Şimdi Ara

Emekçi Support Rehberi ( %100 Tamamlandi ) (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
88
Favori
35.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
212 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Emeğine sağlık dostum çok yararlandığım bir rehberdi senin gibi daha çok insan lazım bu bölüme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BlazeR ` myth kullanıcısına yanıt
    Araya askerlik girince arkadaşları çok beklettim kendimi borçlu hissettim bir an önce bitirmek istedim. Senin rehberde baya emek isteyen bir rehber kısa zamanda bitireceğini umuyorum
  • Elinize saglik.Velkoz sup hakkinda ne dusunuyorsunuz?

• Sadece support oynayarak lig atlamak kolay değil arkadaşı tebrik ediyorum
  • Niye sıkılmadan bütün rehberi okudum lan ben?

• Nami nasıl en az hasarı veriyor ya

• Soraka için rehber yazıp arkadaşa göndermiştim, uygun görmedi veya meşguldü bilemedim eklememiş canı sağolsun eklemeyebilir tabi Bari en azından boşa yazmış olmayım başlıkta bulunsun belki birisinin işine yarar diye koyuyorum.

Counter: Leona, Sona, Zyra

1- Yeni güncellemesinden sonra herkesin kolay kolay oynayamayacağı, kesinlikle pozisyonunuzu iyi ayarlayamadığınız takdirde çok kötü bozguna uğrayacağınız ama oynaması çok zevkli bir şampiyon. Asist oranınızın uçtuğunu göreceksiniz.
    2- Mükemmel dürtmesi, geniş alanlı sustur/stunlaması ve global iyileştirmesi iyi yönlerini oluştururken; mobilliğinin neredeyse hiç olmaması, E ve Q’ları tutturamadığınızda hiçbir işe yaramayacak olmanız kötü yönlerinin başında geliyor.
    3- Oyuna başladığınıda Q yerine W açarsanız çok daha faydalı olacaktır zira Q’nuz o kadar çok mana yiyecek ki ADC’nize yükten başka bir şey olmayacaksınız. ADC’niz o an ölmüyorsa ve her şey normalse tüm canınızı basmaya kalkmayın. Neticede sizin de hayatta kalmanız önemli, can basacağım diye karşı takımı feedlemeyin.
    4- Eğer maçta öndeyseniz Soraka’nın pasifinden mümkün olduğunca yararlanın. Adamınıza can basıp arkada yavaş kalmaktansa o hızla arkanıza E Q atıp pasifinizle kaçmak çok daha faydalı olacaktır. Hem can çalmış, hem sustur atmış hem de adamınızın canını fulleyecek kadar can ve zaman kazanmış olursunuz. Pasif ayrıca hızlı koşarak wardlama işleminizi de hızlandıracaktır.
    5- Oyun başlangıcında wardlamaya kesinlikle ekstra dikkat gösterin çünkü Soraka’nın olduğu bir lane bolca gank yiyecektir. Mobility’niz olmadığı için erkenden kill vermeniz çok olası.
    6- Rakibi Q ile dürtmekten çok, hedefiniz çaldığınız can olsun. Böylece ADC’nize göstere göstere çaldığınız canı basmış olursunuz. Bu hareket lane’i kesinlikle agresifleştirecektir ve anlık hatalara düşmelerine sebep olacaktır. Ormancınızla iletişiminiz bu yüzden iyi olmalı, bu hatalarını değerlendirmeyi çok iyi bilmelisiniz.
    7- Tf’lerde kesinlikle en önde durmayın, ADC’nizin yanı başında olmalısınız. Ona birisi yaklaşırsa (özellikle assassin şampiyonlar) hemen ayaklarının altına E atabilmelisiniz. Q atarak canlarını çalıp sınırsız can basabilmeli, bir yandan da dürtebilmelisiniz. Tanklardan da ölümüne can çalabileceğinizi unutmayın, eğer tankların kapıştığını görürseniz ayaklarının altına bir Q atmanız size çok faydalı olur. Zira tanklar o kadar hızlı hareket etmediklerinden Q’ya yakalanmaları çok daha kolaydır.
    8- Global iyileştirmenizi sadece ADC’niz için değil tüm arkadaşlarınız için kullanmanız gerektiğini unutmayın. Bir gözünüz hep sol tarafta, arkadaşlarınızın can barlarında olsun. Eğer birisi ulti bastığınız takdirde bile ölecekse, boşuna ulti harcamayın. Soraka olmak kesinlikle tüm haritada, tüm oyuncularda gözünüzün olmasını gerektirir.
    9- Oyun ilerledikçe W skillinizin bekleme süresi mükemmel şekilde azalacak ve durmadan birilerine can basıp durduğunuzu fark edeceksiniz. Bunu yaparken lütfen kendi canınızın ne kadar olduğuna bakmayı unutmayın. Çok gördüm can basıp basıp tek vuruşla ölüp giden Soraka oyuncularını. Warmog veya Ruh Gömleği çıkmayı sakın ama sakın unutmayın.
    10- Son olarak ADC’leriniz karşılıklı trade yapmaya başladıklarında, karşıdaki ADC’ye kesinlikle E atmalısınız bu sizin kilit hamleniz. Q’yla mananızı bitireceğinize, elinizin altında E atmalık mananız bulunmalı özellikle oyunun başlarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermine -- 13 Mayıs 2015; 13:09:51 >

