Şimdi Ara

Elon Musk'ın uydu internet hizmeti Starlink, korsan içerik indirmeye izin vermiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
3.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elon Musk'ın uydu internet hizmeti Starlink, korsan içerik indirmeye izin vermiyor

Elon Musk'ın uydu internet hizmeti Starlink, internet korsanlığına karşı oldukça hassas. Bu nedenle de şu anda test aşamasında olan servis sağlayıcı, kullanıcıların lisanssız içerik indirmesini yasaklamış durumda.

Ayrıca Bkz.MIUI 13 güncellemesi alacak akıllı telefonların listesi ortaya çıktı

Bir reddit kullanıcısı, telif hakkıyla korunan içeriği Starlink uydu internet üzerinden indirmenin mümkün olup olmadığını merak etti ve bunun sonucunda Starlink'ten gelen bir e-postanın ekran görüntüsünü içeren bir gönderi yayınladı. E-postada, Starlink kullanım politikasının telif hakkıyla korunan içeriğin yasadışı indirilmesini yasakladığını, aksi takdirde geçici veya tamamen hizmet sağlamayı sonlandırabileceği belirtiliyor.

Elon Musk'ın uydu internet hizmeti Starlink, korsan içerik indirmeye izin vermiyor

Çözüm VPN kullanmak

Bildirim, substrat-97'nin torrent aracılığıyla Amerikan televizyon ağı CBS'den bir program indirmeye çalışmasının ardından geldi. Reddit üyesi, çanağı bağladığı andan itibaren yaklaşık iki ay boyunca bunu VPN olmadan yaptığını söylüyor. Ancak ilk mesaj sadece geçen hafta sonu geldi. VPN hizmetlerini kullanmanın ise Starlink'in bu tip uyarılarının önüne geçebileceği belirtiliyor.

Uzmanlara göre, VPN servisleri bu tür indirme verilerini internet sağlayıcısının doğrulama sistemine vermeyecek kadar karmaşık duruma getirebiliyorlar. Bugün Dünya yörüngesinde 1.500'den fazla Starlink uydusu var ve servise abone olan kullanıcı sayısı 500.000 kişiyi aşıyor.

Kaynak:https://www.reddit.com/r/Starlink/comments/n1y55k/been_purposefully_torrenting_without_a_vpn_to_see/

• Yaşanan olay gayet normal. Zaten aksi olsaydı anormal olurdu. ABD ve çoğu Avrupa ülkesinde korsan torrent içeriklerini indirmek/paylaşmak yasak. Millet şu anda da o işleri VPN/Proxy ile hallediyor.

Diğer bir konuysa o kişinin Paramount+'a $5.99 ödemek yerine korsana yönelmesi nasıl bir yokluktur. Ben Türkiye'den aboneyim, adam orada kutu sakız parasını vermiyor ya. Acaba hiç utanmadı mı o yazıyı yazarken.

• İşte bu olmadı bedava olsa bile kullanmam artık ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moueson -- 5 Mayıs 2021; 22:4:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yurt dışında korsan kullanım oranını bilmiyorum ama Türkiye’de ekonomi yüzünden Starlink iş yapamaz gibi geliyor.
  • Vazgeçerler bu karardan yakından
  • Bu haber korsancıları üzer elon bak şimdi bu olmadı

• avrupalılar korsanı pek bilmiyor. 2012 de hostelde kalırken birkaç ingiliz batman filmine mi ne gidecekti. torrentten hallederim dediğimde çoğu torrenti ilk defa duymuştu Elon Musk'ın uydu internet hizmeti Starlink, korsan içerik indirmeye izin vermiyor 

• Torrent candır orta gelir için süper bişey çok faydalandık

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Uyducular: 10 ₺ ye şifre kırılır.Elon Musk'ın uydu internet hizmeti Starlink, korsan içerik indirmeye izin vermiyor 

• Olayın starlinkle alakası yok amerikadaki bütün internet sağlıyacılarında olan bir madde ve cbs direk issye mail atmış iznim olmadan indirme yapıyor diye starlinkde kullanıcıya atmış hangi sağlıyıcıyıda kullansa aynı şey olurdu

• Yaşanan olay gayet normal. Zaten aksi olsaydı anormal olurdu. ABD ve çoğu Avrupa ülkesinde korsan torrent içeriklerini indirmek/paylaşmak yasak. Millet şu anda da o işleri VPN/Proxy ile hallediyor.

