Şimdi Ara

Elo Hell için bir kaç tavsiye alabilir miyim ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • elo hellden çıkmak istiyorsan soloQ girip support oynayacaksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hohoyt

quote:

Orijinalden alıntı: cheto96

Konuya şöyle gireyim. Bu elo hell konusundan iyice nefret etmeye başladım. Son mesajlarım genelde bolca yakarış içeriyordu. Madem yakınarak çıkılmıyor şu lanet yerden ben de kabulleneyim dedim. (Bu canavar bir genci daha içine çekti.)

Her neyse elo hellden kurtulmanın ilk adımı kabullenmektir. O zaman ben kötü bir oyuncuyum benim oynayışımı düzeltmem içih ne önerirsiniz ? Ve asıl konu olarak elo hellden nasıl çıkabilirim.

Not: Bu mesajı telefonumdan yazdım bir imlâ hatam olduysa kusura bakmayın.
    Not2: Konuyu lol genele açmam gerekiyordu. Mod görüp taşırsa sevinirimz

Hayır sen kötü bi' oyuncu değilsin.Senin oyununda feedleyen,nooblar,afk ler yüzünden oraya düştün ...

+793

• quote:

Orijinalden alıntı: Silkroad Misafiri

Öncelikle elonu ve serverini belirt.
    takımında polak ya da troll varsa quit at elon zamanından daha değerli varsın 1 saat ceza versin.
    support sana kalmışsa soraka taric sona gibi heroları seçme. Lux al ap git shen al tanky ap git her zaman taşıma kapasiten olsun. Duon ad carry değilse sakın pure supp herolar pickleme.
    Jungle gitme lanedekiler fail olur hesap senden kesilir.
    Mümkün olduğunca taşıyabilecek herolar oyna örn darius yorick veigar ezreal vayne fizz morgana malphite ..
    Flame yapma its ok modunda ol kill aldığınızda gj de kill verdiğinizde np its ok de takımına moral ver.
    smartcast kullan.
    lolcounter.com arkaplanda açık olsun.
    Ben bu taktiklerle solo girerek 1059 dan 1213 e çıktım.

Dün malphite jungle gidiyordum, haritanın alt kısmındayız. Yani rotasyon olarak Bluedan başlayıp aşağı inip golemi kestiğimde bot lane yakınında oluyorum. Karşı tarafın junglerı ise dariustu, oda tam tersi golemi bitirdiğinde solotopa yakın olacaktı. Gankplank Yorick'e karşı solotop gitti. Başlangıçta dedimki, minion spawnlanmadan, Gp please be carefull against yorick vs vs. adam relax dedi. Sonra level 3 te darius bunu bir güzel kesti. Yazdığı şey : same all time, their jungler always gank our jungle fail filan. Bende dedimki, np relax please buy ward it's ok fck it. Devamında malphite ile level 6ya kadar 2 kere bot 1 kere mide gank atabildim hepsi fail. Adamlara diyorumki, please no push too much offensive play defensive guys fakat adamların hepsi wardsız lane pushluyorlar. Karşı tarafın 3 laneide sürekli kule altı oynuyor ve wardlılar. Gankplank 2. sefer öldükten sonra herkes adama moral verdi ama adam gitti i will feed more.. axaxaxaxaxaxa yazdı ve feedledi. Oyun sonu 0-11 oynadı, all chatten yazdım dedimki please report gankplank for assisting enemy team. He said '' i will feed more ''. Birde yüzsüz herif all chatten he said lying, i'm noob yazdı ben yalancı oldum. Oyun sonu 3kişi report ettik adamı, oyun ekranında bana türkçe küfür etti türk olduğunu anladım baya bir uyuz oldum.

