Şimdi Ara

Elektronik Sigara = Fitil ve Tel Değişimi Hakkında... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
8
Favori
19.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S.a fitil ve tel satisinizle ilgili bilgi istiyorum 6m gidip verilen 3m. Tel miydi. 25 Tl ye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fitil ve tel siparisi vermek istiyorum

• http://www.facebook.com/elektronik.sigara.kullanicilari

üstteki bağlantıdan bağlantı kurarsak bilgi ve fitil alışverişi için daha sağlıklı oluyor hocam...
  • ArKaDaŞ112 senle nasıl irtibata geçicez. bende fitil ve ip almak istiyorum
  • ip ve tel için nasıl irtibat kuracağız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanakyalcin

ip ve tel için nasıl irtibat kuracağız?

http://www.facebook.com/elektronik.sigara.kullanicilari
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seeyou006 -- 30 Mart 2013; 0:17:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seeyou006

Yabancı Forumlarda arastirdigim kadariyla dünya genelinde karar kılınan iki adet ürün var... Kullanmadan önce çok araştırdım yabancı forumlarda tel mesh ve ip ozellikleriyle ilgili. Birincisi Kanthal A-1 tel ikincisi Silica ip... Forumda okuduğum kadarıyla tüm dünya yanılıyor olmalı... Atomizer icin Seramik elyaf ip kullanımı baska hic bir forumda bu kadar islenmemistir herhalde... Seramik elyaf malzemenin kullanım alanlarını 5 dk icinde internetten araştırabilrisiniz... Seramik elyaf ipler imalatinda organik maddeler ile bağlanır.. kullanmadan once 300 dereceye kadar ısıtılması gerekirki tamamen yansin. yaktiginizdada bu organik icerik nedeniyle kararir zaten kullananlar bilir. Tamamen yakamazsanız gazları cigerlerinize cekersiniz... Yakabilirseniz tortularını cigerlerinize cekersiniz. Ticaretini yapan arkadaslarin seramik elyaf ve nicrom teli savunmasi cok normal... silica ipte boyle bir problem yok. seramik elyaf gibi kolayca kopmaz dagılmaz. 1300 dereceye kadar kararlidir... atomizer teli kac derece isinabiliyor? Kanthal A-1 tel zaten tartışmasız dunyanin atomizer teli... yurtdısından getirttirin yada getirip satan birinden edinin bu malzemeleri...biraz araştırma alışkanligi olanlar alabilecekleri yerleri bilirler zaten... arama motorlarına yazın "nicrom vs kanthal" yada silica ip yada seramik elyaf arastirin... kolay erisilebiliyor elimizin altında diye urgana insaat teli sarip icelim madem... Dunya kanthal tel ve silica ipte karar kılmışken ucuz sagliksiz urunlerle sagliginizi daha fazla tehlikeye atmayın derim... Kanthal tel ve kaliteli silica ip konusunda birleselim alalim yurtdisindan... e-sigara meraklilarınıda yanlıs yonlendirmeyelim... Seramik elyaf ipte Nikel Krom telde gaz salinimi yapar... icilmez mi icilir... kullanılmaz mi kullanilir... memlekette tezek sarip icenler varken... ama tavsiye edilmez... yazdiklarimin dogru olup olmadigini satıcılardan degil güvenilir kaynaklardan arastirin lutfen...

Hocam o değilde neden?

Neden burada bu yorumu yaptın...
    Neden dijitalsigaran.com da da bu yorumun a
    ynısını yaptın.

Neden silikayı savunuyorsun,

Neden Kanthal deyip duruyorsun...

Ben Söyleyeyim: Sen bir pazar kurmuşsun bu söylediklerim sana dokunuyor...

Sen Silika denilen kimyasalı likitle beraber insanların ciğerlerine girmesine para için göz yuman birisisin...yazılarım senin işini bozuyor, rahat ol ilerde bu silika yada seramik işine komple çözüm bulacağım satabildiğin kadar silika sat elinde kalmasın....

