Şimdi Ara

ELİNİZDEN GELENİ DEĞİL FAZLASINI YAPIN!!!

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
12
Cevap
2
Favori
1.206
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> TYT/AYT Genel Sohbet >> ELİNİZDEN GELENİ DEĞİL FAZLASINI YAPIN!!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    199 Mesaj
    merhaba gençler bu sınav süresinde sizinle hem biraz dertleşmek hemde bu sınavın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak istedim bende sizler gibi bu süreçten geçtim ama istediğimi hayal ettiklerimi alamayarak şimdi istemediğim bölümde istemediğim işleri yapmak zorundayım okula her gittiğimde fakülteye her ayak bastığımda kendimi sürekli keşkelerin içinde buluyorum yapamıyorum ben oraya o okula alışamıyorum ama mecburum çünkü bırakacak cesareti kendimde bulamıyorum şu sıralar tam bıktım o yüzden buraya birkaç şey yazmak istedim öncelikle bu sınav için çok çalışın çünkü sene sonunda tercih verdiğinizde bu sizin bütün yaşamınızı etkileyecek bu sınav sizin dönüm noktanız olacak o yüzden olabildiğince fazla çalışın bulduğunuz her fırsatta çalışın çalşın çalışın!!!her zaman sonuçların açıklanacağı o günü düşünün o gün ya çok mutlu olup uzun bir maratonu başarıyla tamamlayacaksınız yada o gün sizin hayatınız boyunca unutamayacğınız kadar nefret dolu bir gün olacak bunu sakın aklınızdan çıkarmayın asla ve asla bilinçsiz tercih yapmayın kendinizi tanıyın neleri yapabileceğinzi ve neyi gerçekten istediğinizi sorun kendinize tercih zamanı ve asla istemediğiniz bir bölümü yazmayın kendinize inanmaktan asla vazgeçmeyin ben hep kendimi elimden geleni yaptım diyerek avuttum ama keşke elimden gelenin daha fazlasını yapabilseymişim :( inşallah bu sınavda emeklerinizin karşılığını alırsınız

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    3 Not
    Tamam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ya kardeşim ne diyorsun sen ? İnsanların tek gayesi sınav mı? Başka şeyler yok mu bizim için? Sınav çok önemli, yapamazsan hayatın kayar bilmem ne sizin gibiler yüzünden onurunu, serefini, karakterini satan iğrenç insanlarla doldu çevrem. Sırf bir soru eksik yapsın diye arkadaşına ne yalanlar söyleyen kisiliksiz insanlar var. Sınav lan bu. Belki tıpı kazandın ama karakterini kaybettin. Ben daha iyi yasayayim diğerleri ne halt yerse yesin kafasiyla kazanan adam tipci olup napacak. Böyle kazanacaksan hiç kazanma arkadaşım daha iyi. Senin özelinde söylemiyorum genel hitap bu. İnsanları at yarışına sokmayın.

Tamam sınav her şey olmayabilir ama hayatı büyük ölçüde etkilediği tartışılmaz bir gerçek vve bence adam haklı dağılalım

yorumun oldukça ilginç bu yaşa gelip hala bir paragrafta neyin anlatılmak istendiğini anlayamıyorsan bir sıkıntı var demektir biraz kitap oku dostum okuduğunu anlayabilmen için
    |
    |
    Angry Man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: malefizz

yorumun oldukça ilginç bu yaşa gelip hala bir paragrafta neyin anlatılmak istendiğini anlayamıyorsan bir sıkıntı var demektir biraz kitap oku dostum okuduğunu anlayabilmen için

"sene sonunda tercih verdiğinizde bu sizin bütün yaşamınızı etkileyecek bu sınav sizin dönüm noktanız olacak o yüzden olabildiğince fazla çalışın bulduğunuz her fırsatta çalışın çalşın çalışın!!!"