Elo Hellden çıkmanın tek yolu var, kafan rahat oyunu oyna. Yani bir oyunda takımına mal sürüsü toplanıyorsa ve oyun kaybedersen moralin bozuluyor ve kötü oynuyorsun. En önemliside bu tecrübeyi çook oyun sonra edindim, sinirini bozma. Elo hellde oynuyorsan play4fun modunda oyna. Öbür türlü sinirlerini yoruyorsun, kendini yordukça bunu yapmaman gerektiğini anlıyorsun benim gibi. Ne yaparsan yap olmuyor, eğer bir adam gerizekalıysa o adama ölünce moral verdiğin zaman idc, i'll feed more yazıyor yani iyi sözde kurtarmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: goldwar12

quote:

Öncelikle elonu ve serverini belirt.
    takımında polak ya da troll varsa quit at elon zamanından daha değerli varsın 1 saat ceza versin.
    support sana kalmışsa soraka taric sona gibi heroları seçme. Lux al ap git shen al tanky ap git her zaman taşıma kapasiten olsun. Duon ad carry değilse sakın pure supp herolar pickleme.
    Jungle gitme lanedekiler fail olur hesap senden kesilir.
    Mümkün olduğunca taşıyabilecek herolar oyna örn darius yorick veigar ezreal vayne fizz morgana malphite ..
    Flame yapma its ok modunda ol kill aldığınızda gj de kill verdiğinizde np its ok de takımına moral ver.
    smartcast kullan.
    lolcounter.com arkaplanda açık olsun.
    Ben bu taktiklerle solo girerek 1059 dan 1213 e çıktım.

Dün malphite jungle gidiyordum, haritanın alt kısmındayız. Yani rotasyon olarak Bluedan başlayıp aşağı inip golemi kestiğimde bot lane yakınında oluyorum. Karşı tarafın junglerı ise dariustu, oda tam tersi golemi bitirdiğinde solotopa yakın olacaktı. Gankplank Yorick'e karşı solotop gitti. Başlangıçta dedimki, minion spawnlanmadan, Gp please be carefull against yorick vs vs. adam relax dedi. Sonra level 3 te darius bunu bir güzel kesti. Yazdığı şey : same all time, their jungler always gank our jungle fail filan. Bende dedimki, np relax please buy ward it's ok fck it. Devamında malphite ile level 6ya kadar 2 kere bot 1 kere mide gank atabildim hepsi fail. Adamlara diyorumki, please no push too much offensive play defensive guys fakat adamların hepsi wardsız lane pushluyorlar. Karşı tarafın 3 laneide sürekli kule altı oynuyor ve wardlılar. Gankplank 2. sefer öldükten sonra herkes adama moral verdi ama adam gitti i will feed more.. axaxaxaxaxaxa yazdı ve feedledi. Oyun sonu 0-11 oynadı, all chatten yazdım dedimki please report gankplank for assisting enemy team. He said '' i will feed more ''. Birde yüzsüz herif all chatten he said lying, i'm noob yazdı ben yalancı oldum. Oyun sonu 3kişi report ettik adamı, oyun ekranında bana türkçe küfür etti türk olduğunu anladım baya bir uyuz oldum.

Elo Hellden çıkmanın tek yolu var, kafan rahat oyunu oyna. Yani bir oyunda takımına mal sürüsü toplanıyorsa ve oyun kaybedersen moralin bozuluyor ve kötü oynuyorsun. En önemliside bu tecrübeyi çook oyun sonra edindim, sinirini bozma. Elo hellde oynuyorsan play4fun modunda oyna. Öbür türlü sinirlerini yoruyorsun, kendini yordukça bunu yapmaman gerektiğini anlıyorsun benim gibi. Ne yaparsan yap olmuyor, eğer bir adam gerizekalıysa o adama ölünce moral verdiğin zaman idc, i'll feed more yazıyor yani iyi sözde kurtarmaz.

