Şimdi Ara

Elindeki Skylake ve Haswell I5 I7 Islemcileri Elden Çıkarmak İsteyenler Yanlış Yoldasınız...

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
102
Cevap
1
Favori
5.320
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> Elindeki Skylake ve Haswell I5 I7 Islemcileri Elden Çıkarmak İsteyenler Yanlış Yoldasınız...
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1706 Mesaj

Evet amd standında 6900k vs 1800x ıncelıyorlar.Bak tekrar edıyorum amd standında

Ayrıca 1700 7700k yı ezdı gectı bıtırdı ya su vıdeoyu bır at bakalım bızde ızleyelım.Yapay testler harıcınde nasıl olmus bu ıs bızde gorelım!

1800x 6900k nın kafasına vurmus demek kı %50 perf. farkı atmıs bunuda bır gorelım gosterebılırsen

Bak goruon mu ne buldum:https://www.youtube.com/watch?v=DHeY6QIh0ws

Vıdeoyu sırf bu kısı ıcın attım resmı test sonucları cıkmadan boyle vıdeolara ınanmasın kımse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WARTIME -- 27 Şubat 2017; 10:8:42 >
    |
    |
    mertyagci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1516 Mesaj

Kesinlikle söylediklerinize katılıyorum. Aslında ben hükümeti sevmem fazla, hatta karşı çıkarım çoğu yaptığı şeye. Fakat doların bu denli artması ve parçaların çıkış fiyatına göre astronomik rakamlara satılması da bizim yüzümüzden. İsraf yüzünden. Yahu her konuda israf ediyoruz. Araba alıyoruz 2/3 sene geçmeden satıyoruz yenisini alıyoruz. Ya yazık günahtır. Beğendiğimiz, hayranlıkla baktığımız o avrupa ülkelerinde insanlar bir şey alırken ömürlük olsun diye alıyor. Kimsenin aklında bizim gibi düşünceler yok. Adam araba alıyor 10 sene idare eder bu beni diyor. Gerçekten bize her şey müstehak.

Geçen gördüm adam konu açmış 6700 satıp 1700 alacağım diyor tavsiye istiyor, bizim elemanlar da hiç durur mu

Uzun lafın kısası, kimin ne alacağına karışamam tabiki, herkesin kendi parası. Fakat ortada açıkça olan bir şey varsa o da büyük bir israf yaptığımızdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Babanın.Oğlu.Kemal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Spotify
    Hail Sithis!
    Hard Rock / Melodic Death Metal
    The first rule of Fight Club is: You do not talk about Fight Club.

• Yüzbaşı
    802 Mesaj
    i3 4160 bile henüz satılmamalı bence . Eğer ağır programlar ile uğraşmıyorsanız i5 ten sonrası fantazidir .

|
    |

Ama benim gibi emektar 2500k sini değiştirmeyen bir sürü insan var. Bizler için iyi oldu. Ekran kartım da gtx 970, orada da amd yi bekleyeceğim, almasam bile kesinlikle rekabet getirir.

Intel de Nvidia da boş durmaz fiyat düşüverir, bu yaz piyasa oturunca sistem toplamayı düşünüyorum.

|
    |
    Ryzen 14nm yeni mimari olduğu için single core hızı en az sky/kabylake kadar olacaktır, bunun üzerine multicore da ezici üstünlüğe sahip gibi gözüküyor render testlerine göre. Stream le işi olmayan oyun kullanıcısının skylake-kabylake bir mainstream işlemciyi değiştirip geçmesi gereksiz olur.

