Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Emanet arabada aks körüğü yırtığı ve aks kafası kırılması.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Asaf Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 23 Misafir Kullanıcı, 23 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
27
Cevap
1
Favori
8.804
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Emanet arabada aks körüğü yırtığı ve aks kafası kırılması.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    8082 Mesaj
    Emanet ne araç alırım ne de veririm. Aynı olay benimde başıma geldi, ben taksi çağırdım. Emanetin canı az olur. Ben buna inanıyorum.
    |
    |

Gökteki yıldızı Allah, yerdekini Benz yarattı. Teşekkürler Benz :)
  • Yarbay
    4113 Mesaj
    taksi ya da araç kiralama en problemsiz çözüm.
    böyle bir duru benim başıma gelse,
    zararın tümünü öder ve bidaha ondan araba istemezdim.(hatta arkadaşlığımdan da soğurdum.)
    ödemezsem onun bana araba vermemesini ve benle arkadaşlık yapmamasını haklı bulurdum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derememo -- 19 Ocak 2015; 23:41:28 >
    |
    |
    1063 Mesaj
    işte bu yüzden ne kimseye araç veririm nede alırım. küsen küssün,alınan alınsın. en azından malımla rezil olmam. benimde çok sıkıştığım zamanlar oldu yeri geldi 2-3 aktarma ile gittim. yeri geldi 30 dk hastane otobüsü bekledim.durumu çok acilse cankurtaran çağırsın,çocuğunun keyfini çok düşünüyorsa gitsin araba alsın. bana mı güvendi yaparken.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Hellori Hazretleri

cümletten çok saolun arkadaşlar. şimdi arkadaşla oturduk konuştuk. zaten aracın aks körükleri 3 ay önce değişmiş. o zamandan aks başlarında zaten sorun varmış. ustasıda bu şekilde bilgi vermiş aks başları birden bozulmaz eskiye dayalı onlar ama aks körükleri yeni patlamış demiş. arkadaş ben kasisten geçmedim biyere çarpmadım belki sende olmuştur farkında değilsindir dedi. bende emanet araç olduğundan aynaları bile ellemedim aynı zamanda araçta bebek olduğundan kasislerden bile durarak geçtim emanete hiyanet olmasın diye dedim. oda bende dikkatli kullanıyorum ama sana vermeden önce çamurluklarda yağ yoktu pazar günü baktım çamurluklarda yağ vardı muhtemelen sende aks körükleri patladı o yüzden yağ sıçradı dedi. durduk yere nerden estide daha araca binmeden altına eğilip yağ akıtıp akıtmadığına ve çamurluk içlerinde yağ olup olmadığına baktın diyecektimde demedim nedense. herneyse madem aks körükleri bende patlamış onların ücretini (ikisi 50 tl) veriyim ustanın dediği gibi aks başlarının arızası daha önceye dayanıyorsa onlar beni ilgilendirmez dedim. oda ben para ver demiyorum ama sen bilirsin dedi. öyle anlaştık artık ben kendimden eminim ancak onun yerinede kendimi koydum oda bir nebze haklı. bakımsız aracın faturası bize patladı özetle sanırım 50 tl de olsa insanın canını sıkıyor. böylelikle kapatıcaz bu işi artık sanırım..
    Arkadaşın sana araba vermekle hata etmiş. işte bu yüzden asıl suç onda.
    'durduk yere nerden estide daha araca binmeden altına eğilip yağ akıtıp akıtmadığına ve çamurluk içlerinde yağ olup olmadığına baktın diyecektimde demedim nedense. herneyse madem aks körükleri bende patlamış onların ücretini (ikisi 50 tl) veriyim ustanın dediği gibi aks başlarının arızası daha önceye dayanıyorsa onlar beni ilgilendirmez dedim.' diyerek burda kendini belli ettin. Emanet veren adam 35 40 bin liralık aracını sana güvenip veriyo sende 50 tllik körük canımı sıktı diyosun. Benim görüşüm bi arabayı emanet alırken insan kendine bu arabaya bişey olsa ben bu arac için arkadasıma kaza bela olursa araç benimdir arkadaş diyebileceksen araç emanet alınmalı. o arabadaki masraf 5000'de olsa ödemelisin. Çünkü sen bu riski göze alıp aracı istiyosun.

Orijinalden alıntı: ktutal20

Arkadaşın sana araba vermekle hata etmiş. işte bu yüzden asıl suç onda.
    'durduk yere nerden estide daha araca binmeden altına eğilip yağ akıtıp akıtmadığına ve çamurluk içlerinde yağ olup olmadığına baktın diyecektimde demedim nedense. herneyse madem aks körükleri bende patlamış onların ücretini (ikisi 50 tl) veriyim ustanın dediği gibi aks başlarının arızası daha önceye dayanıyorsa onlar beni ilgilendirmez dedim.' diyerek burda kendini belli ettin. Emanet veren adam 35 40 bin liralık aracını sana güvenip veriyo sende 50 tllik körük canımı sıktı diyosun. Benim görüşüm bi arabayı emanet alırken insan kendine bu arabaya bişey olsa ben bu arac için arkadasıma kaza bela olursa araç benimdir arkadaş diyebileceksen araç emanet alınmalı. o arabadaki masraf 5000'de olsa ödemelisin. Çünkü sen bu riski göze alıp aracı istiyosun.

Alıntıları Göster
    Artı sonsuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Benden tavsiye, ya taksi tutun yada araba kiralayin ama emanet araba almayin. Taksi duraklarinda gece nobete kalan taksiler oluyor. Çağirirsin bir tane hiç canin sıkılmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Öde hocam tüm zararı öde.. Çamura yatma, iyiliğe kötülükle cevap verme..
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.