Ragekid'den oynanmıyor ki. Aynen ben de Malph alıyorum garanti olsun diye, Solo gidiyorum. Kill alınca Jungler ks diye ağlayıp karşı takımı feedliyor. ELO Hellden çıkış yok...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şu konuda da tavsiye verebilirim, jungle gitmende yarar görüyorum aksine nedenini belirteyim. Şimdi genellikle mid-jungle-solotop oynuyorum, bir lanede oynuyorsam o lane %85 üstünlüğümde oluyor fakat ben karşımdakiyle uğraşırken takım feedlediği zaman oyunu taşıyamıyorum. Mesela solotop renekton, earlyde 4-0 çıkıyorum tfde birkaç kill alıyorum ama yetmiyor. 10-3 olan skor oyun sonunda 12-8 oluyor ve kaybediyoruz mesela. Aynısı mid karakterler içinde geçerli, lanede üstünlük kuruyorsun ama yanlar işi batırabiliyor. Jungler aldığında ise durum değişiyor, earlyde attığın bir gank ile double kill verdiğin bir ad carry daha sonra kendiside bir kill alırsa oyunu taşıma potansiyeli oluşuyor, yada feedleyen bir solotop varsa o adama yardım edip daha az feedlemesini sağlıyorsun, en azından karşıdaki adam aşırı feedlenmiyor. Bunun aksi bir durumuda var, earlyde double verdiğin ad carry useless bir player ise 5-1 olan earlygame skorunu 7-5 ile bitirebiliyor ve oyunu kaybetmenize sebep oluyor. Bu yüzden seçtiğin jungler çok önemli. Mesela Nautilus'un elo hellden çıkış için en kötü seçimlerden biri olduğunu düşünüyorum. Early gamede gank yağmuruna tutuyorum adamları fakat takımın kötüyse tank olduğundan oyunu taşıyamıyorsun ama eğer takımın iyiyse Nautilus'la oyunu kazandırırsın. Aynı şey alistar içinde geçerli, muhteşem gankleri var resmen adam kaçırmıyor flashtanda yardım aldıysa ama takımında iş yoksa oda pasifleşiyor. Nocturne-Shyvana-Darius gibi junglerlar kullanıyorsan ( o eloda darius jungle pickleyenlar oluyor bence kötü bir ganker ) o zaman oyunu taşıyabilirsin verdiğin damage ile fakat arkadaşlarındanda kill çalmış gibi birşey oluyorsun. Dediğim gibi garip bir paradox, ama oyunun gidişatına etki eden en önemli rol junglerdır bunun aksini söylemeyin. Mesela high elo streamlerde-turnuvalarda da kimse kimseye 1v1 de ölmüyor. O yüzden junglerlar oyunun kaderini değiştirebilir.

Son olarakta, kesinlikle support pickleme. Her ne kadar soraka ile gayet iyi yüzde tuttursamda (%60) şansıma olduğunu düşünüyorum. Çünkü kaybettiğim oyunlarda useless ad carryler geliyor ve oyunu evliya olsan taşıyamazsın. AD Carry iyiyse önemli bir lanei domine edersin ama dediğim gibi kötü bir ad carry çıkması durumunda bütün olayını bitiriyor. Shen-Lux-Morgana gibi herolarda support pickliyorlar fakat o canım herolar farmsız çok yavan kalıyor, o yüzden hiç support picklemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: aminJuri

quote:

Orijinalden alıntı: stylexxl

Öncelikle eğer aminJuri diye bir adam görürsen leave at.Kesin feedler ve yenilirsiniz.Onun yüzünden seninle aynı durumdayım.İyi oynadığın heroları al genellikle örneğin ben shaco , talon , lee sinde iyi oynarım ve genelde ranked gamede onları seçerim yada ad carry ol supportla bottan git bolca cs almaya calıs ama alamıyorsan ,iyi bir mid herosu al , midde defansif oyna zaten midde defansif oynarsan pek aksiyon olmaz arada jungle ganga gelir biraz harraslarsın oyun late gameye kalınca takımınla dolaşırsın böylece feedlemessin.

öncelikle senin gibi çocuklarla uğraşmak istemiyorum ama birincisi arkamdan konuşma ikincisi ws istedin 9-6 yenildin.üçüncüsü iyi oynadığı heroları çok rahat counterlerlar oyunu bilmediğin burdan belli ve 10. dakikada minion kilinin 5 olduğunuda belirteyim

O oyunda sen feedledin ve oyun bitiminde senden çok minion killim vardı ve senden çok gold kasmıştım Ayrıca senin gibi birisiyle burda kavga edemem.Ayrıca benim verdiğim tavsiyeleri sırf kötülemek için konuya mesaj atıyorsun ama verecek tavsiyen yok demekki oyunda bildiğin bişey yok.Sende elo helldesin zaten katarina alıp singede karşı toplardan gitmeler , olafla 4. dakikada ireliayı 4-0 yapmalar falan hiç konuşma.Taric , 0-22 ayrıcahttp://imageshack.us/f/836/burkaynoobu.png/ sus artık.

Neyse sırf kavga için mesaj atmıyayım da konuya ek olarak birazdaha tavsiye vereyim.Tr kanalına girip oyunda yüksek elolu birini bulursan fazla noob gelmez diye umuyorum.Oyundawww.lolcounter.com'dan karşı takımın counterlerini seçersen zorlanmazsın oyunda.

