Şimdi Ara

ELEMENTARY OS LUNA (Bayılacaksınız) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
374
Cevap
14
Favori
36.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle ubuntu altyapısında gnome arayüzü ile sorunsuz buluşan bir işletim sistemi beta olmasına rağmen bence ubuntudan daha stabil çalışıyor.Şu anda elementary os den yazıyorum.Bence şahane fevkalade çalışan bir sistemim oldu.Üstelik görsellik açısındanda gnome masaüstünü daha çok beğeniyorum.Ubuntunun beğenmediğim masa üstünden daha güzel bence gnome.Aşağıdaki video ile konuya nokta koymak istiyorum

• Dostlar ben de gecenlerde bunu kurdum windows 7 ile beraber cok da memnunum. Problemlerin cogunu cozdum sadece bir tane sorunum kaldi o da bilgisayari hdmi kablosuyla televizyona baglayinca ses tv'ye aktarilmiyor. Herseyi denedim forumlarda arama yaptim pulseaudio diye program var falan demisler onu da denedim ama sonuc basarisiz arkadaslar. Windows 7 de hic problem yok acar acmaz goruyor ve bangir bangir ses geliyor. Daha once bu sekilde bir sorunla karsilasan arkadaslar bir yardimci olursa cok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eko2005

Dostlar ben de gecenlerde bunu kurdum windows 7 ile beraber cok da memnunum. Problemlerin cogunu cozdum sadece bir tane sorunum kaldi o da bilgisayari hdmi kablosuyla televizyona baglayinca ses tv'ye aktarilmiyor. Herseyi denedim forumlarda arama yaptim pulseaudio diye program var falan demisler onu da denedim ama sonuc basarisiz arkadaslar. Windows 7 de hic problem yok acar acmaz goruyor ve bangir bangir ses geliyor. Daha once bu sekilde bir sorunla karsilasan arkadaslar bir yardimci olursa cok sevinirim.

Ses ayarlarından HDMI çıkışı seçmiş miydiniz?

ELEMENTARY OS LUNA (Bayılacaksınız)

Ekran kartınız Nvidia veya ATI ise kapalı kaynak sürücüleri kurulumu?

• quote:

Orijinalden alıntı: kelebekx3

quote:

Dostlar ben de gecenlerde bunu kurdum windows 7 ile beraber cok da memnunum. Problemlerin cogunu cozdum sadece bir tane sorunum kaldi o da bilgisayari hdmi kablosuyla televizyona baglayinca ses tv'ye aktarilmiyor. Herseyi denedim forumlarda arama yaptim pulseaudio diye program var falan demisler onu da denedim ama sonuc basarisiz arkadaslar. Windows 7 de hic problem yok acar acmaz goruyor ve bangir bangir ses geliyor. Daha once bu sekilde bir sorunla karsilasan arkadaslar bir yardimci olursa cok sevinirim.

Ses ayarlarından HDMI çıkışı seçmiş miydiniz?

ELEMENTARY OS LUNA (Bayılacaksınız)

Ekran kartınız Nvidia veya ATI ise kapalı kaynak sürücüleri kurulumu?

Cevap icin tesekkur ederim sanirim sorun o noktada basliyor, cunku orda hdmi listelenmiyor. Diger forumlardan gordugum de buydu. O nedenle pulseaudio denen programi yukledim orda hdmi secilebiliyor fakat ne yaptiysam ses vermedi televizyon

• quote:

Cevap icin tesekkur ederim sanirim sorun o noktada basliyor, cunku orda hdmi listelenmiyor. Diger forumlardan gordugum de buydu. O nedenle pulseaudio denen programi yukledim orda hdmi secilebiliyor fakat ne yaptiysam ses vermedi televizyon

Ekran kartınız nedir? Aşağıdaki kodları uçbirimde çalıştırıp çıktılarını paylaşınız.

lspci | grep VGA 
    glxinfo | grep render
    lspci | grep Audio
  • Benimde bir sorum var hazır buralar biraz hareketlenmişken

Elementary os kullanıyorum yaklaşık 3 aydır, çok da severek kullanıyorum. fakat kullanmaya başladığımdan beri bilgisayarımı kapatmak için 2 defa yukarıdaki bilgisayarı kapat seçeneğine tıklamak gerekiyor. acaba bu dosyaları save almak için benim bilmediğim bir özellik gibi bir şey mi? anlamadım gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: burkak

Benimde bir sorum var hazır buralar biraz hareketlenmişken

Elementary os kullanıyorum yaklaşık 3 aydır, çok da severek kullanıyorum. fakat kullanmaya başladığımdan beri bilgisayarımı kapatmak için 2 defa yukarıdaki bilgisayarı kapat seçeneğine tıklamak gerekiyor. acaba bu dosyaları save almak için benim bilmediğim bir özellik gibi bir şey mi? anlamadım gitti

Emin misin değil misin diye yapıyor onu.