• ssd eksisine güldüm. güzel rehber
  • güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: undermine

Soraka için rehber yazıp arkadaşa göndermiştim, uygun görmedi veya meşguldü bilemedim eklememiş canı sağolsun eklemeyebilir tabi Bari en azından boşa yazmış olmayım başlıkta bulunsun belki birisinin işine yarar diye koyuyorum.

Counter: Leona, Sona, Zyra

1- Yeni güncellemesinden sonra herkesin kolay kolay oynayamayacağı, kesinlikle pozisyonunuzu iyi ayarlayamadığınız takdirde çok kötü bozguna uğrayacağınız ama oynaması çok zevkli bir şampiyon. Asist oranınızın uçtuğunu göreceksiniz.
    2- Mükemmel dürtmesi, geniş alanlı sustur/stunlaması ve global iyileştirmesi iyi yönlerini oluştururken; mobilliğinin neredeyse hiç olmaması, E ve Q’ları tutturamadığınızda hiçbir işe yaramayacak olmanız kötü yönlerinin başında geliyor.
    3- Oyuna başladığınıda Q yerine W açarsanız çok daha faydalı olacaktır zira Q’nuz o kadar çok mana yiyecek ki ADC’nize yükten başka bir şey olmayacaksınız. ADC’niz o an ölmüyorsa ve her şey normalse tüm canınızı basmaya kalkmayın. Neticede sizin de hayatta kalmanız önemli, can basacağım diye karşı takımı feedlemeyin.
    4- Eğer maçta öndeyseniz Soraka’nın pasifinden mümkün olduğunca yararlanın. Adamınıza can basıp arkada yavaş kalmaktansa o hızla arkanıza E Q atıp pasifinizle kaçmak çok daha faydalı olacaktır. Hem can çalmış, hem sustur atmış hem de adamınızın canını fulleyecek kadar can ve zaman kazanmış olursunuz. Pasif ayrıca hızlı koşarak wardlama işleminizi de hızlandıracaktır.
    5- Oyun başlangıcında wardlamaya kesinlikle ekstra dikkat gösterin çünkü Soraka’nın olduğu bir lane bolca gank yiyecektir. Mobility’niz olmadığı için erkenden kill vermeniz çok olası.
    6- Rakibi Q ile dürtmekten çok, hedefiniz çaldığınız can olsun. Böylece ADC’nize göstere göstere çaldığınız canı basmış olursunuz. Bu hareket lane’i kesinlikle agresifleştirecektir ve anlık hatalara düşmelerine sebep olacaktır. Ormancınızla iletişiminiz bu yüzden iyi olmalı, bu hatalarını değerlendirmeyi çok iyi bilmelisiniz.
    7- Tf’lerde kesinlikle en önde durmayın, ADC’nizin yanı başında olmalısınız. Ona birisi yaklaşırsa (özellikle assassin şampiyonlar) hemen ayaklarının altına E atabilmelisiniz. Q atarak canlarını çalıp sınırsız can basabilmeli, bir yandan da dürtebilmelisiniz. Tanklardan da ölümüne can çalabileceğinizi unutmayın, eğer tankların kapıştığını görürseniz ayaklarının altına bir Q atmanız size çok faydalı olur. Zira tanklar o kadar hızlı hareket etmediklerinden Q’ya yakalanmaları çok daha kolaydır.
    8- Global iyileştirmenizi sadece ADC’niz için değil tüm arkadaşlarınız için kullanmanız gerektiğini unutmayın. Bir gözünüz hep sol tarafta, arkadaşlarınızın can barlarında olsun. Eğer birisi ulti bastığınız takdirde bile ölecekse, boşuna ulti harcamayın. Soraka olmak kesinlikle tüm haritada, tüm oyuncularda gözünüzün olmasını gerektirir.
    9- Oyun ilerledikçe W skillinizin bekleme süresi mükemmel şekilde azalacak ve durmadan birilerine can basıp durduğunuzu fark edeceksiniz. Bunu yaparken lütfen kendi canınızın ne kadar olduğuna bakmayı unutmayın. Çok gördüm can basıp basıp tek vuruşla ölüp giden Soraka oyuncularını. Warmog veya Ruh Gömleği çıkmayı sakın ama sakın unutmayın.
    10- Son olarak ADC’leriniz karşılıklı trade yapmaya başladıklarında, karşıdaki ADC’ye kesinlikle E atmalısınız bu sizin kilit hamleniz. Q’yla mananızı bitireceğinize, elinizin altında E atmalık mananız bulunmalı özellikle oyunun başlarında.
    Orijinalden alinti: undermine