• Farklı bir formda da sormuşsun ya al aynısını kopyaladım hangisinden istersen aç aç oku...

Kanthal bir markadır hocam hemde dediğiniz gibi tüm dünyanın rezistans tellerinin öncüsü sayılabilir.
    Türkiyede kanthal 0,05 ve 2 mm distribütörü 2003 yılında distribütörlüğünü bırakmış bunu yine öncü bir fransız firması Resgal distribütönden öğrendim...
    Bazı web sitelerinde ve bazı formlarda da kanthal önerilmekte fakat işin içeriği farklı, bakın kanthal ürünü 0,20 0,15 vb. atomizer içerisinde kullanılan teller kendi arasında segmentlere ayrılıyor bunların içerisinde alüminyum, krom, nikel, demir barındıranlar var, sadece krom+nikel barındıranlar var ve sadece krom+alüminyum+demir barındıranlar var.!!!

Ben; cebini doldurmak için piyasada bu işi çok bilmişlik taslayarak, bir iyilik meleğiymiş gibi konuşmalar yapan, videolar yayınlayan insanlara karşı toplumu uyarıyorum.
    Kanthal tellerin düşük kalite ürünlerine dikkat etmek gerekli, krom+nikel karışımlar kullanılsın ve e-sigara kullanılırken ağzınıza yanık metal kokusu gelmesin diye uyarıyorum...
    Bu resgalde olabilir kanthal da...

Seramik Elyaf İp: ben bir hafta kadar önce bir farikanın fırınına gönderdim test için yorumlar şudur:

(1130 dereceden sonrası için deformasyona uğradığını söylediler, sertleşmiş ve kırılganlaşmış. Ebatta kayıp yok terazi ölçümü malesef yapamamış arkadaş fırın sorumlusu.
    (telde hiçbir gözle görülen sıkıntı yok))

Ben seramik elyafın kırılganlığını ve zayıflığını biliyorum seramik elyafında içerisinde Silisyumdioksit olduğunu elbet biliyorum insanlara söylüyorum.

Almayda E-sigara satıcısı bir arkadaşımla görüştüm: Arslan Marka E- sigaraların içerisinde sermaik elyaf fitil varmış nedendir diye toptancısı aracılığı ile sordurduk orada silikanın daha fazla kimyasal içerdiğini bu yüzden seramik elyafı tercih ettiklerini söylediler...

Silika ham hammedesi seramik elyaf içerisinde de var hocam fakat çeşitli kimyasallar ile güçlendirilmemiş şekilde seramik elyaf içerisinde barınıyor...

Yurt dışında bir tekstil firması yakınıma danıştım eğer dedim silika ise bizde silika kullanalım; adam bana hepsi zararlıdır dedi doğada yanmayan ip diye bir şey olmaz bunlar eğer çok dayanıyorsa çok sağlamsa kesinlikle içerisinde asbest barındırır dedi ki bu direk kanserojendir...

Sikika deyince sağlık bakanlığının genelgeleri var silikozis denilen bir hastalık silika ham maddesi yüzünden oluşup kesinlikle tedavisi olmayan ölümcül bir hastalıktır, bu hammaddenin işçileri için silikozis meslek hastalığı gurbundadır vb...

Silika ipleri araştırın çeşitli kimyasallarla güçlendirilmiştir, asbest bulunma şüphesi çok fazladır, çok fazla silika ile iştiraklı likitin (belirsiz sıcaklıklarda) silika ile harmanlanmış kimyasallar ile iç içe bulunması bana göre çok tehlikelidir...

Hadi silika çekmiyorsak bile ciğerlerimize ben eminim ki kimyasalları ve asbesti çekiyoruz birgün eğer bu elektronik sigara dünyada yasaklanırsa bu silika ipler yüzünden yasaklanmalıdır diyorum...

Seramik elyaf da kendince zararlı ise de, silika ondan daha zararlıdır...