Diğer bir konuysa o kişinin Paramount+'a $5.99 ödemek yerine korsana yönelmesi nasıl bir yokluktur. Ben Türkiye'den aboneyim, adam orada kutu sakız parasını vermiyor ya. Acaba hiç utanmadı mı o yazıyı yazarken.

• vpn ile iş çözülür,sorun yok.

• Bu uyarı Public Torrent kaynaklı. Paramount, Warner Bros vs. içerikleri sıkı takip ediyor. Public'de paylaşılan torrentleri kimlerin indirdiğini izliyorlar sürekli ve bildiriyorlar. Bu uyarı da yapılan bildirim sonucu gelmiş. Private Tracker kullanıldığı zaman sorun yaşanmaz Elon Musk'ın uydu internet hizmeti Starlink, korsan içerik indirmeye izin vermiyor Elon Musk'ın uydu internet hizmeti Starlink, korsan içerik indirmeye izin vermiyor 

• quote:

Elon Musk'ın uydu internet hizmeti Starlink, internet korsanlığına karşı oldukça hassas. Bu nedenle de şu anda test aşamasında olan servis sağlayıcı, kullanıcıların lisanssız içerik indirmesini yasaklamış durumda.

Diğer hizmet sağlayıcıları izin veriyor mu? Ben diğerleri için de durum aynı diye biliyorum.

• Mesele yokluk içinde olup olmamak değil ki.
    Bana göre korsan içerik edinmenin ve yaymanın üç temel ahlaki dayanağı var:
    1)Devasa yayın/medya şirketlerini daha fazla beslememek ve onların güçlerini kırmak.
    2)Yaratılan eserin haddinden fazla gelir sağlamasını engellemek. Yani eser için harcanan emeğin üzerinde gelir sağlayarak rant yaratılması. Örn. bir film veya şarkının üretilmesi için gereken tüm maliyetleri normal kabul etsek bile, bu maliyetlerden çok daha fazla ve sürekli olarak devam eden bir gelir yaratılıyor. Yani artık bize sanat eserinin bir kopyasını değil de kullanım hakkını veriyorlar. Diğer bir deyişle, ortaya çıkan şey sanat eseri mi yoksa bir meta mı?
    3) Bu devasa şirketlerin kişisel verilerimi ve finansal bilgilerimi, onların sağladığı hizmetlerdeki davranışlarımı izleyip, kayıt altına almasını istemiyorum. Bir de üstüne para verilmesi isteniyor bunun için...

Tabii, bağımsız veya küçük gruplar, şahıslar tarafından yaratılan eserler korsanlaştırılmamalı ve mümkün olduğunca desteklenmeli diye düşünüyorum. Ki zaten bu çevrelerin de sanata bakış açısı ve dünya anlayışları genelde daha farklı olduğu için devasa şirketler gibi düşünmüyorlar.

• 500 dolar kurulum ücreti ve her ay 100 dolar veren bir zahmet korsan kullanmasın.

• Ulan Musk kullanıcısına yanıt
    Hayir vermiyorlar. Amerika, Kanada, Ingiltere, Japonya gibi ulkelerde direk suc sayiliyor

• stevan kullanıcısına yanıt
    Kisisel verilerimin alinmasini istemiyorum demissiniz ama korsan indirmek cok daha sakincali bu konuda

• maximus8282 M kullanıcısına yanıt
    Avrupa tarafinda korsan kullanmak suc oldugu icin kullanan sayisi oldukca az

• Bedava vpn'ler rezalet. Adam akilli, hizli ve guvenli bir vpn lazim. Ama oyle bir seye aylik para verecegine gider orijinal kullanirsin.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.