Şimdi Ara

Elmas Gibiymiş...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler uzun süredir bir Mouse almayı düşünüyordum.Karşıma 3 seçenek çıkarmıştım;
    1-Logitech MX500
    Bu mouseu netten ve İzmirdeki bilg dükkanlarınan aradım fakat satan bir yer bulamadım.Dolayısıyla ne deneme ile nede fiyat ı ile diger Mouselarla kıyaslayabilmiş değilim.Yurtdıshındaki fiyatından ve bu gizemliliğinden beni çekiyor :).Şu an için en iyi optik teknolojinin onda olması ve microsoftun bile tasaramı ve çözünürlük değerlerini baz alarak Mouselarını yenilemesi artıları ve gerçekten bulursam almak isterim
    2-Microsoft Ailesi
    Dünyanın önde gelen counterstrike oyuncularında mx 500 den sonra,Microsoft optical Mouse Special Edition(Değişik bir scrollu var),Microsoft intelli 1.1 ve Microsoft intelli 3.0 var…Bu 3 modelide bir arada bulamadım bu yüzden onlarıda kendi aralarında kıyaslayabilmish değilim.Microsoft Se nin tasarımı neredeyse logitech mx500 le aynı ve o 3 modem arasındaki sanırım en pahalı model.Diğer modellere gelince bir fikrim yok çünkü Microsoft ürünlerinde üzerinde optical intelli Mouse yazıyor ve 1.1 veya 3.0 diye hrhangi bir bilgi olmadığından kafam karışmış durumda.Dediğim üzerinde sadece intelli yazan 20 milyon birde üzerinde sadece optical yazan var ki o da 15 milyon civarı bir şeydi.Microsoft ineli 3.0 ı öven çok oldugu için almak fena olmaz #61514;.
    Tabi ki en büyük sorun bunşarı dam akıllı destek ile satan bryer bulmakta özellikle logitech mx500 ü hiçbiryerde bulamadığım göz önüne alınırsa geröekten yardımınıza ihtiyacım var…Ve de görüşlerinize…
    Saygılarla…

• fps oyuncuları arasında logitechin aldığı tek eleştiri driverların vasat olması..onun dışında çoğu kimse mic.'dan iyi olduklarında hemfikir..ancak bir kısım kişi mic.'dan hala vazgeçmiş değil çünkü oyun için aslolan belli bir süreden sorra aynı ekipman ve ayarlarla oynamaktır..bir tür alışkanlık diyelim..1.1 3.0 ve special edition olayına gelince..special editiondan kastını tam bilmiyorum ama ben 1.1 için se olduğunu biliyorum ancak sen mx500e benzediğini söylemişsin sanırım farklı mouselardan söz ediyoruz..3.0 aslında intelli explorer diye geçer..sanırım kablosuz olanı bile var ama tavsiye edilmez tabi..1.1'den koyu bir rengi vardır..zaten 1.1'in standart versiyonu beyaz..en kolay mouseun altına bakarak anlayabilirsin zaten..1.1'de de intellimouse optical 1.1 usb vs yazar..bizim kullandığımız gibi değil yani..izmir'de nerde bulabileceğin konusunda ise bir fikrim yok..ancak izmirde gerek cs olsun gerek diğer fps oyunları olsun bu konuda iyi olan bir çok oyuncu ve takım var..sanırım bornova tarafı ünlü bu konuda..en kötü ihtimalle ünlü kafelerden birine gidip bu mouselarla oynayan birine sorabilirsin..büyük ihtimalle netten sipariş etmişlerdir..ancak en uygun fiyata nerden bulabilirsin o konuda bir fikrim yok açıkcası..ncs'de var mx500 ve 3.0 bildiğim kadarıyla..