Ancak productivity için (render, video, photo editing vs.) kullanan ve oyun stream edenler için büyük avantajı var gibi gözüküyor Ryzen 7 serisi işlemcilerin. AMD nin 2016 ilk sunumunda oyun streamde 7700k sürünürken Ryzen 7 gayet akıcıydı. Cinebench gibi testlerdeyse broadwell performansı verdiğini görüyoruz zaten, kullanıcı testlerinden de böyle çıkacaktır. Geçip geçmemeyi kullanıcı ihtiyacına göre karar verir ancak kullanmayacağınız performans için gereksiz para harcayıp işlemci yükseltmeyin.
    |
    |
    Şimdi pahalı fiyattan elden çıkarıp ryzen alsa sonra ryzen işlemciyide pahalı fıyatyan satıp zarar etmez hemde daha iyi bi sistem kullanmış olur yani satanlar boşa satmıyo

|
    |

Ben bu mesajımda üstünlükten değil, Benchmark programlarının güvenilirliğinden sözetmişim. Daha önce yanılttığı gibi şimdide yanıltabilir. Gerçek manada oyun ve render alma testlerinde kendini kanıtlaması gerekli.

|
    |

|
    |

2 gün kaldı merak etme. O zaman gerçek test sonuçlarını göreceksin. Adamlar kendi ürününü İntel standında sergileyecek hali yok herhalde. AMD yayıncılara, editörlere paket paket anakart ve işlemci gönderdi alın inceleyin görün diye. Gerçekten şaka gibisiniz. Videoyu işyerindeki internetten dolayı atamıyorum çünkü giremiyorum ama tarif edeyim youtube da r7 1700 ile 7700k nın twitch tv den yayınlanırken oynanan dota 2 videosu var. Yayınlayan kanal ise Tehcnopat. Gerçi bu forumun editörleride işlemciyi aldı denediler ve 2 marttan önce size açıklayamyoruz ama 2 martta ryzenların nasıl bir devrim olduğunu size göstereceğiz dediler aha da işte şu an bu aynı çatı altında bulunduğumuz forum sakinleri. Onunda videosunu atayımmı. Onada inanmıyorsanız yapacak bişey yok.
    |
    |
    WARTIME kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    İşlemci: AMD Ryzen5 2600 / Anakart: ASUS TUF B450 PLUS GAMING / Bellek: Crucial Ballistix Sport LT Gray DDR4 (2X8)16GB 3000MHz CL15 / Soğutucu: COOLER MASTER HYPER TX3 EVO / Ekran Kartı: ASUS GeForce GTX1050 Ti OC DirectCU II GDDR5 4GB 128Bit DX12 / SSD: Kingston 120GB V300 / Sabit Disk: Seagate 3.5" 1TB Barracuda / Güç Kaynağı: HIGH POWER Element Smart 750WATT / DVD Yazıcı: SAMSUNG SH-224DB/RSBS 24X ± DOUBLE LAYER / Kasa: EVEREST RAMPAGE STORM W5 Monitör: Viewsonic VX2457 Klavye: Logitech G710 Mouse: A4 Tech Bloody V7MA Kulaklık: ASUS STRIX 2.0
  • Yarbay
    6579 Mesaj
    Blender kullanıcısıyım, sanırım bir süre daha fx 6300 kullanacağım. Şu blender test videoları biraz daha olumlu şekilde seyir ederse ona göre seçim yapacağım.
    |
    |
    Şimdi bu ryzenlar gözüme çok zengin gözüküyor ama dürtülere yenilip almayacağım.

Ama Ryzen 3 lü Mini ITX bi kasa toplayacağım yazlığa.
    |
    |
    Intel i7 8700K Delid@4.9GHz - NZXT Kraken X52 - MSI Z370 SLI PLUS - Corsair Vengeance RGB PRO 3200Mhz 32GB - MSI GTX 1080 Gaming X Plus - Asus VG248QE - XPG S40G 512GB - Samsung 750 EVO 250GB - Sandisk SSD Plus 480GB - Seagate Barracuda 2TB - Corsair RM850i - NZXT S340 Elite - Razer Blackwidow Ultimate 2013 - SteelSeries Rival 110 - Corsair Void RGB Wireless S.E.
  • Yüzbaşı
    689 Mesaj
    6700k 1070 sli da bile darbogaz yapmiyoken niye degistireyim ?

