Şimdi Ara

Elindeki Skylake ve Haswell I5 I7 Islemcileri Elden Çıkarmak İsteyenler Yanlış Yoldasınız... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
1
Favori
5.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet insanlar 5 yıl kullanacağı bir şeye maaşının yarısını verebilir. Ayrıca asgari ücret alanlar toplumun büyük çoğunluğunu oluşturmuyor. Donanım merakı olan insanlar zaten çoğunlukla asgari ücretli değil.
  • Yeni sistem toplayanlar ryzen almayı düşünebilir ancak elinde sistemi olanlar kendilerine yeterli geliyorsa tutsunlar sistemlerini. Öyle değiştirmeyi zaten düşünüyorlarsa ryzen toplasınlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -MoDeStUs-

Ryzen işlemciler sanırım oc konusunda çok kötü olacaklar gibi.Zaten 1800x-1700x-1700 bu 3 işlemciyle bile kıllanmıştım.Sadece ghz farkı bu kadar fiyat farkı yaratamaz.İntel işlemcileri sıvı sogutmayla rahatça 5-5.2 ghz olmakta.Oc düşünenler için ryzenler pek iyi tercih olmayacaklar gibi.Amd bu açığı thread sayısıyla kapatması gerekir.

Tmm, madem ghz farkı bu kadar fiyat farkı yaratamıyor şimdi bana o savunduğunuz Intel'in 6800K ile 6850K işlemciler arasındaki 180 dolarlık fiyat farkının nedenini söyleyin, size direk hak vereceğim...

Ayrıca sıvı sogutma ile rahatça 5 Ghz olan işlemciyi de bana söyleyin Inteldeki...

X serisi olmayan Ryzen 7 1700 bile Asus Crosshair anakartta 1050 mhz'lık stabil Overclock yapılarak 3.0 Ghz dan 4.05 Ghz a çıkarıldı, Overclock performansının en az aynı seviyede olacağı belli olan 1800x'e mi yapılamayacak acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 28 Şubat 2017; 1:1:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Babanın.Oğlu.Kemal

Çok net hocam siz youtuberlarin ultra sistemlerde aldığı sonuçları baz alarak bizim ülkedeki pc kullanıcılarını bir tutamazsınız insanların %80 inin alabildikleri ekran kartı rx480 veya gtx 1060 ise burda i5 4xxx 6xxx leri sat ryzen de ucarsin demenin anlami yok 0 dan alsınlar ama sat demek gerçekten saçma ve gereksiz azıcık beyni olan insan bunu anlar anlayacaktır da.

senin mantık sadece oyun üzerine kurulu o yüzden yanlışsın
  • Firaristt F kullanıcısına yanıt
    Kendinizi boşa yoruyorsunuz hocam boşverin tüketim toplumu olmaya alıştırılmış koyun sürüsü halkımıza ne kadar da dil döksek boş

• Anahtar kelime tam olarak bu iste oyun Türkiye de oyun dışı işlerle uğraşan kesim o kadar az ki onlara zaten bisey demiyorum mevzu tamamen butcesi kısıntılı ortalama bi Turk kullanıcının oyun odakli olarak almış oldugu Intel 4. ve 6. Nesil islemcilerin fazlasıyla yeteceği ve ryzen ın onlar icin bir anlam ifade etmemesidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quattro6 -- 28 Şubat 2017; 1:13:46 >
  • Mesajım bulunsun.

• Yüzde 5ten fazla getirisi olduğu kesin bunu Erdi Özüağ da doğruladı lakin şu RENDER muhabbetinizi bir türlü anlamıyorum .

Gören de sanır ki bütün Türkiye cinema 4d, 3ds max uzmanı . 3d markta iki tane test kastırıp üç tane oyun oynayacak diye kıyameti koparıyorlar .

Ne renderi Allah aşkına bırakın. Aranızdan kaç kişi bu işlerle ilgileniyor sanki . Abartıyorsunuz her şeyi render da render . Sanki silikon vadisi Ankara Çubuk ovasında
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    Film arşivi yapanlarda uğraşır.Ben uğraşıyorum filmleri sıkıştırmak için,dublaj ekleyip vs işlemler yapıyorum.