• ncs.net di demi onun adresi...Ve dediğin doğru bornova çok ünlüdür cs de...
    Klasik beyaz opticallar intelli 1.1 oluyor o zaman yani 21 milyon olanlar.Böyle düşünürsek intelli 3.0 la hiç karşılaşmadım demektir:)
    3.0 dah üst bir model olduğu için onu tercih ederim sanıyorum
    SE ye gelince tipi gerçekten mx500 ün nereeyse aynısı ve daha kocamana bir kutuda satılıyor...49 milyon doğrusunu söylemek gererkirse içim gitti ama nabıyım ilk başta mx500 ü denemem lazım..Driver benim için sorun olmaz çünkü mouse driverlarıyla hiç uğraşmam default ayarlarla oynamaya alışkınım bende :)
    Yardımın için saol...
  • elimde mx300 var belki sana aynısından bulabilirm izmirde 90milyon civarına "0" fakat garantisiz olarak..tabi sorarım garantisi varsa daha iyi olur benimkini alalı 1 seneye yakın oldu ama henuz hiçbir problemle karsılasmadım ayrıca 10yıl kadar microsoft kullandım oyun dersen logitech beni microdan vazgeciren tek mouse oldu...microsoftun opticleri biryerdn sonra okumuyo yani elini cok hızlı hareket ettirirsen oldugu eyrde kalıyo ama logitechte yok o...
    cs q2-3 unreal gibi oyunlarda en onemlı seylerden bırı ayrıca ok hassas..
  • 90 milyon çok değil mi ya yurt dıshı fiyatı zaten 50 dolar mx 500 un ki türkyede kdv si ile fln ancak 90 milyon olur diye düşünüyordum :)
    Satan yerin tel numarasını fln verirsen çok sevinirim ve bu rada micrtososftun hangi modellerini kullandın ben a4 tech optik mouseumu senin dediğin neden yüzünden değiştirmek istiyorum eğer dediğin gibi logitechde o sorun yoksa almaya değer...
    Yardımların için saol devamını beklemem izin ver...:)
  • Mx300 avaturkde 73 milyon mx500 ise 108 milyon lira.NCST ye de baktım orda mx300 90 milyon mx500 un ise fiyatı aynı...
    Mx300 ile mx500 ün arasında çok mu fark var yani ne biliyim arada 30 milyon var...Adsl modemde lacağım düşünülürse ki thomson düşünüyrum onu da :)...Ve de intelli 3.0a ya sorunsuz diyorlar bu yüzden acaba intelli almak daha iyi bir çözüm olur mu güzel bir mouse pad ile birlikte...
  • kdv ekle fiyatlar ncs nin sitede kdv dahil değil
  • ehe ewtt onu farkettım gerıye avaturk kalıyor bu rada adamları tebrık etmek lazım cıdden dıger yerlere gore bayag ucuz...
  • Mehaba,
    Ben de Hızlı Sistem de buldum ama fiyatlari ayni
    LOGITECH MX500 Optik Mouse 8 Tuslu 930763-0914 108 milyon KDV dahil
    LOGITECH MX300 Optik Mouse 4 Tuslu 930762-0914 90 Milyon KDV Dahil

http://www.hs.com.tr/uretici_urunlist.asp?uretici=LOGITECH
  • kesinlikle mx300 ve mx500 arasında kayda değer bir fark var..ama o fiyatlara o mouselar bence alınmaz en azından bu benim fikrim..varsa yurtdışına giden tanıdığın çok rahat getirtirsin..100 milyon üstüne mx500 satmak terbiyesizlik resmen ya..mx300 fiyatına zaten birşey demiyorum ben..veya uğraşmam diorsan al 3.0 takıl..
  • Baba 3.0 ın da pek bir özelliği varmısh gibi gelmiyor ki insanlar sorun yaşadıklarını zaman zaman belirtiyorlar...
  • bosver microsoft u bas parayı mx al oyun oynıcaksan ki benim intelli explorer ım var dı 1 sene sonunda sapıttı yani yeni teknolojisi pek te iyidegil microsoft un nitekim eskiden bir mouseunu 5yıl kullandıgımı bilirim.
  • tavsiyeleriniz için saolun sanırım mx300 veya 500 u denyeeğim ....
  • özellik olarak nedir abi senin aradığın? tuş sayısı mı? tabiki logitech 3.0'dan iyidir çoğu kimsenin de dediği gibi, sonuçta arada dağlar kadar fiyat farkı var göz göre göre kötü malı satacakları yok, ama sadece fiyat konusunda benim fikrim burda satılan fiyata alınmayacağı yönünde..hele mx300 ve mx500 arasında o fiyat farkını görünce asla mx300 düşünmezdim..yine de senin bileceğin iş..
  • merhaba,

