Şimdi Ara

Elimde para ile ne yapayım ne alayım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler 280bin TL param var daire alacaktım ama vazgeçtim ,para bankada eriyor , geçen 7.51 den dolar alma imkanım vardı faiz artırımı haberinde anlık düşmüştü o anda dolara geçecektim tırstım daha çok düşer dedim ama 😂 tersi oldu şuan tarihi rekor kırdı döviz.

Bu seviyeden de artık hayatta girmem, eminim yıl sonuna kadar daha büyük rekorlar kıracak döviz ama bende para değerlendirme kafası yok maalesef yoksa bugüne kadar TL de durmazdım. Neyse olan olmuş , parayı bir yerde yatırmak istiyorum, hem şuan arabam da yok arabayı geçen hafta sattım. Şöyle alıp 1 yıl bilemedin 2 yıl binip satacağım ama satarken zarar etmeyeceğim bir araç var mı ? Öneriniz nedir ? Suv araçları çok seviyorum suv almayı düşünüyorum. Mesela Hyundai tuscon lar hoşuma gidiyor pego, Nisan Qashqai vs vs falan. Bana bı öneri verin kafam çok karışık kara kara düşünüyorum ne yapayım diye.

Araba almaya niyetim var dediğim gibi suv seviyorum tuscon Qashqai bu iki model arasında gidip geliyorum ,pejonun suvlarıda güzel.

Araba alırsam da ileride satmaya niyetlenirsem satarken değeri düşecek araç olmasın istiyorum. Aslında yatırım derken para çoğaltma Parama para katma gibi bir amacım yok sadece param enflasyon karşısında erimesin. Yada farklı başka bir fikir önerisi ne var ?

Borsa falan alım satım bu tür şeyler beni aşar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berlin007 -- 28 Ekim 2020; 20:38:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kardeşim sana şunu söyleyeyim.

Eğer aracım değer kazansın 2.eli iyi olsun diyorsan

Civic, Corolla, Passat , Leon , Megane, Super B vs bu saydığım piyasa araçlarından ne bulabiliyorsan al gitsin.

Civic Eco Elegance Az kaldı %80 dilime girecek. Girmeden elegance'ı 250 ye kapatırsan çok iyi olur.

Leon yeni kasası %80 dilime gircek. Girmeden al bir Leon.

Acele et.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

Kardeşim sana şunu söyleyeyim.

Eğer aracım değer kazansın 2.eli iyi olsun diyorsan

Civic, Corolla, Passat , Leon , Megane, Super B vs bu saydığım piyasa araçlarından ne bulabiliyorsan al gitsin.

Civic Eco Elegance Az kaldı %80 dilime girecek. Girmeden elegance'ı 250 ye kapatırsan çok iyi olur.

Leon yeni kasası %80 dilime gircek. Girmeden al bir Leon.

Acele et.
    Hocam yeni kasa Leon %80'e girecek diye eski kasa Leon almak ne kadar mantıklı olur?

• Altın al yaş kaç bu arada bekar misin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defiant82 -- 28 Ekim 2020; 20:52:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: herseyinhayirlisi

Hocam yeni kasa Leon %80'e girecek diye eski kasa Leon almak ne kadar mantıklı olur?

Alıntıları Göster
    2.el de aracın değerini belirleyen en önemli faktör sıfır fiyatıdır.

Sıfır fiyatı artan bir otomobilin 2.eli de artar.

Örneğin. Şuan leon sıfır fiyatı 230 bin tl. 2.el fiyatı da 220 bin tl.

Yeni leon 300 bin tl den gelince , bu mevcut kasa leonların 220 bin tl de kalacağını mı sanıyorsunuz ? Direk 250-260 bandına çıkacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Altın al yaş kaç bu arada bekar misin

Bekâr 81liyim

• MyWorldLife kullanıcısına yanıt

Suv olarak bir öneriniz var mı ?

Bahsettiğin araçlar pek tarzım değil çünkü alıp kullanacam ama yatırım olarak bahsetmişsiniz siz, ben hem değerini kaybetmesin hemde gözüme hoş gelen tipini beğendiğim araç istiyorsun suv olursa şahane olur. Ama yinede bahsettiğiniz araçlara bir göz atacam , kafama yatarsa değerlendiririm. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: berlin007

Suv olarak bir öneriniz var mı ?

Bahsettiğin araçlar pek tarzım değil çünkü alıp kullanacam ama yatırım olarak bahsetmişsiniz siz, ben hem değerini kaybetmesin hemde gözüme hoş gelen tipini beğendiğim araç istiyorsun suv olursa şahane olur. Ama yinede bahsettiğiniz araçlara bir göz atacam , kafama yatarsa değerlendiririm. Teşekkürler.

Apaçi araclardan uzak dur suv al zaten şu an popüler olan onlar.Butcene göre 2.el Tucson qq ya da kadjar al apaçi tipi araçlardan uzak dur

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Apaçi araclardan uzak dur suv al zaten şu an popüler olan onlar.Butcene göre 2.el Tucson qq ya da kadjar al apaçi tipi araçlardan uzak dur

Alıntıları Göster

O araçlar zaten tarzım değil ,adam yatırım olarak düşünüp yazmış, bende bakarım dedim yoksa dediğim gibi tarzım değiller.

