Şimdi Ara

Elfen Lied(spoiler varmış) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
0
Favori
23.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bence pek tartışmaya gerek yok. Hani kötü değil, bu işler emek ister fakat modu çok karanlıktı, kan gövdeyi anlamsızca götürüyordu. Ben mangasını okumadım ama izledikten sonra mangasını okuma gereği de görmedim.

Eseri kötülemek bize birşey kazandırmaz ama eksiklerini de söyleyince kimse kendi çizdiği eser gibi hemen savunmaya geçmemeli.

Uzun zaman önce izlediğim için herhangi bir eleştri yapamayacağım.
  • Animeler hakkında fikir sahibi olunabilecek bir seri.
    Fikir, zikir edecek kişiye kalmış(:
  • Ilk bolumu izledimde bildigin kan banyosuydu. Kopan kafalar vs..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok derin duygular barındıran bir anime, muhteşemdi fakat bu kadar kısa olmasını beklemiyordum. Lilium şarkısı da muazzam her dinlediğimde etkilenirim.
  • Bugün bitirdim, üç sene önce ilk bölümü izlemiştim, o kanlı sahneler gözümü korkutmuştu.

Çok şey kaçırmışım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu animenin nesi seviliyor asla anlayamayacağım galiba... Çok dar Bi hikayesi var, yani vektörlü elemanların(isimlerini unuttum ) geçmişi, varlıklarının sebebi dalan hiç anlatılmamış. Olayların geçtiği yer daracık bi yer. Her karaktere gereğinden fazla acıtasyon koymaya çalışmışlar becerememişler(örn: Şu köpekli küçük yan karakterin hikayesinin mantıklı bi açıklaması varsa çok merak ediyorum.). Gelelim finale, animeye başlamışım bari bitiriyim belki sonlara doğru düzeliyordur dedim daha kötü oldu. Son bölüm ne olduğuna dair en ufak Bi fikrim yok. Herkes öldü anime bitti. Sonuç ne? Niye herkes öldü? Bu da sadece acıtasyon içinmiş gibi geldi. Bir de bunların yanında gözümüzün içine sokulan bir çıplaklık var. Yani animenim ciddiyetini bozacak derecede diyeyim. Highschool dxd mi bu anime?

Bitirirken de şunu söylemek istiyorum. Deneyimli bir anime izleyicisi değilim. İzlediğim animeler topu topu aşağıdaki linke koyduğum kadar. Favori animem Mirai Nikki fakat herkesin sevmesini beklemem. Ama Steins;Gate ya da Death Note un sevilmemesi için insanların özel sebeplere ihtiyaç duyduklarını düşünürüm. Benzer şekilde insanların şu Elfen Lied ı nasıl sevdiklerini anlamıyorum. Eğer buraya kadar okuduysanız teşekkür edip yorumlarınızı bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Litityum
    Eğer buraya kadar okuduysanız teşekkür edip yorumlarınızı bekliyorum.

Yıllardır bu serinin hakkında daha tek satır daha yazmamaya kararlıydım ama madem öyle yazmışsın, belirteyim düşüncemi kısaca:

Nesnel yargılarla 3-4 sayfalık bir izlenim yazısı yazıp karşılığında şu elit fanboy kitlesinden hakaretin, küfrün, aşağılamanın daniskasını gördüğüm yapımdır.

"Sevene saygım sonsuz" demek isterdim ama hislerim bana kalsın.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Litityum kullanıcısına yanıt
    İzleyeli yıllar oluyor şimdi sana serinin içeriğini pek açıklayamam ama izledikten sonraki ruh halimi de ben bilirim. Haftalarca zombi gibi dolaşmıştım ortalıkta. Tabi sonrasında hızımı alamayıp mangasını da okumuştum, kuşkusuz bunun da etkisi var. Zira mangası çok daha fazla duygusaldı, özellikle sonu itibariyle. Dram/hüzün sever bir yapım var. Seriyi izledikten sonra bende bıraktığı etkiye bakar ve kararımı genelde öyle veririm. Ve lanet olsun ki Elfen Lied bu konuda çok başarılıydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siyah.

İzleyeli yıllar oluyor şimdi sana serinin içeriğini pek açıklayamam ama izledikten sonraki ruh halimi de ben bilirim. Haftalarca zombi gibi dolaşmıştım ortalıkta. Tabi sonrasında hızımı alamayıp mangasını da okumuştum, kuşkusuz bunun da etkisi var. Zira mangası çok daha fazla duygusaldı, özellikle sonu itibariyle. Dram/hüzün sever bir yapım var. Seriyi izledikten sonra bende bıraktığı etkiye bakar ve kararımı genelde öyle veririm. Ve lanet olsun ki Elfen Lied bu konuda çok başarılıydı.

