Şimdi Ara

Element G vs PhalanX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kasamı değiştireceğim. içime sinen 2 ürün var Thermaltake Element G ve Truvatek PhalanX

http://www.thermaltake.com/product_info.aspx?PARENT_CID=C_00001439&id=C_00001440&name=Element+G&ov=

http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=TRV-250PhalanX

Panelde ki sistemi yerleştiricek 2x2 gb ram ilave edeceğim sadece.

Element G mi Truvatek PhalanX mı almalı ?

Phalanx biraz yer problemi de çıkaracak fakat arada hatrı sayılır fiyat farkı var (inventus dan alındığında)

• Bana göre phalanx çok kaba duruyor.Görünüm olarak beğenmediğim bir kasa.Ama tabi ki bunlar benim fikrim.İkisi arasında element g'yi alırdım.Ama bu kadar vermişken biraz daha verilip element v alınabilir.Ya da haf 922 de seçenekler arasına eklenebilir:

http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=30365

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2202

• Büyüklük mü, soğutma mı sorusuna vereceğin cevap kendi sorduğun sorunun yanıtı olacak.

Fakat ben olsam bu kasayı alırdım;

CM STORM Scout Mesh Panel ve Pencereli 3 Fanlı Oyuncu Kasası CM-SGC-2000-KKN1

http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=30904

Peşin 187.62 TL
  • @guitarhero
    biraz daha biraz daha derken thermaltake level 10 olur kasa :)

@No Way Out
    CM STORM Scout Mesh ise aşırı tipsiz bir kasa yahu

phalanx daha makul element g ise daha kaliteli bir kasa olarak kafamı kurcalıyor
  • Element G veya s serisi,bu arada thermaltake senelerce kasa ve pc bilesenleri yapan firma,tecrubeleri ve malzeme kaliteleri ile turuvatek bir olamaz.
  • ben thermaltake kadar iç plastik kalitesi dandik bir marka daha görmedim. her yeri elinde kalacak gibi.
  • @no way out un önerdiği cm storm iki kasadan da hoş bence
  • Element G kullanıyorum kasanın sogutması kalitesi gercekten cok iyi ve inanılmaz sessiz bir kasa Truvatek PhalanX hiç kullanmadım onun ıcın bırsey soyleyemıcem
  • quote:

Orijinalden alıntı: iorfa

ben thermaltake kadar iç plastik kalitesi dandik bir marka daha görmedim. her yeri elinde kalacak gibi.

Neye dayanarak bu anlamsiz yorumu yaptiniz,sen onu cosmos ve truvatek bak da soyle dh truvatek videosunu izle.

http://www.donanimhaber.com/kasa/videolari/truva-phalanx.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kudretx -- 14 Eylül 2010; 1:25:36 >
  • bi kere Truva E ATX piyasada zaten E ATX kasa bi elin parmaklarını geçmiyor bu en belirleyici etken olmalı diğer maddeleri geçip
    Truva sadece kablo delikleri olmaması yönünden kötü geri kalan her şeyi çok iyi bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StreamRolleR -- 14 Eylül 2010; 2:14:19 >
  • Truvatek full tower elementg middle tower. Sıvı soğutma düşünürsen truvatek yoksa elementg öneririm.
  • Element g kullanıyorum alırken bende ikisi arasında kalmştım. Truva tek i fulltower olması ve fiyatı dolayısıyla almak üzereyken iç dizayn incalamsinden sonra vazgeçtim. Evet daha pahalı bir kasa element g ama kesinlikle memnun eder.
  • yorumlarınız için teşekkür ederim.
  • Sanırım (ben de dahil) bir çok insan kasayı - özellikle de içini - canlı olarak gördükten sonra Thermaltake'e kayıyor. Kasaları kendiniz incelemeden son kararınızı vermeyin derim.
  • Ben de Thermaltake Element G kullanıyorum. Oldukça memnunum dışı siyah içi de siyah. İçine sistemi monte ederken zevk alarak monte ediyorsunuz, herşey rahatça sığıyor. Fan kontrolcü ve renkleri değiştirilebilir ya da komple söndürebilir led li fanlar çok hoş. Alırken çok araştırmıştım, iyi ki de almışım...
  • @Ra_Messu
    element g yi gördüm ancak çok, çok aşırı hırpalanmış bir reyon ürünüydü.

