Şimdi Ara

ELEMENTARY OS LUNA (Bayılacaksınız) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
374
Cevap
14
Favori
36.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aRiSe*

quote:

Orijinalden alıntı: barlas_dnz

Burda zaten jipiter'i değil yeni sürüm olan lunayi konuşuyorduk :)

Luna'nin deneme sürümü şuan kullanımda. Çok güzel çok stabil bir o kadar da görsel bir işletim sistemi olmuş. Ve her geçen gün daha iyiye gidiyor gelen güncellemelerle. Şiddetle herkesi elementary os luna'yi denemeye çağırıyorum :)

link yok mu ?

http://sourceforge.net/projects/elementaryos/files/unstable/

• AMD 1,2 Ghz x2 Ati HD3200 ve ati chipsetim ile linux sistemimde hiç verimli çalışmıyor :(

hepsinden öte benim 3G modemimi kullanamıyorum

sitesinde baktım bende çok beğendim sade şık kullanışlı
  • Kullananlar varsa biraz sisteminden ss yollasında biraz gönlümüz açılsın
  • stabil sürümü ne zaman çıkıyomuş
  • Benim masaüstünden birkaç görüntü paylaşayım...

ELEMENTARY OS LUNA (Bayılacaksınız)

• Boşver gnome 3'ü... Gel , ne olursan ol yine gel... KDE 'ye gel...
    Mint 13 KDE 64bit 'ten bir masaüstü... Görsellik çok hoş bence...

• Zevkler renkler tartışılmaz..
    Yıllardır windows kullandıktan sonra o başlat çubuğu(araç cubuğu) beni fazasıyla sıktı.

Ki lunayı muhtemelen hiç denemediniz... Bence görsellik olarak daha güzel. Zaten sistemi yapanlar bir tema projesi olarak yola çıkmiş baştan bir sistem yapmışlar sonra..
    Sizin bilgisayarda durum faklı mı olur bilemiyorum ama benim bilgisayarımda mint kde masaüstü ortamından çok daha hızlı çalişiyor Elementary os luna...
  • Ubuntu 12.04 ve Linux Mint 13 kullanıcıları sistem kurulumu yapmadan aşağıdaki kodları uçbirimde çalıştırarak Elementary OS Masaüstü Ortamını yükleyebilirler.

quote:

sudo add-apt-repository ppa:elementary-os/daily
    sudo apt-get update
    sudo apt-get install elementary-desktop

Kurulumdan sonra kullanıcı giriş ekranından Pantheon oturumunu seçmek gerekiyor.
  • Bugun üşenmedim ve sizin dediğinizi yaptım. Sisteme ilk önce ubuntu kurdum sonra verdiğiniz kodlarla Pantheon masaüstünü yükledim. Evet benziyor ama çok fark var aslında. Ben Orjinal halini daha çok beyenmiştim.. Tekrar eski haline geri döneceğim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelebekx3

Ubuntu 12.04 ve Linux Mint 13 kullanıcıları sistem kurulumu yapmadan aşağıdaki kodları uçbirimde çalıştırarak Elementary OS Masaüstü Ortamını yükleyebilirler.

quote:

sudo apt-get update

Kurulumdan sonra kullanıcı giriş ekranından Pantheon oturumunu seçmek gerekiyor.

Bunu Ubuntu'ya geçince deneyeceğim teşekkürler.
  • Denemeyi isterim ancak ufak uğraşılarla Fedora17 kurdum. Gayet temiz çalışıyor. Başlangıçta dil ayarı, flash, java, codec kurulumları sıksa da sonrasında gayet stabil çalışan bi işletim sistemine sahip oluyorsun. Şimdilik Fedora17 ile devam...
  • ubuntunun ümüğünü sıktığı 6 yıllık dizüstü bilgisayrımda deneyeceğim sabaha anca iner sonucu buraya yazarım umarım hızlı bi şey olur.
  • arkadaşlar kurdum ve tek kelimeyle mükemmel diyebilirim gerçekten hızlı ve güzel görünüyor
  • chromium u her açtığımda anahtarlık kilidini açmam gerektiğini söylüyor bunu kaldırmak istiyorum yardımcı olabilecek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SNIPER82

Denemeyi isterim ancak ufak uğraşılarla Fedora17 kurdum. Gayet temiz çalışıyor. Başlangıçta dil ayarı, flash, java, codec kurulumları sıksa da sonrasında gayet stabil çalışan bi işletim sistemine sahip oluyorsun. Şimdilik Fedora17 ile devam...

Bende fedora 17'yi beğenmiştim ancak türkçe yapamamıştım... Siz türkçe yapabildiniz mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boracalin -- 18 Ağustos 2012; 17:12:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barlas_dnz

Zevkler renkler tartışılmaz..
    Yıllardır windows kullandıktan sonra o başlat çubuğu(araç cubuğu) beni fazasıyla sıktı.

