Şimdi Ara

Elmas kömür gibi yanar mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
12.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kazana bir çuval elmas atsak kömürün vereceği kadar ısınır mıyız

• olmaz öle sobayla yakamazsın
  • o kadar elması nerden buldun

kömür yüksek basınç halinde elmasa dönüşür ondan dolayı yanar
  • yandığını söylemeyin, malum kişi oy toplamak için pırlantalarını halka kömür diye dağıtır. nede olsa kdv falanda yok..
  • tabi hemde nasıl. geçende mangal yaptık misal yarım kilo elmastan tadından yiyemedik kebapları...
  • Ciddi bir cevap.Evet yanar.Hatta kalori olarak kömürden katvekat fazla olduğundan çok daha iyi ısıtır.Atıyorum aynı fosille 100 yılda kömür oluşuyorsa elmas 10.000 yılda oluşuyor.Bu gibi nedenlerden dolayı çok daha verimli birşekilde yanar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gökhan K.

Ciddi bir cevap.Evet yanar.Hatta kalori olarak kömürden katvekat fazla olduğundan çok daha iyi ısıtır.Atıyorum aynı fosille 100 yılda kömür oluşuyorsa elmas 10.000 yılda oluşuyor.Bu gibi nedenlerden dolayı çok daha verimli birşekilde yanar.

verimlimi
  • quote:

Orjinalden alıntı: uazro

yandığını söylemeyin, malum kişi oy toplamak için pırlantalarını halka kömür diye dağıtır. nede olsa kdv falanda yok..

• quote:

Orjinalden alıntı: Gökhan K.

Ciddi bir cevap.Evet yanar.Hatta kalori olarak kömürden katvekat fazla olduğundan çok daha iyi ısıtır.Atıyorum aynı fosille 100 yılda kömür oluşuyorsa elmas 10.000 yılda oluşuyor.Bu gibi nedenlerden dolayı çok daha verimli birşekilde yanar.

Abi yavaş salla gözünü seveyim ya... Evet yanar fakat çok uzun sürede yanarak kömürün 1 saatte verdiği kaloriyi seneler içinde verir yani yavaş yavaş...
  • quote:

Orjinalden alıntı: zohahahaha

tabi hemde nasıl. geçende mangal yaptık misal yarım kilo elmastan tadından yiyemedik kebapları...

mangal dedin mi masraftan kaçınmıcaksın arkadaş !
  • quote:

Orjinalden alıntı: uazro

yandığını söylemeyin, malum kişi oy toplamak için pırlantalarını halka kömür diye dağıtır. nede olsa kdv falanda yok..

• erirsin.soba filan erir o derece.
  • Mümkünatı yok Yeterli miktarda ve boyutta elmas bulunsaydı eğer dünyanın merkezine inebilecek o sıcaklığa dayanabilecek bir makine yapılabileceği üzere bir belgesel izlemiştim merkezdeki sıcaklığı siz düşünün
  • elmas değil.
  • kömürler birebir aynı yanmaz. kararlılıkları farklı kaloriside farklı olur. 1 e 1 olmaz. daha fazla yada daha az olabilir bilmiyorum

ama elmasın bir özelligi olarak sanırım aktivasyon enerjisi çok yüksek.
  • O elmas çuvalını satıp yerine kömür alırsan, binlerce yıl ısınacak kadar kömürün olmuş olur.
  • Kat kat iyi yanar

kömür sıralaması şöyleydi galiba tam hatırlamamakla

Linyit
    Taş kömürü
    Antrasit
    Elmas

bizim sobalarda kullandığımız Kömür Linyit olması lazım
    Demir-Çelikte kullanılan demirleri falan eriten kömür Taş Kömürü olması lazım
    Antrasit Türkiyede Çıkmıyor diye biliyorum.
    Elmasta 2 sıra daha altta olduğu için accayip yanar diye düşünüyorum.
  • Elmas kimyasal değişime uğramıyormu ki? Eğer uğruyorsa yanmaz, uğramıyosa yanar he denicek kadar babayiğit varmıdır, bilinmez...
  • valla yanıyorsa yansın ama ben yakmam üşüme pahasına bile olsa
  • bnce sen onları yakma onun birini bozursan tonlarca kömür alırsın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.