Bu arada ben de luna beta 2 yi kurdum bayağı bir değişiklik yapmışlar.

Şu alttaki docku da özelleştirebilirsek iyi olacak.

• benim de bir sorum var.
    beta 2 sürümü 6 mayısta yayınlandı. ben ise 5 mayısta yayınlanan unstable versiyonunu indirip kurmuştum. beta 2 yi yüklemem gerekir mi, yoksa basit bir güncelleştirme ile beta2 olur mu? zaten hergün ufak tefek bir sürü güncelleştirme geliyor. 2. sorum ise neden linux çekirdeği 3.2 sürümünü kullanıyorlar. ubuntu 13.04 kernel 3.8 ile gelmişti. her zaman son versiyonu yüklemeleri gerekmez mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelebekx3

quote:

Ekran kartınız nedir? Aşağıdaki kodları uçbirimde çalıştırıp çıktılarını paylaşınız.

lspci | grep VGA 
    glxinfo | grep render
    lspci | grep Audio

Hocam gecikme icin ozur dilerim tatildeydim ugrasma vaktim olmadi. Dediklerini yaptim ciktilar asagidaki gibi.

spci | grep VGA
    02:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Juniper [Radeon HD 5700 Series]

glxinfo | grep render
    direct rendering: Yes
    OpenGL renderer string: Gallium 0.4 on AMD JUNIPER
    GL_NV_conditional_render, GL_AMD_conservative_depth,

lspci | grep Audio[
    00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801JI (ICH10 Family) HD Audio Controller
    02:00.1 Audio device: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Juniper HDMI Audio [Radeon HD 5700 Series]

Yardunlariniz icin cok tesekkurler.

• Kubuntu'nun verdiği disk hatalarını umarım EOS vermez deneyelim bakalım
  • Elementary OS Luna Stabil versiyon birkaç saat önce çıktı arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surrealist86

Elementary OS Luna Stabil versiyon birkaç saat önce çıktı arkadaşlar.

çok iyi bir haber.Şuan kullandığım Mİnt Olivia KDE çok memnunum ama EOS gözüm kalmıştı.Birde Programları masaüstüne nasıl kısayol atıyoruz
    LİNK VEREBİLİR MİSİN ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARK KING -- 11 Ağustos 2013; 9:42:54 >
  • masaüstü oluşturmak için:
    http://www.elementaryupdate.com/2013/03/enable-desktop-icons-in-elementary-luna.html
    sitede temalar ve diğer özelleştirmeler de mevcut.
  • Arkadaşlar ben bu dağıtımı usb'den boot etmek istediğimde, henüz boot sırasında gelen siyah ekranda takılıyorum. Sol üstte imleç yanıp yanıp sönüyor, 25 dakika öylece bekledim, yanıt gelmeyince kapattım. Yardımcı olabilecek var mı?

Siyah ekranda "SYSLINUX 4.0...." gibisinden şeyler yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XGregorianX -- 14 Ağustos 2013; 18:36:05 >
  • hangi programla usb hazırladın? ben "linux live usb creator" kullanıyorum hiç sorun çıkartmıyor.
  • quote:

hangi programla usb hazırladın? ben "linux live usb creator" kullanıyorum hiç sorun çıkartmıyor.

neyse hocam onu bir şekilde hallettim şimdilik, ama bu işletim sistemini kurunca başka sorunlar verdi. anlaşılan hayal kırıklığı.
  • İndirdim. Bugün kurmayı düşünüyorum.
  • linki varsa almam mümkün mü kendi sitesi üzerinde 10$ bağış istiyor download diyince
  • quote:

Orijinalden alıntı: dersato

linki varsa almam mümkün mü kendi sitesi üzerinde 10$ bağış istiyor download diyince

Hocam altında free yazıyor ordan indirin yada 10u sıfır yapın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dersato

linki varsa almam mümkün mü kendi sitesi üzerinde 10$ bağış istiyor download diyince

Hocam altında free yazıyor ordan indirin yada 10u sıfır yapın

saol hocam zati denedim sıfıra çekmeyi $10 sıfıra düşmüyor vede free tıkladığımda bağışa yönlendirdi dün
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.