Evet kadjar oda güzel onu da seçeneklerime ekledim.

Tuscon kadjar Qashqai üç seçenek ekledim şuan kafama.

• SUV araç hoşunuza gidiyorsa opelde şuan sıfır faiz kampanyası var, sıfır km grandland-x modeline bu bakın derim, güzel ve oldukça donanımlı bir araç. ayrıca bu devirde hiçbir araç değer kaybetmez artık döviz böyle firlarken, hiç endişeniz olmasın.

@Konu Sahibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 28 Ekim 2020; 21:54:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suatcagdas

SUV araç hoşunuza gidiyorsa opelde şuan sıfır faiz kampanyası var, sıfır km grandland-x modeline bu bakın derim, güzel ve oldukça donanımlı bir araç. ayrıca bu devirde hiçbir araç değer kaybetmez artık döviz böyle firlarken, hiç endişeniz olmasın.

@Konu Sahibi

Araç çok güzel ama sıfır almaya bütçem yetmez,krediye girersem zorlanırım, şuan işsizim zaten boştayım.

Teşekkür ederim,bununda ikinci ellerini listeme ekledim.

• quote:

Orijinalden alıntı: berlin007

Araç çok güzel ama sıfır almaya bütçem yetmez,krediye girersem zorlanırım, şuan işsizim zaten boştayım.

Teşekkür ederim,bununda ikinci ellerini listeme ekledim.

Alıntıları Göster

anladım hocam (sıfır faiz kampanyası var diye önermiştim opeli) yinede radarinizda olsun sıfır yada 2.el nasıl denk gelirse.

• Evlen hiç bu derdin olmaz

• Suzuki swift hibrit al 230 kaçırma fırsatı :P

• Abi sen o paranın 250.000 lirasını bana ver ben sana aylık 5.000 tl olarak 5 yılda ödeyim yani totalde 300.000 tl yapıyor. Bu 5 yıl içinde hem aylık 5.000 gelirin olur hemde benim gibi bir garibi sevindirip ev sahibi yapmış olursun :))) bu mantıklı teklifimi kenara bırakıp tavsiye kısmına gelecek olursak ;

Araç olarak kesinlikle SUV otomatik ve mümkünse cam tavanlı bir araç almanı tavsiye ederim, şu an hem çok güzel prim yapıyor hemde cidden keyifli oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ford puma bütçeniz içinde kalıyor üstüne de güzel bir miktar cebinizde kalıyor belki beğenirsiniz bir bakmanızı öneririm.

• Paranızı tl de tutup hem araba hem de ev almamak ayrıca döviz almamak büyük hata.Ne yapacaksanız hemen yapmaya bakın.Evlenince ev zaruri olacağı için öncelikle ev alabilirsiniz.Zaten evlenince o paradan fazlasına ihtiyacınız olur😁Ufukta evlilik yoksa ya döviz,altın ya da bir an önce araç alın.Beklediğiniz her gün kayıptasınız.6,97 den döviz alıp doğalgaz bulduk uçacağız yalanından dolayı 7.20 den satmak zorunda kaldım.Tekrar 1400 tl zararına 6000 doları 7.41 den aldım.Şimdi 6000 dolarda 5000 karım var:)107 gram da altın aldım.ondan da bir 5000 kar vardır.Toplamda 103000 ediyor.Fakat şimdi araç fiyatları döviz ve altından fazla arttığı için bozdurup araç alayım diyorum

• 520d veya 320d o paraya hangisi oluyorsa alırdım eğer onlar olmuyorsa leon tdi full paket alırdım zarar ettirmez bu araclar veya passat

• Paranı enflasyondan korunan için en güzel şey arabaya yatırım suan için. Bu kur artışında daha da artacak gbi fiyatlar onun için ihtiyacin olmasa bile kapının önünde dursun araba=çeyrek altin

• Sen ilk planına geri dön dostum. Arabadan yatırım mı olurmuş boş işleri bırak.

280 bine alacağın ev sana en az 1250 lira aylık kira getirir. 280 bine alacağın araba ise hiç yakıt koyup haraket ettirmesen bile ayda en az 1250 lira götürür. (Vergisi, kaskosu, sigortası, muayenesi, bakımı, cartı curtu. Hatta uzun dönemde lastiği, aküsü, otoparkı, yıkaması köprü ve yol ücretleri vs vs vs uzar gider bak daha yakıtı koymadık bile)

Öncelik daima evdedir. Ben evimin borcunu bitirip öyle aldım arabayı. 1 evim 1 arabam var. Arabayı 10 yıl kullanmak uzere aldım evi de ömür boyu.
    Evi 185 bine aldım şimdi 500 ediyor, arabayı 87 bine aldım şimdi 220 bin ediyor. Bunun bir önemi var mı yok tabi ki...

ikisi de ticaret malı değil benim gözümde isterse ev ve araba 1 milyon etsin, isterse ikisi 100 bin lira etsin. İkisi de ticaret malı değil... bırakın bu işlerin ticaretini yapanlar düşünsün bunları...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.