Şimdi Ara

Elon Musk Twitter’ı Satın Aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet, aldı alacak derken resmî olarak açıklandı.

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, Twitter'ın yeni sahibi oldu. Haber sosyal medya devi tarafından da doğrulandı.

Elon Musk'ın şirketi satın almaya yakın olduğu ve bugün bir anlaşmaya varılabileceği haberleri üzerine yüzde 5'ten fazla değer kazanmıştı.

Anlaşmanın 44 milyar dolara sağlandığı kaydedildi.

Şirket başlangıçta Elon Musk'ın teklifini geri çevirmişti.

Musk anlaşmanın duyurulması öncesi Twitter hesabından paylaştığı mesajda, "Umarım beni en sert eleştirenler bile Twitter'da kalmaya devam eder, çünkü ifade özgürlüğü bu demek" dedi.

Anlaşma sonrası yaptığı paylaşımda ise "Twitter'ı yeni ürünlerle hiç olmadığı kadar iyi bir yere taşımak istiyorum." dedi.

Milyarder girişimci, Twitter algoritmasını açık kaynak yapmayı, bot olarak adlandırılan hesapları ortadan kaldırmayı ve gerçek kullanıcıların uygulamada olmasını sağlamayı hedeflediğini söyledi.

Uygulamadan atılan eski ABD Başkanı Donald Trump ise Twitter'a dönmeyeceğini söyledi.

Fox News'a konuşan Trump, kendi sosyal medya uygulaması Truth'u kullanmaya devam edeceğini ifade ederek, "Umarım Elon Twitter'ı geliştirmeler yapmak için satın almıştır. O iyi bir adam ama ben Truth'ta kalmaya devam edeceğim" dedi.

Beyaz Saray yönetimi ise satış ile ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

Sözcü Jen Psaki, "Satışla ilgili yorum yapmayacağım. Ama Başkan Biden uzun zamandır büyük sosyal medya platformlarının gücü konusunda endişeliydi" dedi.

Musk'ın elektrikli araç yapım şirketi Tesla'nın hisseleri anlaşma sonrası yüzde 2 değer kaybetti.

Anlaşma günü Twitter hisseleri yükseldi

ABD'de piyasalar açılmadan önce Twitter'ın hisselerinin değeri yüzde 5,1 artarak 51,57 dolara yükseldi. Musk, hisse başına 54,20 dolar önermişti.

Musk bu ayın başlarında 3 milyar dolarlık Twitter hissesi satın almıştı. Hisselerinin yüzde 9'a çıkması üzerine Musk'a yönetim kuruluna girmesi teklif edildi. Fakat Musk bunu reddetti. Musk yönetim kuruluna girseydi daha fazla hisse satın alamayacaktı. Elon Musk 14 Nisan'da ise şirket için 43 milyar dolarlık teklif verdi.

Musk Perşembe günü de düzenleyici kurumlara teklifinin finansmanıyla ilgili ayrıntıları sunmasından sonra, 11 kişilik Twitter Yönetim Kurulu olası bir anlaşmayı ciddi şekilde değerlendirmeye başladı.

Başvuru dosyasına göre Musk, teklifi için 46,5 milyar dolarlık finansman paketine sahip olduğunu bildirdi.

Musk teklifini kendi hisselerinin yanı sıra Morgan Stanley ve diğer şirketlerinin desteğiyle finanse edeceğini belirtti.

Bazı hissedarların Musk'ın bu girişiminden sonra yönetim kuruluyla irtibata geçtiği ve olası bir anlaşma fırsatının kaçırılmaması tavsiyesinde bulunduğu söyleniyor.
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-61216630

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkanta_resmi -- 25 Nisan 2022; 23:33:46 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• iyi kurtulmuşlar bitik bir platform yakında komple bitecek

• Elon için küçük insanlık için büyük bir nane.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunun çocuğu falan yok mu? Öldüğü zaman miras kime kalacak

• Umarım ileride DH'yi de alır da burdaki botları, trolleri falan da temizler.

• Twitter’ın yeni patronu Elon Musk: "Ürünü (Tweter'ı) yeni özelliklerle geliştirerek, güveni artırmak amacıyla algoritmaları açık kaynak yaparak, spam botlarını alt ederek ve tüm insanların kimliğini doğrulayarak Twitter’ı her zamankinden daha iyi hale getirmek istiyorum.”
    • ABD’de Tweeter'ın Elon Musk tarafından satın alınması haberi büyük yankı uyandırdı.Özellikle ABD'deki liberal ve sol kesimde Musk'ın bu hamlesi infial yaratmış durumda.Sosyal medyadaki liberal ve sol kesim Twitter’ın sağ ideolojiye kayacağını iddia ediyor.ABD toplumunun en büyük merakı ise kapatılan Trump'ın hesabının açılıp açılmayacağı.Biden yönetimine yakın kaynaklar ise böylesi bir karar alınmasından çok endişeli olduklarını dile getiren açıklamalar yapıyor.
    • Elon Musk (Yeni açıklama): "Twitter’da artık kimlik doğrulaması olacak. Anonim hesap istemiyorum."
  • ampuller düşünsün şimdi..

• Elon musk öz abim ya

• Amerikan derin devletinin cılkı çıkmış WOKE, SJW akımına darbesidir bu Elon Musk eliyle güzel operasyon çekildi

• Elon Musk Twitter’ı Satın Aldı
    Elon Musk Twitter’ı Satın Aldı
  • Çok büyük güç tekel olması bence tehlike. Sosyal mühendislik ile cahil toplumlar rahatça manipüle edilebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Troller için Yerli ve Milli Twitter şart oldu...

Hatta ismi de yerl ve milli olmalı... Benim önerim : şAKayık

• Hacker grubu Anonymous: “Facebook'un yaptığı gibi bize kimlik doğrulaması yapmayın, yoksa gideriz!”
  • Elon Musk Twitter’ı Satın Aldı

• Twitter'ın Elon Musk'a satılmasından sonra ABD'de en çok merak edilen konu olan Trump'ın hesabın tekrardan açılıp açılmamasına Trump cevap verdi.Tweeter'ın Musk tarafından satın alınmasını olumlu olarak değerlendiren ABD eski Başkanı Trump, Twitter'a dönmeyeceğini, onun yerine kendi girişimi olan "Truth" adlı sosyal medya platformunda yoluna devam edeceğini açıklayarak bu konudaki spekülasyonlara son vermiş oldu.
    • Elon Musk (yeni açıklama): "Twitter’da tamamen spam botlarını yeneceğiz veya denerken öleceğiz... Tüm gerçek insanların kimliğini doğrulayacağız."
  • Donald Trump kullanıcısına yanıt

Yöneticileri temizlesin yeter.

• Coin piyasasını boostladı iyi oldu o açıdan

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • her girdiği konuda başarılı elon musk .bundada başarılı olacaktır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.