Tahminimce biraz aşırıya kaçtığı için bazılarına gereğinden fazla geliyor acıtasyon -benim gibi- ve animenin saçma olduğunu düşünüyor. Ama aynı zamanda bazıları için de etkisi daha büyük oluyor. Bir de çok fazla şey havada kaldığı için sevmeyince daha da uzaklaşıyor insan animeden ve finalde crvapsız kalan sorulardan dolayı iyice karşıt bi tavır takınıyor.

Daha dün Angel Beats! İzledim. Onun da sonu biraz havada bitti ama onda da karakterlerin yaşantıları beni etkiledi biraz. İki anime de birbirine biraz bu iki anlamda benziyor ama Angel Beats! İn atmosferi biraz daha neşeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akuma_Blade

quote:

Eğer buraya kadar okuduysanız teşekkür edip yorumlarınızı bekliyorum.

Nesnel yargılarla 3-4 sayfalık bir izlenim yazısı yazıp

Ahahaha, kedi canını senin.
  • quote:

Şu animenin nesi seviliyor asla anlayamayacağım galiba... Çok dar Bi hikayesi var, yani vektörlü elemanların(isimlerini unuttum ) geçmişi, varlıklarının sebebi dalan hiç anlatılmamış. Olayların geçtiği yer daracık bi yer. Her karaktere gereğinden fazla acıtasyon koymaya çalışmışlar becerememişler(örn: Şu köpekli küçük yan karakterin hikayesinin mantıklı bi açıklaması varsa çok merak ediyorum.). Gelelim finale, animeye başlamışım bari bitiriyim belki sonlara doğru düzeliyordur dedim daha kötü oldu. Son bölüm ne olduğuna dair en ufak Bi fikrim yok. Herkes öldü anime bitti. Sonuç ne? Niye herkes öldü? Bu da sadece acıtasyon içinmiş gibi geldi. Bir de bunların yanında gözümüzün içine sokulan bir çıplaklık var. Yani animenim ciddiyetini bozacak derecede diyeyim. Highschool dxd mi bu anime?

Bitirirken de şunu söylemek istiyorum. Deneyimli bir anime izleyicisi değilim. İzlediğim animeler topu topu aşağıdaki linke koyduğum kadar. Favori animem Mirai Nikki fakat herkesin sevmesini beklemem. Ama Steins;Gate ya da Death Note un sevilmemesi için insanların özel sebeplere ihtiyaç duyduklarını düşünürüm. Benzer şekilde insanların şu Elfen Lied ı nasıl sevdiklerini anlamıyorum. Eğer buraya kadar okuduysanız teşekkür edip yorumlarınızı bekliyorum.

Senin gibi düşünen bir kaç kişi daha gördüm bende aynı senin gibi düşünüyorum. Başladığım seriyi bitirme gibi bir huyum var o yüzden sonunda kadar izledim ve hiç sevemedim. İzledikten sonra bi yorum gördüm anime öneri başlığında ya çok seveceksin ya hiç sevmeyeceksin diye bu anime için. Çok doğru bir cümle.

• Millet sağlam gömmüş animeyi. Anime listlerde ilk sıralarda olan bir animeden bahsediyoruz burada hem de 13 bölümle sadece. Keşke devamı gelseydi.

• Yıl 2015 hâlâ elfen lied izleyenler? etkiledi gerçekten.

• 1 günde bitirdim seriyi.İlk başlarda biraz rahatsız edici geldi ama izlettirdi kendini.

8.5/10
  • Animeyi izledikten bir süre sonra psikolojik hastalıkları araştırmaya başlamıştım, Lucy'nin Nyu olma ritüeli çoklu kişilik bozukluğu hastalığı yüzünden olabilir. Silah sesi gibi ani şeylerle tetiklenip Lucy ve Nyu arasında yer değiştiriyor. Hastalıkla örtüşüyor. Hastalığı söyleme amacım, eğer böyle bir şey varsa Lucy ilk benlik olduğu için Nyu'nun Lucy'yle birleşmesi, yani ölmesi lazım. Zaten Lucy sonda yaşıyor olsa bile tekrar onların yanına dönmeyecektir kanımca. Mangası da vardı, mangasında daha ayrıntılı işlenmiştir ve sonu daha açık bitmiştir büyük ihtimalle. Çoğu animenin mangasında olduğu gibi.

• Harika bir animedi herkese tavsiye ederim 9,5/10 animedi bana göre sıkmadan izletiyor.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.