Şimdi Ara

Elon Musk, 7 koltuklu Tesla Model Y için tarih verdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Tesla CEO'su Elon Musk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yedi koltuklu Tesla Model Y'nin önümüzdeki ay üretime gireceğini duyurdu. Teslimatlar Aralık ayında başlayacak.

Elon Musk, Model Y'nin üç sıra koltuk seçeneğine sahip bir crossover olacağını duyurduğunda pek çok kişi bu boyutta bir otomobile fazladan iki koltuğun nasıl ekleneceğini merak etmişti. Zira otomobilin tavanı arkaya doğru fazlasıyla eğimli olduğu için bu alanda fazla bir baş mesafesi kalmıyor.

Aslına bakılırsa, bu Tesla'nın yedi koltuk opsiyonuna yer verdiği ilk modeli değil. Model X ve hatta Model S'te bile üç sıra koltuk seçeneği tercih edilebiliyordu. Şirket, gerekli baş ve diz mesafesini elde edebilmek için Model S'te söz konusu iki koltuğu ters biçimde yerleştirmiş ve bagaj zeminini de düşürmüştü. Şirketin Tesla Model Y için de aynı yöntemi kullanması muhtemel.

Fakat bu yılın başında Model Y'nin üçüncü sıra koltukları araç içerisinden görüntülenmiş ve sergilenen araçtaki koltukların diğerleri gibi öne dönük olduğu görülmüştü. Kısıtlı bir görüş imkanı sunan bu fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla koltukların genişliği özellikle çocuklar için iyi ancak diz mesafesi düşündürücü.

Ekstra koltukların nasıl yerleştirileceği bir yana, Tesla Model Y'yi yedi koltuk seçeneğiyle tercih etmek isteyen müşterilerin fazladan 3 bin dolar ödemesi gerekiyor. Kısa süre önce yapılan açıklamada, şirketin yeni tanıttığı 4680 pillerin ilk olarak Berlin'de üretilecek Tesla Model Y'lerde kullanılacağı açıklanmıştı.

• Bıktırdınız artık. Ecnebilerin kaç tane uluslararası markası var sende daha 1 tane yok 1 tane! Ne bekliyordunuz anlamıyorum 1945 yılından bu yana bir tane marka çalışması yapmamışız ama ecnebinin babası dedesi yapmış. Her haberde aynı yorum. Daha kendi ülkemizde çıkan fındığı değerlendirebilecek markamız yok gelmiş bunlardan söz ediyorsunuz.

Bir açın şu gözünüzü artık. Buradan sızlanıp beğeni almakla olmuyor bu işler. Üretmeyip sürekli tüketen bir ülkeyiz. Bunu anlamak bu kadar zor olmamalı yahu! Enerjide açığımız var ve markamız yok, bunlar olmadan üzerine bir de yanlış politikalar uygulanınca mevcut durumun olması zaten kaçınılmaz (ki sandığınız gibi akp özelinde değil 1945den bu yana uygulanıyor bu yanlış politikalar, planlar). Cidden yeter ya çalışır AB ülkeleri gibi cefanın sefasını çekersiniz ya da habire sızlanırsınız. Ulan markamız yok markamız ne kadar kötü durumdayız daha bunun farkına varamadan habire sızlanıyorsunuz. Teslaya malzeme veriyoruz koltuk vs yapıp yolluyoruz Bursadan ama markamız yok adamlar bize iteliyor. Kimse de bizdeki bu vizyonsuz özel sektöre ses çıkarmıyor. Önce sorunun ne olduğunu anlayın sonra da o soruna itiraz edin. 1945den bu yana yanlış politikalar izlemiş, gelişmekte olan bir ülkeyle gelişmiş ülkeler kıyasa sokulamaz.

YETER.

EDİT: Anlamayanlar çıkacağı için şu ikisini belirteyim, ki eminim belirtmeme rağmen anlamayanlar çıkacak. 1) uluslararası ticaret yapmak (bu durumda kastettiğim ihracat oluyor) başkadır marka olmak bambaşkadır. 2) 1945den bu yana diyorum saçma sapan şekilde siyasete çekmeyin olayı.
  • Ecnebi oğlunun 50.000 dolara alabildiği aracı Türkiye'de 1 milyon liraya almak ya da alamamak; işte bütün mesele bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bulentcandan B kullanıcısına yanıt
    Arabayla mı maaş alıyorsunuz ?

