Şimdi Ara

Emekli maaş promosyon & dayanışma & tartışma (İlk mesajda en yüksek 5 banka olacaktır)25.09.23) (41. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: ercanbabam
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
20.886
Cevap
639
Favori
1.537.823
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
174 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nuvo ya geçin eft bedava

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

Nuvo ya geçin eft bedava

Enpara kullanıyorum, çok rahat. Şubeye gitmeden kredi çekiyorum, erken ödüyorum indirimli ödüyorum.

Eminim Nuvo'da öyledir.
  • Aradım nuvo lular yararlanabilıyor mu bakıp haber verelim dediler. Muhtemelen olmaz diyecekler.

• quote:

Orijinalden alıntı: AlphaScramble

quote:

Orijinalden alıntı: ILKERATLIILKER

quote:

İng Bank ---> 2 Çeyrek Altın
    Garanti -----> 1 Çeyrek Altın
    YapıKredi----> 300 TL Worldpuan
    Finansbank---> Kredi kartını alırsanız market ve eczane harcamalarına %5 indirim (max360)
    Şekerbank----> 200 TL Nakit veya masrafsız,faizsiz 2400 Tl kredi
    Akbank-------> 200 Tl Chippara (çöp kampanyadır. ilk maaşta 50 Tl, 6 ay sonra 50 Tl bi 6 ay sonra 50 Tl daha sonra bi daha )
    T. İş Bankası----> kredi kartı olanlara 50 tl puan (çöplerin kralıdır. havale ücretsiz, eft ise ayda max 3 kez )

---------------------------------------------------

Finansbankla sözleşmemiz Aralık ayında bitiyo

Kendime göre bi sıralama yaptım.

1- Şekerbank(Atm sayısı az olsa da maaşını taşıyanlara diğer atmleri ücretsiz kullandırıyor)
    2-İng Bank
    3-Yapı Kredi
    4-Garanti
    5-Finansbank
    6-Akbank

benim için kredi lazım olduğu için şekerbankı ilk sıraya yazdım (malum herkesin nakit ihtiyacı var genel olarakda düşündüm 24 ay 0 faiz olarak gayet güzel kampanya)

kredi ihtiyacım olmasaydı eğer

1-İngbank
    2-Yapı Kredi
    3-Şekerbank
    4-Garanti
    5-Finansbank
    6-Akbank

olurdu.

Niye ingbank 2. Sırada hocam

ing 2 çeyrek altın + 10 bin tl kredi alırsan 1 çeyrek altın veriyodu
    mantıklı geldi 2. sırayı verdim hocam
    burada şekerbank artık 200 değil 300 tl nakit para veriyor

Hocam annemle babamemekli ziratten aliyorkar sekerbankin 300 tllik kampanyasi devam ediyormu peki ve kaç aylik...

• 2016 da bankalar herkese en az 300tl promosyon verecekmiş.

bu durumda hesabını taşıyıp taahhüt altına girenler de faydalanabilecek mi?

boşu boşuna taahhüt vermeyelim???
  • Takipteyim beyler. Seneye taahhut daha mantıklı duruyor sanki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alemci83

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ILKERATLIILKER

quote:

İng Bank ---> 2 Çeyrek Altın
    Garanti -----> 1 Çeyrek Altın
    YapıKredi----> 300 TL Worldpuan
    Finansbank---> Kredi kartını alırsanız market ve eczane harcamalarına %5 indirim (max360)
    Şekerbank----> 200 TL Nakit veya masrafsız,faizsiz 2400 Tl kredi
    Akbank-------> 200 Tl Chippara (çöp kampanyadır. ilk maaşta 50 Tl, 6 ay sonra 50 Tl bi 6 ay sonra 50 Tl daha sonra bi daha )
    T. İş Bankası----> kredi kartı olanlara 50 tl puan (çöplerin kralıdır. havale ücretsiz, eft ise ayda max 3 kez )

---------------------------------------------------

Finansbankla sözleşmemiz Aralık ayında bitiyo

Kendime göre bi sıralama yaptım.

