ama anladığım kadarıyla babanız belgeleri emekli olmak için mi müracaat ettiğinde mi teslim etti demek istediniz?

Eğer sorunuz buysa bence müracaat ettiği kuruma gidip kontrol edin çünkü benim de başıma buna benzer bir olay geldi. Önce SSK sonra Bağkur ve en son SSK'lı olduğum için arada eksik belge çıktı. Belge eksik çıkınca kimse sende şu belge eksik getir demiyor. Sen gidip eksik belge vs varsa tamamlıyorsun ve emeklilik işlemi bitiyor. Ancak üzülmenize gerek yok çünkü babanızın emekliliği ilk müracaat ettiği tarihte başlıyor sonra ilk maaşını alırken geçmiş dönemin maaşları da peşinen ödeniyor. Ben 6 ay birikmiş ve o ayın maaşını alınca elime toplu bir para geçmişti.

Babanız ilk maaşını büyük olasılık Postaneden alacaktır ama bunu önceden bildirirler. İlk maaşını aldıktan sonra bankaların emekliler için uyguladıkları kampanyalara bakarsınız. Babanız emekli maaşını belli bir süre ( 24 veya 36 ay ) anlaşma yaptığı bankadan almayı taahhüt ederse o banka çeşitli promosyonlar veriyor. Kimisi 3 yıl için 300.-TL puan veya 2 yıl için çeyrek altın verebiliyor. Babanız maaşı aktaracağı zaman bu kampanyaları araştırın.

• Emeklilikte ilk 3 ay maaş yatmiyor 3. Ay toplu yaşıyormuş doğru mh ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3f31905

Emeklilikte ilk 3 ay maaş yatmiyor 3. Ay toplu yaşıyormuş doğru mh ?

Emekli maaşı ilk müracaat tarihinden itibaren işlemeye başlar. Ancak 3 ay neden gecikir açıkçası bilemiyorum ve duymadım? Eğer evraklarınızda ve bilgilerinizde eksiklik yoksa ( hizmet birleştirme vs ) o kadar gecikmemesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

selamın aleyküm iyi geceler babam kasımın 10unda belgeleri teslim etti 2 ay oldu nerdeyse ve hala emekli maaşından bi haber yok bunun sebebi nedir sizce? ve bu avantajlı banka olayından biraz bilgilendirirseniz sevinirim

Hocam sorunuzu tam anlayamadım ama anladığım kadarıyla babanız belgeleri emekli olmak için mi müracaat ettiğinde mi teslim etti demek istediniz?

Eğer sorunuz buysa bence müracaat ettiği kuruma gidip kontrol edin çünkü benim de başıma buna benzer bir olay geldi. Önce SSK sonra Bağkur ve en son SSK'lı olduğum için arada eksik belge çıktı. Belge eksik çıkınca kimse sende şu belge eksik getir demiyor. Sen gidip eksik belge vs varsa tamamlıyorsun ve emeklilik işlemi bitiyor. Ancak üzülmenize gerek yok çünkü babanızın emekliliği ilk müracaat ettiği tarihte başlıyor sonra ilk maaşını alırken geçmiş dönemin maaşları da peşinen ödeniyor. Ben 6 ay birikmiş ve o ayın maaşını alınca elime toplu bir para geçmişti.

Babanız ilk maaşını büyük olasılık Postaneden alacaktır ama bunu önceden bildirirler. İlk maaşını aldıktan sonra bankaların emekliler için uyguladıkları kampanyalara bakarsınız. Babanız emekli maaşını belli bir süre ( 24 veya 36 ay ) anlaşma yaptığı bankadan almayı taahhüt ederse o banka çeşitli promosyonlar veriyor. Kimisi 3 yıl için 300.-TL puan veya 2 yıl için çeyrek altın verebiliyor. Babanız maaşı aktaracağı zaman bu kampanyaları araştırın.

benim de hiç alakam olmadığı halde 4c hesabım çıkmıştı. düzeltene kadar uğraştım. mutlaka ilgili kurumdan takip edin. siz etmezseniz başka kimsenin umursayacağını sanmayın. (gerçi maaş hak ettiği tarih itibarı ile ödemeyi alır ama geç alır)

• benim emekli maaşım 1,5 ayda geldi. tek kurumdan emekli olan veya aynı bölge müdürlüğüne bağlı illerdeki işyerlerinde çalışanların işi biraz daha kolay.
    aynı bölge müdürlüğüne bağlı olduğu için tüm belgeler ellerinin altında.
    ancak emekli sandığı, bağkur, ssk değişik iş yerlerinde çalışanların hizmetlerinin birleştirilmesi veya yurdun değişik yerlerinde çalışanların hizmet birleştirilmesi bazen sıkıntılı olabiliyor.
    ben emekli olmaya 3-4 yıl kala görünmeyen pirimler, vs. farklı bir kaç sıkıntı içi defalarca bölge müdürlüğüne gidip dilekçe verdim. adamlar iş yoğunluğundan bu tür işlere bile bakmıyor, emekli olurken hepsini hallederiz diyor.
    resmi dilekçelerinize bile çoğu zaman cevap vermiyorlar.
    ben işi sağlama alıp ssk müdürünü tanıyan bir arkadaşımı araya sokup işlemleri hızlandırdım.
    bir çok arkadaşım emekli oldu ve hemen hemen hepsinin maaşları 2 ayda geldi. yalnız tüm arkadaşlar genelde aynı bölgede çalışan arkadaşlar.