Sanırım sorun bende değil paragrafta

Biraz ağır bir eleştiri yaptığımı biliyorum içimi dökmek istedim ama insanları bu psikolojik savaşın içine itmek bence bir hata. Herkes kazanamayack bu da bir gerçek. Ayrıca çok kitap okumanın önemli olmadığını asıl olanın anlamak olduğunu belirtmek isterim

• Teğmen
    199 Mesaj

sene sonunda tercih verdiğinizde bu sizin bütün yaşamınızı etkileyecek bu sınav sizin dönüm noktanız olacak o yüzden olabildiğince fazla çalışın bulduğunuz her fırsatta çalışın çalşın çalışın!!!
    Yukarıda ki paragrafta anlatılmak istenen nedir?
    A)Sonradan pişman olmamak için her fırsatta çalışılması gerektiği
    B)Bu sınav bir psikolojik savaştır her türlü iğrençliği yapın karakterinizi değiştirin arkadaşlarınızı satın
    B seçeneğini anlayabilmen için oldukça çaba sarf etmiş olmalısın :)
    bu arada kardeşim konu senin eleştiri yapman değil konuyla alakasız eleştiri yapıp konuyu saçma yerlere çekmen
    |
    |

Ilk olarak fazla çaba sarf etmedim. Bu benim yorumum. Sen yazarken farklı şeyler düşünerek yazmış olabilirsin görüş ayrılığı gayet doğal. İnsanlar benim ya da senin görüşünü desteklemek zorunda değil zaten ben böyle anladım diye insanlar benim görüşümü haklı bulmak zorunda da değil. İsteyen istediğini düşünebilir. Ayrıca senin yazdığını okuyan kişiler kişiliğini kaybetecek demiyorum ama bunlara teşvik ediyor. "Sınavı hayatının merkezine koyuyor" Benim istemediğim şey tam olarak bu. Dedigim tipteki insanlarla pek tanismadin herhalde. Onlar merkezine sınavı koyan tipler. Ve son olarak burası forum. Sen nasıl kendi görüşünü/tecrübeni insanlarla paylaşıyorsan bende aynı şekilde görüş paylaşıyorum ve bunda bir sıkıntı görmüyorum.

|
    |
    malefizz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Adam haklı sınav her şeyi etkiliyor
    Hayat boyu yapacağınız iş
    Evleneceğiniz kişi onun kariyeri
    Çocuklarınıza sunacağınız imkanlar
    şimdi tepki gelecektir ama maddi imkanları çok olmayan okumamış bir ailenin çocuğu ile bir hukukçunun mühendisin doktorun çocuğu aynı olmuyor (istisnalar tabiki var) okunan okullar sunulan imkanlar vs daha iyi yerlere gelmesini sağlıyor hiç olmadı özel ünilerde çokk iyi bölümlerde okuyabiliyorlar
    Yani bu Sınav çocuklarımızı torunlarımızı bile etkiliyor
    Sağlık probleminizde gideceğiniz hastane iyileşmek için gerekli imkanlar tedaviler ve bunların kalitesi
    Torunlarınıza kadar yolu var bence hayatın çooook büyük bir bölümünü etkiliyor kimse çıkıp yok hayat sınavdan ibaret değil demesin bu ülke içinbu böyle kimse kendini kandırmasın etkiliyor ha etkilemese bile
    her sabah işe mutlu gitmekle söverek gitmek bir mi??

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    784 Mesaj
    Gayet de katılıyorum bu sene bütün kuvvetimizi toplayıp çalışma zamanımız. Sonrası tevekkül metodu.
    |
    |
    ama malesef bu sınav hayatımızı etkileyecek sonuna kadar haklı adam
    |
    |

Kendini teselli etme mod 10. Arkadaşının 1 netini eksikti 2.5 milyon kişinin girdiği sınavda tıpı kazanacağını düşünen adam zaten kazanamaz. O senin cevrenle ilgili. İlk sene berbat yapıp yanımdaki arkadaşım 7k yapınca öyle mutlu olmuştum ki kendimin kötü yaptığına üzülmedim. Gerçi ben mezunu kafama koymuştum ayrı mesele

|
    |
Reklamlar
emek server
kolayoto.com
SEO
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,424
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.