1- Şekerbank(Atm sayısı az olsa da maaşını taşıyanlara diğer atmleri ücretsiz kullandırıyor)
    2-İng Bank
    3-Yapı Kredi
    4-Garanti
    5-Finansbank
    6-Akbank

benim için kredi lazım olduğu için şekerbankı ilk sıraya yazdım (malum herkesin nakit ihtiyacı var genel olarakda düşündüm 24 ay 0 faiz olarak gayet güzel kampanya)

kredi ihtiyacım olmasaydı eğer

1-İngbank
    2-Yapı Kredi
    3-Şekerbank
    4-Garanti
    5-Finansbank
    6-Akbank

olurdu.

Niye ingbank 2. Sırada hocam

ing 2 çeyrek altın + 10 bin tl kredi alırsan 1 çeyrek altın veriyodu
    mantıklı geldi 2. sırayı verdim hocam
    burada şekerbank artık 200 değil 300 tl nakit para veriyor

Hocam annemle babamemekli ziratten aliyorkar sekerbankin 300 tllik kampanyasi devam ediyormu peki ve kaç aylik...

aralığın sonuna kadar devam ediyor ancak aralıkdan sonrada devam eder

ve diğerleri gibi 36 ay taahatüt istiyor

• AlphaScramble kullanıcısına yanıt
    Taahut ololuyorda ekstra olarak ucret falan kesmesinler hesaptan hocam kart kullanim bedeli falan biliyorsunuz 100 tlden ayni hesaba gelir yine

• quote:

Orijinalden alıntı: alemci83

Taahut ololuyorda ekstra olarak ucret falan kesmesinler hesaptan hocam kart kullanim bedeli falan biliyorsunuz 100 tlden ayni hesaba gelir yine

yok hocam
  • Takip.

• Peki prosedur nasil isliyor arkadaslar annemle babami alip gideyimmi direk

• geçende internette şöyle bir şey okudum; memurlardaki promosyon maaşın 3/2 kadarmış, emekliler içinde bu tür bir anlaşma yapılmaya çalışılıyormuş. sonuç ne olur bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fabialife -- 12 Aralık 2015; 20:06:42 >
  • fabialife F kullanıcısına yanıt
    problem şurada çalışana banka promosyon vermeye çalışıyor,emekliye sgk verin diye dayatıyor.Bu sebeple bir devlet bankası çıkıp rekabetçi yüksek oran vermeden emekli promosyonları bu seviyeleri geçemez.

yarım,çeyrek maaş falan hayalden öteye gitmez.Baksanıza ortalamada önce bir yıla 100 dü sonra iki yıla 200 yaptılar şimdi 3 yıla 200 tl veriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dede06 -- 18 Aralık 2015; 12:47:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dede06

problem şurada çalışana banka promosyon vermeye çalışıyor,emekliye sgk verin diye dayatıyor.Bu sebeple bir devlet bankası çıkıp rekabetçi yüksek oran vermeden emekli promosyonları bu seviyeleri geçemez.

yarım,çeyrek maaş falan hayalden öteye gitmez.Baksanıza ortalamada önce bir yıla 100 dü sonra iki yıla 200 yaptılar şimdi 3 yıla 200 tl veriyorlar.