Ki lunayı muhtemelen hiç denemediniz... Bence görsellik olarak daha güzel. Zaten sistemi yapanlar bir tema projesi olarak yola çıkmiş baştan bir sistem yapmışlar sonra..
    Sizin bilgisayarda durum faklı mı olur bilemiyorum ama benim bilgisayarımda mint kde masaüstü ortamından çok daha hızlı çalişiyor Elementary os luna...

Valla şöyle baktığım zaman ubuntudan pek farkını göremiyorum... (kaldı ki neredeyse gnome3'ün tamamına yakınında panel üstte ve değiştiremiyorsunuz...)

Bende paneli yukarıda sevmiyorum... Bana göre panel dediğin altta olacak... Dock kullanımınıda sevmiyorum örneğin... Daha çok kısayollar olması hoşuma gidiyor , o nedenle de Mintte sol tarafa ikinci bir panel koymuştum sadece sık kullandığım programların yer aldığı...

Tabii netice itibari ile zevkler ve renkler tartışılmaz... Ama panel yukarda olduğu müddetçe bende gnome 3'e yaklaşmam...

Bu noktada Elemantary Os benim için 1-0 yenik durumda

Şu an zevkime uygun sadece KDE ortamı... Mate ve Cinnamon'da denedim de onlarada da gnome3'ün bazı bariz özelliklerinden dolayı ısınamadım...

Özelleştirilebilen paneli geri istiyorum gnome'da çok mu zor ? (xfce de bu nedenle daha fazla ilgilendiğim ortam oldu...)

Kendimi bildim bileli o panel (görev çubuğu) hep altta olmuştur (el-göz alışkanlığı)... hatta çoğunlukla gizli kullanırım... O nedenle yukarıda ve üstüne üstelik pencereler ile bütünleşik bir panel çok itici geliyor... Pencereler arası gezintiye değinmiyorum bile gnome 3 'de...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boracalin -- 18 Ağustos 2012; 17:28:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kelebekx3

Ubuntu 12.04 ve Linux Mint 13 kullanıcıları sistem kurulumu yapmadan aşağıdaki kodları uçbirimde çalıştırarak Elementary OS Masaüstü Ortamını yükleyebilirler.

quote:

sudo apt-get update

(kelebekx3 bu arada yine win 7'ye döndüm , geçen Mint'te uğraşırken yazı fontlarım bozuldu , böyle cılız titrek bişey oldu harfler , tekrar eski ayarlarına alamadım bende sinirlenip kaldırdım Mint'i ama gerçekten üzülerek kaldırdığım bir dağıtım oldu... Şu windowsta ki ; cleartype olayını bir Linux'a taşıyamadılar... windows fontları daha kibar gibi... )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boracalin -- 18 Ağustos 2012; 17:32:09 >

• @Boracalin, hızlı biçimde varsayılan ayarlara dönmerek sorunu çözebilirdiniz.

KDE için Kullanıcı Ev Dizini altında CTRL+H tuşlarına basıp .kde4 dizinini silerek ya da aşağıdaki kodu uçbirimde çalıştırarak varsayılan ayarlara dönebilirdiniz.

quote:

rm ~/.kde4

Gnome için Kullanıcı Ev Dizini altında CTRL+H tuşlarına basıp .config/dconf dizini altındaki user dosyasını silmeniz gerekir. Aynı işlemi uçbirimde aşaşğıdaki kodu çalıştırarak da yapabilirsiniz.

quote:

rm ~/.config/dconf/user

Oturumu kapatıp açtıktan sonra varsayılan ayarlara dönmüş olursunuz.

Bir masaüstü görüntüsü paylaşayım da canın çeksin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Boracalin

quote:

Orijinalden alıntı: SNIPER82

Denemeyi isterim ancak ufak uğraşılarla Fedora17 kurdum. Gayet temiz çalışıyor. Başlangıçta dil ayarı, flash, java, codec kurulumları sıksa da sonrasında gayet stabil çalışan bi işletim sistemine sahip oluyorsun. Şimdilik Fedora17 ile devam...

Bende fedora 17'yi beğenmiştim ancak türkçe yapamamıştım... Siz türkçe yapabildiniz mi ?

Evet gayet basit, sistemden sistem ayarları, kullanıcı hesapları, dil kısmının üzerine gelip oradan Türkçe (Türkiye) seçiyorsunuz ctl+alt+backspace ile logout olup ilk girişte ayarlarınız türkçe oluyor

• Ben Pantheon'u baya beğendim.Çok hızlı ve görsel olarak güzel tam aradığım şey.Şimdiye kadar bir kere bütün görüntü birbirine girdi onda da reboot yaptım o kadar.Sadece 3 sorunum var: Touchpad in kaydırma işlevi sadece Pantheon'da çalışmıyor,Firefox'ta cursor siyah yerine beyaz oluyor ve üstteki panele nasıl istediğim eklentileri kuracağımı(hava durumu,bildirimler filan) bulamadım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.