Ne kadar güçlü işlemci olursa sıkıştırma o kadar kısa sürüyor.
  • redoracle R kullanıcısına yanıt
    Bütün sistemin nvm-e m.2 Ssd'de değilse boşuna yormayın cebinizi. Sanki Hdd'den 500-600MB/s çekiyorsunuz da İşlemci yetmiyor

• amd müthiş pompalamalarla heyecan yaratıyor sonra pratikte dalga konusu oluyor. keşke yanılsak.
  • Firaristt F kullanıcısına yanıt
    cevap gelmedi
  • Mesaj silinmemiş en azından Raid0 Hdd, 2600K'yı frenliyor da...

• 4790k kullanan biri olarak durumu anlatayım.

4790k, 6700k kullanıyorum ryzen 4/8 e geçince FPS coşacak ondan dolayı satıp ryzene geçiyorum diyenler hayal kırıklığına uğrar.

Fakat 4/8 ryzenler çıktıkdan sonra 2. el intel 4/8 i7 işlemcilerin fiyatları ölecek. Kimse 800 TL'ye 4/8 ryzen satılırken gidip 2. haswell i7'ye 1000 TL filan vermez, ryzen 4/8 den sonra 2. elde intel 4/8 işlemcileri fahiş fiyatlara satmayı unutun(hatta 4/8 ryzenler çıkınca intelde 4/8 i7'ler için fiyat indirimine mecbur gidecek). Eğer zamanım var diyorsanız hazır para ediyorken 4/8 ryzen çıkmadan elinizde ki özellikle skylake altı i7 işlemcilerinizi elden çıkarın, ryzen çıkınca 2. el sattığınızla aynı fiyata hatta daha ucuza 4/8-6/12 ryzen alırsınız, elinizdekilerin fiyatı ölmeden üstüne pek para koymadan güncel bir platforma geçmiş olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 28 Şubat 2017; 22:27:32 >
  • İkinci el bölümü i7 işlemcilerini aynı GTX 1070 çıktığında GTX 980Ti küfürle beraber 2000TL'ye satmaya çalışanlarla dolu.
  • elinde 4 5 6 jen. i5 i7 olanlara tavsiye tamam. ama yeni kasa toplayacaklar içinde ryzen almanız gerek deseydin samimiyetine inanırdım. neysin sen intel basın sözcüsümü?
  • bu Fiyatlara 1800X iyi değilmi hatta bir kaç ay sonra amd fiyat indirimine gidermi intel indirim yaptı belli olmaz

ama bence
    amd r7 1800X fiyatı iyi çekirdek sayısına göre önbelleğine göre tdp değerine göre
  • +1

• Eğer bir mmo oyuncusu iseniz, yeni nesil mmo oyunlarını oynuyorsanız ve elinizde en kötü bir i7 niz yoksa hiç düşünmeden ryzene geçin derim. Aksi takdirde i5 2500k bile her oyuna ve ekran kartına yetecek bir işlemci. (1070, 1080 ekran kartı kullanmıyorsanız.)

Eğer single player oyunlar oynuyorsanız ve elinizde orta halli bir ekran kartınız varsa boşu boşuna masrafa girmeyin. Hissedilir bir fark göremeyeceksiniz. Elinizdeki intel işlemciler çöp değil gayet güzel işlemciler.

Eğer hem oyun oynayıp hemde çok çekirdek destekli uygulamalar üzerinde çalışıyorsanız (render, encoding vb.) ryzene geçebilirsiniz.

Eğer yeni bir sistem toplayacaksanız kesinlikle ryzene geçin. ister oyuncu olun ister olmayın. hatta sadece oyun oynayacaksanız mutlaka r5 leri bekleyin. r7 ler sırf oyun için çok lüks kalır.

Bu arada bende masaüstü sistemimi yakın bir zamanda sattım. notebook alacağım ama piyasanın bir oturmasını ve olası indirimleri bekliyorum.

Son söz : hype'a kapılıp zarar etmeyin.

• Düne kadar çalışan oynadığınız oyunlar Ryzen den sonra çalışmayacak hemen satıp Ryzen e koşun i7 6700k ve 980ti var bende, ben de kara kara düşünüyorum Ryzen çıktı oyunlar ne olacak, nasıl oynayacağımı :(

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.