Sağlık bakanlığı genelgelerini inceleyin...
    Bazı ünizersitelerin doktora tezlerini inceleyin...
    silikozis inceleyin...
    asbest inceleyin...
    silisyum diokasit inceleyin...
    alüminyum oksit inceleyin...

Şuan bulunduğum memlekette ve bu bilgisayarda kaynaklarım mevcut değil ilerde inşallah hepsini derleyip toplayıp, insanlara faydalı olmak adına yayınlayacağım ki, kendisine pazar oluşturup insanları yanlış bilgilendiren kişilerde öğrensin...

Çok önemli, araştırılması gereken, detaylı, birazda kimya eğitimi gerektiren bir konudur, sadece benim bunu araştırmam yetmiyor, benim nacizane kafama takılarak araştırdığım bilgilerdir bunlar...

e-sigara meraklıları bunları kesinlikle bilmelidirler...

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seeyou006 -- 30 Mart 2013; 0:16:17 >
  • quote:

ArKaDaŞ112 sen sanal pazar va daha baska bilmedigim yerlerde seramik elyaf ip ve krom nikel tel satan bir satıcısın... bense bir elektronik sigara kullanicisiyim satıcı degilim... aramizdaki fark bu... daha oncede yazmistim bir satici olarak benzer cumleleri tekrarlayarak ve elinde olmayan malzemeleri karalayarak sattiklarin icin cirpinman cok dogal... seramik elyaf ip ve turevlerini temin etmek cok kolay... Ankara'da Ostim Organize Sanayi bölgesi'nde seramik elyaf ipin kilosunu 50 tl den satiyorlar... bir kilodan kaç metre ip cikar siz hesap edin... parakende alirsan metresini en fazla 1 tl den veriyorlar... Krom nikel telde zaten kolay bulunan bir tel...Derdim senin satislarin degil... Ama kusura bakmada kalitesi tartisilir malzemelerle insanlari kandirma istersen... Benim derdim insanlarin sagligi...Elektronik sigara kullanicilari ister kanthal ister silica ister daha iyi malzemeler kullansinlar... ama sendeki malzemelerden seramik elyaf organik baglar iceriyor krom nikel telin ise gaz salinimi yapiyor... kalitesiz sagliksiz urunler... ben kanthali tercih ediyorum... ip olarakta silica ip aldim... hangi birine tamamen saglikli diyebiliriz...diyemeyiz... ama seramik elyafın bu amaçla kullanımının tartışılması bile yanlis... nasil yazmis dokturmussun alttan girmis ustten cikmissin... ama sen bir saticisin ve yorumlarim satışlarını etkiliyor... Nasil icine sinerek satabiliyorsun....Uzgunum ama ya dogru duzgun urunler pazarla, insanlarin sagligiyla oynama yada birak bu pazarlama islerini... Sigaranin kotu etkilerini elektronik sigaraya gecerek hafifletmeye calisan insanlarin bu zaafini ticarete dokmen yanlis...

Bu arkadaş bir alışveriş web sitesinde
    - sermaik elyaf ip
    - krom nikel tel
    - silika ip
    - mesh

satışı yapmaktadır dersem bana kim inanır acaba :)

tek kullanımlık fake kullanıcı nickleri ile işine iş parasına para katmaya çalışıyor hiçde etik bulmuyorum kınıyorum....

Hadi silika satıyorsun da :) bari seramiği satma ben en azından silika satmıyorum ayrıca emin ol silika ipide senden daha kolay temin edip senin sattığın fiyatın yarısına satarım fakat biliyorumki sağlığa çok zararlıdır...

