Şimdi Ara

Elle ip girmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
1
Favori
31.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ağdaki bilgisayarların ipleri çakışıyor elle hangi ip leri girebilirim?

• 192.168. . gibi ipleri denemiştim ben oluyodu...hatta bi ara sallamıstım yine olmustu..
  • mevcut ip'nin sadece son rakamını değiştirebilirsiniz veya sondan bir önceki grubun tek rakamını değiştirebilirsiniz.. mesela 195.174.36.32'deki 36'yı 35 veya 37 yaparsanız kesinlikle çalışır..
  • farzedelim ağdaki ip yapısı 192.168.2.2'yle başlıyor bilgisayarlara sırayla 192.168.2.3, 192.168.2.4 şeklinde ip verirseniz herhangi bir çakışma gerçekleşmez. modemin otomatik ip verme servisini(dhcp) kullanırsanız ki default olarak bu servis açık gelir, bilgisayarlarda da ipleri elle vermeyip "otomatik al" seçeneğini seçerseniz modem ipleri bilgisayarlara farklı farklı dağıtacaktır ve ip çakışması olmayacaktır.

not: Birçok modem 20 bilgisayar üzerinde ip verirken sapıtıyor. Az sayıda bilgisayar için dhcp kullanımında sorun olmaz.
  • Modeminizin marka ve modelinin geçerli kıldığı ip ler çerçevesi içersinde bir ip yazabilirsiniz. örnek airties modem kullanan ağdaki bir pc ye ip adresi olarak başka bir bilgisayarda kullanılmamasınla beraber 192.168.2.2 ila 192.168.2.255 arası bir ip verebilirsin alt ağ maskesini zaten kendi atar ağ geçidi kısmına da modem in adresi olan 192.168.2.1 yazılmalıdır. DNS kısmına ise telekomun aktif olan bi dns server inin yazılması yeterlidir. Fakat yazılan bu dns serverları sizin web sörf ününzü direk etkileyeceğinden bu kısma iyi çalışan bi dns server yazmanız iyi olacaktır.
  • dns girmek gerekiyormu girmesek olmuyormu
  • başlat>çalıştır>cmd>enter>ipconfig>enter....orada varsayılan ağ geçidi yazar.elle gireceğin adresleri son rakamını değiştirerek(en kolayı sıradan gitmek..2,3,4 gibi) yapabilirsin.dnsye gerek yok.ama dnsyi de elle girmek istiyorum dersen de 195.175.39.39------195.175.39.40 yazabilrsin.
  •  Elle ip girmek
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.