Soraka için rehber yazip arkadasa göndermistim, uygun görmedi veya mesguldü bilemedim eklememis cani sagolsun eklemeyebilir tabi Bari en azindan bosa yazmis olmayim baslikta bulunsun belki birisinin isine yarar diye koyuyorum.

Dostum kusura bakma inan vaktim yoktu ilk fyrsatymda ekledim her ?ey için ve konuya olan yardymyndan dolayy te?ekkürler.

• Dostum normal support itemleriyle oynayan nami yi belirttim. Bir zyra annie karma hatta morgana kadar hasar byrakamyyor. Bu konuda hem fikir olmalyyyz bence.
  • Yüre?ine sa?lyk dostum umarym bo?a geçmemi?tir zamanyn
  • empire1530 E kullanıcısına yanıt
    Ne zaman support velkoz görsem oyun sonu ?ampiyonlara verilen hasarda ilk 3 e giriyor. Fakat ta?yyycysyny koruyamamasy kendi mobilite eksikli?i gibi konularla oynanmaya pek müsait de?il. Birde oyun ba?y fail olup geriye dü?erse haras avantajynyda kaybediyor. Ama bir oyunun 50 dk ya 60 dk ya uzayaca?yny bilsen ve pozizyon alma bilginde iyiyse takymy support velkozla bile ta?yrsyn. Hasar potansiyeli çok yüksek
  • bu siralar nautilus cok op bi inceleme bekliyorum senden hocam

• Abi sana tavsiyem bu rehberi aynen(belki bilac guncellemeyle) riot games resmi forumlarinda paylasman hatta ingilizceye cevirmeye usenmessen cok cok cok daha fazla kisiye erisim saglayabilirsin en azindan riot games turkiye forumuna koyabilirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fazla agresif olduğum için adcyle anlaşamayıp skor kaybına neden oluyorum nasıl aşabilirim sence?
  • Romanovich Raskolnikov kullanıcısına yanıt
    Selam kardeşim askerlik bitti mi nasıl gidiyor hayat?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Romanovich Raskolnikov kullanıcısına yanıt
    Ellerine sağlık kardeş.
  • Hocam ellerine yüreğine sağlık okuduğum en içten ve en etkili en öğretici rehber buydu.

• bende bu sezon oyuna tam anlamiyla basladim ama daha onceden thresh ciktiginda baslamistim ve icimde heroyu oynamak heves kalmisti bu sezon basladigimda da rp cekip aldim heroyu ve mainledim. Yaklaşık 2-3 aydir oynuyorum başlangıçta hiç bir şey bilmiyordum ama şuanda çok şey öğrendim saniyordum ki bu rehberi gordum. Meğerse hiç bi şey bilmiyormuşum . Rehber için teşekkurler şuanlik sadece Thresh ile olan bolumu okudum yakin zamanda tamamini okicam.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.