her iki ürün artı ve eksilere sahip element g benim için maddi olarak üst limit fakat aralarında 100 lira fark oluşu beni PhalanX a çekiyor.
    Fakat PhalanX bana yer problemi çıkaracak ve sesli çalışıyor yorumları çekincelendiriyor. su soğutma kullanamam benim için pahalı bir seçenek gtx260 bana 3 sene kadar daha gidecek bir kart mesela. sonra bellek takviyesi düşünüyorum ki ddr2 1066 lıklar piyasadan silinmeden alabileyim dvd sürücümde arızalı buda bir masraf öğesi

açıkçası bir düşünce element g yi al ömür billah kullan diyor ee PhalanX da ömür billah gidecek bişi hele ki feel kasa ile kıyaslanamazlar bile ama 150 lira verip de feel gibi sesli bir kasa yada dar olursa verdiğim para zoruma gidecek element g burada ön plana çıkıyor kararsızlık burada baş veriyor :)

mesela PhalanX ın hdd bölmeleri bence gereksiz halbu ki su soğutma için firma o yeri düzenlese az daha olurdu 21,5 cm yerine 23 cm genişliğinde olsa daha uygun bir kasa olurdu benim için
    kaldı ki element g de su soğutmaya destek veriyor 5 cm kısa olmasına rağmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SrTeXa -- 14 Eylül 2010; 11:31:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SrTeXa

@Ra_Messu
    element g yi gördüm ancak çok, çok aşırı hırpalanmış bir reyon ürünüydü.

her iki ürün artı ve eksilere sahip element g benim için maddi olarak üst limit fakat aralarında 100 lira fark oluşu beni PhalanX a çekiyor.
    Fakat PhalanX bana yer problemi çıkaracak ve sesli çalışıyor yorumları çekincelendiriyor. su soğutma kullanamam benim için pahalı bir seçenek gtx260 bana 3 sene kadar daha gidecek bir kart mesela. sonra bellek takviyesi düşünüyorum ki ddr2 1066 lıklar piyasadan silinmeden alabileyim dvd sürücümde arızalı buda bir masraf öğesi

açıkçası bir düşünce element g yi al ömür billah kullan diyor ee PhalanX da ömür billah gidecek bişi hele ki feel kasa ile kıyaslanamazlar bile ama 150 lira verip de feel gibi sesli bir kasa yada dar olursa verdiğim para zoruma gidecek element g burada ön plana çıkıyor kararsızlık burada baş veriyor :)

mesela PhalanX ın hdd bölmeleri bence gereksiz halbu ki su soğutma için firma o yeri düzenlese az daha olurdu 21,5 cm yerine 23 cm genişliğinde olsa daha uygun bir kasa olurdu benim için
    kaldı ki element g de su soğutmaya destek veriyor 5 cm kısa olmasına rağmen

Hocam ben ilk çıktığından beri Truvatek kullanıyorum. Ben aldığım zaman 129$ civarındaydı, şimdi 89$ civarına düşmüş durumda. HDD bölmelerini öne alıp soğutma için yer açabilirsin. Kasanın eksileri var doğru ama 89$ gibi bir paraya tamamı çelik soğutması üst düzey bir kasa alıyorsun. Bu para civarına satılan kasalar genelde taciroğlu teneke kalitesinde oluyor

• Her 2 kasayıda (Kasa almadan önce) incelemiştim. Tryvatek almayışımın tek nedeni kablo gizleme özelliği olmaması idi. Onun dışında ben kesinlikle thermaltake yerine truva alırdım. Thermaltake almamı engelleyen neden ise malzeme kalitesini pek beğenmedim. Sac kalitesi v.s. bende çok sağlam hissi uyandırmadı. CM STORM SCOUT aldım en nihayetinde. Alma nedenim ise komik gelebilir ama üstte taşıma kulbu olması (ev içerisinde yer değiştirirken kolay oluyor) ve OCZ fatal1ty 550W gibi bir psu ile beraber gelmesi olmuştu.

Şu an CM STORM uda kullanmış biri olarak, yer sorununuz yoksa ve kablo gizleme çok mühim değilse Truva almanızı öneririm. Thermaltake kötü demiyorum, ben beğenmedim diyorum. Kişisel bir yorumdur, bir başkası da çok beğenebilir. En iyisi gidip gözlerinizle gördükten sonra almak olacaktır.

• kablo gizleme meselesini anlamış değilim :)

speed step in incelemesinde PhalanX ın düğmelerine değinmişler yarın bir gün ön paneli bozulursa ne yapacağız :D

elimde Scythe Infinity (Mugen) var şu an işlemci stok fan da infinity i de kasada tekrar kullanacağım. hatta uygun değerler alırsam belki pasif soğutmaya dönebilirim.

kasa içi hava akışı bu açıdan önemli thermaltake sesiz deniyor.

@MÜŞAVİR
    kasayı yer değiştirmem ben sap benim için gereksiz ve niyeyse Cm Storm Scout çok tipsiz geliyor bana
  • Hocam bana göre kullanan biri olarak gayet sessiz. İncelemeye gelince aynı incelemede "bu kasada neden 3,5 yuvası olduğunu anlayamadık" da deniyor.. Düğmenin bir şeyi yok merak etme . Başına bir şey gelsede garantili sonuçta yine de sen bilirsin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.