Şimdi Ara

Elite: Dangerous (2015) [ANA KONU] (56. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.719
Cevap
38
Favori
74.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: goodorevil

Burada mesaj görünce sorayım dedim.

Şimdi biraz da Roleplay etkisi ile belli bir bölgede Type 6 Kargo gemisi ile ufak çaplı taşıma işleri yaparak para kazanıyorum. Yakında Type 7 alacak param olur.
    Eravate, Apoyota, Gd215 falan civarında takılıyorum ve bir miktar saygınlık v.b arttı.

Gönlümde ise Güneş sistemi yakınlarında takılmak var. Sizce Güneş sistemi yakınlarına gidip yeni bir başlangıç mı yapayım yoksa olduğum yerde kalayım mı?
    Kimse cevap vermemiş ben güncelleme yapayım bari.

Param yeterince birikince eski gemiyi bayiye takasla verip yepis yeni bir Type 7 Transporter aldım. Geminin kokpiti gemiye göre bayağı bir aşağıdaymış, ben de ilk uzay üssünden çıkartırken o hava kilidinden(air lock) geçerken ortalı geçeyim dedim yepis yeni geminin tavanını vurdum. Durduk yere tavanda macun oldu şimdi satması zor olacak.

Şakası bir yana, yeni gemi sayesinde 5-6 farklı taşıma görevi alıp hızlı hızlı para kasabiliyorum, ilk işim bu gemiyi gırtlak dolu hale getirmek olacak.

Sonrası için bana kalkanları sağlam, manevra kabiliyeti fena olmayan şöyle öldürme görevlerini yapabileceğim bir gemi tavsiye eder misiniz? Fer De Lance nasıldır? Yoksa Federal Assault Ship için falan mı kasmalıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Kimse cevap vermemiş ben güncelleme yapayım bari.

Param yeterince birikince eski gemiyi bayiye takasla verip yepis yeni bir Type 7 Transporter aldım. Geminin kokpiti gemiye göre bayağı bir aşağıdaymış, ben de ilk uzay üssünden çıkartırken o hava kilidinden(air lock) geçerken ortalı geçeyim dedim yepis yeni geminin tavanını vurdum. Durduk yere tavanda macun oldu şimdi satması zor olacak.

Şakası bir yana, yeni gemi sayesinde 5-6 farklı taşıma görevi alıp hızlı hızlı para kasabiliyorum, ilk işim bu gemiyi gırtlak dolu hale getirmek olacak.

Sonrası için bana kalkanları sağlam, manevra kabiliyeti fena olmayan şöyle öldürme görevlerini yapabileceğim bir gemi tavsiye eder misiniz? Fer De Lance nasıldır? Yoksa Federal Assault Ship için falan mı kasmalıyım?

Alıntıları Göster
    Benmim bildiğim fer de lance için belli bir rütben olması gerekiyor. Manevrası iyi gemi almaklada bitmiyor geminin iki aktı da donanımlara harcaman lazım. Bu oyunda öyle getir götürlede belli bir eytrden sonra para biriktirilmiyor. ben bu oyuna çok zaman ayıramıyorum bu nedenlede bir valture ve donanıumı alacak param oldu. onunla bile bounty yapsam gemi başına 40 50 bin para ile savaşıyorum .O çatışamalrda bile valture yeterli omuyor ki kendisi boş halde 6.000.000 falan yanlış hatırlamıyorsam

• quote:

Orijinalden alıntı: Donatn

Benmim bildiğim fer de lance için belli bir rütben olması gerekiyor. Manevrası iyi gemi almaklada bitmiyor geminin iki aktı da donanımlara harcaman lazım. Bu oyunda öyle getir götürlede belli bir eytrden sonra para biriktirilmiyor. ben bu oyuna çok zaman ayıramıyorum bu nedenlede bir valture ve donanıumı alacak param oldu. onunla bile bounty yapsam gemi başına 40 50 bin para ile savaşıyorum .O çatışamalrda bile valture yeterli omuyor ki kendisi boş halde 6.000.000 falan yanlış hatırlamıyorsam