• Arkadaşlar seramik elyaf ip diye satılan ürünü kesinlikle almayın işinizi asla görmez ben aldım denedim cidden çok ama çok kötü....yanık kokusu ve tadı alabiliyorsunuz. kesinlikle tavsiye etmiyorum. Slika İp alın internette satılıyor...
    Ben normalde araştırmadan almazdım ama malesef yaptık o hatayı siz sakın ama sakın yapmayın benden size abi nasihati.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanerbilgin

quote:

ArKaDaŞ112 sen sanal pazar va daha baska bilmedigim yerlerde seramik elyaf ip ve krom nikel tel satan bir satıcısın... bense bir elektronik sigara kullanicisiyim satıcı degilim... aramizdaki fark bu... daha oncede yazmistim bir satici olarak benzer cumleleri tekrarlayarak ve elinde olmayan malzemeleri karalayarak sattiklarin icin cirpinman cok dogal... seramik elyaf ip ve turevlerini temin etmek cok kolay... Ankara'da Ostim Organize Sanayi bölgesi'nde seramik elyaf ipin kilosunu 50 tl den satiyorlar... bir kilodan kaç metre ip cikar siz hesap edin... parakende alirsan metresini en fazla 1 tl den veriyorlar... Krom nikel telde zaten kolay bulunan bir tel...Derdim senin satislarin degil... Ama kusura bakmada kalitesi tartisilir malzemelerle insanlari kandirma istersen... Benim derdim insanlarin sagligi...Elektronik sigara kullanicilari ister kanthal ister silica ister daha iyi malzemeler kullansinlar... ama sendeki malzemelerden seramik elyaf organik baglar iceriyor krom nikel telin ise gaz salinimi yapiyor... kalitesiz sagliksiz urunler... ben kanthali tercih ediyorum... ip olarakta silica ip aldim... hangi birine tamamen saglikli diyebiliriz...diyemeyiz... ama seramik elyafın bu amaçla kullanımının tartışılması bile yanlis... nasil yazmis dokturmussun alttan girmis ustten cikmissin... ama sen bir saticisin ve yorumlarim satışlarını etkiliyor... Nasil icine sinerek satabiliyorsun....Uzgunum ama ya dogru duzgun urunler pazarla, insanlarin sagligiyla oynama yada birak bu pazarlama islerini... Sigaranin kotu etkilerini elektronik sigaraya gecerek hafifletmeye calisan insanlarin bu zaafini ticarete dokmen yanlis...

Bu arkadaş bir alışveriş web sitesinde
    - sermaik elyaf ip
    - krom nikel tel
    - silika ip
    - mesh

satışı yapmaktadır dersem bana kim inanır acaba :)

tek kullanımlık fake kullanıcı nickleri ile işine iş parasına para katmaya çalışıyor hiçde etik bulmuyorum kınıyorum....

Hadi silika satıyorsun da :) bari seramiği satma ben en azından silika satmıyorum ayrıca emin ol silika ipide senden daha kolay temin edip senin sattığın fiyatın yarısına satarım fakat biliyorumki sağlığa çok zararlıdır...

Alıntıları Göster
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seeyou006 -- 30 Mart 2013; 0:15:53 >

• Arkadaşlar bu konuya açıklık getiricek yok mu? Şuan elektronik sigaram fitilsiz bir şekilde bekliyor. Konuyu baştan beri takip ediyorum ve açan arkadaş satıcı olduğu için ısrarla savunuyor. Deneyimli elektronik sigara kullanıcısı arkadaşlardan daha objektif yorumlar bekliyorum.
  • ATOMİZER TELİ VE FİTİLİ HAKKINDA ÖNEMLİ UYARI

atomizer fitili
    hakkında ...

PİYASADA ATOMİZER FİTİLİ DİYE MUHTEVİYATINDA ASBEST(KANSOREJEN ) OLAN SOBA İMALATINDA VE ELEKTRIK KABLO İMALATINDA KULLANILAN YANMAZ SİLİKA İP LERİ FİTİL DİYE SATMAKTADIRLAR . BU GİBİ ORJİNAL OLMAYAN ÜRÜNLER HEM KENDİ SAĞLIĞINIZI HEM BAŞKALARININ SAĞLIGINI TEHLİKEYE ATMIŞ OLURSUNUZ.

atomizer rezistans teli hakkında ...