• bulentcandan B kullanıcısına yanıt
    Bıktırdınız artık. Ecnebilerin kaç tane uluslararası markası var sende daha 1 tane yok 1 tane! Ne bekliyordunuz anlamıyorum 1945 yılından bu yana bir tane marka çalışması yapmamışız ama ecnebinin babası dedesi yapmış. Her haberde aynı yorum. Daha kendi ülkemizde çıkan fındığı değerlendirebilecek markamız yok gelmiş bunlardan söz ediyorsunuz.

Bir açın şu gözünüzü artık. Buradan sızlanıp beğeni almakla olmuyor bu işler. Üretmeyip sürekli tüketen bir ülkeyiz. Bunu anlamak bu kadar zor olmamalı yahu! Enerjide açığımız var ve markamız yok, bunlar olmadan üzerine bir de yanlış politikalar uygulanınca mevcut durumun olması zaten kaçınılmaz (ki sandığınız gibi akp özelinde değil 1945den bu yana uygulanıyor bu yanlış politikalar, planlar). Cidden yeter ya çalışır AB ülkeleri gibi cefanın sefasını çekersiniz ya da habire sızlanırsınız. Ulan markamız yok markamız ne kadar kötü durumdayız daha bunun farkına varamadan habire sızlanıyorsunuz. Teslaya malzeme veriyoruz koltuk vs yapıp yolluyoruz Bursadan ama markamız yok adamlar bize iteliyor. Kimse de bizdeki bu vizyonsuz özel sektöre ses çıkarmıyor. Önce sorunun ne olduğunu anlayın sonra da o soruna itiraz edin. 1945den bu yana yanlış politikalar izlemiş, gelişmekte olan bir ülkeyle gelişmiş ülkeler kıyasa sokulamaz.

YETER.

EDİT: Anlamayanlar çıkacağı için şu ikisini belirteyim, ki eminim belirtmeme rağmen anlamayanlar çıkacak. 1) uluslararası ticaret yapmak (bu durumda kastettiğim ihracat oluyor) başkadır marka olmak bambaşkadır. 2) 1945den bu yana diyorum saçma sapan şekilde siyasete çekmeyin olayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EagleTibet -- 15 Ekim 2020; 21:19:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EagleTibet

Bıktırdınız artık. Ecnebilerin kaç tane uluslararası markası var sende daha 1 tane yok 1 tane! Ne bekliyordunuz anlamıyorum 1945 yılından bu yana bir tane marka çalışması yapmamışız ama ecnebinin babası dedesi yapmış. Her haberde aynı yorum. Daha kendi ülkemizde çıkan fındığı değerlendirebilecek markamız yok gelmiş bunlardan söz ediyorsunuz.

YETER.

Sakin ol şampiyon! Aynı saftayız, aynı şeyi sözlüyoruz, ben özet geçtim sadece.

Geçtiğim özeti daha iyi anlayabilmeniz için Güney Kore'nin savaştan sonra ekonomik kalkınmasına bir bakın. Nasıl dünya markaları oluşturduklarını ve nasıl bu günlere geldiklerini inceleyin. ;)

• EagleTibet kullanıcısına yanıt
    nereye çekelim ulan babama mı çekelim? Babam mo yönetiyor ülkeyi? Atatürk'ten sonra en büyük güce sahip olmuş iktidar var 20 senedir hatta belki Atatürk'den daha fazla yetkileri var ellerinde. atatürk'ün yaptığı ilin 100de 1ini neden yapmadılar 20 senede? diyelim deden ninen yapmadı 20 senedir bunlar yönetiyorlar ülkeyi bir çivi çakmadılar ulan neden?
    terbiyesize bak siyasete çekmeyin diyor giresun'dan çıkan fındığı markalaştırmak benim işim mi?
    ulan ben e ticaret yapayım dedim namusumla devlete ödediğim vergiler yüzünden battım. kafe açtım 100 lira giriyorsa 65i devlete gidiyor bu şartlarda kim risk alır? var ya çıldırıyorum senin gibi utanmazları görünce terbiyesiz adam 50bin dolarlık aracın 1 milyon olmasını dahi savunacak kadar putperest olmuşsunuz. hepiniz cehennemliksiniz ulan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fiyaka1903 -- 16 Ekim 2020; 11:49:41 >
  • Fiyaka1903 F kullanıcısına yanıt