Alıntıları Göster
    Type 7 boş hali 17 milyondu, üç beş de donanım ekledim (Frameshift drive falan, yoksa 11 ışık yılı falan atlayabiliyor anca, şimdi 21 ışık yılı oldu). Ortalama bir getir götür görevi 300k veriyor, yerine göre tek tük 800k veren var, 200k veren var. 5-6 tane aldım mı, her görev teslimatında da benzer bir görev daha alırsam gittiğim her istasyonda kafadan 300k alıp çıkıyorum. Kısa sürede bir kaç milyon biriktirebiliyorum.
    O yüzden şimdilik Type 7'yi doldurduktan sonra gelen paralarla önce iyi bir gemi alırım, sonra o geminin içini doldururum diye düşünüyorum.
    Açıkçası bir görevde peşime biri takıldı (NPC), supercruiseden çekmeye çalıştı, dediim çeksin bakalım ne olacak. Olduğu şu, ben daha adamı göremeden kısa sürede kalkanlarımı düşürüp beni indirdi. Olan 800k getirecek göreve, 900k geminin kaskosuna, 70k da görev başarısız oldu diye çıkan bounty'e oldu.

Acaba diyorum iyi bir saldırı gemim olsaydı, kalkanları falan geliştirmiş olsaydım gene çabucak düşer miydim? Yoksa yeterli gelir mi?

Cevabınız için teşekkürler.

• Donatn kullanıcısına yanıt
    Hatta hocam sizle konuştum oyuna girdim, karşıma çıkan manzara:

Elite: Dangerous (2015) [ANA KONU]

• goodorevil kullanıcısına yanıt
    Hocam oyun hakkında biraz yorum yapar mısınız bu aralar bayag ilgimi çekti de almayı planlıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnbzkrt

Hocam oyun hakkında biraz yorum yapar mısınız bu aralar bayag ilgimi çekti de almayı planlıyorum
    Hocam oyundan beklentiniz nedir? Ona göre anlatayım.
    Benim de bir sorum olacak hocam.

Android tarafında "Interstellar Pilot" diye bir oyun oynuyorum. O da uzay yaşamını konu alıyor. Oyunun özelliği şunlar.

- Herbiri kendine özgü amacı olan 10 dan fazla gemi

- İstasyonlar var. Bunlardan çoğu fabrika diğerleri de askeri üs,tamirci dükkanı,rafineri,ticaret istasyonu ve Shipyard(Burada büyük gemiler satılıyor)

-Kargoculuk,taksicilik,kelle avcılığı,yağmacılık,ticaret,madencilik,scavengerlik (savaşlarda yok olan gemilerden çıkan malzemeyi

veya ortada buldukları malzemeleri satıyorlar)istasyonunuza gelen her kişiden vergi alarak ve istasyonlardan görev alarak para kazanmak mümkün

-Gemi yükseltmeleri mümkün

-Madencilik asteroidlere "Mining laser" denilen lazerle ateş edilerek yapılıyor. Ortaya çıkan maden "Tractor Beam" ile çekiliyor. Tractor beam ile gemileri de çekmek mümkün.

-Bazı şirketler ticaret ağırlıklı yol izlerken diğerleri ordu gibi davranıyor. Sadece mining yapan da var

-Sektörler var ve sektörler arasında solucan delikleri ile geçiş yapılıyor.

-Oyunda hep yağmacı tayfa bulunuyor ve bu tayfa yok edilse bile başka sektörlerde ortaya çıkıyor

-Her "Faction" (Sen,oyundaki şirketler,diğer kişiler vs.) bir karaktere sahip. Mesela yağmacı tayfayı yok ederseniz "Honourable" kişilerle ilişkiniz artarken "Evil" ile ilişkiniz düşüyor. "Crooked" tayfası işine gelene göre davranıyor.

-Oyunda arada sırada terk edilmiş gemi ile ortaya bırakılmış kargo bulmak mümkün.

-Oyunda sadece şirketler değil tek kişiler bulmak mümkün.

- Geminin zırh katmanı bulunuyor,bu katman yok edilene kadar düşmana zarar veremiyorsunuz.

Sorum şu,bu oyun ile Elite serisi arasında fark nedir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Android tarafında "Interstellar Pilot" diye bir oyun oynuyorum. O da uzay yaşamını konu alıyor. Oyunun özelliği şunlar.

- İstasyonlar var. Bunlardan çoğu fabrika diğerleri de askeri üs,tamirci dükkanı,rafineri,ticaret istasyonu ve Shipyard(Burada büyük gemiler satılıyor)

-Kargoculuk,taksicilik,kelle avcılığı,yağmacılık,ticaret,madencilik,scavengerlik (savaşlarda yok olan gemilerden çıkan malzemeyi

veya ortada buldukları malzemeleri satıyorlar)istasyonunuza gelen her kişiden vergi alarak ve istasyonlardan görev alarak para kazanmak mümkün

-Madencilik asteroidlere "Mining laser" denilen lazerle ateş edilerek yapılıyor. Ortaya çıkan maden "Tractor Beam" ile çekiliyor. Tractor beam ile gemileri de çekmek mümkün.