ATOMİZER TELİ DİYE 0,20 MM ELEKTRIKLI BATTANİYE REZİSTANS TELİ SATMAKTADIRLAR. BU GİBİ ORJİNAL OLMAYAN TELLER OHM U YÜKSEK OLDUGU İÇİN HEM PİL ŞARZI AZ GİTMESİNE NEDEN OLUR VE PİL ÖMRÜNÜ AZALTIP PİLİN ARIZALANMASINA YOL AÇAR

ELEKTRONİK SİGARALAR İÇİN ORJİNAL REZİSTANS TELİ 0,15 MM DİR. bilgi paylaşım eksprestoptan.com
  • PG ve VG E-Likiti Birbirinden Nasıl Ayırt Ederiz ?

PG ile yapılan e-likit makina yağı kıvamında ve akışkandır

VG ile yapılan e-likit ise bal kıvamında ve yogun bir formattadır.

Bu ikisini şişesinden kolayca ayırt edebiliriz. PG e likit şişesini salladığımız zaman şişe su dolu imiş gibi ses çıkarır.VG e-llkit ise yoğun bir kıvamdadır.

bigi paylaşım eksprestoptan.com
  • E-Likit Nasıl Yapılır? (Ev yapımı)

İçerik olarak e-likit , propilen glikol, bitkisel gliserin,saf su,gıda aroması ve terapatik nikotinden oluşur. İsteğe göre uygun karışım oranları ile elde edilir.

1 Lt e-likit hazırlamak için ;

1. seçenek

850 ml Bitkisel Gliserin
    150 ml Gıda aroması

Toplamda 1 lt :1000 ml

2.seçenek

850 ml propilen glikol
    150 ml gıda aroması

3 seçenek

200 ml propilen Glikol
    600 ml bitkisel gliserin
    200 ml Gıda aroması

Benim tavsiyem 3. seçenektir.

Hazırlanan bu e-likit in nikotin ilavesi istenilen mg oranına bağlı olarak değişmektedir.

Önemli uyarı : Bu açıklama sadece bilgilendirme amaçlıdır. Saf nikotin yapısı son derece tehlikeli ve zehirli bir maddedir. fabrikasyon üretimlerde Saf nikotin ilavesi uygun labaratuar şartlarında ve teknik elemanlar tarafından yapılmaktadır.

1 mg lık e-likit de , 1 ml sıvı içerisinde 1 mg nikotin olacak şekilde ayarlanır.

yani 1 lt 1 mg e-likit üretmek için yetkililer

1 ml 1 mg ise
    1000 ml 1000 mg yani ( 1 gr ) nikotin ilave ederler.

10 mg e-likit için

1 ml 10 mg ise
    1000 ml 10 000 mg ilave edilmesi
    yani 1 lt 10 mg e-likit için 1 lt sıvıya 10 gr nikotin ilave etmektedirler.

18 mg e-likit için

1 ml 18 mg ise
    1000 ml 18 000 mg ilave edilmesi
    yani 1 lt 18 mg e-likit için 1 lt sıvıya 18 gr nikotin ilavesi olacaktır.

Piyasada satılan e-likit ler yaptığımız analizde, gerçek oranlarında hazırlanmadıkları görülmüştür.

Kendi e-likitinizi yapmak istiyorsanız. Güvenilir bir satıcıdan baz nikotinli sıvı alıp . Kendi karışımınızı yapmanız önerilir.

9mg , 16 mg, 18 mg bu nikotin oranları nasıl ayarlanıyor.?

1 gr = 1000 mg dır

kullanmkata oldugumuz e-likitlerimizin üzerinde içeriğinde bulunan nikotin oranları mg cinsinden verilmektedir.

Örnek verecek olursak ,

16 mg lık aldıgımız 10 ml lik bir e-likit içerisindeki nikotin miktarı nedir

1 ml e-likit içerinde 16 mg nikotin var
    10 ml e-likit içerisinde 160 mg nikotin vardır = 0,16 gr nikotin.
    1000 ml e-likit içerisinde 1600 mg nikotin = 16 gr nikotin vardır.

