Şimdi Ara

Emanet Gitar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Okulda konser olucak ve çalışma için kendi gitarımı getirmemi istedi hoca.Ben de çizilir falan filan diyince güldü.Dun getirdim müzik sınıfında duruyordu elalem elledi bana sormadan.Simdi Bi baktım arkasında yaklaşık 5 cm lik Bi çizik.1.5 senedir gül gibi baktığım üzerinde bir çizik olmayan gitarım bir velet yüzünden çizildi.Hevesim kaçtı.Hocaya söyliycem okadardan nolucak diyecek.Iyice sinirlendim ne yapmalıyım dostlar?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Hocaya tepkini göstermen birşeyi değiştirmeyecekse o zaman geriye tek bir çözüm kalıyor oda olanları kafaya takmamak.

• Birsey değiştirmeyecek ancak içim rahatlayacak.Gitar 7k çıkar ver desem veremez bir de dalga geçiyor.Gösterince bundan nolucak falan diyecek.Mal onun olsa kendi bilir bir de benim malım üzerine konuşacak iyice sinirlendircek beni.

• Toplu yerlere kisisel esya getirilmemesi gerektigini ve kimsenin lafini dikkate almamaniz gerektiğini tecrube etmişsiniz . Bundan sonra yapabileceginiz tek sey gitar icin bir soguk icetea icmek ve tecrubenizi ileriki hayatiniz boyunca kullanmak olacaktir .

• Hepkazanan kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten getirilmemesi gerektiğini biliyorum ancak aptal hoca getir de getir yapıyor.Benim ürünlerim her zaman ilk alındığı gibi ciziksiz ve tertemizdi.Elimden geldiğince en iyisini almaya çalışırım ve 0 alırım.Adamin her şeyi 2. El elden düşme bu durum canımı sıkıyor.Adam için bu tarz bir çizik umursamayacak bir detay ancak benim bütün hevesimi kaçıran bir problem.Adamin bunu anlamayisi beni çok sinir ediyor.

• ev sahibinin hiç mi suçu yok!

madem gitarın çok değerli niye sağa sola bırakıyorsun hocam? yanında taşısaydın sürekli.

• Kendini hocanın yerine koy. Hakkını arayamayan pısırık birini bulmuş hayır diyemiyceğini biliyor ve senden gitarı istiyor. Sen yok mok diyince aşağılayan bir gülüş atıp gururunu incitiyor ve Plan başarılı okul ortamına gitarını getirdin gg.

Şimdi daha büyük çizikler olmadan gitarı al bir daha getirme, zararın neresinden dönersen iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Nasılsın taşıyayim kocaman gitarı yanımda.Sinif 2. Katta,müzik sınıfı bodrum katta.Yaninda kocaman amfi kablolar pedallar var.Az mantık hocam.

• lil suffer kullanıcısına yanıt
    Hakkını arayamayan ve pısırık birisi değilim.Sadece ortamı bozmak istemedim.

• Mr.Mario kullanıcısına yanıt
    Boşver zaten hocaya kızman doğru değil, gitar senin malınsa o mala sahip çıkmakta koruyup kollamakda senin görevin.Kimseye emanet etmeyip gözünün önünden ayırmasaydın bu tatsız olay yaşanmazdı.Gözünde suçlu arama bence, olan olmuş zaten.

• Hocaya tavır koyamamış gelmiş burda bize ağlıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olay öyle değil.Hoca gelsin okula bu konu hakkında onunla konuşucam.

• lil suffer kullanıcısına yanıt
    Ne boş adamsın lan.50 yaşında adama ne tavır koyucam.Adam tahmin edemeyeceğin kadar ısrarcı birisi.

Bence bunu yaptığında hiç hoşuna gitmeyecek bir tecrübe daha edineceksin ben sana söylüyorum senin gittiğin yollardan gitmiş birisi olarak uyarayım dedim.

Mesela askerde bile benim malıma zarar verildi veya çalındı desen, cezayı alan kişi sen olursun.Çünkü bunun olmasına izin verdiğin için sorumlu kabul edilirsin.İş hayatında da bu böyledir, senin sorumluluğunda olan birşey için bir başkasını suçlayamazsın.

En basitinden örnek vermek gerekirse hocan " banane senin gitarından git kim çizdiyse ondan hesap sor " diyebilir.Sonrada senin hakkında edindiği kötü intibayı derslerde yaptığın aktivitelere veya senin hakkında ki notlarına yansıtabilir.

Eğer zaten malına göz kulak olsaydın kimin çizdiğini görürdün, çizen kişidende zararını tanzim ederdin.Fakat senin bu yaptığın çok kötü bir yola çıkıyor benden söylemesi.

• çıkar masaya vur

gitarı

Mal onun olsa cizilse tum sinifi tokatlardi muhtemelen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sende niye götürüyon, meraklı ve zarar veren veledler var. Bi bitmediler dokunmadan duramazlar.

Götürüyosanda Orta yere koymıcan kimse ellemicek.
    Kim yaptıysa ödet

• Gitar dediğin şey zaten çizilir dostm. Yaşlandıkça deformasyon olur. Sağa sola tıklar bunlar da onun tatlı hatıraları olur. Onu sana ait yapan şey olur.

İlk olduğu için şimdi seni biraz üzüyor. İleride bu kadar sorun etmezsin.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.