BlackRobe, bir de bunlarin Mx 700 leri cıkmıs ,Dijitalcenter'e gelecekmis istersen bir bak.

http://www.dijitalcenter.com/asp/show_stock.asp?Product_ID=MXT700
  • Saol link için ring
    --------------------
    Eses,ben oyunda bana tam anşlamıyola hakimiyetin bende olduğunu hisettirecek,sorunsuz,uzun ömürlü ve keyif veren bir mouse isitiyorum ve log mx500 de karar kıldım.Bayagı uzun bir süre sonra alacağım sanırım o zaman zlenimlerimi söylerim ama intellilerde benim a4tech de yaşadığım sapıtma sorunları olmasa ve loginin takldid teknoloji kullanmasalar intelli alırdım...
  • o bahsedilen sapmayı ben hiç yaşamadım..veya benim oyundaki mouse hassasiyetim bunu hissettirmeyecek kadar ufak olabilir bilemem..yaşayan arkadaşın tam prbli neymiş onu da bilmiyorum..ama sen kararını verdiğine göre bize hayırlı olsun demekten başka birşey düşmez tabi:)
  • bir de belki ilgilenirsin diye yeni mic. ve logitech mouse linkleri aşağıda, mx900'ün mx700'den pek bir farkı olmadığı sadece bluetooth olayı bulunduğu söyleniyor..intelli explorer 4 olayı ise muamma şimdilik..
    http://www.microsoft.com/hardware/mouseandkeyboard/productdetails.aspx?pid=003
    http://www.logitech.com/index.cfm?countryid=29&languageid=1&page=products/details&CRID=646&CONTENTID=7110

• saol linkler için...
    Sana sorunu biraz anlatmaya çalışıyım eğer intelli kullanıyrsan bunu deneyip sonucunu yazxaman beni mutlu eder.Hızlı bir şekilde sensivity windows defaultundayken hızlı bir şekilde sağa veya sola veya herhangi bir yöne mouseu sürersen crossairin sana itaat etmediğini görecekmisin.Z çizme olayı olabilir mi,veya uzun süre oynadıktan sonra arada bir 360 derece dönme veyahutta ufak çaplı sapıtmalar yaşamıyormusun?
    İnşşalah bu yeni ürünler eskilerin fiyatının düşmesini sağlar...
  • bak bugün adeks2'de dediğin olayı yaşadım..orda da optik vardı yeni koymuşlar heralde, optikti ama optical web gibi bişi yazyodu altında mic. mouseu yine, benim kullandığım intelli 1.1 ile karşılaştıramayacak dandiklikte..ama sonuçta optikti..belli bir seviyenin üzerinde hızlı bir şekilde bir yöne dönmeye çalıştığında sabit kalıyordu crosshair ekranda ki bilenler bilir benim oynadığım sensitivity 1.8 gibi bir rakam ve cs için oldukça düşük sayılır..bunu gördükten sorra denemeye başladım hızlı sağ yaptığında sağa normal gidiyorsa aynı hızda sola çekince bu sefer yine sabit kalıyordu, 360 dönme olayını yaşamadım ancak onu bşaka mouselardan biliyorum..bi süre denedikten sonra başka makinaya geçtim ama o mouse da aynı olmasına rağmen sorun olmadı..dediğim gibi o mouselar zaten dandik gibi..teknosa vs yerlerde de bi sürü o tür optik satıldığını gördüm..intelli 1.1 benim kullandığım mouse ve intelli 3.0 arasında tazeleme frekansıyla alakalı bir fark vardı bildiğim kadarıyla sadece..ve son 6 aydır mouseu aldığımda beri 2günde bir en az 4 saat cs oynuyorum net üzerinden o cafede yaşadğım prbleme benzer hiç birşey yaşamadım..ama itiraf edeyim ki logitech mouselar çok daha farklı oluyor kullandığında..gerçekten gerek ele oturuşu olsun gerekse de kullanımda çok fark var..ancak dediğim gibi prb türü birşeyi ben yaşamadım kendi mouseumla..umarım hiç de yaşamam..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.