-Bazı şirketler ticaret ağırlıklı yol izlerken diğerleri ordu gibi davranıyor. Sadece mining yapan da var

-Oyunda hep yağmacı tayfa bulunuyor ve bu tayfa yok edilse bile başka sektörlerde ortaya çıkıyor

-Her "Faction" (Sen,oyundaki şirketler,diğer kişiler vs.) bir karaktere sahip. Mesela yağmacı tayfayı yok ederseniz "Honourable" kişilerle ilişkiniz artarken "Evil" ile ilişkiniz düşüyor. "Crooked" tayfası işine gelene göre davranıyor.

-Oyunda arada sırada terk edilmiş gemi ile ortaya bırakılmış kargo bulmak mümkün.

- Geminin zırh katmanı bulunuyor,bu katman yok edilene kadar düşmana zarar veremiyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: AMD En Eyisi Moruq

Elite Dangerous çok daha kapsamlı doğal olarak. Her bir maddeye cevap yazayım:

- Elite Dangerous'da 30'dan fazla gemi var. Gemilerin de dediğiniz gibi kendine özgü amaçları var.

- İstasyonlar burada da var ancak devasa haritayı düşününce istasyonlar çoğunlukla birbirinin aynısı gibi oluyor, ayrıca gezegenlerde de istasyonlar var. İstasyonlarda dediğiniz gibi gene nakliyecilik, yolcu taşımacılığı, kelle avcılığı, ticaret, madencilik, kuryelik ve benzeri görevleri yaparak para kazanmak mümkün.

- Gemi yükseltmeleri oldukça detaylı, silahları, kargo ambarlarını, kalkan jeneratörlerini, güç ünitesini v.b tek tek yükseltebiliyorsunuz. Kimi modüller daha efektif iken karşılığında daha ağır oluyor, kimi modüller zayıf olmasına rağmen çok az güç çekiyor v.b istediğiniz gibi bir konfigürasyon yapabiliyorsunuz.

- Madencilik ben yapmadım ama "Mining Laser" olduğuna göre benzer mantıkla yapılıyor. Yalnız bunda başıboş malzemeyi Cargo Scoop isimli kapağı açıp gemiyi malzemenin üstüne doğru sürerek içeri alıyorsunuz.

- Şirketten ziyade örgütler var bu oyunda ama mantığını henüz çözmüş sayılmam. Sadece en çok parayı kim veriyorsa ondan görev alıyorum

- Elite Dangerous'ta bir yerden bir yere gitmek için ya Supercruise moduna geçmeniz gerekiyor (En fazla 1131c hız gördüm, ışık hızının 1131 katı, daha da hızlanılabilir ancak evren devasa bir yer, bu şekilde en yakın komşu yıldıza gitmek bile 1-2 gün sürer, daha çok yıldızın yörüngesindeki gezegenlere gitmek için kullanılıyor) veya Frameshift Drive modu var, sizi iki yıldız arasında mekandan ve hızdan bağımsız olarak ışınlıyor (Bu esnada hız ve yön göstergeleri sapıtıyor) saniyeler içerisinde bir yıldızdan diğerine atlamak mümkün, ancak yıldızdan gezegene v.b atlayamazsınız.

- Yağmacı tayfa hep bulunuyor diyemem ancak sizi Supercruise'dan çekip vurmaya çalışanlar oluyor, "Escape Vector" işaretine doğru uçmaya çalışarak kurtulabilirsiniz.

- Faction 3 tane var ama henüz tam çözebilmiş değilim, "Federasyon" tarafında ilerliyorum.

- Unidentified Signal Source'lar var ama kargo gemisi kullandığım için bilmediğim yere burnumu pek sokmuyorum. O yüzden oralarda ne var bilemiyorum.

- Geminin zırh katmanı bu oyunda da var, daha doğrusu kalkanlar var, kalkan jeneratörünüzün marifetine göre hasar almadan dayanabileceğiniz süre değişiyor.

Farklara gelince, Elite Dangerous'ta devasa bir evren var, harita çok büyük. Gezegenlere (Horizons DLC ile) inmek ve orada Rover sürmek mümkün. Manzaralar güzel, içerik olarak dediğiniz yapımdan doğal olarak fazla fazla dolu. Kısaca oynadığınız oyunun çok daha büyüğünü düşünün. GTA San Andreas ile GTA 5 gibi.