mesele bir devlet bankasının vermesi kadar basit olsa keşke. bir devlet bankası bir maaş tutarında promosyon verse de diğer bankaların işini gelmiyorsa umursamaz bile.
    bu işler çok bilinmeyenli denklem; bankalar eskisi gibi kredi kullandıramıyor, kredi faizleri eskiye nazaran düşük sayılır vs. tabi daha bizim bilmediğimiz çok sebep olabilir.
    bir de emekli maaşlarının düşük olmasının da bunda büyük payı var. bu gün ortalama memur maaşı 2.500 lira iken ortalama emekli maaşı 1200-1300 lira civarındadır.
    tabi ki ikisine aynı promosyonu vermez. hanım öğretmen 3-4 yıl önceki en son anlaşmalarında her ay 50 lira veriyordu banka.
    emekli maaşını çekip kullanıyor, memurlar gibi harcaması yok, kredi kartı yok, taşıt kredisi, konut kredisi vs.si yok ne para kazanacak bankalar emeklilerden. onlar bu işlerin hesabını bizden iyi yapıyorlardır.
    ancak devlet tüm emekliler adına bir anlaşma bizlerin lehine olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fabialife -- 18 Aralık 2015; 20:47:04 >

• Yıllarca devlet de kurumun maaş anlaşmalarını hazırladım,konuyu tüm yönleriyle biliyorum.Yazdıklarınız doğru....2008 yılında ziraat,vakıf ve halkbank çalışanlara verilen promosyon tutarını artırınca rekabet gelişti.2009 yılında halkbank neredeyse zararına promosyon verdi.Sürekli gündeme sgk promosyon işini getiriyorlar ama ortada ben veriyorum diyen kimse yok,halkı kandırıp umut pompalıyorlar.

• şimdi bankaya taahhüt verenler seneye devlet promosyonu alamayacak bence.
    o yüzden hiç bir yere geçmiyorum şimdilik.
  • Bende 1 yıldır taahütsüz bekliyorum,keşke sgk bir yerle anlaşsa da millet bu bekleme işinden kurtulsa.Mevcut haliyle böyle bir anlaşmayı özel bankalarla yapamaz. benim ön görüm sadece aylık tutarına göre oran şeklinde aylık bir promosyon uygulanmalı.

Örnek:Aylık 1300 tl promosyon oranı 0,85=aylık promosyon 11.05 TL şeklinde.

Biz bunu kamu kurumumuz çalışanlar için garanti bankasına kabul ettirdik,hala uygulanıyor.(3yıl 1,50 2 yıl 0,85,son 5 yılda 1,15 olarak uygulandı 2017 de sona erecek)

aynı oran olmaz tabi ama bu şekliyle eşit ve adeletli bir dağılım olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dede06

Bende 1 yıldır taahütsüz bekliyorum,keşke sgk bir yerle anlaşsa da millet bu bekleme işinden kurtulsa.Mevcut haliyle böyle bir anlaşmayı özel bankalarla yapamaz. benim ön görüm sadece aylık tutarına göre oran şeklinde aylık bir promosyon uygulanmalı.

Örnek:Aylık 1300 tl promosyon oranı 0,85=aylık promosyon 11.05 TL şeklinde.

Biz bunu kamu kurumumuz çalışanlar için garanti bankasına kabul ettirdik,hala uygulanıyor.(3yıl 1,50 2 yıl 0,85,son 5 yılda 1,15 olarak uygulandı 2017 de sona erecek)

aynı oran olmaz tabi ama bu şekliyle eşit ve adeletli bir dağılım olur.

Merhaba arkadaşım neyi bekliyorsunuz anlamadım gitti ben ikinci banka promosyonunu alıyorum artık siz bekleyin anlaşma yapılsın diye , yapıldı diyelim iptal ederim ve verilen promosyon banka geri alır ve olay biter birde böyle düşünün hep bankalar kazanmasın bu beklemeden bizler de kazanalım.

• mac14 M kullanıcısına yanıt
    Ben halimden memnunum daha iyisi çıkacak diye değil değiştirmeye değecek bir fırsat olsun diye beklemedeyim. Sgk nında bir anlaşma yapacağına inanmıyorum.
    Ayrıca bahsettiğiniz iptal süreci biraz sıkıntılı ve sancılı.
  • Suan bosta 1 maas ve subatta bosalacak 1 maas olacak
    Sekerbank ve finanstan faydalandik.
    4 sene once ingdende faydalanmistik.
    Is bankasindan kampanyasiz maas aldik.

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.