Şimdi Ara

Elinizde olsa bu ülkeden gider miydiniz (ANKET) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

Elinizde olsa bu ülkeden gider miydiniz (ANKET)

(En Son Oy Tarihi: 27.12.2017)
Giriş
  • Ülkemi seviyorum ama hükümetün yaptığı yanlış politikaların ceremesini maddi yönden çekmek artık dayanılmaz bir hal almış durumda ve bende bir birey olarak bu dünyada rahat yaşama hakkına sahip olduğumu düşünerek gitmek isterdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 dk durmam
  • Ülkenin iyi günleri olduğu gibi kötü günleri de olacak baştakiler görüp üzülenlere söylüyorum onlar Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin gelip geçici liderleridir çok takılmamak lazım sonuçta iyi ve kötü bazı şeyler yapıyorlar. Zamanı gelince ya biz gelicem ya başkası gün gelicek herşey düzelecek inanın dedelerimizin dayandığı gibi dayanalım NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

• Arkama bile bakmadan giderim valla

• Son 6 ay zaten. Gençliğimi heba edemem burada. Ama yaşlanınca bir iki şey düzeltmek için gelirim geri. Tabii duzeltilecek bir şey kalırsa

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: modifci

Son 6 ay zaten. Gençliğimi heba edemem burada. Ama yaşlanınca bir iki şey düzeltmek için gelirim geri. Tabii duzeltilecek bir şey kalırsa

Çok para harcayacak mısınız bunun için ?

• eger bir vasfım olsaydi yurt disi kovalardim burada yasayamiyoruz duzgunce orada en azindan daha rahat yasam olurdu guzel bir arac guzel bir beslenme mutlu bir yasam

• quote:

Orijinalden alıntı: cem1907

eger bir vasfım olsaydi yurt disi kovalardim burada yasayamiyoruz duzgunce orada en azindan daha rahat yasam olurdu guzel bir arac guzel bir beslenme mutlu bir yasam

Burada vasıfsız bir şekilde nasıl yaşıyorsunuz peki ? :)
  • YuckFou kullanıcısına yanıt
    ben mağazacılık sektöründe çalışıyorum vasıftan kastım bi oto tamircisi berber gibi bir meslek
  • quote:

Orijinalden alıntı: YuckFou

quote:

Orijinalden alıntı: modifci

Son 6 ay zaten. Gençliğimi heba edemem burada. Ama yaşlanınca bir iki şey düzeltmek için gelirim geri. Tabii duzeltilecek bir şey kalırsa

Çok para harcayacak mısınız bunun için ?

Gitmek için mi? Hayır Almanya'da ücretsiz Almanca yüksek yapacağım ondan sonra kalırım bir şekilde. Olmadı kanada.

Ama tr ye yatırım yapmayı düşünüyorum ileride.

• 1 saniye bile durmam artı arkama bile bakmam

• Amariga'nın uşaklığın bile yaparım,bir mesaj uzağınızdayım ; ).

• quote:

Orijinalden alıntı: esma_dkltş

gitmek isterim ama aklıma Atatürk ve arkadaşlarının verdiği mücadele gelince fikrimi değistiriyorum gitmek istememin nedenleri eğitim ve zamlar sanki bir adim atacagimda önüme taş konulmuş gibi hissediyorum değişen sınav sistemi yetersiz olduğu halde görevine devam eden öğretmenler vs

Atatürk bizzat eğitim için öğrenciler göndermiştir yurt dışına

http://www.renklinot.com/kultursanat/ataturkun-egitim-amacli-yurtdisina-gonderdigi-ogrenciler.html

Eğitimini aldıktan sonra tekrar dönüp vatanına daha yararlı olursun.

Celal Şengör günümüzde buna örnek gösterilebilecek birisi mesela.

• HIGHER kullanıcısına yanıt
    Benim kasdettigim temelli gitmek yazı için tsskler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5A9B86391 -- 13 Aralık 2017; 17:37:43 >
  • Up

• Giderdim.Ülkemi seviyorum ama ülkemizdeki cehalet kontrol edilebilir değil artık.1 kere bu hayata geliyoruz neden daha güzel şartlarda yaşamayalım? Neden daha ucuz daha refah seviyesi yüksek daha güvenli bir ülkede yaşamayalım? Hadi diyelim Atatürk gibi yapmaya çalışıp kaldınız.Bu ülkeyi nasıl değiştirebilirsiniz? Arkadaşlar o zaman birlik beraberlik vardı.Atatürk'ü halk destekledi ve hedeflerini dış güçler bilmiyordu.Bu ülke için stratejilerinden Amerikanın vs. haberi yoktu.Önünde siyasi ve askeri bir engel yoktu.Şu an öyle mi? Şu an bırak hükumeti değiştirmeyi bir eleştiri yapınca bile peşinize düşüyorlar.Devrim yapmak için bir planınız stratejiniz olunca üsttekilerin anında haberi oluyor.Ayrıca şu an birlik beraberlik yok.Ülkede her ırktan insan var ve bölücü çok.

Umarım ben yanılırım umarım ülke çok iyi yerlere gelir ama bu kadar asimile olmuş bir ülke benim nazarımda bu saatten sonra kurtarılamaz.O nedenle kendimi feda etmek yerine daha iyi bir ülkede mutlu mesut yaşamak isterim.Dikkatinizi çekiyorum amacım ülkemi satmak,kaçmak ya da aşağılamak değil.Sadece kendi hayatımı önemsiyorum

• Hayır diyen zengin çocuğudur, net.

• quote:

Orijinalden alıntı: R.Hooke

Gitmezdim.Ailemi burada bırakıp gidemem.Gitmeme sebeplerimin arasında yaşadığım şehirde var.

Şehir İstanbul değildir ya ? Olamaz.

• Kuvai Milliye ruhuyla ülkeyi kurtaran nesilden fırsatını bulsam anında giderim nesile. Bakıyorsun tek nedeni daha rahat yaşamak. Ülke umrunda değil. Ülke yansın umrunda değil. Kurtuluş savaşında cepheye giden asker kuru ekmek ve hoşaf ile öğün atlıyorlardı. Kimi zaman öğün boş geçiyordu. Bunun adı demogoji değil. Bunun adı ülke gerçeği. Kanada mahkeme olmadan direk kabul ediyormuş. Nolur gidin. Allah rızası için gidin.

Fırsatım olsa da gitmezdim net.

Not : Ülke batıyor yeaa diyerek alıntı yapacak tatlı su balıkları zahmet etmesin lütfen. Kimseye cevap vermeyeceğim. Bu benim düşüncem.

• quote:

Orijinalden alıntı: yeB tadeS

Kuvai Milliye ruhuyla ülkeyi kurtaran nesilden fırsatını bulsam anında giderim nesile. Bakıyorsun tek nedeni daha rahat yaşamak. Ülke umrunda değil. Ülke yansın umrunda değil. Kurtuluş savaşında cepheye giden asker kuru ekmek ve hoşaf ile öğün atlıyorlardı. Kimi zaman öğün boş geçiyordu. Bunun adı demogoji değil. Bunun adı ülke gerçeği. Kanada mahkeme olmadan direk kabul ediyormuş. Nolur gidin. Allah rızası için gidin.

Fırsatım olsa da gitmezdim net.

Not : Ülke batıyor yeaa diyerek alıntı yapacak tatlı su balıkları zahmet etmesin lütfen. Kimseye cevap vermeyeceğim. Bu benim düşüncem.

Saygı duyarım.Peki Kuvai Milliye'ye benzerlik adına ne tür eylemlerde bulunuyorsuz ? Ya da tavsiye edebileceğiniz ?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.