• Ekmek parası uğruna oradan oraya koşturup, uzayda nakliyecilik yapıyorum. Bu esnada güzel manzaraların da tadını çıkarıyorum.

Commander Veetor vas Qwib Qwib'den sevgilerle.

• Konu pek beklediğim kadar aktif değilmiş :D Neyse... Bir sorum olacak.

Bilmeyenler de vardır diye açıklayarak sorayım. Guardian frame shift drive booster diye bir opsiyonel modül var. Yanlış hatırlamıyorsam en az +4 en fazla +10 ly jump mesafesi veriyordu. Bu ve benzeri normalde kullanmadığımız modülleri technology brokerlardan açabiliyoruz. Buraya kadar tamam. Ancak bu brokerlar bu modüller için bazı materyaller istiyor. Özellikle frame shift drive için olan materyalleri nasıl bulabilirim?

• Gertize G kullanıcısına yanıt
    guardian mekanları var belli gezegenlerin belirli koordinatlarında. oralara gidip taranacak şeyler buluyorsun srv ile bide ufak bir puzzle oyunu var spoiler takmazsan youtubedan bak yoksa kendin çöz o şekilde geliyormo materyaller.

• Var mı aktif olarak oynayan? Bayadır girmiyorum anaconda'm garajda paslanmıştır. Maden için bir gemi alayım grup olarak madencilik filan yapalım rol dönsün biraz. Ya da powerplay olayına girelim düşman bölgelerde kargo gemilerini supercruisedan çekip patlatalım. 2 anaconda yeter herhalde 1 kişi de kargocu olur patlayan gemilerden kargoları toplar. Akar gideriz valla. Yapılacak çok şey var oyunda. Nebulalara filan gidip manzara fotosu filan çekeriz:D Bu arada istasyonları kontrol eden şirketler var o görev yaptıklarınız o kişiler. Aynı istasyonda aynı şirketten ne kadar çok görev yaparsanız onlarla aranız iyileşir böylece daha yüksek ödeme veren görevleri açılır. Para kasmak anaconda filan almak isteyenler herhangi bir yere bağlı olmayan ama civil war olan istasyonlara gidip orada savaşa katılırsa uçuk paralar kazanırlar. 300-400milyon kazandığım oluyordu 1 saatte. Organize bir ekip çok daha fazla kazanır tabi. Turk elite force muydu neydi discord grubumuz vardı 2 parti çıkıyordu o zamanlar göreve. Zevkliydi be özledim o günleri. Bounty yapacaklar ilk aşamada vulture filan alsınlar fazla kasmayın anaconda alıcam diye. Anaconda almakla bitmiyor 1.5milyar filan teçhizatlara gidiyor o meblaa bile az kalabilir şu anki durumu bilmiyorum çünkü oyunda. Esas para gemiyi aldıkdan sonra gidiyor.

En son oynadığımda o an alabileceğim maksimum uzağa zıplayabilecek bir gemiyle gitmiştim bir iki tane nebulaya. Baya güzeldi.

Buluşup birşeyler yapalım derseniz Atatürk istasyonunda toplaşabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miayke -- 23 Temmuz 2018; 18:39:7 >

•  Elite: Dangerous (2015) [ANA KONU]

• aktif discord kalanı var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miayke

Var mı aktif olarak oynayan? Bayadır girmiyorum anaconda'm garajda paslanmıştır. Maden için bir gemi alayım grup olarak madencilik filan yapalım rol dönsün biraz. Ya da powerplay olayına girelim düşman bölgelerde kargo gemilerini supercruisedan çekip patlatalım. 2 anaconda yeter herhalde 1 kişi de kargocu olur patlayan gemilerden kargoları toplar. Akar gideriz valla. Yapılacak çok şey var oyunda. Nebulalara filan gidip manzara fotosu filan çekeriz:D Bu arada istasyonları kontrol eden şirketler var o görev yaptıklarınız o kişiler. Aynı istasyonda aynı şirketten ne kadar çok görev yaparsanız onlarla aranız iyileşir böylece daha yüksek ödeme veren görevleri açılır. Para kasmak anaconda filan almak isteyenler herhangi bir yere bağlı olmayan ama civil war olan istasyonlara gidip orada savaşa katılırsa uçuk paralar kazanırlar. 300-400milyon kazandığım oluyordu 1 saatte. Organize bir ekip çok daha fazla kazanır tabi. Turk elite force muydu neydi discord grubumuz vardı 2 parti çıkıyordu o zamanlar göreve. Zevkliydi be özledim o günleri. Bounty yapacaklar ilk aşamada vulture filan alsınlar fazla kasmayın anaconda alıcam diye. Anaconda almakla bitmiyor 1.5milyar filan teçhizatlara gidiyor o meblaa bile az kalabilir şu anki durumu bilmiyorum çünkü oyunda. Esas para gemiyi aldıkdan sonra gidiyor.