• celebic kullanıcısına yanıt
    abi babamın günleri doldu ve emeklilik için belgelerini teslim etti. yani şuan emekli maaşını bekliyor 2 ay oldu ve hala maaşı çıkmadıgı duyduguma göre 3 ay en geç sonra çıkıyomuş. sizin dediğiniz gibi babamın da daha önce bağkur şimdi sskya geçiş yaptı acaba o yüzden mi gecikti. demek istediğim buydu
  • quote:

abi babamın günleri doldu ve emeklilik için belgelerini teslim etti. yani şuan emekli maaşını bekliyor 2 ay oldu ve hala maaşı çıkmadıgı duyduguma göre 3 ay en geç sonra çıkıyomuş. sizin dediğiniz gibi babamın da daha önce bağkur şimdi sskya geçiş yaptı acaba o yüzden mi gecikti. demek istediğim buydu

Dostum dediğim gibi en güzeli kuruma gidip sorgulamak.

Ben de Bağkur'lu olduğum döneme ait evrak eksikliği çıktı. Boş yere beklemişim. Siz sormazsanız kimse sizde ne belge eksik söylemez.

Siz de boş yere beklememek için kuruma gidip durumunuzu netleştirin.

3 aylık bekleme süresi diye bir şey duymadım.

• celebic kullanıcısına yanıt
    babam da önce ssk sonra bağkur sonra ssk geçiş yapmış geçen pazartesi gittiğin de size ptt den belge gelcek bekleyin demiş o yüzden bi sorun olsa heralde orda çıkardı..

teşekkürler bilgilendirme için
  • lmfaopalio kullanıcısına yanıt
    O zaman sıkıntı. Hayırlı olsun.

• ocak zammı emekliler için yüzde 3,86 + 100 tl gerçekleşecek hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: labidu

ocak zammı emekliler için yüzde 3,86 + 100 tl gerçekleşecek hayırlı olsun

seçimden önce ağzızlarını doldura doldura emekliye 1.200 lira dediklerinde , bir çok kişi aylık 100 lira zam olduğunu anlamamıştı. şimdi anlamışlardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambo34_orijinali

quote:

seçimden önce ağzızlarını doldura doldura emekliye 1.200 lira dediklerinde , bir çok kişi aylık 100 lira zam olduğunu anlamamıştı. şimdi anlamışlardır.

1200 ü tek seferde vermekten kaçınmak bile büyük bir gelir yaratıyor hesaplı kitaplı herşey.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evin tadilat işlerini yapan adam Kasım ayında her ay 100 tl zam alacağını ve seneye maaşının 2500 olacağını düşünüyordu. Hayallerini yikmamak için söylemedim birşey. Şubat gibi anlar yerinde saydığını :) maalesef ki siyasiler kelime oyunlarını çok fazla yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: OnderT

Evin tadilat işlerini yapan adam Kasım ayında her ay 100 tl zam alacağını ve seneye maaşının 2500 olacağını düşünüyordu. Hayallerini yikmamak için söylemedim birşey. Şubat gibi anlar yerinde saydığını :) maalesef ki siyasiler kelime oyunlarını çok fazla yapıyor.

3-5 seneye başbakan kadar maaş alır

• quote:

quote:

Hamd olsun bu günlerimize ...

• quote:

quote:

Seçim vaadi olarak emekliye yapılan zam aylıklara 100.-TL olarak ekleniyor ama hükümet EMEKLİYE 1.200.-TL zam yaptık diyor. ( 12 ay x 100.-TL )

Şöyle deselerdi daha etkili olurdu; EMEKLİYE 12.000.-TL ZAM YAPTIK ( 120 ay x 100.-TL )

Not: Muhalif bir partinin "emekliye yılda 2 maaş ikramiye vereceğiz" vaadi olmasa bunu da zor görürdük ya hadi neyse.

• asıl gücüme giden, 30 yıl maaştan kesilen primi işleten devlet, geri ödeme yaparken sanki dilenciye sadaka veriyor! sonra yaradılanı severim muhabbeti. insanda ego, en tehlikeli şey! ne demiş dostoyevski:" cenneti yaratmak zor değil, başka insanları da kendin gibi sevsen yeter!" gülünç bir adamın rüyası'ndan...
  • labidu kullanıcısına yanıt
    Hemde ne hesaplı örnek verecek olursam;

maaş 1000 tl diyelim önce ocak zammı %4 eder maas 1040+100 1140 tl

oysaki 1000 tl önce 100 tl 1100 %4 ocak zammı ilave edilirse 1144 tl

Görüldüğü gibi hesap çok ince:))
  • labidu kullanıcısına yanıt
    Nedense her zam döneminde enflasyon hep düşük çıkıyor.Temmuz zammında haziran ayı enflasyonu eksi çıkmıştı,bu zamda da aralık enflasyonu %0.2(binde iki)çıktı.Her defasında 6 aylık enflasyon farkı yerine beş aylık enflasyon farkı alıyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.