|
    |
    Intel-6700K Asus-Rog Strix 1070 SLI Asus-Z170 Sabertooth Corsair-Lpx 3000Mhz 16Gb Corsair-760T Evga-P2 1200 Samsung-850 Evo 500Gb Samsung-CF791 Corsair-8x AF140 Corsair-H115İ Razer-Ouroboros Nzxt-2x Sentry Mix 2 Nzxt-Hue+Asus-Strix Tactic Pro Gigabyte-HB SLI Bridge Evga-P2 White Cable Kit Razer-Goliathus Control Extended Philips-Spa 5300 Corsair-Void Wireless RGB
  • Yarbay
    3780 Mesaj

Benim bildiğim bir işlemci test edilirken en sık kullanılan uygulamalar;

Renderlar;

Cinebench
    Handbrake
    Blender

Octane(Web Testi)

7Zip ile sıkıştırma

Bir de Dolphin Emulator

Bunların 4 tanesini görmüşüz daha ne istiyorsunuz?
    |
    |
    mıçanadam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ryzen 7 2700X@4,3 Ghz(1,4V) - EVGA CLC 280 - Cooler Master Master Gel Maker - Asus Crosshair VI Hero X370 - 8*2 GB Gskill Trident Z RGB 3200 CL14@3200 CL12 - Saphire RX 580 Nitro 8GB - Samsung EVO 970 500 GB NVME SSD - Samsung EVO 850 500GB SSD - Radeon R7 240 GB SSD - EVGA Supernova G2 650W - Rampage Imposing Rainbow RGB Kasa
  • Binbaşı
    1706 Mesaj

Tamam ben buradayım hıcbır yere kaybolmuyorum 2 martta ve ondan sonrasında da buradayım

Demek ıstedıgım ıntel standında olacak halı yok ıncelemenın fakat amd standlarında hep yuksek goruyoruz pıyasaya cıkınca alakası olmuyor.Bunu hem rx480de hem bulldozer serısınde gorduk

Paket paket gonderdıler ıncelemer yapıldı hazır beklıyorlar ama test ettıklerı seyı soyleyeyım mı sana 1800x ıle 6900k genel olarak test edıldı

evet o dedıgın twıtch yayınını bende gordum eger sen buna ezdı gectı dıyorsan akıl fıkır versın ne dıyeyım.Hem ayrıca oyun oynarken kacımız yayın yapıyormus bu lanet olası upload hızlarımızla

Ryzenler devrım evet ben buna karsı cıkmıyorum sadece senın sozlerın abartılı derecede yanlıs.Ezdı gectı bıctı kafasına vurdu dıyebılmen ıcın %50 fark atmıs olması lazım ama boyle bırsey var mı yok.Insanları yanlıs yonlendıren cumle kullanmıssın ona kızdım.

Su ana kadar cıkan tum vıdeo ve ss lerden haberım var sen hıc merak etme.O yuzden sana ıcım rahat bır sekılde vıdeosunu at bakalım su kafasına vuran ezen gecen vıdeoları dedım.

Bak sunu anla yeterlı benım ıcın: Ryzen al aldır ona bırsey dedıgım yok karısmam alakam olmaz

Ama daha ortada fol yok yumurta yok ezdı bıctı soyle oldu boyle oldu sacmalıktan ıbaret baska bırsey degıl
    |
    |

• Yarbay
    3053 Mesaj
    Ortalik bana gore karismiyor , 1800x ile 5.2Ghz yapip Cinebench rekoru kirmis elemanlar .

5.2Ghz ye cikmak icin sadece 1.875V vermisler cpu ya :) Tamamda bunu ne ile sogutacaksin ?

BU da tahminimce secilmis cpu lardan bir tanesi ( Golden Sample ) , reklam amacli vs ....

Ln2 ıle sogutulmustu bu testte ayrıca evet ozenle secılmıs gold cpulardan

Su sogutma ve normal kullanıcı 14nm cpu ıcın 1.5v yı gecmemesı gerekır sıcaklıkları tutamaz yoksa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WARTIME -- 27 Şubat 2017; 11:54:17 >
    |
    |
    trumpet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    İntel işlemciler 140w soba gibi soba olarak kullanmayacaksanız değiştirmek gerekir :)

|
    |
    1920x monitörüm bulunuyor, işlemci olarakta 4.2 4670k, ekran kartı olarak ta 970GTX

Sorum şu şekilde, bazı oyunlarda çözünürlüğü 2k yapıp kendi içerisinde 1920x düşürme özelliği (resolation) daha net bir görüntü elde edildiğini gördüm. AA gibi bir etki yaratıyor. Örn; Rainbow Six Siege.