En son oynadığımda o an alabileceğim maksimum uzağa zıplayabilecek bir gemiyle gitmiştim bir iki tane nebulaya. Baya güzeldi.

Buluşup birşeyler yapalım derseniz Atatürk istasyonunda toplaşabiliriz.
    Bir süredir konuyu takip ediyorum sırf bu postu atmak için üyelik açtım.
    Bir ara bir şeyleri havaya uçurmak isterseniz, yada arkanızı kollayacak birisine ihtiyacınız olursa seve seve katılabilirim. Sürekli online takılan yada klan ile hareket eden birisi değilim ama bir iki ufak gezinti güzel olur.

Bu arada 3 büyüklerden gemi dizecek olanları uyarayım, alttaki ufaklıkta sadece kalkan 77 milyon .

• M.Savas M kullanıcısına yanıt
    akşamları oynuyorum hocam takılırız bi ara

siz mühendisleri bitirdiniz mi? bu arada

yaklaşık olarak 868 saat tir oynuyorum bu mereti hala tam manasıyla modülleri tamamlayamadım

• speedser1 kullanıcısına yanıt
    Hocam ciddi miktarda materyal topladım ama halen açılmamış mühendisler var.

Core Internallar neredeyse tamam power plant ve bulkhead modlarını yapabilirsem prismatic, scb ve shield boosterlar var sırada. silahlar ise iki A4 beam laser g3 efficient modlu şu anda bu ikisi yetiyorda artıyor bile.

Şu anda corveti bir kenara alıp anaconda ile biraz yolcu görevi yapıp mühendislere odaklanayım diyorum, klasik madencilik vs. birazdan oyuna girip Atatürk istasyona doğru yola çıkacağım biraz orada takılıp anacondaya geçiş yaparım artık.

Edit: Atatürk istasyonundayım, bir iki gün burada conflict zonelarda takılırım herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.Savas -- 11 Ağustos 2018; 0:20:37 >
  • M.Savas M kullanıcısına yanıt
    bende şu an krait Mk2 var

anaconda çok hantal olduğu için pek tercih etmedim

uzun süre modlanmış python ile devam ettim ama şu krait Mk2 nin manevrası daha akıcı olduğu için favorim oldu

son üç aydır mühendislerle uğraştığım için rütbe pek kasamadım

ama bu arada passenger görevleri ile 2 milyar para kazandım

oyuna gelen son güncellemeden sonra artık bol paralı işler çıkmıyor başka yerleri aramak lazım

silahlar ve modüller şimdilik bende yeterli seviyede

bu aralar gezegenlerde element aramam gerekiyor şu shield booster için antimony lazım

yapacak epey iş var

• speedser1 kullanıcısına yanıt
    Hocam Antimony, Tellerium vs ham materyaller için bildiğim bir yer var, birkaç saatte 50-60 tane toplayabilirsiniz. Diğer üretim materyaller için compromised nav beaconlarda limpetleri çıkartıp ava gidiyorum genellikle, Hem combat rank hemde materyaller birikiyor. Data ise zaten birikiyor gemileri taradıkça.

Guardian fsd booster ve guardian module reinforcement için birde 400 ışık yılı yol almak gerek şimdi.

Nick yazabilirseniz oyun içinde size materyaller için bir yere götürebilirim.

Edit: Guardian FSD Booster'ı açabildim direk +10 ly sıçrama imkanı sunuyor. Açması çokta zor değil biraz srv ye alışkın olmak gerek birde uzun mesafe için asp explorer tarzında bir gemi gerekli.

Şimdi Anaconda için çok artısı yok ama corvette için çok iyi oldu. G4 range modlu 6A fsd ile bile 17 ly yi zor görüyordum sanırım 30ly görürüm mühendisler ile işim bitince.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.Savas -- 13 Ağustos 2018; 8:8:59 >

• 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.