Önemli Uyarı = Bu açıklamalar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Saf nikotin sonderece zehirli ve tehlikeli bir kimyasal maddedir. Fabrikasyon üretimlerde, Uygun labaratuar şartlarında teknik elemanlar tarafından yapılmaktadır. Evde kendi başınıza sakın denemeyin.
    Nikotin deri yoluyla vücuda direkt geçebilen bir madde olup, 1 gr insanı ölümlere sebebiyet verebilecek bir dozdur. Yani sıvı nikotin içerisine yanlışlıkla bir insanın parmağını daldırması ölüme sebebiyet verebilir.
    Baz sıvı nikotin , nikotin ilavesi yapılmış aromasız likite denir.
    Piyasada nikotin oranına göre satılmaktadır. Güvenilir bir yerden alınan baz sıvı nikotin, hem ekonomik olarak hemde isteğe göre aromasını ayarlayacağınız için daha avantajlıdır.

mg nı nasıl ayarlarız ?

sigara içicileri içtikleri sigaraya göre mg ını ayarlayabilirler.

0 mg nikotinsiz
    4 mg günde 1-5 adet çöp sigara içinler
    9 mg günde 5-10 adet
    12 mg günde 10-15 adet
    16 mg günde 15-20 adet
    18 mg günde 20-25 adet sigara içen lere gör uygun mg oranlarıdır.

18 mg demek 1 ml e-likit içerisinde 18 mg nikotin bulunuyor demektir.

18 mg lık bir baz sıvı nikotin alırsanız, yarı yarı gliserin ilave ederseniz oranını 9 mg a düşürürsünüz,

50 mg lık bir baz sıvı nikotin alırsanız 4/5 oranında yani kabaca 1 çay bardağı baz nkotin 4 çay bardağı bitksel gliserin ilave edip karıştırısanız oranını 10 mg düşürmüş olursunuz.

100 mg lık baz sıvı nikotin alırsanız 9/10 oranında gliserin ilavesinde , 10 mg düşürürsünüz.

ters orantı yoluyla bu oranları isteginize göre değiştirebilirsiniz.

PG ve VG e-likiti birbirinden nasıl ayırt ederiz ????

PG ile yapılan e-likit makina yağı kıvamında ve akışkandır

VG ile yapılan e-likit ise bal kıvamında ve yogun bir formattadır.

Bu ikisini şişesinden kolayca ayırt edebiliriz. PG e likit şişesini salladığımız zaman şişe su dolu imiş gibi ses çıkarırı. VG e-llkit ise yoğun bir kıvamdadır.

Pg mi VG mi ????

PG (propilen glikol) , kimyasal sentezlerle elde edilir.
    Vg ( Bitkisel Gliserin) Bitkisel yağlardan doğal yollarla ve sentezle elde edilir.

Bu iki madde de ticari olarak gıda katkı maddesi olarak kullanılmaktadır.
    Pg muhteviyat olarak buharı boğazda tok bir tat bırakmakta
    Vg ise daha bol bir duman sağlamaktadır.

Hangisi dersek ?
    Bu iki maddenin de insan vücudunda sağlık bakanlığı tarafından kanıtlanmış bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Benim tercihim Vg den yanadır... www.ithaldepom.com

• FİTİL TEL İP LİKİT İHTİYAÇLARI İÇİN 0538 515 21 31 NOLU TELDEN ULAŞIRSANIZ YARDIMCI OLURUM SLİCA İP DEKANG LİKİT CE6 REDKİWİ DELİRİUM FİTİLLER MEVCUTTUR CAZİP FİYATLAR VE KAPIDA ÖDEME VARDIR
  • Adamlar işi ticaret adı altında pazarlama yapıp obu alma bunu al mantığına girmişler...
    Doğrusu hangisi muamma...
    Bakarsın ünlü e sigara markalarına atomizer sistemlerinde ne kullanıyor onu alırsın ...
    Satış yapmak için kafa bulandırmayın...

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.