Şimdi Ara

Elite: Dangerous (2015) [ANA KONU] (66. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.718
Cevap
38
Favori
74.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eminmetehan

Hocam high gradeleri tekrar tekrar toplama işini nerflemişler artık oyundan çıksanda tekrar gelmiyorlarmış, keşke biraz daha toplasaydım ne çabuk nerflediler ya

@Omisis046

Aynen hocam benimde favori istayonlarımdan hiçliğin ortasında Colonia'daki istasyonlara ulaşınca insanın gözleri yaşarıyor

Alıntıları Göster
    Dav's hope'a geldim hocam şimdi. Burada hala kasılıyor diyorlardı bakalım aslı var mı.

Kasılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elan Morin Tedronai -- 21 Ocak 2019; 18:16:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Elan Morin Tedronai kullanıcısına yanıt
    Banada materyal lazım gelsem olurmu, daha yolun başındayım Fsd den başladım , bazı materyaller eksik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deluxx

Banada materyal lazım gelsem olurmu, daha yolun başındayım Fsd den başladım , bazı materyaller eksik
    Bazı nadir fsd materyalleri de çıkıyor buradan. Soloda gir milletle yüz göz olma, gelen çok oluyor.

Sistemin adı nedir ? Lazım olacak bişey varmı yanımda getireyim

• quote:

Sistemin adı nedir ? Lazım olacak bişey varmı yanımda getireyim
    Sistem adı "Hyades sector dr-v c2-23", bubble dışı pleiades'in yarı yolunda bir sistem

SRV götür gezegene ineceksin

Gitmeden dav's hope yaz video izle ne yapman gerektiğine dair

Chemical distillery denen mat eksikse doğru yere gidiyorsun

Bir sürü eksik var :) başka materyal toplama yöntemi varmı ?

• quote:

Bir sürü eksik var :) başka materyal toplama yöntemi varmı ?
    Wake scanlemeyi biliyorsundur. Fsd materyalleri için gerekli.

Crashed anaconda var diyorlardı raw matleri kasmak için ama hiç gitmedim, eksik raw mat yok bende gezegenlerden topladım. Geological siteların yakınlarında çok buldum.

Oyuna hakimiyetim çok yüzeysel, gemileri normal tarattım wake scanner yapmadım sanırım

• quote:

Oyuna hakimiyetim çok yüzeysel, gemileri normal tarattım wake scanner yapmadım sanırım
    Bir tane wake scanner tak gemiye, kalabalık istasyonun dışına çık, jump atan gemilerin arkasındaki high wakeleri scanle. Bazı fsd materyallerini almanın tek yolu bu. Hatta dav's hope'a hiç gitme öyleyse çünkü uzak. Encoded emissions/degraded emissions/high grade emissions yoluyla kas biraz. Mekanik materyaller için de nüfusu yüksek bir anarşi sistemi bul, gelen geçen type-9, type-7 gibi kargo gemilerini durdurup öldür.

• “ Encoded emissions/degraded emissions/high grade emission” bunlar nedir bilmiyorum. Vaktin varsa parantez açarsan sevinirim
    Önerebileceğin sistem varmı?

• quote:

“ Encoded emissions/degraded emissions/high grade emission” bunlar nedir bilmiyorum. Vaktin varsa parantez açarsan sevinirim
    Önerebileceğin sistem varmı?
    Hocam sisteme girdiğinde nav beacon'a git ve scanle. Bu emisyonlar soldaki navigation ekranında çıkacak. High grade emisyonlar garanti g5 mat veriyor. Sistem ekonomisinin high-tech olması gerekiyor, sistemin durumuna göre değişiyor hangi matleri verdiği. War veya civil war sistemler military supercapacitors veriyor mesela. Veya federasyon sistemleri core dynamics composites veriyor. Imperial sistemler imperial shielding veriyor. Şu noktada senin için farketmez hepsine ihtiyacın var. Ve g5 matleri ihtiyacın olan daha düşük matler için trade edebilirsin material traderlarda (istasyonun contacts kısmında bulursun, eddb veya inaradan ara bul bunu da).

Encoded emisyonlar encoded matler veriyor (bildiğim kadarıyla ama uzun süredir girmedim o yüzden hatırlamıyorum). G5 da çıkıyor g1 de. Rastgele.

Degraded emisyonlarda patlamış kargosu etrafa dökülmüş gemiler bile çıkabiliyor. Veya baskın yiyebiliyorsun. Ama buralarda da matler çıkıyor.

Bir başka mat toplama yolu da gemi patlatmak. Resource extraction sitelarda bulabilirsin suçlu gemileri.

Raw materyaller için gezegene inip SRV ile toplaman lazım.