Edit: yazım hatası düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Relon -- 17 Temmuz 2012; 23:17:18 >

• quote:

quote:

quote:

Öncelikle eğer aminJuri diye bir adam görürsen leave at.Kesin feedler ve yenilirsiniz.Onun yüzünden seninle aynı durumdayım.İyi oynadığın heroları al genellikle örneğin ben shaco , talon , lee sinde iyi oynarım ve genelde ranked gamede onları seçerim yada ad carry ol supportla bottan git bolca cs almaya calıs ama alamıyorsan ,iyi bir mid herosu al , midde defansif oyna zaten midde defansif oynarsan pek aksiyon olmaz arada jungle ganga gelir biraz harraslarsın oyun late gameye kalınca takımınla dolaşırsın böylece feedlemessin.

öncelikle senin gibi çocuklarla uğraşmak istemiyorum ama birincisi arkamdan konuşma ikincisi ws istedin 9-6 yenildin.üçüncüsü iyi oynadığı heroları çok rahat counterlerlar oyunu bilmediğin burdan belli ve 10. dakikada minion kilinin 5 olduğunuda belirteyim

O oyunda sen feedledin ve oyun bitiminde senden çok minion killim vardı ve senden çok gold kasmıştım Ayrıca senin gibi birisiyle burda kavga edemem.Ayrıca benim verdiğim tavsiyeleri sırf kötülemek için konuya mesaj atıyorsun ama verecek tavsiyen yok demekki oyunda bildiğin bişey yok.Sende elo helldesin zaten katarina alıp singede karşı toplardan gitmeler , olafla 4. dakikada ireliayı 4-0 yapmalar falan hiç konuşma.Taric , 0-22 ayrıcahttp://imageshack.us/f/836/burkaynoobu.png/ sus artık.

Neyse sırf kavga için mesaj atmıyayım da konuya ek olarak birazdaha tavsiye vereyim.Tr kanalına girip oyunda yüksek elolu birini bulursan fazla noob gelmez diye umuyorum.Oyundawww.lolcounter.com'dan karşı takımın counterlerini seçersen zorlanmazsın oyunda.

cs almaya çalış alamıyorsan mid herosu al. beyler dağılın,madem noobum wslerde nasıl yenildin bana ?. uzatmak istemiyorum nooba yeniliyorsan sen daha noobsun

• Abovv gergin dakkalar ws falan noluyor beyler

• Baron önü potsuz ws atmışlar, onu tartışıyorlar herhalde.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

cs almaya çalış alamıyorsan mid herosu al. beyler dağılın,madem noobum wslerde nasıl yenildin bana ?. uzatmak istemiyorum nooba yeniliyorsan sen daha noobsun

Başkasına tavsiye verirken illa kendim yapabilmem mi gerek ? Belki minion kill alamıyorum ama başkasına alırsan böyle şöyle olur diyorum çok mu garip ? Ws konusunu konuşmak istemezdim ama 10da biter dedik 6-6 gidiyorduk sonra 3 tane yenildim.Anlayacağın bitmedi Ayrıca burda herşey belliyken ve birçok ssin varken bana hala noob diyebiliyorsun ya ne utanmaz adamsın hiç görünürdeki şeylerden utanmıyorsun Ayrıca madem oyunu çok iyi biliyorsun 700 lerdeki elonla tavsiye ver konuyu açan arkadaşa !

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Başkasına tavsiye verirken illa kendim yapabilmem mi gerek ? Belki minion kill alamıyorum ama başkasına alırsan böyle şöyle olur diyorum çok mu garip ? Ws konusunu konuşmak istemezdim ama 10da biter dedik 6-6 gidiyorduk sonra 3 tane yenildim.Anlayacağın bitmedi Ayrıca burda herşey belliyken ve birçok ssin varken bana hala noob diyebiliyorsun ya ne utanmaz adamsın hiç görünürdeki şeylerden utanmıyorsun Ayrıca madem oyunu çok iyi biliyorsun 700 lerdeki elonla tavsiye ver konuyu açan arkadaşa !

elom senin gibiler yüzünden böyle oldu ne zaman sizin gibi 13 yaşındaki çocuklar oyunu bırakır o zaman elom yükselir. 9-6 ve 10da biter sen kendini süpermen mi sanıyorsun ?