Bu şekilde yapıldığında acaba 4670k 1070'i besler mi ki ?

Fakat arma 3 gibi oyunlarda tek çekirdek gücü yüksek olmalı. Kart ne 1070 te olsa 770 te olsa aynı fps alınıyor :D
    |
    |
    [HTC Vive] [Intel I7 8700K @5.0 Ghz] [Evga GTX 1070 FTW] [Asus Z370-A] [Corsair Vengeance 2x8 GB 3000 Mhz DDR4] [250GB Samsung 850 Evo SSD - Kingston 120GB SSD - 1TB Samsung HDD] [Noctua NH-D14] [High Power 750W 80 Bronze] [AeroCool Xpredator Big Tower Kasa] [Asus VG278H 27" 3D Full-HD LED 120Hrz] [AKG 702 - Sound BlasterX G6 - ModMic 5] [Logitech G502] [Razer Orbweaver] [Logitech G105 Klavye] [Ps4] [Xiaomi Mi8 128GB] [Logitech G29]
  • Yarbay
    15393 Mesaj
    Ryzen işlemciler sanırım oc konusunda çok kötü olacaklar gibi.Zaten 1800x-1700x-1700 bu 3 işlemciyle bile kıllanmıştım.Sadece ghz farkı bu kadar fiyat farkı yaratamaz.İntel işlemcileri sıvı sogutmayla rahatça 5-5.2 ghz olmakta.Oc düşünenler için ryzenler pek iyi tercih olmayacaklar gibi.Amd bu açığı thread sayısıyla kapatması gerekir.

Intel Core i7 8700K(5ghz oc)--Sapphire Radeon RX 5700 8GB--LG 31,5" 32GK850F 1 Ms 2K 144Hz Freesync 2--GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 7--16GB(2x8) GSKILL RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16(3600 CL17 oc)--960 EVO 500 GB NVMe M.2 SSD--Samsung 250GB 850 EVO--Crucial M500 240GB--PHANTEKS P400S TEMPERED GLASS BLACK/RED--EVGA SuperNOVA 750 G2 80 GOLD--NZXT Kraken X62 Liquid Cooling System--HARMAN KARDON Soundsticks Wireless 2.1 Speaker System--CORSAIR K70 LUX Mechanical Gaming Keyboard--ROCCAT KONE EMP RGB Gaming Mouse--Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma USB Gaming Headset
  • Yarbay
    2210 Mesaj
    İsraf deyince sanki insanlar intel anakartları işlemcileri sistemden söküp çöpe atıyorlarmış gibi konuşuyorsunuz. Parası olan maddi sıkıntısı olmayan insanlar yapıyor zaten bu yükseltmeleri. Sistemini başka bir parçayla değiştirdiği zamanda eski parçaları ikinci el olarak satıyor ve sıfırını almaya gücü yetmeyen yada daha uygun fiyatla satın almak isteyenlerde bu zincirin ayrı bir halkası.

Ayrıca diyelimki AMD'nin bir işlemcisi bu saydığınız modellerden daha iyi performansı daha ucuza sunuyor, atıyorum 1400x 750TL'den satılıyor ve 4790k'dan daha iyi yada aynı performansı sağlıyor. Siz "satmayın" dediğiniz insanların zararını karşılayacak mısınız o zaman?
    |
    |
    AMD Ryzen7 3800X | Asus Crosshair VII Hero | Asus Strix RTX 2080 O8G | Gskill TridentZ 3600CL15 | Noctua NH-D15 | Samsung 850 Evo 500GB | XPG SX8200 Pro 512GB | Evga 850P2 | Phanteks Evolv X | MSI MAG341CQ
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
SEO
kolayoto.com
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,221
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.