Teşekkür ederim

• Hocam hangi materyallerin gerektiğini öğrenmek için bu siteyi kullanırsan çok yararını görürsün, FSD geliştirmesi için bunları istiyormuş:
    https://inara.cz/galaxy-blueprint/2/

Sadece FSD geliştirmesi için Dav's hope'a gidebilirsin çünkü o geliştirme için gereken bütün manufactured materyalleri veriyor. Ama çok uzaktaysan yada diğer geliştirmeler içinde materyal topluyorsan en güzeli Elan Morin Tedronai arkadaşın dediği gibi gemileri patlatabilirsin misal FSD materyalleri için trasporter gemileri patlatman lazımmış sonra limpet controller ile toplarsın yada Convoy dispersal patternlerden çıkıyormuş onlarada bakabilirsin.

Sonra elementlerden Manganese, Phosphorus ve Arsenic lazımmış en zor bulunanı Arsenic diğer ikisi nerdeyse her gezengenden çıkıyor. Arsenic için hem Arsenic olan hemde Mercury olan bir gezegen bul hocam ve SRV ile topla. Güya Arsenic daha yüksek çıkma yüzdesine sahip ama ben 3-4 katı daha fazla Mercury toplamıştım nasıl oluyorsa artık. Sonra bir raw material trader'a gidersin ve 1 Mercury verip 3 Arsenic alırsın. İstediğin gibi gezegen bulmak için bu siteyi kullanabilirsin hocam:
    https://eddb.io/body

Material finder bölümüne Arsenic, Mercury, Manganese, Phosphorus ne lazımsa ekle Reference system olarak nerede olduğu yazarsın ve planetary landing yes yapman lazım, sana en yakın gezegenleri gösterir ve tek seferde ne lazımsa toplarsın. Raw material traderler neredeler onun içinde yine inarayı kullanabilirsin hocam:
    https://inara.cz/galaxy-nearest/

Sağa bulunduğun sektörü yazıp enterla hocam sonra ortadan material trader seç o zaman raw, manufactured ve encoded hepsini gösterir. İstediğin gibi ne lazımsa değiştirebiliyorsun bu traderlardan en azından öyle bir güzellik yapmışlar..

FSD geliştirmesi için bide encoded materyaller wake dataları lazım onun içinde wake scanner takıp bu high wakeleri istasyonlardan ayrılırken sürekli tara hocam eğer yanında ''high wake sektör adı'' yazıyorsa taranmış demektir yazmayanları contacts bölümünden hızlıca seçebilirsin. Kısa sürede toplarsın bunu ya, en kolay bu kasılıyor.

Her seviye için 6-8 şer tane toplasan yeter, sonra mühendisteyken pin this blueprint demeyi unutma hocam bu sayede yine mühendise gitmeden diğer FSDlerinide herhangi bir istasyonda geliştirebilirsin.

• eminmetehan E kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim dostum 🙏

• quote:

Teşekkür ederim dostum 🙏
    ilk olarak davs hope yolculuk edeceğim en sona wake scanner bırakayım diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: eminmetehan

Hocam hangi materyallerin gerektiğini öğrenmek için bu siteyi kullanırsan çok yararını görürsün, FSD geliştirmesi için bunları istiyormuş:
    https://inara.cz/galaxy-blueprint/2/

Sadece FSD geliştirmesi için Dav's hope'a gidebilirsin çünkü o geliştirme için gereken bütün manufactured materyalleri veriyor. Ama çok uzaktaysan yada diğer geliştirmeler içinde materyal topluyorsan en güzeli Elan Morin Tedronai arkadaşın dediği gibi gemileri patlatabilirsin misal FSD materyalleri için trasporter gemileri patlatman lazımmış sonra limpet controller ile toplarsın yada Convoy dispersal patternlerden çıkıyormuş onlarada bakabilirsin.

Sonra elementlerden Manganese, Phosphorus ve Arsenic lazımmış en zor bulunanı Arsenic diğer ikisi nerdeyse her gezengenden çıkıyor. Arsenic için hem Arsenic olan hemde Mercury olan bir gezegen bul hocam ve SRV ile topla. Güya Arsenic daha yüksek çıkma yüzdesine sahip ama ben 3-4 katı daha fazla Mercury toplamıştım nasıl oluyorsa artık. Sonra bir raw material trader'a gidersin ve 1 Mercury verip 3 Arsenic alırsın. İstediğin gibi gezegen bulmak için bu siteyi kullanabilirsin hocam:
    https://eddb.io/body

Material finder bölümüne Arsenic, Mercury, Manganese, Phosphorus ne lazımsa ekle Reference system olarak nerede olduğu yazarsın ve planetary landing yes yapman lazım, sana en yakın gezegenleri gösterir ve tek seferde ne lazımsa toplarsın. Raw material traderler neredeler onun içinde yine inarayı kullanabilirsin hocam:
    https://inara.cz/galaxy-nearest/

Sağa bulunduğun sektörü yazıp enterla hocam sonra ortadan material trader seç o zaman raw, manufactured ve encoded hepsini gösterir. İstediğin gibi ne lazımsa değiştirebiliyorsun bu traderlardan en azından öyle bir güzellik yapmışlar..