• quote:

Orijinalden alıntı: MayTheTriforceBeWithYou

Baron önü potsuz ws atmışlar, onu tartışıyorlar herhalde.

Arkadaşım ben burada tartışma martışma başlatmadım gereksiz sebepsiz özel vsleri millete yazıp beni küçük düşürüp üste çıkıp beni rezil edeceğini sanmayı seviyor benim sorunum değil ben burada bu durum hakkında hiçbir tartışmanın olmasını istemezdim arkadaş konu için tavsiye vermeye değil beni aşşağılamaya gelmiş sende görüyorsun.
  • quote:

quote:

Arkadaşım ben burada tartışma martışma başlatmadım gereksiz sebepsiz özel vsleri millete yazıp beni küçük düşürüp üste çıkıp beni rezil edeceğini sanmayı seviyor benim sorunum değil ben burada bu durum hakkında hiçbir tartışmanın olmasını istemezdim arkadaş konu için tavsiye vermeye değil beni aşşağılamaya gelmiş sende görüyorsun.

Sen adamın arkasından konuşmuşsun. Şimdi de burda ergen metin 2 tayfası gibi tartışıyorsunuz

• quote:

quote:

quote:

Sen adamın arkasından konuşmuşsun. Şimdi de burda ergen metin 2 tayfası gibi tartışıyorsunuz

Arkadaşım tavsiye verdim ben adamın arkasından niye konuşayım dedimki bu adamı görürsen çık buda bir tavsiye ne yapabilirim eğer görmüşse özel mesajdan yazsın buda duyurmayada gerek yok her forumda onun yüzünden benim adım çıkıyor yok konular açıyor şunun ssleri yok bunla girmeyin feeder falan bende burada 1 tavsiye vereyim dedim özel mesajdanda mesaj attım artık bir sorunu olursa ordan yazar.4. dakikada ireliayı 4-0 yapan brolaf skini olan bir adamla girmemesi için tavsiyeydi altı üstü ...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşım tavsiye verdim ben adamın arkasından niye konuşayım dedimki bu adamı görürsen çık buda bir tavsiye ne yapabilirim eğer görmüşse özel mesajdan yazsın buda duyurmayada gerek yok her forumda onun yüzünden benim adım çıkıyor yok konular açıyor şunun ssleri yok bunla girmeyin feeder falan bende burada 1 tavsiye vereyim dedim özel mesajdanda mesaj attım artık bir sorunu olursa ordan yazar.4. dakikada ireliayı 4-0 yapan brolaf skini olan bir adamla girmemesi için tavsiyeydi altı üstü ...

burda bu çocukla kavga ettiğim için herkesden özür dilerim adam gelip aminjuriyi görürseniz çıkın feedler diyor ve kavgayı ben başlatmadım diyor.bu son mesajım üstüne ne dersen de seninle burda laf atışacak değilim yaptım da zaten.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Şimdi bu tavsiyeyi iğneleme amacıyla değil de ciddi olarak yazdın öyle mi ?
    Yapma bunu...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Şimdi bu tavsiyeyi iğneleme amacıyla değil de ciddi olarak yazdın öyle mi ?
    Yapma bunu...

Ciddiyim Öncelikle de yazdım zaten adam elo için tavsiye istedi ya ranked girerken bu adamla girseydi ve gene feedleseydi en azından bu tavsiyeye bakar 1 gün o çıkarsa oyundan çıkar

• Ben arka arkaya 3-4 maç kazanmıştım bir ara da sonra hesabım banlandı.İyi oynadığımı düşünürüm beni taşıyan da Mordekaiser olmuştur mid git tanky ap oyna counter pick gelmez karşına muhtemelen ama Kassadin tavsiye etmiyorum Kassadin aldım diye karşıma Olaf mı gelmedi Malphite mi gelmedi Talon mu gelmedi ne zaman Kassadin alsam dövmeye çalıştılar fakat gene de kill alıyordum Kassadinin doğasından dolayı.

Neyse Mordekaiser mid tanky ap op.Ayrıca karşıda tanky bir takım varsa Truendle al cidden öyle böyle değil bire birde belki Udyr alır o da ulti kullanırsan alamaz böyle bir 1 vs 1 champı yok Tryndamere de Darius da dahil.
  • alabilirsin
  • Hayır tüm troller sana denk gelmiyo
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.