Şimdi Ara

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
3
Favori
1.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 13
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 11
  • Ortalama Mesaj Aralığı 52 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 8
  • Favoriye Eklediklerim 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • sadbuttrue0 (11 mesaj) Ribozomal Rna (5 mesaj) White Death (2 mesaj) İyimserserii (2 mesaj) Windows Xp (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (7 mesaj) Mobil (12 mesaj) (1 mesaj) (10 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Bölüm hakkında gerçekten çok fazla araştırma yaptım ama kafam biraz karışık. Bölümün %70 donanım,%30 yazılım ağırlıklı olduğunu ve youtube'ta ytü ehm mezunu bir kişinin yazılıma kayarak Fulbright bursuyla Amerika'da bilgisayar mühendisliği okuduğunu,diğer mezunların da güzel yerlerde çalıştığını okuyunca heveslendim ama ekşisözlükte ise bazı olumsuz yorumlar okudum(projelerde imza yetkisinin olmaması vb.)

Şu anda İTÜ elektrik ve YTÜ EHM arasındayım. Bu iki bölümle ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

|
    |
  • yukarı

• Hocam siralamaniz kac nereyi dusunuyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ribozomal Rna kullanıcısına yanıt
    Hocam sıralamam 19216. Başa geçen sene 3k gerilediği için itü makine yazdım ama o da bu sene en fazla 18kdan alır o yüzden %99 gelmez.

O yüzden ytü ehm,itü elektrik ve ytü makine arasında gidip geliyorum :/

• Ben de aynı ikilemdeyim up

• Up

• İmza yetkisi derken neyin imza yetkisi?

Benim bildiğim imza yetkisi kV seviyesi projelerde önemlidir EHM okuyan birisi 230v üstüne yaklaşmaz bile.

• sadbuttrue0 kullanıcısına yanıt

Ege cs yazardim sizin yerinizde olsam

• White Death kullanıcısına yanıt
    Evet hocam yani bu yüzden iş imkanı kısıtlı mıdır anlamında yazmıştım.

Evet hocam o da aklımdaydı ama ehm de kafamı kurcaladı

Valla ben yazicam da gelmeyecek ege cok yükselecek ilerde resmen yatırım su an

O da var işte :( Şu an İstanbul'da yaşadığım için içten içe konfor alanımdan çıkmamak için mi bahane üretiyorum diye de düşünmüyor degilim

Neden yükseleceğini düşünüyorsunuz

Hocam izmir cok guzel bi şehir ikisinde de yaşamıyorum ama gezip görmüş birisi olarak izmiri secerdim suphesiz yani bence cok kolay adapte olursunuz

• ErdemCK kullanıcısına yanıt

Hocam gerçekten cok arastirdim ve mezunlarıyla konustum egitiminin kaliteli oldugunu dusunuyorum ve o bantta yazilacak bilgisayar muhendisligi kalmadi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ribozomal Rna -- 14 Ağustos 2021; 21:22:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadbuttrue0

Evet hocam yani bu yüzden iş imkanı kısıtlı mıdır anlamında yazmıştım.

Hocam TR deki çoğu elektrik elektronik zaten elektronik haberleşme okutuyor insanlara   EE okusan bile 1kV üzeri imza etkisi almak için 3-4 özel ders alman lazım onu da çoğu kişi almıyor veya alamıyor kontenjan sıkıntısından başka ünilere gönderiyorlar.

Benzer bir şey Elektrik için de geçerli. Herhangi bir mikroişlemci, telekom veya kontrol dersi yok. Tek sıkıntın iş genişliği ise Elektrik okuduğunda kaybettiğin 3 alan, EHM okuduğunda kaybettiğin 1 alan var.

İTÜ Elektrik okumanın avantajı da ne yapacağın, nerede yapacağın bellidir. Elektrik elektroniklerden sadece son dönemki seçmelilerle çıkanlara göre 4 yılını elektriğe verip fark atarak çıkarsın.

• White Death kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de ehm mezunlarının imza yetkisi için 3 ders alıp CCM belgesi almaları gerektiğini okumuştum ama ee için de gerektiğini bilmiyordum.

Elektrik mühendisliğiyle ilgili de forumda itü mezunu birinin çok detaylı bir yazısını okumuştum,açıkçası bölüm ilgimi çekti ama beni asıl heyecanlandıran ehm'deki diğer 3 bölüm olduğu için ehm seçeceğim sanırım

• Ben EE mezunuyum bende de yok.Gereken elektrik derslerini almadım.İmza yetkisi çok önemli bir şey değil takılmayın.

• Hocam gelecek elektronikte elektrik biraz eskidi bence

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.