FSD geliştirmesi için bide encoded materyaller wake dataları lazım onun içinde wake scanner takıp bu high wakeleri istasyonlardan ayrılırken sürekli tara hocam eğer yanında ''high wake sektör adı'' yazıyorsa taranmış demektir yazmayanları contacts bölümünden hızlıca seçebilirsin. Kısa sürede toplarsın bunu ya, en kolay bu kasılıyor.

Her seviye için 6-8 şer tane toplasan yeter, sonra mühendisteyken pin this blueprint demeyi unutma hocam bu sayede yine mühendise gitmeden diğer FSDlerinide herhangi bir istasyonda geliştirebilirsin.
    Convoy dispersallar ve combat aftermathler tuzak. Hiçbir şey çıkmıyor. Saçma sapan mini görevler verip kanser ediyor. Aslında hazresler en iyi mat kasma yeri ama arkadaşı aşar gibi geldi. Elit anakondalar çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elan Morin Tedronai -- 22 Ocak 2019; 23:23:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Elan Morin Tedronai

Convoy dispersallar ve combat aftermathler tuzak. Hiçbir şey çıkmıyor. Saçma sapan mini görevler verip kanser ediyor. Aslında hazresler en iyi mat kasma yeri ama arkadaşı aşar gibi geldi. Elit anakondalar çıkıyor.

Alıntıları Göster
    Aynen hocam hazardous reslerde de kasabilir ama dediğin gibi düşmanını iyi seçmesi lazım ama sen saldırmadan kimse saldırmadığı için seçebilir aslında conflict zonelarda herkes daldığı için çok daha zor oluyor.

@deluxx

Şimdiden al bence hocam wake scannerı, diğer işleri yaparken denk geldikçe tararsın wakeleri.

• Fsd booster müthiş bir modül. Düz +10.5 ly acayip fark yaratıyor. O kadar zahmete değdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elan Morin Tedronai -- 23 Ocak 2019; 19:26:48 >
    Nasıl oluyor bu iş acaba

• quote:

Nasıl oluyor bu iş acaba
    Hocam öncelikle yüksek menzilli, SRV taşıyan, geminin üst kısmındaki utility slotlarında point defence (anlatacağım) bulunan bir gemi alıyoruz.

Sonra SYNUEFE NL-N C23-4 sisteminin B3 gezegenine gidiyoruz. Bu sistem bubble'a yaklaşık 1000 ly. Gezegende "guardian ruins" diye çıkıyor zaten, seçip iniyoruz.

SRV ile gemiden çıkıyoruz. Harabenin haritasını bulup bakmakta fayda var. Veya serbest kameraya geçip kuş bakışı göz atılabilir.

Harabenin içine gidiyoruz. Yerden "ancient relic" taşıyan bir kule çıkacak. O ancient relici vurup indiriyoruz ve srv ile topluyoruz. Bu yanımızda dursun, bir tane yeterli. Etrafta bulunan ancient casket, ancient urn gibi itemleri toplamaya şimdilik gerek yok.

Etrafta parıltılı kuleler göreceğiz. Parıltılı kısımları vurulunca guardian materyaller düşüyor. Olabildiğince topluyoruz.

Harabelerin merkezini buluyoruz. Büyük bir sunak gibi görünecek, önünde X işareti olacak. Bulunca önüne gidiyoruz ve yerden pylon denen içi parlayan taşlar çıkıyor. Bu taşların önüne geçip parlayan açıklığı vuruyoruz ve 4 dakikalık geri sayım başlıyor. 6 tane pylon bulmamız gerekiyor ama her pylonda 2 dakika süre ekliyor.

Bu sırada harabeler de boş durmuyor. Biz hareket ettikçe yerden sentineller çıkıyor. Önce plazma atacaklar sonra füze. Neyse ki füzeler için gemide point defence var ve bize gelmeden hepsi patlıyor. 2 tane sentinel bile srvye zarar verememeli. Ateş ederken turret kullanmanızı da öneririm.

Bütün pylonları açıp sentinellerden düşen materyali de toplayınca harabenin merkezine gidip yerdeki X işaretinin üstüne geliyoruz. Harabeye girerken aldığımız ancient relici bırakıyoruz. Büyük dönen bir top içinde ancient data çıkacak, data link scanner ile tarıyoruz.

Log in-log off yaparak aynı işlem 6 defa tekrarlanırsa bütün guardian modüllerini açacak blueprintler toplanıyor. Silahlar için farklı bir harabe var ama.

• 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.