Birader bırak bunlar senin demek ki anlamadığın konular. Daha oradaki siyasete çekmeyin lafını anlamaktan acizsin sen bırak benim yorumumu git sitedeki partizanlarla filan uğraş ne işin var objektif değerlendirmeyle... Ben 1945den itibaren Dünyaya ayak uyduramayan Türkiye gerçeklerini söylerim sen son 20 yıla indirgersin. Aramızdaki farkı buradan değerlendir tabi beynin yetiyorsa, ki yetse bu salak yorumu yapmaz benim neyi eleştirdiğimi anlardın ama neys

Bir de 50 bin dolarlık aracın 1 milyon olmasını savunuyor vs demişsin işte ülke senin gibi vasat altılar ile dolu olduğu için bu haldeyiz. Eleştiri yapmışım Türkiye tarihindeki hataları söylemişim ve bu lafı demişsin bu nasıl bir eziklik okuduğunu nasıl anlayamaz yorumlayamaz insan. Eleştiri yapmışım savunmuşsun diyorsun sen nasıl bir malsın ya? O kadar acizsin ki daha ne dediğimi anlamamışsın bile. Kapasiten nasıl yetmez apaçık yazmışım bir de yapılan hataları eksiklikleri yani bunu anlamak nasıl bu kadar zor olabilir...

Son bir ekleme daha yapayım kafan basmaz senin, belli... 1945den itibaren demek 1945den günümüze kadar demek. 1945 2020 arası demek. Yani son 20 yılı da eleştirmişim ancak senin beynin basmamış buna. Otur ağla haline. 1945den bu yana diyorum siyasete çekmeyin demek bütün partileri eleştiriyorum demektir. Bunu anlayamayacak bir insan evladı olan sen, bu ülkenin vatandaşısın. Senin gibiler yüzünden de nitelikli beyin oranımız bu kadar az işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EagleTibet -- 16 Ekim 2020; 14:24:1 >

• Kimse kurusa bakmasın ama olay büyük olasılıkla ilk başta genetik yapımızdan kaynaklanıyor.

"ABD'li bilim adamı Nobel ödülünü sattıABD'li genetik bilimci James Watson'ın 1962'de DNA'nın çift sarmallı yapısını keşfettiği için verilen Nobel ödülünü satışa çıkardığı, ödülün 4,8 milyon dolara satıldığı bildirildi.

06.12.2014

ABD'li genetik bilimci James Watson'ın 1962'de DNA'nın çift sarmallı yapısını keşfettiği için verilen Nobel ödülünü satışa çıkardığı, ödülün 4,8 milyon dolara satıldığı bildirildi.

BBC'nin haberine göre, New York'taki Christie's müzayede evinde açık artırmayla satışa sunulan altın madalyanın 2,5 ila 3,5 milyon dolara satılması bekleniyordu. İlk defa hayatta olan bir Nobel sahibinin ödülü satılmış oldu. 86 yaşındaki Watson'un ödülünü maddi zorluklar nedeniyle satışa çıkardığı belirtildi.

Watson'ın, satıştan elde ettiği gelirinin bir bölümünü okuduğu Chicago Üniversitesi, çalıştığı Cambridge Üniversitesi ve başkanlık ettiği Cold Spring Harbor Laboratuvarı’na bağışlayacağı duyuruldu.

Watson'ın 2007'de verdiği bir röportajda, "siyahların beyazlardan daha az zeki olduğuna dair" açıklamasının ardından bilim çevreleri tarafından dışlandığı belirtiliyor.

Watson, DNA'nın çift sarmallı yapısını keşfettiği çalışmasıyla Francis Crick ve Maurice Wilkins ile tıp dalında ödül almaya hak kazanmıştı. 2004'te hayatını kaybeden Crick'in ödülü de geçen yıl 2,2 milyon dolara satılmıştı." AA

Zaten yukarıdaki bu olaydan sonra araştırmalar sonucunda zekanın, şişmanlığın, kalıtsal hastalıkların genleri bulundu/keşfedildi. Her ne kadar, ırkçı veya küstah bir söz edilmiş olsa bile genetik bilimci Watson haklı gibi görünüyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.